Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

nie skupiałbym się tak bardzo na współczynnikach przenikalności, tylko dowiedział się jak wygląda z żywotnością tych okien

 

Dzieki za opinie. Mysle, ze to są raczej lepsze profile (veka, salamander) i wybrani producenci na podstawie opinii z forum i od dotychczasowych klientów. Porównuje więc mierzalne parametry. Zastanawiam się między tymi opcjami i proszę o Waszą poradę: veka softline 82, salamander bluEVOLUTION... teraz dostalem jeszcze ofertę na veka winergetic premium (tylko kolejne 2 tys. drożej....).

 

Pytanie o montaz - czy w ten tzw "cieply montaz" na foliach/tasmach izolacyjnych warto inwestowac?

Tak w ogole to dom pietrowy, z porothermu, wentylacja grawitacyjna, orzegowanie gazowe.

Edytowane przez jkowals1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Pytanie o montaz - czy w ten tzw "cieply montaz" na foliach/tasmach izolacyjnych warto inwestowac?

Tak w ogole to dom pietrowy, z porothermu, wentylacja grawitacyjna, orzegowanie gazowe.

Ja dodam tylko byś sobie poczytał oknotest.pl i jeśli tam nie przemówią Ci badania naszego kolegi T12345T do wyobraźni i portfela.... cóż, Twoja decyzja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tych oknach: [MODEROWANO

W sensie o tej technologii ciepłej piany. Czy ktoś je może montował u siebie? Jak się spisują?

 

Zastanawiam się też ewentualnie nad oknami drewnianymi, które też są trochę droższe, ale drewno to drewno - lepiej "oddycha".

Edytowane przez finlandia
Reklamy są niezgodne z regulaminem forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko byś sobie poczytał oknotest.pl i jeśli tam nie przemówią Ci badania naszego kolegi T12345T do wyobraźni i portfela.... cóż, Twoja decyzja

 

Badania ciekawe, wniosek (jezeli dobrze rozumiem) - "ciepły montaż" (taśmy/folie izolacyjne) zwiększa szczelność, przy pewnych założeniach, uśrednieniach w perspektywie 10 lat można liczyć na oszczędności rzędu 2 tys. zł...... a tyle właśnie życzą sobie firmy dodatkowo (czy te taśmy/folie tyle kosztują?).

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania ciekawe, wniosek (jezeli dobrze rozumiem) - "ciepły montaż" (taśmy/folie izolacyjne) zwiększa szczelność, przy pewnych założeniach, uśrednieniach w perspektywie 10 lat można liczyć na oszczędności rzędu 2 tys. zł...... a tyle właśnie życzą sobie firmy dodatkowo (czy te taśmy/folie tyle kosztują?).....,
Okien nie kupujesz na 10 lat, tak na marginesie

Materiał może w metrach nie jest aż tak drogi ale dochodzą do tego dodatkowe materiału jak choćby Primer (niestety drogi) i robocizna wydłużająca pracę co najmniej o 50 %\

Tak naprawdę stawki za taki montaż poleciały w dół w porównaniu z poprzednimi latami co nie oznacza, że każda ekipa taki montaż potrafi wykonać prawidłowo, mimo, że ma go w swojej ofercie

 

Ale co tam, 2 tyś piechotą nie chodzi, zaoszczędź ;) toż to wydatek 54 groszy dziennie

BA!!! 200 zł rocznie !!! Kuuuuupa kasy z przewagą kupy

Edytowane przez nikt ważny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Badania ciekawe, wniosek (jezeli dobrze rozumiem) - "ciepły montaż" (taśmy/folie izolacyjne) zwiększa szczelność, przy pewnych założeniach, uśrednieniach w perspektywie 10 lat można liczyć na oszczędności rzędu 2 tys. zł...... a tyle właśnie życzą sobie firmy dodatkowo (czy te taśmy/folie tyle kosztują?).

pozdrawiam,

 

Niby rozumujesz dobrze ale czy aż tak ciężko przyjąć do wiadomości, że praktycznie każdy, począwszy od profilodawcy a na producencie stolarki kończąc tak właśnie nakazują montować ? Montaż bez wykonanego uszczelnienia wewnętrznego i zewnętrznego jest nieprawidłowy. Oczywiście można go wykonać stosując inne komponenty montażowe jak np. taśmy rozprężne wielofunkcyjne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Niby rozumujesz dobrze ale czy aż tak ciężko przyjąć do wiadomości, że praktycznie każdy, począwszy od profilodawcy
i przepisów ustawodawcy
..a na producencie stolarki kończąc tak właśnie nakazują montować ? Montaż bez wykonanego uszczelnienia wewnętrznego i zewnętrznego jest nieprawidłowy. Oczywiście można go wykonać stosując inne komponenty montażowe jak np. taśmy rozprężne wielofunkcyjne....

Ale MMichał, to przecież aż 2.000,- zł !!! i zapewne podświadoma myśl - ale na mnie zarobią. Jeleniem nie jestem, nie dam im się aż tak skroić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię na temat ciepłego, prawidłowego, szczelnego montazu.

Czy ktoś mógłby podjąć próbę porównania wskazanych wcześniej opcji (bluEVOLUTION 82, veka softline, ....) ?

 

PS

Jak łatwo niektórzy użytkownicy forum wyciągają wnioski na temat inwestorów, czym się kierują, co myślą, czego szukają.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...PS

Jak łatwo niektórzy użytkownicy forum wyciągają wnioski na temat inwestorów, czym się kierują, co myślą, czego szukają.....

Tak, to prawda, łatwo i to Wy, nikt inny tylko Inwestorzy nauczyli nas tego by tak podsumowywać tego rodzaju pytania

Poczułeś się urażony ?

Słusznie, taki cel miał mój wpis

 

Przykład sprzed mniej więcej dwu tygodni

Dom budowany systemem gospodarczym, czyli . . . ekipa murarzy z łapanki.

Nie ma pionów, nie ma poziomów. Kurde, nic nie ma trak jak być powinno.

Pytam - dlaczego akurat ta ekipa?

- bo wie Pan, przedstawili najatrakcyjniejszą cenowo ofertę - pada odpowiedź Inwestora

Wpada ktoś, chyba powiązany z właścicielem

Panie !!! krzywo okna Pan wstaiłeś !!! zobacz Pan jaka szpara na górze z lewej a jaka z prawej.

- nadproże źle wykonane - mówię

- NIE !!! Pan spier... robotę - i biegnie po poziomicę, przykłada, mierzy

A ja na to:

A gdzie Pan był z tą poziomicą jak Panu chałupę stawiali ?

Nic nie powiedział, odwrócił się na pięcie i poszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że też nie mogę się nadziwić, że montaż okien jest sprawdzany z aptekarską dokładnością i przy użyciu lupy a stan surowy, który stanowi przecież podstawę całego budynku jest "olewany" przez inwestorów.

Ile to razy wstawiony do pionu balkon górą był "na lico" a dołem wystawał/chował się 3cm? I wtedy jeszcze trzeba udowodnić, że "nie jest się wielbłądem" by dostać kasę za okna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel pokazywał mi zdjęcia jakie otrzymał od Inwestora jako powód do domagania się dodatkowego 50% !!!! rabatu za okna. Sprawa wyląduje chyba w Dostał się jakiś paproch miedzy okleinę a profil bazowy średnicy około 1 mm i jest widoczne wybrzuszenie okleiny. Na zdjęciu wyglądało to strasznie bo wypełniała cały kadr. Po czym oceniam że około 1 mm ? W złotym dębie zagłębienia imitujące strukturę drewna mniej więcej maja określoną długość i szerokość. Kolejne zdjęcie przedstawiało lekkie zarysowanie profila, właściwie nie zarysowanie tylko wgłębienie okleiny, ok 1 cm i jeszcze kilkanaście zdjęć wykonywanych metodą makro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię na temat ciepłego, prawidłowego, szczelnego montazu.

Czy ktoś mógłby podjąć próbę porównania wskazanych wcześniej opcji (bluEVOLUTION 82, veka softline, ....) ?

 

PS

Jak łatwo niektórzy użytkownicy forum wyciągają wnioski na temat inwestorów, czym się kierują, co myślą, czego szukają.....

 

Nie dziw się. Forum to może kilka % budujących. Na codzień dominują takie właśnie sytuacje jak opisują koledzy i zwyczajnie "ręce nam opadają" :(

 

Co do Twojego pytania: nazwy profili które zostały wymienione są dla zwykłych użytkowników równorzędne. Okna już nie muszą, bo podkreślamy to za każdym razem, że ważniejsze jest to co zrobi z nich Producent i jak /dokładnie i prawidłowo/ zostaną zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić Okna Konieczny, tu podaję link do strony http://www.***.pl/, okna wymieniałem w tamtym roku w jednym pokoju i kuchni, jak na razie jestem zadowolony. bardzo fachowa i miła obsługa w ciągu 3 dni wymienili okna bez większych problemów. Teraz zamierzam wymienić w reszcie pomieszczeń.

 

Spam w najczystszej postaci. A do tego pisany przez kogoś, kto nie ma bladego pojęcia o wymianie okien. Trzy dni na wymianę okna w kuchni i jednym pokoju?

Misiu pluszowy! Zanim napisze kolejny spamerski post na czyjeś zamówienie spróbuj chociaż zapoznać się z tematyką, o której piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziw się. Forum to może kilka % budujących. Na codzień dominują takie właśnie sytuacje jak opisują koledzy i zwyczajnie "ręce nam opadają" :(

 

Co do Twojego pytania: nazwy profili które zostały wymienione są dla zwykłych użytkowników równorzędne. Okna już nie muszą, bo podkreślamy to za każdym razem, że ważniejsze jest to co zrobi z nich Producent i jak /dokładnie i prawidłowo/ zostaną zamontowane.

 

Dzięki, forum to niestety również zaledwie kilka % wykonawców i sprzedawców.... a nie tylko ręce opadają jak się słyszy czy widzi większość robót i materiałów dowożonych na budowę. Ale to już jest offtopic.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Chciałbym wymienić okna w mieszkaniu w bloku, ale im więcej o tym wszystkim czytam, tym bardziej nie wiem co zrobić. Obecnie mam okna PCV, ale były one zakładane kilkanaście lat temu, gdy był w Polsce wielki boom na takie okna. Były one zakupione bez żadnego rozeznania, przez osobę która w żaden sposób nie ogarniała tematu, u sprzedawcy który niedługo potem się zwinął... Okna są powypaczane i nieszczelne. Zimą zaczyna się prawdziwy horror, dmucha z każdej strony jak przy starych oknach drewnianych, a woda z parujących szyb leje się strumieniami, tak że trzeba podkładać ręczniki.

 

Chciałbym żeby ktoś zorientowany w temacie poradził na co konkretnie zwracać uwagę. W każdym salonie mi mówią że do bloku wystarczy zwykłe okno dwuszybowe, ale jak słyszę "zwykłe okno" to mam przed oczami obecnie zamontowany złom :) a teraz konkrety

 

1. Proszę o poradę jakie obecnie firmy są na topie, które oferują solidny produkt i montaż. Byłem w salonie Oknoplastu i Drutexu, ale czytam że są to firmy produkujące typową masówkę i nie zawsze dbają o indywidualnego klienta.

2. Na co konkretnie zwracać uwagę jeśli chodzi o okna do bloku (podobno nie muszą być energooszczędne, bo niedużych strat i tak się nie odczuwa). Z czego można zrezygnować, a za co warto dopłacić?

3. Czy mocno parujące szyby zimą to wina nieszczelnych, pozbawionych gazu okien, czy dużej wilgotności w mieszkaniu? Dodam że balkon mam zabudowany, dzięki czemu temperatura na nim jest znośna nawet zimą i okna od tej strony prawie w ogóle nie parują, natomiast od strony kuchni, gdzie okna są wystawione bezpośrednio na działanie mrozu (duża różnica temperatur między mieszkaniem a dworem) okna parują w stopniu ciężkim do opisania ;) dlatego skłaniałbym się raczej w stronę teorii że to wina okien, a nie wilgotności... ale czekam na opinie ludzi bardziej ogarniających temat :)

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

3. Czy mocno parujące szyby zimą to wina nieszczelnych, pozbawionych gazu okien, czy dużej wilgotności w mieszkaniu? Dodam że balkon mam zabudowany, dzięki czemu temperatura na nim jest znośna nawet zimą i okna od tej strony prawie w ogóle nie parują, natomiast od strony kuchni, gdzie okna są wystawione bezpośrednio na działanie mrozu (duża różnica temperatur między mieszkaniem a dworem) okna parują w stopniu ciężkim do opisania ;) dlatego skłaniałbym się raczej w stronę teorii że to wina okien, a nie wilgotności... ale czekam na opinie ludzi bardziej ogarniających temat :) ...

A na jakiej podstawie taki wniosek wysnuwasz?

Na tym oknie nie masz takiej różnicy temperatur tym samym różnica w temperaturze wewnętrznej szyby jest na niekorzyść okna nieosłoniętego, jest niższa i tym samym na niej szybciej wykropli się para wodna niż tam gdzie szyba jest cieplejsza.

Wykraplanie się pary wodnej to niestety wina braku wentylacji

I o ironio, im bardziej masz nieszczelne okna tym zjawisko rzadziej występuje bo działa wtedy wentylacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysnuwam takie wnioski na podstawie obserwacji. Jak te okna były nowe, to przez pare lat spełniały swoje funkcje. Było szczelnie, ciepło i nic nie parowało. Teraz natomiast jest dramat pomimo że wentylacja jest ta sama. Gdzieś czytałem że to wina ubytku gazu który musi być między szybami, tak aby zapewniał odpowiednią izolację termiczną między ciepłą szybą wewnętrzną, a zimną zewnetrzną. Ale podkreślam że moja wiedza jest słaba, więc nie chciałbym się wykłócać. Wpadłem tu prosić o poradę potrzebną do zakupu nowych okien ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubytki gazu (jeśli on tam był??) nie wpływają istotnie na pogorszenie właściwości okien. Dużo ważniejsze jest ich poprawne wykonanie i zamontowanie.

Ja też mówię, że do bloku wystarczą "normalne dwuszybowe okna" ale jak źle trafisz to może się okazać że kupisz to samo co wcześniej tylko że nowsze. Dobrze byłoby zacząć od zlokalizowania przyczyny: czy to faktycznie powyginane ramy, czy może zła regulacja, słabe uszczelki, a może zły montaż - za mało piany która się utleniła lub odpadła obróbka. Wtedy będzie wiadomo na co szczególnie zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Krótkie pytanie do zorientowanych:

 

Mam w domu kilka par okien narożnych, łączone słupkiem. Dom wykończony i zamieszkany. Okna Vetrex Alphaline - gruby profil veki.

Kiedy temperatura na zewnątrz spada na wewnętrznej części słupka - w narożniku skrapla się para, spływa na parapet. Generalnie słabo to wygląda.

 

Zgłosiłem reklamację, przyjechała ekipa z fabryki Vetreksu. Orzeczenie - okna wadliwie zmontowane. Był robiony test kartki, w większości okien na łączeniu słupka z oknem można wsunąć kartkę papieru. Tędy ucieka ciepłe powietrze i stąd skropliny.

 

Naprawić się tego nie da, bo rozbieranie okien wymagałoby zniszczenia elewacji i samych okien pewnie też.

Vetrex proponuje .... zasylikonowanie słupka od wewnątrz i od zewnątrz....

 

Co generalnie oznacza, ze okna są trwale niesprawne, z wypowiedzi pana z Vetreksu wynika, ze słupek został zbyt słabo połączony z ramą okna.

 

Nie chcę się awanturować, ale zgodzić się na to sylikonowanie zakrawałoby na frajerstwo. Ktoś ma jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...