Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

nie chcesz mieć trwale niesprawnego musisz wymontować i na nowo zamontować

trzeba rozebrać cała konstrukcję i miedzy słupek a okno położyć taśmę rozprężną bądź dokładnie wypełnić pianą.

Można też wyrwać parapety zewnętrzne i długim wężykiem wtrysnąc pianę między okno a słupek

albo albo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie odnośnie poszerzeń pod okna balkonowe. Jeden ze sprzedawców zaproponował zamiast poszerzenia systemowego , XPS w kształcie belki podobnej do ciepłego parapetu. Pytam o to ponieważ zastanawiam się czy to dobre rozwiązanie.

Druga sprawa ile powinien kosztować dobrze wykonany montaż warstwowy na foliach illbruck, chodzi mi o cenę za 1mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do Kolegów zajmujących się montażem okien. Czy montaż pakietów trzyszybowych w profilach 70 – 73 mm jest prawidłowy (producenci oferują takie rozwiązania). Czy takie okna będą wystarczająco sztywne (wymiar okna ok 1500 x 1500 mm ze słupkiem stałym). I jeszcze pytanie o skrzydła balkonowe – planowany wymiar skrzydła 900 x 2300 mm, słupek ruchomy. Czy można je wykonać w profilu 70 mm.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do Kolegów zajmujących się montażem okien. Czy montaż pakietów trzyszybowych w profilach 70 – 73 mm jest prawidłowy (producenci oferują takie rozwiązania). Czy takie okna będą wystarczająco sztywne (wymiar okna ok 1500 x 1500 mm ze słupkiem stałym). I jeszcze pytanie o skrzydła balkonowe – planowany wymiar skrzydła 900 x 2300 mm, słupek ruchomy. Czy można je wykonać w profilu 70 mm.

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

ad 1 - będą

ad 2 - można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, było na FM nie raz o XPSie jako podparciu pod okna czy balkony. Ja nie jestem ich zwolennikiem gdyż przeważnie poszerzenia mają co najmniej 5 cm i często pojawia się problem prawidłowego zakotwienia dołu okna/balkonu do podłoża tak by pofil nie tylko się nie uginał ale nie przemieszczał do przodu czy tyłu

cenowo może i XPS wyjdzie taniej ale moje stanowisko poznałeś przed chwilą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Chciałem ofertę na okna na poszerzeniach systemowych a dostałem na XPS , stąd moje pytanie. Fakt podobno XPS tańszy, tylko że ja chcę mieć zrobione dobrze co nie zawsze oznacza tanio.

Mam jeszcze jedno pytanie, którego z autoryzowanych przedstawicieli Adams we Wrocławiu moglibyście polecić, chodzi mi o prawidłowy profesjonalny montaż warstwowy z użyciem folii. Wiadomo sprzedać każdy może a zamontować już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Chciałem ofertę na okna na poszerzeniach systemowych a dostałem na XPS , stąd moje pytanie. Fakt podobno XPS tańszy, tylko że ja chcę mieć zrobione dobrze co nie zawsze oznacza tanio.

Mam jeszcze jedno pytanie, którego z autoryzowanych przedstawicieli Adams we Wrocławiu moglibyście polecić, chodzi mi o prawidłowy profesjonalny montaż warstwowy z użyciem folii. Wiadomo sprzedać każdy może a zamontować już nie.

 

Na moje mylisz pojęcia odnośnie "poszerzenia" a bloki z XPS`u - to po pierwsze - wnioskuje z Twojego "chciejstwa okien na poszerzeniach", w jakim niby celu okno na poszerzeniu ?

 

Po drugie pytanie o konkretnego sprzedawcę/montażystę zadaj wybranemu już przez Ciebie producentowi - Adams`owi będzie szybciej i pewniej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje mylisz pojęcia odnośnie "poszerzenia" a bloki z XPS`u - to po pierwsze - wnioskuje z Twojego "chciejstwa okien na poszerzeniach", w jakim niby celu okno na poszerzeniu ?

 

Źle się wyraziłem, chodzi mi oczywiście o drzwi balkonowe a nie o okna. W jakim celu zapewne wszyscy wiedzą. Bloki XPS zostały mi zaproponowane właśnie jako poszerzenia pod drzwi. Zostały zaproponowane nie przez przedstawiciela Adams tylko inna znaną firmę, polecaną tu na forum.

 

Po drugie pytanie o konkretnego sprzedawcę/montażystę zadaj wybranemu już przez Ciebie producentowi - Adams`owi będzie szybciej i pewniej. ?

 

Pytałem obydwu przedstawicieli firmy Adams o montaż, niby wszystkiego się dowiedziałem, ale nie wiem jak to się ma do rzeczywistości i jak faktycznie okna zostaną zamontowane. Zapytałem was kogo moglibyście polecić, podejrzewam że wy ludzie z branży możecie wiedzieć, kto i jak montuje w danym regionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Źle się wyraziłem, chodzi mi oczywiście o drzwi balkonowe a nie o okna. W jakim celu zapewne wszyscy wiedzą. Bloki XPS zostały mi zaproponowane właśnie jako poszerzenia pod drzwi. Zostały zaproponowane nie przez przedstawiciela Adams tylko inna znaną firmę, polecaną tu na forum.

Pytałem obydwu przedstawicieli firmy Adams o montaż, niby wszystkiego się dowiedziałem, ale nie wiem jak to się ma do rzeczywistości i jak faktycznie okna zostaną zamontowane. Zapytałem was kogo moglibyście polecić, podejrzewam że wy ludzie z branży możecie wiedzieć, kto i jak montuje w danym regionie.

 

No to już jasne :)

 

Chyba przeceniasz forum, z całym szacunkiem dla FM, ale opinia producenta o jego sprzedawcach/montażystach będzie dużo bardziej wartościowa - wszak żaden szanujący się producent - a za takiego uważam Adamsa - nie polecić Ci ekipy, która spapra temat.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Panowie mógłby mi ktoś podrzucić zdjęcie cienkiego zgrzewu w oknie Vetrex V82 w obustronnej okleinie (orzech). Byłem w salonie Vetrexu, ale akurat nie mieli w tym modelu takiego zgrzewu. Chcę zobaczyć jak to wygląda, ponieważ sprzedawca mówił, że z tym różnie bywa ponieważ nie da się tego zgrzać idealnie i podobno wszyscy producenci maja z tym problem, chociaż w oknach Adamsa widziałem i dla mnie idealne.

 

Z tego co się orientuje to finlandia i cinek sprzedają Vetrex, panowie moglibyście wkleić jakieś zdjęcie lub powiedzieć jak to z tym jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest ok/taka forma idealu;)/ jak wrócę wczesniej to poszukam fotek.

DSC02156.jpg

DSC02145.jpg

DSC02146.jpg

Zdjęcia z tego tygodnia. Na okleinie winchester, na której fabryka nie chciała robić cienkich zgrzewów, bo to trudniejsze technologiczne.

To zdjęcia bez mała makro - zawsze można coś dostrzec, ale nikt normalny tak okien nie ogląda.

Edytowane przez finlandia
uzupełnienie o fotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest ok/taka forma idealu;)/ jak wrócę wczesniej to poszukam fotek.

[ATTACH=CONFIG]333430[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]333431[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]333432[/ATTACH]

Zdjęcia z tego tygodnia. Na okleinie winchester, na której fabryka nie chciała robić cienkich zgrzewów, bo to trudniejsze technologiczne.

To zdjęcia bez mała makro - zawsze można coś dostrzec, ale nikt normalny tak okien nie ogląda.

 

Finlandia dzięki za zdjęcia.

Dla mnie te zgrzewy jak najbardziej akceptowalne. Mogliby trochę poprawić narożniki, ale w takim przybliżeniu nie ma się co dziwić że tak to wygląda. Jeszcze kolor w którym ciężko zrobić taki zgrzew. Dla mnie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o informacje na temat producenta OKNOSTYL z Jabłonnej. Znajduję tylko tematy sprzed 3-4 lat... czy ma ktoś informacje jak obecnie układa się współpraca z tym producentem? Mam wycenę na profilu Schuco Si 82 właśnie od Nich.

Cenowo na poziomie MS na profilu Salamander 82. Wykonanie MS dla klienta widziałem - piękna sprawa.... dodatkowo okna od Kowalczyka - podobne wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...