Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

 

Mamy ten sam problem jak opisano wyżej. Dom parterowy, ale bez WM.

Nasz dylemat polega na tym, czy w ogóle zasadnym jest wybrać okna Winergetic Premium lub też MS Evolution jeżeli nie planujemy WM.

 

Jeszcze odnośnie tych dwóch firm. Co polecacie?

W Oknoplaście mamy wyceny na okna Winergetic Premium i Platinum Evolution zaś w MS Okna Tytanowe Thermo lub MS Evolution.

Różnica w cenie nie jest bardzo znacząca i stąd nasz dylemat. Proszę o poradę.. :)

Edytowane przez WLT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniaiwojtas

Zmniejszcie te okno 1200 na 1100 dając poszerzenia po bokach i będzie po problemie. Na 1100 praktycznie w PVC każdy wykona takie okno na profilach przejściowych wklejając szybę. Patrząc na projekt nie macie z tymi oknami linii zachowanych więc możecie spokojnie je zmniejszyć. Budżet na te okna macie całkiem całkiem, ale myślę że 100 k to przesadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mamy ten sam problem jak opisano wyżej. Dom parterowy, ale bez WM.

Nasz dylemat polega na tym, czy w ogóle zasadnym jest wybrać okna Winergetic Premium lub też MS Evolution jeżeli nie planujemy WM.

 

Jeszcze odnośnie tych dwóch firm. Co polecacie?

W Oknoplaście mamy wyceny na okna Winergetic Premium i Platinum Evolution zaś w MS Okna Tytanowe Thermo lub MS Evolution.

Różnica w cenie nie jest bardzo znacząca i stąd nasz dylemat. Proszę o poradę.. :)

 

A co tu radzić. Rada mniej więcej taka sama jak MMichał napisał post wyżej. Oknoplast Veka a MS Brugman. Dwóch dobrych producentów. Wybierz lepszych pod względem montażu. Niech pokażą co zrobili lub coś w tym stylu. Zapytaj jakich firm materiałów używają do montażu.

Oczywiście z powodu "miłości" do Schuco polecam Ci poszukać producenta który produkuje na tym systemie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź :)

Dręczy mnie jeszcze druga kwestia- które okna wybrać jeżeli nie planujemy WM. Czy okna Winergetic Premium/MS Evolution będą dobrym wyborem w tym przypadku?

Większość sprzedawców odradza nam te okna tłumacząc to tym, że jeśli nie mamy WM to i tak będziemy je uchylać i nie spełnią w stu procentach swojej roli. Największym problemem jest to, że nikt ze znajomych nie brał okien w salonach z których mamy wyceny. Pozostaje nam jeździć po budowach .. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam raczej nie, bo wyrzuciłbym pieniądze na okna w błoto:)

 

Jedni (V) proponują montaż z taśmami rozprężnymi, na ciepłym parapecie z XPS. Drudzy (O) montują z taśmami paro i na piance, a na mozliwość montażu na parapecie z XPS reagują "Panie przeciez okno nie będzie miało podparcia i jak je zamocują w dolnej części" i że tylko kotwy. 3 firma (E) zamontuje jak chcę.

 

Piana czy tasma rozprężna?, dawać ciepły parapet czy zbędny bajer (ok. 75 zł za 1mb).

 

Jak wykończyć dolną część pod oknem w przypadku okien tarasowych? Dom na płycie fundamentowej, w miescu gdzie będą okna murarze nie wymurowali nawet 1 warstwy. Na płytę dojdzie 15 styro + podłogówka i wyjdę do góry na min 1 warstwę pustaka. Murować to jakoś, czy stosować poszerzenia?

 

Poradzicie coś?

Edytowane przez Szklara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Piana czy tasma rozprężna?, dawać ciepły parapet czy zbędny bajer (ok. 75 zł za 1mb)......
Dawać

Dlaczego ?

Eliminuje podstawowe błedy montażu jak i późniejszych uszkodzeń jaki czynią CI co montują parapety wewnętrzne i zewnętrzne

A problem mocowania dołu można rozwiązać i już, z założenia omijałbym tych co mówią że się tak nie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam Was. Wyjadaczy:)

 

Zastanawiam się właśnie nad systemem montażu okna (taśma rozprężna vs pianka +taśmy) i nie mogę znaleźć obiektywnego porównania tych metod. Dodam, że okna montowane w licu muru i trochę postoją bez ocieplenia. A o trwałości pianek, taśm, narażonych na słońce wiatr i wodę jakoś nikt nie wspomina, a jak już to strasznie nieśmiało. Okna postoją ze 3-6 miesięcy do wykonania ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o opinię na temat wybranych okien:

 

Schuco SI82 Classic + Roto - 19 900 zł

Vetrex V82 Roto Swing Secustik Tytan - 18 900 zł

Okonplast WINERGETIC PREMIUM okucie RUP - 18 800 zł

BRUGMANN-SALAMANDER BLUEVOLUTION 82 + Roto - 18 400 zł

 

Wszystkie firmy, które montują zaufane i robiły realizację u moich znajomych. Wszyscy zadowoleni tylko, które wybrać do siebie. Jeżeli brakuje jakiś parametrów proszę o informację to dodam dane z oferty. Najlepsze pochwały zbierają SI82 ale to prawdziwe i realne opinie?

 

Dom parterowy 150m2

 

Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schuco i Brugman przyjechało do Twoich znajomych montować okna które wyprodukowała jakas firma?

Uzupełnij to zapytnie o nazwy tych producentów byśmy mieli szerszy pogląd na sprawę.

 

Ps. Tommy, nie podałeś żadnych parametrów. Tylko tytuły. Nawet dwie Toyoty Corolla z jednego salonu mogą bardzo różnić się wyposażeniem, a co dopiero gdy szukasz porównywalnego modelu z innego koncernu..

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego i nie tylko dlatego montaz na tasmy rozprezne wielofunkcyjne i sruby jest lepszy

Niestety problemem jest przygotowanie otworów pod taki montaż. 95% się do tego nie nadaje.

Przygotowanie ich niestety kosztuje a w przypadku montażu okien to montażysta jest zdziercą i chce inwestora oskubać jak za to policzy.;)

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schuco i Brugman przyjechało do Twoich znajomych montować okna które wyprodukowała jakas firma?

Uzupełnij to zapytnie o nazwy tych producentów byśmy mieli szerszy pogląd na sprawę.

 

Ps. Tommy, nie podałeś żadnych parametrów. Tylko tytuły. Nawet dwie Toyoty Corolla z jednego salonu mogą bardzo różnić się wyposażeniem, a co dopiero gdy szukasz porównywalnego modelu z innego koncernu..

 

Przepraszam ale to był pierwszy post i pewnie jeszcze dużo brakuje mi informacji, czy to bardziej szczegółowy opis i wystarczy?

 

TERMOPLAST

Schuco SI82 Classic

Pakiet szybowy 4/16/4/16/4 z innowacyjną ciepła ramką Swisspacer Advance o współczynniku k=0,5 W/m2.

Okucia obwiedniowe Roto NT

Rama:SI82 68 mm 9192

Skrzydło SI82 83 mm Classic 9071

Listwa przyszybowa 15 mm 8524

R01.3 Tytan Mat

Klamka Schuco Akustik tytan mat

 

 

HASPOL OKNA

Vetrex V82 Roto Swing Secustik Tytan

Rama V82 101 290 7155.05 9016 7155.05 400

Skrzydło V82 103 341 7155.05 9016 7155.05 400

Listwa Prosta S107 262 S 7155.05 400

Szyby:

4-18-4-18-4 U=0.5 EN673

Pakiet: 4-18-4-18-4

Współczynnik przenikania energii (gn) 51-53%

Współczynnik przenikania światła (Lt) 72-74%

Ramka międzyszybowa: Master Therm Szara

Klamki: Roto Swing Secustik Tytan

Osłonki:R/UR Tytan

Uszczelki:PVC-P Szara

 

 

IPJ PAWEŁ JANUS

Okonplast WINERGETIC PREMIUM

4TF/18/3/16/3TF 4Xglass U=0,5

Okucie RUP

Dodatki : PPV-107-264 Listwa przyszybowa WINERGETIC z czarna uszczelka

 

 

abakus-okna

BRUGMANN-SALAMANDER BLUEVOLUTION 82 + ROTO – DESIGNO

Profil BRUGMANN-SALAMANDER BLUEVOLUTION 82

– ( BLUENERGY ) (6-komorowe) skrzydło proste,

szerokość ramy 82mm!! system

3-USZCZELKOWY

Ciepła Ramka SWISS SPACER szara lub brąz,

Klamki Roto Line R07.2 lub R05.3,

wszystkie uszczelki wciągane fabrycznie,

materiał TPE zgrzewalne!,

grubość ścianek zewnętrznych >3,0 mm ,

wzmacniany wewnętrznie profilami stalowymi cynkowanymi ogniowo gr. 1,5 mm,

okucia marki ROTO NT 2-zaczepy antywłamaniowe,

blokada anty przeciągowa w skrzydłach RU

mikrowentylacją w standardzie,

szyba TOPULTRA o izolacyjności termicznej U=0,5 ! i akustycznej 36 db !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brass. Jak zaczniesz montowac zrozumiesz w czym rzecz.

Podstawowa zaleta w odpowiedzi na pytanie brzmi-tasm mozesz nie zakrywac o wiele dlizej (nawet wcale) w porownaniu do foli paroprzepuszczalnych ktore w ciagu pol roku po prostu znikaja. I nawet zima i krotszy dzien ich przed tym nie chroni, niestety

Dlatego smieje sie w duchu widzac "cieply montaz" pozostawiony bez oslony na zime bo juz nie sa warunki by wykonac ocieplenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale to był pierwszy post i pewnie jeszcze dużo brakuje mi informacji, czy to bardziej szczegółowy opis i wystarczy?

Jak juz jesteśmy w takim nastroju to ja przepraszam, że tak mało przyjaźnie Cię powitałem :)

Tym bardziej, że ..dotarliśmy do punktu, w którym nie wiadomo czym się kierować na zwykły wybierający okna. Część z tych firm to ścisła krajowa czołówka, inne też bym zaliczył do szerszej pierwszej ligi (nie znam tylko Termoplast - to sprzedawca czy producent?)

Macie jakieś propozycje jak obiektywnie wybrać z tego najlepszego ? Bo ja jestem głupi. Jak skieruję do rankingu ProQuality to zorientowani posądzą mnie że popieram swoich. Jak do Mistrzów Montażu ZMS to też podobnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skieruję do rankingu ProQuality to zorientowani posądzą mnie że popieram swoich.:(

 

Fin, przepraszam Cię bardzo, ale nie rozumiem na czym to popieranie w takim przypadku polega. W Rankingu jest notowanych 100 firm, a za chwilę będzie 120. Według mnie wszystkie są "swoje", Twoje i moje, nasze, bo produkują okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniaiwojtas

Zmniejszcie te okno 1200 na 1100 dając poszerzenia po bokach i będzie po problemie. Na 1100 praktycznie w PVC każdy wykona takie okno na profilach przejściowych wklejając szybę. Patrząc na projekt nie macie z tymi oknami linii zachowanych więc możecie spokojnie je zmniejszyć. Budżet na te okna macie całkiem całkiem, ale myślę że 100 k to przesadzone.

 

Dzięki za odpowiedź. Internorm mi gwarantuje, że okno będzie dobrze działało. W innych firmach faktycznie proponowali mi zmianę. Czy budżet 100 k to przesadzony? Powiem tak. W zakupionym do gotowego projektu kosztorysie wycena jeśli chodzi o okna wynosiła 58k lub 63k z bramą garażową. Coś koło tych cen. Uzyskałam różne wyceny. Sokółka najbardziej zbiżyła się do kosztorysu - natomiast zaproponowane rozwiązania (z podziałami okien) do mnie nie przemówiły, nie mówiąc już o parametrach Uw. Inne firmy jak Pozbud (tyle, że okna drewniane a nie pvc), MS czy okna aluminiowe w podobnej cenie bez montażu warstwowego. U mnie znacząco podnosi cenę szyba bezpieczna (klejona folia) w oknach na piętrze. To spory koszt dochodzący do 800 euro bez rabatów na jednym oknie. Jutro jadę oglądać budowę, gdzie zamontowany jest KF410 i HS-y. Może to mi pozwoli zdecydować się na cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz poznać realne ceny za taki komplet stolarki normalnej - w sensie przewymiarowania skrzydeł, to poproś ofertenta Fixa o kalkulację zwykłego V82.

 

WYdaje mi się, że każda z firm gwarantuje działanie swoich okien, ale haczyk tkwi w regulacjach. Zapytaj w internormie jak to wygląda z regulacjami- gdy za 3 czy 4 lata zadwonisz i powiesz że te największe okna ciężko się zamykają. Większość instrukcji użytkowania okien odeśle Cię do czynności "regulacja" opisanych w tych instrukcjach i najczęściej nie będzie to objęte bezpłatną gwarancją (w najlepszym wypadku zostanie wkalkulowane w cenę montażu).

A moze się mylę i po rozmowie napiszesz tu coś innego?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...