Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jak juz jesteśmy w takim nastroju to ja przepraszam, że tak mało przyjaźnie Cię powitałem :)

Tym bardziej, że ..dotarliśmy do punktu, w którym nie wiadomo czym się kierować na zwykły wybierający okna. Część z tych firm to ścisła krajowa czołówka, inne też bym zaliczył do szerszej pierwszej ligi (nie znam tylko Termoplast - to sprzedawca czy producent?)

Macie jakieś propozycje jak obiektywnie wybrać z tego najlepszego ? Bo ja jestem głupi. Jak skieruję do rankingu ProQuality to zorientowani posądzą mnie że popieram swoich. Jak do Mistrzów Montażu ZMS to też podobnie :(

 

Termoplast to sprzedawaca i nie mam wiedzy od kogo biorą okna. Motaż firma Stolplast.

 

Niestety nadal nie wiem co z tego zestawienia jest warte zastanowienia (w tej chwili pewnie bym wybrał Vetrex V82) . Może ktoś ma jeszcze inny model/firmę z podobnym parametrami, nad którą można się zastanowić.

 

Inwestycja w Konstancinie pod Warszawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym zapytać się co sądzicie o oknach firmy Krispol FEN92 porównując je do V82 MODERN DESIGN ? Przy FENie jest promocja 50% na kryte zawiasy oraz całą stolarkę, ale pomijając wszystkie te promocje, które teraz wychodzą jak grzyby po deszczu bardzo mi zależy na oknach energooszczędnych i szczelnych. Prace montażystów Vetrexu widziałem i rozmawiałem z kolegą który jest zadowolony, z Krispola nie miałem okazji zobaczyć, ale sprzedawca zapewniał mnie, że możemy w każdej chwili pojechać i wszystko obejrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy Urzędowski okna drewniane. Są zamontowane od ok. 12 lat. Fatalne. Nie polecam. Problem z konserwacja, bo odłazi wszędzie farba, parciejące uszczelki, generalnie okna są mało szczelne, 6 sztuk nie domyka się do końca. Po czasie stwierdzam że albo kiepski wykonawca, albo nigdy okien drewnianych. Dodam że w czasie gdy były kupowane (12 sztuk plus 2 balkonowe) kosztowały majątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem inaczej Cinek

coraz czesciej za taki montaz biora sie patalachy stad nie dziw sie ze ze szczelnoscia moga byc problemy.

Ten montaz wymaga tylko jednego-dokladnosci, zwlaszcza sokladnego przyciecia i polaczenia tasm w narozach i na laczeniu.

Podobnie mozna powiedziec ze montaz na folie tez kiepsko wychodzi w testach szczelnosci, zwlaszcza przy kotwach co nie oznacza ze jest zly tylko zle wykonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzyść choćby taka, że patrzysz na prawdziwe słoje drewna, które przecież też "oddycha" i masz okno w jednolitym kolorze. Akurat u nas pierwsze okno drewniane to był Urzędowski, bodajże z 2004 r. i wstyd się przyznać, że jeszcze ani razu nie było malowane/lakierowane, bo w dalszym ciągu lakier wygląda bardzo ładnie - jest wstawione w niezamieszkałym budynku. Natomiast od kilku lat szukałem powodu, by wywalić niewiele starsze okno z dawnej Stolarki Wołomin, które pomimo, że malowane farba kryjącą wyglądało co najmniej źle. Więc może te źle spisujące się okna drewniane były po prostu marnego producenta, albo niewłaściwie regulowane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten "marny producent" to Urzędowski. I regulacja wykonana była przez wskazanych montażystów. Dla mnie widok słoi drewna to żaden argument. Jednolity kolor to też raczej nie argument, bo w PCV masz też jednolity, nawet kolorystyka bogatsza (do wyboru). A co do oddychania, to przecież każde okno jest tak wykonane że bardzo niewielka wymiana powietrza się odbywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten "marny producent" to Urzędowski. I regulacja wykonana była przez wskazanych montażystów. Dla mnie widok słoi drewna to żaden argument. Jednolity kolor to też raczej nie argument, bo w PCV masz też jednolity, nawet kolorystyka bogatsza (do wyboru). A co do oddychania, to przecież każde okno jest tak wykonane że bardzo niewielka wymiana powietrza się odbywa.

 

Mi bardziej chodzi o to, że jak masz np. dwustronny orzech, to w środku i tak jest ciemny rdzeń, który akurat dla mnie średnio wygląda (oknoplast robi colorfull, ale chyba w ograniczonej ilości kolorów) Co do autoryzowanych montażystów, to u nas okno ok. 150x150 cm było zamontowane na 6 kotew (3 po bokach) i o zgrozo 207 x 143 cm też na 6 , o regulacji też zbytnio nie mogło być mowy a dealer (który już zwinął działalność) twierdził, że nie widzi sensu stosowania 3 szyby... więc wg. mnie akurat to nie musi źle świadczyć o producencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodzi o to, że jak masz np. dwustronny orzech, to w środku i tak jest ciemny rdzeń, który akurat dla mnie średnio wygląda (oknoplast robi colorfull, ale chyba w ograniczonej ilości kolorów) Co do autoryzowanych montażystów, to u nas okno ok. 150x150 cm było zamontowane na 6 kotew (3 po bokach) i o zgrozo 207 x 143 cm też na 6 , o regulacji też zbytnio nie mogło być mowy a dealer (który już zwinął działalność) twierdził, że nie widzi sensu stosowania 3 szyby... więc wg. mnie akurat to nie musi źle świadczyć o producencie.

Ok, ale przecież korzystaliśmy z ekipy z salonu sprzedaży. Wiadomo że producent prawdopodobnie nie ma wielkiego wpływu na dobór monatżystów. I co do regulacji i sposobu montażu to zgoda, że może być różnie. Natomiast pozostałe argumenty utrzymuję, choć absolutnie nie narzucam ich innym forumowiczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, chyba pomimo tej całej chemii jest jednak trochę bardziej naturalne niż plastik, prawda? Ja tam bym wolał patrzeć na sęki w drewnie niż na okleinie:)

Ciekawe..ciekawe....a widziałeś w ogóle jak wyglądają okna z tworzywa w okleinie ? ;)

Jedyna zaleta to statyka choć i tu z tym bywa różnie bo wberw pozorom . . . mówi się że w oknach PVC jest sporo możliwości "oszczędzania" ale w drewnie tych możliwości jest więcej

Lodówkę też masz z drewna ? ;) Jakoś plasticzana nienaturalna jest ;)

Dom zapewne z bali bo pustak też nienaturalny w dotyku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zapytać szanowne grono o porządnego sprzedawcę i montażystów w okolicach Częstochowy, lub jest może ktoś dalej ale który byłby skłonny w te okolice okna wykonać? Na chwilę obecną jestem na etapie edukacji okiennej (poziom podstawowy) i może koledzy coś doradzicie z osobistego doświadczenia gdzie i u kogo kupować i montować bo to chyba ważniejsze niż konkretny profil czy marka. Wstępnie myślałem o przedstawicielach Vetrex-u, Oknoplastu, MS, Awilux. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...