Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam. Mam szron na oknach od zewnętrznej strony na jednych więcej na jednych mniej. Okna balkonowe na piętrze oszronione są prawie w 100%. Okna montowane 3lata temu. Mieszkam dopiero od miesiąca, ogrzewam dom również od miesiąca. Okna trzy szybowe. Proszę o informacje jak to może być przyczyna i jak to usunąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam szron na oknach od zewnętrznej strony na jednych więcej na jednych mniej. Okna balkonowe na piętrze oszronione są prawie w 100%. Okna montowane 3lata temu. Mieszkam dopiero od miesiąca, ogrzewam dom również od miesiąca. Okna trzy szybowe. Proszę o informacje jak to może być przyczyna i jak to usunąć.

 

Witam,

 

proszę tutaj coś więcej może Pan poczytać na ten temat http://www.termocert.com.pl/termowizja-faq/31-szron-na-szybie.html

 

Pozdrawiam,

Norbert Pieściuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe..ciekawe....a widziałeś w ogóle jak wyglądają okna z tworzywa w okleinie ? ;)

Jedyna zaleta to statyka choć i tu z tym bywa różnie bo wberw pozorom . . . mówi się że w oknach PVC jest sporo możliwości "oszczędzania" ale w drewnie tych możliwości jest więcej

Lodówkę też masz z drewna ? ;) Jakoś plasticzana nienaturalna jest ;)

Dom zapewne z bali bo pustak też nienaturalny w dotyku ;)

 

No wiesz, z pvc, które Ty tak wywyższasz na tym forum domu raczej też nie zbudujesz:P. A co do okien, których wg. Ciebie nie widziałem na oczy i w ogóle ich nie posiadam to dwustronny nussbaum na profilu, który pewnie jeszcze sprzedajesz (no przynajmniej jak rano wychodziłem do sklepu to coś takiego jeszcze w ścianie siedziało.) Oszczędzić akurat można na wszystkim, a dobry i co za tym idzie droższy producent to ryzyko niweluje. Gdyby te plastiki były takie blee, pewnie bym ich w ogóle nie kupował, ale w dalszym ciągu podtrzymuję, że dla mnie osobiście najlepiej nadają się jako okna piwniczne bądź strychowe, bo w mieszkaniu wolę mieć drewno, ale o gustach się nie dyskutuje bo wszystko ma wady i zalety. A wracając do konstrukcyjnego bala, to akurat wolę silikat, chociaż ma pewnie więcej wad niż ten Twój Awilux :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cinek wyczyść skrzynkę, chciałbym Ci wysłać PW.

 

Tak porządkowo: użytkownik do którego próbujesz wysłać PW dostaje odpowiedni komunikat - wie kto próbował wysłać wiadomość i że nie dostanie jej dopóki nie zrobi wolnego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

proszę tutaj coś więcej może Pan poczytać na ten temat http://www.termocert.com.pl/termowizja-faq/31-szron-na-szybie.html

 

Pozdrawiam,

Norbert Pieściuk

 

Dziekuje bardzo za informacje, podobne informacje co w Pana załączniku usłyszałem od osoby u której zakupiłem okna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam chciałbym zapytać szanowne grono o porządnego sprzedawcę i montażystów w okolicach Częstochowy, lub jest może ktoś dalej ale który byłby skłonny w te okolice okna wykonać? Na chwilę obecną jestem na etapie edukacji okiennej (poziom podstawowy) i może koledzy coś doradzicie z osobistego doświadczenia gdzie i u kogo kupować i montować bo to chyba ważniejsze niż konkretny profil czy marka. Wstępnie myślałem o przedstawicielach Vetrex-u, Oknoplastu, MS, Awilux. Pozdrawiam

Wychodząc z założenia że polecamy "naszych" - czyli tych którzy pokazali się na forum z dobrej strony polecam Samar (chyba jest właśnie z Częstochowy).

Marki które wytypowałeś są jak najbardziej ok i na pewno, jeśli masz chwilę warto każdego z nich odwiedzić - każdy powie może coś innego, coś co pozwoli Ci rozszerzyć swoją wiedzę..

 

A korzystając z okazji chciałem Was wszystkich zaprosić do udziału w aukcji charytatywnej (bo co rok wygrywa tylko hazardzista Stary;))

Fanty: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244044-Jubileuszowa-10-Aukcja-prac-Dzieci-z-Ogniska-Marymont

Aukcja: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244046-Tu-licytujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę,

 

będę miał na jednaj ścianie:

- parter - HST 3m + FIx 2m

- piętro - chyba z ruchomym słupkiem (otwór 2 m)

 

Żeby ładnie to wyglądało:

- fix dzielić czy nie dzielić (żona oczywiście nie chce dzielić, nic ją nie interesuje że to ciężkie okna, szyby 6mm :mad:?

- fix - w ościeżnicy, w skrzydle? CO będzie lepiej wyglądać obok HST?

Piętro - otwór 2m na 2,2 m.

Co najlepiej zastosować? ruchomy słubpek? FIx + drzwi?

 

Z góry dzięki za sugestie

tyl.jpg

Edytowane przez Marcin34_Śl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Finlandia :) spróbuje się skontaktować z Samar, już dwie wizyty w salonach odbyłem wrażenia ciekawe, coś nowego w każdym razie.

Mam jeszcze pytania bardziej techniczne:

1.Czy okna w pakiecie 3 szybowym MSline+ i Vetrex V82 to ta sama półka czy porównuję nieporównywalne??

2.Mam do wyceny HS-a 3000x2200 szklenie szybami 4mm jest w takim oknie oki ?? czy upierać się na 6mm?

3.Pakiety szybowe 3x3mm lub pierwsza szyba 4 mm następne 3 mm (takie są w Oknoplaście) są w jakiś sposób gorsze niż 3x4mm?? a może w normalnym użytkowaniu nie ma to znaczenia?? ma to na celu zbicie ceny czy coś więcej jest na rzeczy (mniejsza waga mniejsze obciążenie skrzydła itp.?)

4.Ciekaw jestem waszej opinii o Oknoplaście Prolux- nowość więc opinii mało, ale starzy wyjadacze pewnie wiedzą o nich więcej, bo w reklamach to wiadomo co jest

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Tak jak wielu szukam okien. Po wertowaniu forum i odwiedzeniu róznych salonów wytypowałem paru producentów m.in Vetrex. Jednak pojawiło się ziarko niepewności... Mianowicie vetrex robi na profilach Veki. W innym salonie, który odwiedzałem był Pan, który miał w ofertcie okna na róznych profilach (veka, salamander itp) stwierdził, że on poleca Salamander, bo Veka jest gorsza. W jeszcze innym salonie Pan, który sprzedawał okna na profilach Salamander stwierdził, że veka w ogóle straciła jakość, a ponadto ma fabryki na Ukrainie i nie wiadomo czy czasem profile, z których są wykonane okna nie były właśnie z tamtąd. Nie za bardzo chce mi się wierzyć w te opowieści o fabrykach na Ukrainie i chciałbym zapytać o Wasze zdanie. Czy rzeczywiście profil Salamander jest lepszy niż veka? Edytowane przez domino34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo chce mi się wierzyć w te opowieści o fabrykach na Ukrainie i chciałbym zapytać o Wasze zdanie.

 

Nie bardzo wiem co złego wynika z faktu posiadania fabryki w Ukrainie. Muszę złożyć Panu wyrazy współczucia jako klientowi, Trafił Pan na wyjątkowo głupich sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam zaraz głupich? To po prostu zwykli handlarze,

 

Fin, ja wiem, że Ty jesteś jak ten gołąbek pokoju:-). To nie są "handlarze", to zwykłe kretyńskie trolle, które coraz bardziej mnie irytują, co chyba widać po moich wpisach, za które ludzi wrażliwych przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...