Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Gość TwojPan
W następnym domu będą pakiety, z takimi dużymi oknami. Teraz mam średnie, bo działka nie puszcza - niezbyt widokowa. Kolejna będzie pod lasem, nad jeziorem, w górach. Obojętnie. Ale na pewno wymusi zupełnie inne dobory okien, kto wie, może nawet HS stanie się wtedy niezbędny. Też mam projekt indywidualny i nie wyobrażam sobie by inaczej projektować dom. Po kilku wizualizacjach dopiero mieliśmy zarys fasad, a z oknami to jeździliśmy niemal w każdą stronę.

 

Projektowanie indywidualne to podstawa.Nie jest wcale droższe,jeśli -to nieznacznie.Nie jest zwykle nawet 1,5% inwestycji.

Załączona przez TwojegoPana fota mnie powaliła.

Powaliła na kolana....Takich perełek jest mnóstwo.Tylko kto myśli o oknach w kategorii -architektura budynku?

To co na świecie jest już normą,u nas jest "wynalazkiem".Przypominam sobie wykłady z architektury i urbanistyki.Jak profesor pokazywał nam projekty habitatów,domów z zabudową atrialną,w kształcie litery L,T itd.-to nam szczęki opadały. Myśleliśmy wtedy jak to się ma do projektów typu "polski dworek" i ich portali z dwoma kolumnami na wejściu :)

Podając link do tego wątku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?32337-nowoczesne-domy-inspiracje -chciałbym podziękować autorowi.Mimowolnie,był dla mnie zakopistą inspiracją.

Przeglądnij,zobacz jak się da inaczej niż u nas :)

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdzieś się da, nie u mnie. Nie "odwdzięczyłem się" kierowniczce architektury i w efekcie mam WZ z dachem 30-45 stopni, linie zabudowy w połowie działki, skasowaną wysokość i ścianę frontową domu. Chciałem niską parterówkę, to stwierdziła że nie ma takich w sąsiedztwie a ona musi dać WZ w nawiązaniu do okolicy. Mam sąsiada co ma 5-8 stopni dach (kostka) - bez komentarza, na mojej ulicy jest nowy domek 18 stopni (ale facet jest dyrektorem, stać go być wdzięcznym), oraz stoi dom w architekturze jak w linku pierwsze posty - nie wiem co on zrobił by dostać takie WZ:).

Normalnie twoja ziemia, twoja ojcowizna, twoja kasa, twoje marzenia, twój projekt a taka krowa rządzi się tym wszystkim jak swoim. Zrobiła mi nawet drogę wewnętrzną dojazd do 1 domu o szer. ponad 5 metrów! oraz zepsuła całkowicie jedną działkę dając linie zabudowy która podzieliła działkę na pół uniemożliwiając jej zabudowę. Bezkarność. Domy z linka to dla niej piekło architektoniczne. Tak lekko OT, ale szarpie mnie do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Może gdzieś się da, nie u mnie. .

Miałem podobny problem.Dlatego architekt był koniecznością - a i tak był plan projektowania indywidualnego.

Musieliśmy pogodzić nowoczesną wymarzoną bryłę z płaskim dachem,z dachem 43 st.W rezultacie,mamy dom w kształcie litery "T" z dachem dwuspadowym.

Wszystko da się pogodzić kompromisem,jak nie ma innego wyjścia.Nie każdy musi mieć dom z płaskim dachem,ale na Boga-dlaczego a'la polski dworek?

 

Ok,przepraszam za OT-tutaj nie miejsce na wywody.Tutaj trzeba kasę naganiać.

To jak to jest z tym profilem typu Veka?Najlepszy,tak? :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla porównania

 

wartość stolarki w wariancie V 82 wraz z montażem wymienionej w tym poście http://forum.muratordom.pl/showthread.php?230087-Vetrex-okna-jakie-macie-odczucia&p=7027150&viewfull=1#post7027150

wg przedstawiciela Vetrex

 

jest 2,7 raza mniejsza od wartości wyceny tej samej stolarki w wersji KF 410 PCV alu produkcji firmy Internorm.

 

 

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
dla porównania

 

wartość stolarki w wariancie V 82 wraz z montażem wymienionej w tym poście http://forum.muratordom.pl/showthread.php?230087-Vetrex-okna-jakie-macie-odczucia&p=7027150&viewfull=1#post7027150

wg przedstawiciela Vetrex

 

jest 2,7 raza mniejsza od wartości wyceny tej samej stolarki w wersji KF 410 PCV alu produkcji firmy Internorm.

 

 

 

Pozdrav

Panie forscher,arztin itd ..-nie wiem ile masz tam nicków na tym forum.Wieje od Ciebie handlarzem vel naganiaczem z Vekami (takimi z ogórkami),aż miło

Daj już pokój.Ostatnie posty świadczą,że twoją stolarka nikt,a nikt nie jest zainteresowany.I prosze,nie rób sobie wstydu i nie porównuj okien pod względem parametrów,wykonania,okuć,gwarancji,designu etc.firmy Vetrex z Internorm.

Proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Ja mam, pardon będę miał, Rehau :) Czy najlepszy? Dla mnie tak, dlatego go wybrałem.

Czekam na wycenę Internorm KF 405 z aluminiową nakładką.Niestety na drewno/aluminium mnie nie stać.A to byłby najlepszy wybór.:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie forscher,arztin itd ..-nie wiem ile masz tam nicków na tym forum.Wieje od Ciebie handlarzem vel naganiaczem z Vekami (takimi z ogórkami),aż miło

Daj już pokój.Ostatnie posty świadczą,że twoją stolarka nikt,a nikt nie jest zainteresowany.I prosze,nie rób sobie wstydu i nie porównuj okien pod względem parametrów,wykonania,okuć,gwarancji,designu etc.firmy Vetrex z Internorm.

Proszę.

 

 

Z szacunkiem całym, twoje prośby i wszelkie teksty pod moim adresem mam tam gdzie wczorajszy obiad.

 

Dla twojej wiadomości. Będę robił na tym forum i poza nim to co będę chciał. tak jestem "handlarzem".. od okolo 50 lat a moze nawet 80-ciu (już dkładnie nie pamiętam) handluje piaskem, kameniami, puchem (ale tylko tym czarnych gołębi pocztowych bo biały za cholerę sie nie sprzedaje) no i oczywiście oknami.. aha.. od czasu do czasu zdarza mi sie opchnąc komus jakies prochy (na bółe wszelakie) i miaści..

tobie szczególnie polecam tą (obecnie jest w promocji) http://i.iplsc.com/-/0002Q27XG8SB8543-C411.jpg

 

Co do obecnych promocjji - do każego kilograma puchu gratis dodaje rolete antywłamaniową do okna o wmiarach 10 x 10 cm - więc moze sie skusisz ?

 

No dobra.. dołże jeszcze wiaderko piachu z Bałtyku.. Tak po forumowej znajomości :)

Tak sie zastanawiam co jeszcze jako "handlarz" moge ci sprzedać... Pomyśle i dam ci znać jak tylko coś mi przyjdzie do głowy..

 

 

Ostatnie posty świadczą,że twoją stolarka nikt,a nikt nie jest zainteresowany.I

no mam nadzieje ze nikt nie jest zainteresowany "moją stolarką". W sumie mnie samego moja stolarka tez nie interesuje. Ale zacznie mniej więcej w 3 kwartale tego roku.

 

 

Nie wiem gdzie ty widzisz porównywanie pod wzgledem parametrów,wykonania,okuć,gwarancji,designu okien Vetrxu z internormem.. No ale w porzednich postach juz widywałeś coś czego nie ma.. więc twoje powyższe słowa mnie doprawdy nie dziwią.. I nikogo dziwic nie powinny. Wierze tylko że czasem ci sie poprawi - tego ci życzę.

 

No i jeszcze jedno. Porównanie okien jakie stworzyłem (wspominam o tym w jednym z porzednich wątków) nie jest dla mnie powodem do wstydu. A że ty to tak odbierasz cóż... doprawdy wali mnie to.

 

 

Jeżeli będziesz miał jeszcze jakiś problem - melduj. Postaram sie doradzić. Sądzę jednak ze powyżej wspomniana maść powinna zadziałać i ulżyć ci w cierpieniu.

 

Pozdrav

 

Twój "handalrz"

 

 

PS nie bede ukrywał, że każda odpowiedz na twoje słowa wymaga ode mnie bardzo dużo wysiłku by zniżyć sie do twojego poziomu... no ale czego się nie robi dla milośnika "handlarzy" :)

do usług.. :cool:

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geneo?

Padło na Synego. W sumie nowy profil, wszedł chyba w połowie 2015 roku. W wywiadzie u paru dilerów okien zgodnie twierdzili, że parametry są tak podobne pomiędzy Geneo a Synego, tak minimalne różnice, że brać to co tańsze. A, promocja była na Synego. U mnie decydował bardziej montaż i musiałem mieć tę firmę. Pozostałe firmy miały zbliżoną klasę okien i cen, ale poległy przy montażu. No może Vetrex mnie przekonał, ale niestety za montaż dużo chcieli, a za parapety XPS to już ceny rabunkowe. W oknoplaście monter nie wiedział co to taśma rozprężna i parapet XPS. Nie wyjął nawet rąk z kieszeni (a byłem z żoną) i stwierdził, że robi w branży już x lat i nikt tak nigdy nie wydziwia. Co prawda w kolejnej ofercie parapet i taśma pojawiły się w opcji montażu, cena nawet nawet, ale jakbym miał tyle zapłacić i zaprosić tego pana do montażu to dziękuję. A szkoda, bo wizualnie najbardziej podobały się nam okna Winergetic Premium. I nie chodziło o nazwę profilu, ale o jego zaokrąglone kształty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklara, Rehau?!Jak to;) ? Chcesz powiedzieć że nie dość skutecznie Cię namawiałem??;)

 

TP,

masz prawo do swojej oceny. To że się mylisz, to inna kwestia.

Ja ( i nie tylko ja) w oceniliśmy Forschera jako działającego na rzecz "okien Schueco" i też było "ostro". A okazuje się, że on tak ma, że jeszcze przed rozpoczęciem budowy ma wybrane rozwiązania z niemal każdej dziedziny.

 

TP, to podasz w końcu jak miałeś podzielone do wyceny swoje okno 370x230?

Czy jednak zachowujesz się tak, jak sam napisałeś "trzy strony temu ":

...

Nawet,gdybyście źle wybrali,znając brak do siebie dystansu Polaków-nikt by się nie przyznał.

...

 

Bo chyba nie myślałeś że skalkulował to ktoś tak jak na przestawionych później zdjęciach. Ja jestem szczerze ciekaw kto i za ile zaproponuje Ci wykonanie takiej stolarki, o jakiej marzysz. Taka wiedza pozwoli mi przekazać ja dalej - bo nie jednej osobie podobają się obrazki przedstawiające ultranowoczesną architekturę (przynajmniej jak na nasze warunki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklara, Rehau?!Jak to;) ? Chcesz powiedzieć że nie dość skutecznie Cię namawiałem??;)

).

 

To dlaczego nie powiedziałeś, że mnie namawiasz? Ja taki niedomyślny.. :)

 

powiedzcie mi tylko czy jest sens wstawiać te okna wysunięte z lica o jakąś połowę profilu? Niby będzie mniejszy mostek, ale czy nie spowoduje to innych komplikacji z montażem np. klejeniem taśm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze swiety spokoj? Proponuję wrócic do spraw merytorycznych

 

 

 

Myślisz, że w sytuacji gdy na forum jest ktoś kto okresla handlarzem każdą osobę, która kilka razy poda nazwe pewnej marki i wypowie sie w sposób nie negatwny na temat tejże marki - możliwe będzie dalsze długotwałe kontynuowanie rozmowy w sposób mertyoryczny ??

 

Jezeli tak to gratuluje - ja takiego przekonania nie mam.

 

Pozdrav

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

TwojPan

Mam w promocyjnej ofercie "cacko z dziurką" - daj znac jeśli jesteś zainteresowany

:lol2:

 

Twój "handlarz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

TP,

masz prawo do swojej oceny. To że się mylisz, to inna kwestia.

Ciągniesz temat mojej pomyłki.Nie chce mi się bardzo,wracać do tego,co napisałeś kiedy pytałem o Schuco.Ale ja nie o tym.

Profil Veka,w całej swej ciekawej historii zastosowania,ma jedynie miejsce tutaj-na forum i w Polsce.

Zauważyłem tylko,że każdy kto pyta o inny profil-dostaje porównanie do Veki-co by nie napisać ,że do zakupu okien Vetrex.

Starałem się przez kilka ostatnich wpisów,uświadomić sobie i czytającym,że to ..słaba technologia-wymordowana na forum FM.Takie jest moje zdanie.Chciałem pokazać,co można zrobić w swym nowym domu,za większą kasę -ale tak jak się tam każdemu zamarzy.I tylko tyle.

Internorm robi świetne okna,wiesz dobrze o czym mowa.Nie zamierzam porównywać go do Vetrexa.Nie taki jest mój cel-choć nie odrzucam ich propozycji.

Okna w domu,są do zakończenia naszego żywota.Są całością budynku.Często sam zamysł,jak i gdzie to wyjście ma być-powstaje jak stoją już ściany...

 

 

Brzydzę się tym,co tu zastałem.Ostra jazda ,sugerowanie pewnych firm,a żadnego pytania-o styl budowli,rodzaj budowli (energetyczny,pasywny) elewację budynku,kolorystykę,to co ma być widoczne za każdym z okien,ilu jest domowników (w jakim wieku) itd...

Ja takie doradztwo,ma gdzieś.

Żegnam,dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

TwojPan

Mam w promocyjnej ofercie "cacko z dziurką" - daj znac jeśli jesteś zainteresowany

:lol2:

 

Twój "handlarz"

 

Posłuchaj.

To że,wybrałeś źle,dobrze czy jak tam chcesz -jeśli chodzi o okna w twym budynku-mało mnie interesuje.Skupiam się raczej,nad "jakością" twych marnych wypowiedzi.I gdybyś miał najlepsze okna w okolicy,a tak jak teraz je byś zachwalał-to wybacz amigos-wolałbym bez okien,a niżeli z takimi jak twoje.

Zdobądź lepiej wiedzę na temat WM. Mam nieodparte wrażenie,że nie wiesz po co ci jest ona potrzebna :)

Bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...