Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Polecasz firmę innym ale sam tam nie kupisz. Interesujące.

 

 

jest dokladnie tak jak piszesz..

Czy są samochody o ktorych słyszałeś wiele dobrego od znajomych ci osób i w zwiazku z tym te bryki sa twoim zdaniem godne polecenia - tylko z racji tej ze zachwalane są przez innych.

A mimo to ty kierując sie innymi kryteriami wybrałes lub wybierzesz inne auto.

 

 

Tak własnie postapiłem. Masz racje.. jest to interesujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie dziwi ta dyskusja. Jeżeli komuś zależy na dobrej jakości oknach, to dobierze sobie odpowiedni model według projektu, ewentualnie mu sprzedawca podpowie. kwestia drewno czy PCV to w zasadzie kwestia jak BMW czy Audi. Każde ma swoje plusy i minusy. Jednak nie sądzę, aby normalnie ktoś szedł do sklepu i wybierał spośród wymienionych firm. Raczej wybór pójdzie pomiędzy Veluxa i Fakro, może Roto. A jak ktoś bęzie chciał przyoszczędzić to jakiegoś Drutexa weżmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dropsec

Moich odpowiedzi nie traktuj w kategorii ataku personalnego na Twoją osobę, nie miałem takich zamiarów.

Owszem, było dużo ironii w moich odpowiedziach, ale tylko w celu zwróceniu uwagi na bzdety, którymi jesteście nafaszerowani po wyjściu od takiego sprzedawcy - dużo gadania, mało konkretów.

Sam widzisz- jako człowiek techniczny- że dosyć łatwo było Cie podejść i naopowiadać bajek o dziwnych, lepszych właściwościach, których być może nie ma lub są zbędne.

A co ma zrobić bibliotekarz, lekarz czy kominiarz?

ps. W oknach nie interesuje mnie tylko magiczny współczynnik Uw...

 

Spokojnie, nie uraziłem się, bo wiele prawdy mi oboje napisaliście. Musiałem chwile uspokoić emocje i nie wkrecać się nadmiernie w szczegóły by wybrać okna, zostawiłem sobie tydzień czasu na przemyślenia poza forum i wybrałem... dla jeszcze zainteresowanych nadmienię że są to profile Schueco Si82 producenta Awilux z montażem na foliach z zewnątrz i wewnątrz a pomiędzy... pianka owszem, wszystko w licu / świetle muru który obłożony jest 3 cm xps-em.

Montaż dyblami nie kotwami, a w miejscach dyblowania oczywiście jak instrukcja nakazuje klocki podporowe.

Wiem, dla niektórych tym xps-em pewnie dolałem oliwy do ognia. Ale ze względu że w większości okien ościeża mam wylane betonem B25, chciałem uniknąć nadmiernego wychładzania ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wskazówki jakie okna spełnią wymagania.

Pierwsze wymaganie to rozmiar, mam dużego HS 550x250 najlepiej żeby był z dwóch części.

Kształt i wygląd najbardziej kanciaste i proste w kolorze antracytu.

 

Na razie na pierwszej pozycji jest Pozbud z drewno aluminium, widziałem tez Sokółkę jednak wycena jest wyższa.

Oglądałem również PCV Vetrex V90+ no ale jakoś mnie nie przekonały.

 

Czy możecie polecić firmy, modele z montażem w okolicy Krakowa którymi warto się zainteresować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wskazówki jakie okna spełnią wymagania.

Pierwsze wymaganie to rozmiar, mam dużego HS 550x250 najlepiej żeby był z dwóch części.

Kształt i wygląd najbardziej kanciaste i proste w kolorze antracytu.

 

Na razie na pierwszej pozycji jest Pozbud z drewno aluminium, widziałem tez Sokółkę jednak wycena jest wyższa.

Oglądałem również PCV Vetrex V90+ no ale jakoś mnie nie przekonały.

 

Czy możecie polecić firmy, modele z montażem w okolicy Krakowa którymi warto się zainteresować

 

Fudmen

 

oknoplast

 

ms

 

oknoplus

 

dako

 

 

 

 

PS u mnie będzie Vetrex Slide 82

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wskazówki jakie okna spełnią wymagania.

Pierwsze wymaganie to rozmiar, mam dużego HS 550x250 najlepiej żeby był z dwóch części.

Kształt i wygląd najbardziej kanciaste i proste w kolorze antracytu.

 

Na razie na pierwszej pozycji jest Pozbud z drewno aluminium, widziałem tez Sokółkę jednak wycena jest wyższa.

Oglądałem również PCV Vetrex V90+ no ale jakoś mnie nie przekonały.

 

Czy możecie polecić firmy, modele z montażem w okolicy Krakowa którymi warto się zainteresować

 

A widziałeś takiego HSa?

 

http://www.schueco.com/web/ass_77_pd_en/start

 

pozdrawiam

Edytowane przez Piotr_Mr
zmiana linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę coś odradzić, to firmę URZĘDOWSKI. Kupiłem okna, parametry świetne, cena atrakcyjna i co z tego. Na papierze wszytko wyglądało pięknie a w rzeczywistości okna nie trzymają szczelności ( prawdopodobnie są źle okute ) - był serwisant, rozłożył ręce a firma mnie "olała". Wiatr śmiga pomiędzy oknem a ramą - pozdrawiam firmę #urzędowski#.

Tyle na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pomyślałem że czegoś nie wiem (odnośnie istnienia serwisu), ale doczytałem się, że mówisz o starej sprawie, sprzed 4 lat która dotyczyła okien PCW.

Tak, pamiętam te okna - były tańsze od podobnych konkurencyjnych o 10-15%. I tu jest chyba pies pogrzebany. Pozostaje Ci poszukać dobrego fachowca który zajmuje się serwisem okien plastikowych i zrobi Ci odpowiednie regulacje oraz prawdopodobnie przeszli skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to niektórym przemówi do rozsądku przy wyborze okien (chociaż wątpię...):

Moje okna to profil Brugmann/Salamander BluEvolution, sześciokomorowe, trzyszybowe o grubości 92mm + dzrzwi tarasowe przesuwane z okuciami GU. Koszt 16tys. Okna kupione z firmy Urzędowski, były to najtańsze tego typu okna jakie znalazłem, podobne sprzedaje firma Vetrex, kilka tys. drożej a następnie Oknoplast, który jest jeszcze droższy. Okna przyjechały z małymi wadami, ale po jakimś czasie doczekałem się serwisu, który usterki usunął..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś takiego HSa?

 

http://www.schueco.com/web/ass_77_pd_en/start

 

pozdrawiam

 

Ten jest świetny! ale pewnie cena jeszcze lepsza stawiam że poniżej 50 000 pln schodzą

 

Oglądałem normalnego Hs na profilu schueco bodajże z Awilux'u dosyć ciekawie wyglądał, czekam teraz na wycenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...