Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jeżeli mogę coś odradzić, to firmę URZĘDOWSKI. Kupiłem okna, parametry świetne, cena atrakcyjna i co z tego. Na papierze wszytko wyglądało pięknie a w rzeczywistości okna nie trzymają szczelności ( prawdopodobnie są źle okute ) - był serwisant, rozłożył ręce a firma mnie "olała". Wiatr śmiga pomiędzy oknem a ramą - pozdrawiam firmę #urzędowski#.

Tyle na temat.

 

Cóż skąd ja znam ten temat, ale jeśli tłumaczy się klientowi podczas wyceny okien, że wszystko ma wpływ na szczelność, okucie , wzmocnienie itd. i cudów nie ma na czymś trzeba zaoszczędzić żeby było taniej, to co? Konkurencja ma 300 zł taniej na całym mieszkaniu , dlaczego ma taniej? Za darmo robią czy dokładają?

 

Serwisant rozłożył ręce? Stwierdził przyczynę nieszczelności czy nie? Mogę pomóc w tej sprawie tylko potrzebuję więcej danych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż Ci potrzeba? Winkhaus, okuty w normie, problemem może być przesunięte okucie (z tym by sobie serwis poradził). Często wypadają podkładki pod szybą (prawdopodobnie nie były stabilizowane silikonem i powypadały przy noszeniu ciężkich skrzydeł, czyli ogólnie - poprawienie szklenia ). Spotkałem się raz z potrzebą wyczyszczenia zgrzewu pod uszczelką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż Ci potrzeba? Winkhaus, okuty w normie, problemem może być przesunięte okucie (z tym by sobie serwis poradził). Często wypadają podkładki pod szybą (prawdopodobnie nie były stabilizowane silikonem i powypadały przy noszeniu ciężkich skrzydeł, czyli ogólnie - poprawienie szklenia ). Spotkałem się raz z potrzebą wyczyszczenia zgrzewu pod uszczelką.

Nie wiem na czym polega problem w tym konkretnym przypadku bo nie miałem możliwości obejrzeć tych okien na żywo. W poprzednim poście chciałem tylko zwrócić uwagę, że odbiegająca zauważalnie ceną od innych oferta (tańsza) oznacza prawie na pewno kłopoty.

Jak mnie pamięć nie myli to Urzędowski robił okna niezgodnie z zaleceniami Salamadra (przewymiarowane dla danego rodzaju skrzydła/wzmocnienia) a ostatnie posty pokazują konsekwencje takiego działania :( Niska cena za "ten sam produkt" zawsze "wróży" jakieś kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż Ci potrzeba? Winkhaus, okuty w normie, problemem może być przesunięte okucie (z tym by sobie serwis poradził). Często wypadają podkładki pod szybą (prawdopodobnie nie były stabilizowane silikonem i powypadały przy noszeniu ciężkich skrzydeł, czyli ogólnie - poprawienie szklenia ). Spotkałem się raz z potrzebą wyczyszczenia zgrzewu pod uszczelką.

 

Serwisantów widziałem różnych :) niestety często kluczyk do regulacji i przeszklenie to całe ich umiejętności.

 

Jakie wymiary mają okna bo może w danych przedziałach dobrało za małą ilość grzybków np. na zasuwnicy?

 

Czy fabryka posiada tzw. temperówkę i podcina uszczelkę na zgrzewie? Nie bez przyczyny na badania okien fabryki wkładają uszczelkę ręcznie...

 

Czy zaczepy nie są za bardzo opuszczone i okna się zamyka ładnie, ale nie dociska dobrze?

 

Czy skrzydła nie są wypaczone patrz "wzmocnienie papierowe"? Przyjechał serwisant zobaczył, że grzybki są już odpuszczone na "lato" i jak przestawi to klient nie zamknie okna?

 

Producent profila wysłał już do producenta okien profil nie w wymiarze dodatkowo skrzydła wyszły w minusie bo zgrzewarka przestawiona i nie zachodzą dobrze na ościeżnicę.

 

Mógłbym wymieniać bez końca ile może być różnych przyczyn, a przekonałem się, że winny może być każdy od producenta okuć, profili, okien czy montażystę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o opinię o oknach:

 

Producent: Lubartowska Fabryka Okien i Drzwi (Dobry producent czy niekoniecznie?)

Profil Veka Softline 82 MD

Pakiet szklenia: 48mm 4/18Ar/4/18Ar/4 U=0,5

Ciepła ramka

okucia: Winkhaus ActivPilot wyposażone w: ośmiokątne grzybkowe rolki ryglujące 1 za czep antywyważeniowy

ościeżnica: 7-komorowa, głębokość zabudowy 82mm, wysokość 73mm (w opcji również 83mm)

skrzydło:6-komorowe, niezlicowane, wysokość 84mm

 

największe okno to suwanka 140x230 FIX + 140x230 przesuwka czy profile wytrzymają?

 

Dom postawiony z pustaków 24cm

 

Montażyści: PHU PANORAMA Biała Podlaska - może ktoś korzystał z ich usług?

Edytowane przez Thomas007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o opinię o oknach:

 

Producent: Lubartowska Fabryka Okien i Drzwi (Dobry producent czy niekoniecznie?)

Profil Veka Softline 82 MD

Pakiet szklenia: 48mm 4/18Ar/4/18Ar/4 U=0,5

Ciepła ramka

okucia: Winkhaus ActivPilot wyposażone w: ośmiokątne grzybkowe rolki ryglujące 1 za czep antywyważeniowy

ościeżnica: 7-komorowa, głębokość zabudowy 82mm, wysokość 73mm (w opcji również 83mm)

skrzydło:6-komorowe, niezlicowane, wysokość 84mm

 

największe okno to suwanka 140x230 FIX + 140x230 przesuwka czy profile wytrzymają?

 

Dom postawiony z pustaków 24cm

 

Montażyści: PHU PANORAMA Biała Podlaska - może ktoś korzystał z ich usług?

 

Profil Veka Softline 82 MD

fajny profil, oprócz środkowej uszczelki która się odkształca , nie wspomnę w narożach, ale jak to powiedział technik "wystarczy podgrzać suszarką i pięknie się układa ;) "

 

Fabryki nie znam , jakie wzmocnienia, jakie grubości, na jaką długość docięte? Co ile wkręty ? Co w okuciu w standardzie? Co ile zaczepy? Jakie dociski dowrębowe czy od zewnątrz?

 

Jak będzie szklone ?

Zgrzewarki cztero czy dwugłowicowe ?

Pracownicy stali czy co chwila się ekipa zmienia?

 

Najlepiej jeśli wypowie się ktoś kto tam zamawia okna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmocnień:

ościeżnica: wzmocnienia zamknięte grubość 1,5mm

skrzydło - okna białe: wzmocnienia otwarte grubość 1,5mm

skrzydło - okna kolorowe: wzmocnienia otwarte grubość 1,75mm

długości nie znam.

co do wkrętów, to kwestia montażu? czy coś w samym oknie? (sorry jak pytanie banalne...)

odnośnie okuć mam tylko tyle informacji spróbuje się jeszcze czegoś dowiedzieć, ale może podpowiecie co powinno być w standardzie?

zaczepy i dociski to też kwestie montażowe czy coś w oknach?

 

Odnośnie szklenia i zgrzewarek masz na myśli producenta czy montażystę?

Co do pracowników nie mam pojęcia i raczej trudno o rzetelną informację na ten temat od samej firmy, a od klientów jeszcze trudniej - w końcu widuje się tych ludzi z reguły bardzo rzadko - raz na kilkanaście lat...

 

Może jesteście w stanie polecić jakąś inną firmę z okolic Białej Podlaskiej?

 

Dzięki za odpowiedz.

Edytowane przez Thomas007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmocnień:

ościeżnica: wzmocnienia zamknięte grubość 1,5mm

 

ościeżnica okna kolorowe wskazane 1,75 mm

 

skrzydło - okna białe: wzmocnienia otwarte grubość 1,5mm

skrzydło - okna kolorowe: wzmocnienia otwarte grubość 1,75mm

 

proszę zapytać czy w skrzydle występuje o numerze 113.294.2 ?

 

długości nie znam.

co do wkrętów, to kwestia montażu? czy coś w samym oknie? (sorry jak pytanie banalne...)

 

proszę zapytać jakie są odległości pomiędzy wkrętami trzymającymi wzmocnienia w ościeżnicy i skrzydle w oknach w kolorze

 

odnośnie okuć mam tylko tyle informacji spróbuje się jeszcze czegoś dowiedzieć, ale może podpowiecie co powinno być w standardzie?

zaczepy i dociski to też kwestie montażowe czy coś w oknach?

 

Czy okucie posiada blokadę UR, mikrowentylację lub stopniowany uchył, czy posiada przynajmniej dwa zaczepy antywłamaniowe na ościeżnicy oraz jaka jest ilość grzybków na zasuwnicy przy oknie o wysokości np. 1450 ? Jak okute są okna balkonowe z słupkiem ruchomym na tzw. plecach? Czy dociski są dowrębowe czy zewnętrzne?

Odnośnie szklenia i zgrzewarek masz na myśli producenta czy montażystę?

 

Producenta , ale trudno będzie te informacje wydobyć...

 

Co do pracowników nie mam pojęcia i raczej trudno o rzetelną informację na ten temat od samej firmy, a od klientów jeszcze trudniej - w końcu widuje się tych ludzi z reguły bardzo rzadko - raz na kilkanaście lat...

 

Może jesteście w stanie polecić jakąś inną firmę z okolic Białej Podlaskiej?

 

Dzięki za odpowiedz.

 

Pozdrawiam,

Norbert Pieściuk

Edytowane przez NorbertPieściuk
zmiana grubości znaków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetrzebiłem rynek okien, bo też jestem na etapie zakupu.

I jednego jestem pewien: że wybór profili nie gwarantuje jakości. Np. System Veka Softline, dobry produkt, ale na tych profilach tez można zrobić dziadostwo i okna będą się wypatrzały na słońcu, A dlaczego ? bo zależy która fabryka weźmie profil veki w swoje ręce i czy zrobi z nich Trwałe okna.

Okno składa się na wiele podzespołów , Okucia, ważne żeby były kompletne. Profile stalowe są chuba w oknie najważniejsze, to one zapewniają sztywność, a z tego co wiem zdecydowana większość producentów nabija nas w butelkę i aplikuje do profili Pcv stalowe wkładki grubości parapetu zewętrznego.

Wtedy wiadomo dlaczego u jednego producenta veka Softline jest tańsza, bo macie pół okna w oknie.

Moim zdaniem warto skupić się na takich producentach jak AdamS Vetrex Oknoplast Kraków oni pewno wykonują okna kompletne i trwałe. Skłaniam się ku fabryce AdamS, bo jestem z Bielska i mam pod nosem firmę Okna Kozioł która ma w ofercie okna z Adamsa, mają naprawdę wyszkolonych przedstawicieli , Widać że wiedzą co mówią i mają dobre opinie odnośnie montaży i załatwiania spraw gwarancyjnych

Czasami warto dopłacić te kilkaset zł i mieć pewność że kupiło się Trwałe okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetrzebiłem rynek okien, bo też jestem na etapie zakupu.

I jednego jestem pewien: że wybór profili nie gwarantuje jakości. Np. System Veka Softline, dobry produkt, ale na tych profilach tez można zrobić dziadostwo i okna będą się wypatrzały na słońcu, A dlaczego ? bo zależy która fabryka weźmie profil veki w swoje ręce i czy zrobi z nich Trwałe okna.

Okno składa się na wiele podzespołów , Okucia, ważne żeby były kompletne. Profile stalowe są chuba w oknie najważniejsze, to one zapewniają sztywność, a z tego co wiem zdecydowana większość producentów nabija nas w butelkę i aplikuje do profili Pcv stalowe wkładki grubości parapetu zewętrznego.

Wtedy wiadomo dlaczego u jednego producenta veka Softline jest tańsza, bo macie pół okna w oknie.

Moim zdaniem warto skupić się na takich producentach jak AdamS Vetrex Oknoplast Kraków oni pewno wykonują okna kompletne i trwałe. Skłaniam się ku fabryce AdamS, bo jestem z Bielska i mam pod nosem firmę Okna Kozioł która ma w ofercie okna z Adamsa, mają naprawdę wyszkolonych przedstawicieli , Widać że wiedzą co mówią i mają dobre opinie odnośnie montaży i załatwiania spraw gwarancyjnych

Czasami warto dopłacić te kilkaset zł i mieć pewność że kupiło się Trwałe okna

 

Tzn. że profil Veka jest sprzedawany bez stalowych wzmocnień w środku? i to producent okna umieszcza dopiero wzmocnienie w profilu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...