Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

takim producentem ktory umieszcza stalowe wzmocnieniea w profulach VEKA jest na przykład firma, której nie trzeba reklamować czyli Vetrex z ich flagowym produktem czyli V90+

 

 

3m się

 

To taki sam mądry wpis jak Ci co samochody sprowadzają i dopisują "samochód przyjechał sam na kołach z Niemiec" to istny wyczyn że pokonał 800 km czy 1000 , a klient chyba planuje zrobić nim np. 50 tys. km ? Vetrex daje wzmocnienia, a który producent nie daje? Janusz w szopie koło Wichury Dolnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do zamówienia w okolice krakowa takie okna, gdzie byście się udali wiedząc że wymiary są dośc duże i montaż naprawde musi być porządny ?

wyceny wahają się od 45 do 80kkpln z montażem ciepłym, veka, brugmann jeden czort

• 2x (295x250) fix parter

• 2x (150x250) fix parter

• 1x (100x200) szkło matowe, uchylne

• 1x (60x250) fix parter

• 1x (295x250) HS parter salon

• 2x (100x60) garaż

• 2x (141x250) fix piętro

• 2x (75x250) fix pietro

• 1x (295x250) HS piętro przesuwne nieHS

• 8x (78x118 ) okna połaciowe

• 3x (141x240) poddasze, trapezowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie uzyskałem wycenę z vertexu na veka 82, koszt 18.5, a tej firmy z Lubartowa wycenili mi na 17tys, niby różnica tylko i aż 1,5 tyś, do tego z firmy trapez na 20,5tyś tu już różnica do Lubartowa to 3,5 tyś jak dla mnie dużo, ale jeśli NAPRAWDĘ warto tyle dołożyć to dam radę tylko czy warto?

 

co do okien z trapezu otrzymałem takie dane:

szyba: Superclima 0,5 | 4t/18cb/4/18cb/4t;

okucia: ROTO NT MULTI

uszczelka środkowa w standardzie.

 

Zna ktoś ten profil? jest lepszy od veki 82?

 

Ktoś może montował vekę 82 Modern desing? jak to się sprawuje? jak z wytrzymałością? zastanawiam się czy jest to profil lepszy od standardowej veki?

 

Wolałbym kupić na rynku lokalnym, bo do firmy która sprzedaje Vertexa jest spory kawałek, ponad 100km..., ale jeśli nie ma poleceń...

 

Montaż będzie napewno z ciepłym parapetem i w zasadzie na tym wschodzie nie ma firmy która by tak montowała (sic!), niemal każdy bierze zwykły montaż..., a o ciepłym montażu każdy tu mówi że niewarto... sam się zastanawiam, czy jak praktycznie nie montują na ciepły montaż to jest sens go brać bo niewielkie szanse że się im uda porządnie wykonać.

 

Dodatkowo czy stosując ciepły parapet z xps, można bezpiecznie wysunąć okno o 2cm czy też jest to już za duże ryzyko że coś może być mało stabilnie?

 

Ogólnie jak wiadomo chciałbym kupić coś w rozsądnej cenie, żeby nie przepłacać i nie nie kupić byle czego. Pomóżcie bo już głupieje z tymi oknami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geneo. I co wynika z tych zdjęć? Widzieliście tabelę określającą stosowanie wzmocnień i klejenie szyby w Geneo w zależności od wymiarów i koloru skrzydła?

Znacie zadowolonego użytkownika? Gdybyście porozmawiali z tymi których ja znam szybko łapka by się odwróciła :no:

 

A kogo ty znasz ? Gdzie te opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geneo. I co wynika z tych zdjęć? Widzieliście tabelę określającą stosowanie wzmocnień i klejenie szyby w Geneo w zależności od wymiarów i koloru skrzydła?

Znacie zadowolonego użytkownika? Gdybyście porozmawiali z tymi których ja znam szybko łapka by się odwróciła :no:

 

i tu się zgodzę w 100% takie same tabele posiada Energeto z Aluplasta, proszę też zrobić mi suwankę na tym profilu bez wzmocnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darujcie Panowie, ale gadacie jak sprzedawcy nie tylko gorszego, ale wręcz trzeciego sortu:-). Systemy GENEO i ENERGETO w odmianach "bez wzmocnień" powstały wiele lat temu, jako odpowiedź branży okiennej na zapotrzebowanie na okna do budynków pasywnych. Pierwotnie przewidywano stosowanie w takich obiektach oszkleń stałych lub niewielkich okien jednodzielnych. Dla obu zastosowań kształtowniki obu systemów nadają się idealnie i do tej pory biją na głowę konkurencję. W tamtym czasie nikt z konstruktorów nie mógł przewidzieć, że trendy w budownictwie, także pasywnym, pójdą w kierunku zwiększania wymiarów powierzchni przeszklonych, czyli w kierunku odwrotnym do pierwotnego założenia. Zmieniły się trendy, zmieniła się także idea obu systemów. Teraz już można stosować w nich wzmocnienia stalowe, pozostając jednocześnie przy wklejaniu szyb, co efektywnie zwiększa pola powierzchni konstrukcji okiennych i zakres ich stosowania. Myślę sobie, że wypowiadając się publicznie i oceniając systemy kształtowników należy zachować minimum obiektywizmu. To co czynicie swymi wypowiedziami i to, jak to czynicie jest z gruntu nieprofesjonalne i osobom aspirującym do "doradztwa" zwyczajnie nie przystoi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sam punkt kolego T12345T.

Geneo, Si82+,Passiv Line Adamsa na bazie ID8000 itd...itp tak jak napisałeś były stworzone dla pasywnych i przypomnijmy sobie jak pierwsze pasywniaki wyglądały jak bunkry z otworami strzelniczymi. Male okienka jak w kiblu. Szkaradztwa jak pierwsze elektryczne auta.

I dobrze, że trend się zmienił a, że wielu nie patrząc na ograniczenia systemu chce tworzyć nowe na bazie starych możliwości....cóż....mądrzy posłuchają o ograniczeniach gabarytowych inni później tu będą płakać bo nikt (?) Ich nie ostrzegł

Edytowane przez nikt ważny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darujcie Panowie, ale gadacie jak sprzedawcy nie tylko gorszego, ale wręcz trzeciego sortu:-). Systemy GENEO i ENERGETO w odmianach "bez wzmocnień" powstały wiele lat temu, jako odpowiedź branży okiennej na zapotrzebowanie na okna do budynków pasywnych. Pierwotnie przewidywano stosowanie w takich obiektach oszkleń stałych lub niewielkich okien jednodzielnych. Dla obu zastosowań kształtowniki obu systemów nadają się idealnie i do tej pory biją na głowę konkurencję. W tamtym czasie nikt z konstruktorów nie mógł przewidzieć, że trendy w budownictwie, także pasywnym, pójdą w kierunku zwiększania wymiarów powierzchni przeszklonych, czyli w kierunku odwrotnym do pierwotnego założenia. Zmieniły się trendy, zmieniła się także idea obu systemów. Teraz już można stosować w nich wzmocnienia stalowe, pozostając jednocześnie przy wklejaniu szyb, co efektywnie zwiększa pola powierzchni konstrukcji okiennych i zakres ich stosowania. Myślę sobie, że wypowiadając się publicznie i oceniając systemy kształtowników należy zachować minimum obiektywizmu. To co czynicie swymi wypowiedziami i to, jak to czynicie jest z gruntu nieprofesjonalne i osobom aspirującym do "doradztwa" zwyczajnie nie przystoi.

 

Dorzucę jeszcze, że od początku wprowadzenia przez firmę Aluplast profilu Energeto były tam przewidziane w określonych przypadkach wzmocnienia.

 

Czy biły na głowę? Energeto 8000 w współczynnikach przenikalności dla całego okna podaje wartości zbliżone do zwykłego Ideal 8000 które posiada wzmocnienie.

 

Jednym z celów wprowadzenia tych systemów było ograniczenie ilości wykonywanej pracy przy produkcji okien oraz marketingowa gadka pod domy pasywne.

W Niemczech Energeto produkuje wiele fabryk z prostej przyczyny wysokie koszty pracy, a Energeto likwiduje nam kilka stanowisk i można produkować fajny produkt taniej niż konkurencja, a o lepszych parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jak forum pomogliście już nie raz, teraz pora na okna, czytałem ostatnie Wasze posty, ale dla mnie magia to jest. Potrzebuje okna do domu, dostałem ofertę na okna Drutexa IGLO5, okucia MACO, część z okien z pakietem trzech szyb ( od strony ulicy ), całość wyceniona na ok 4,6 tyś brutto wraz z montażem ( okna 2x 180x150[trzy szyby, zewnętrzna 6mm], 3x 150x150 1x 90x90, dopłata do jednostronnego koloru ok 600zł ), jest to warte rozważań ? Pozdrawiam, jeśli za mało szczegółów napisałem to przepraszam ale więcej nie znam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jak forum pomogliście już nie raz, teraz pora na okna, czytałem ostatnie Wasze posty, ale dla mnie magia to jest. Potrzebuje okna do domu, dostałem ofertę na okna Drutexa IGLO5, okucia MACO, część z okien z pakietem trzech szyb ( od strony ulicy ), całość wyceniona na ok 4,6 tyś brutto wraz z montażem ( okna 2x 180x150[trzy szyby, zewnętrzna 6mm], 3x 150x150 1x 90x90, dopłata do jednostronnego koloru ok 600zł ), jest to warte rozważań ? Pozdrawiam, jeśli za mało szczegółów napisałem to przepraszam ale więcej nie znam.

 

Cześć, w tej samej cenie dostaniesz Aluplast Ideal 4000 na Winkhaus Activpilot. Zwróć uwagę, żeby było wzmocnienie zamknięte w ramie i jaki jest standard okucia. Poszukaj dobrego lokalnego producenta na tym profilu i okuciach, montaż na śruby nie na kotwy i będziesz miał okna na lata. Drutex produkował kiedyś okna na Aluplaście, porównaj sobie z Iglo 5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... Zwróć uwagę, żeby było wzmocnienie zamknięte w ramie...
Cały czas powtarzana głupota

Podobnie jak klasa A jako podstawa kryterium wyboru profila

Już komemntować nie ma sensu po raz setny

Nie ma znaczenia dla okna czy wzmocnienie zamknięte czy nie

Edytowane przez nikt ważny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Już pomyślałem że czegoś nie wiem (odnośnie istnienia serwisu), ale doczytałem się, że mówisz o starej sprawie, sprzed 4 lat która dotyczyła okien PCW.

.

Hej.

Chciałem Ci bardzo podziękować,za informacje o firmie Internorm.

Wybrałem właśnie te okna,początkowo cena mnie powaliła-ale długie negocjacje doprowadziły do akceptowalnej ceny (nawiasem mówiąc,tylko 25% więcej) od zestawu Schuco+Aliplast)

Mam tylko pytanie do fachowca ;) Czy wybór okien aluminiowo-drewnianych jest dobrym wyborem,czy jednak PCV z nakładkami alu-byłby lepszym.

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Witam

Okna są ładne ale jakoś nie mieści mi się w głowie, że drewno z nakładką jest o 25 % droższe niż pcv.

Pozdrawiam

Źle zrozumiałeś.Okna alu-drewno są u nich w podobnej cenie co PCV-alu.

Te 25% więcej,to różnica w cenie w porównaniu do zestawu jaki miałem zamiar nabyć,czyli okna alu z Aliplast i Schuco PCV z nakładka alu.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...