Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Mocu, pewnie są.. ale nie zapracowały sobie na to by być znane. Wszystko przed nimi. Tylko nie myśl że to kwestia zapłacenia komuś.

 

Twój Pan,

Myślę że najlepiej z nas produkty Internormu zna Test (T12345T) i on mógłby coś powiedzieć, ale coś mi się wydaje że bez rozmowy telefonicznej dużo od niego nie wyciągniesz.

A ja mogę tylko powiedzieć, że jestem za drewnem w każdej postaci. Mam większe zaufanie do trwałości konstrukcyjnej, ale to jest zdanie oparte na przesłankach sercowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

Twój Pan,

Myślę że najlepiej z nas produkty Internormu zna Test (T12345T) i on mógłby coś powiedzieć, ale coś mi się wydaje że bez rozmowy telefonicznej dużo od niego nie wyciągniesz.

A ja mogę tylko powiedzieć, że jestem za drewnem w każdej postaci. Mam większe zaufanie do trwałości konstrukcyjnej, ale to jest zdanie oparte na przesłankach sercowych.

Raz jeszcze dziękuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Chciałem Ci bardzo podziękować,za informacje o firmie Internorm.

Wybrałem właśnie te okna,początkowo cena mnie powaliła-ale długie negocjacje doprowadziły do akceptowalnej ceny (nawiasem mówiąc,tylko 25% więcej) od zestawu Schuco+Aliplast)

Mam tylko pytanie do fachowca ;) Czy wybór okien aluminiowo-drewnianych jest dobrym wyborem,czy jednak PCV z nakładkami alu-byłby lepszym.

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

 

 

 

Jakie okna wybrałeś? HF 310 ?

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Jakie okna wybrałeś? HF 310 ?

 

 

Pozdr.

Największe przeszklenia (ze względu na możliwości podziału) Panorama HX300-ukryta rama w elewacji.

Pozostałe HF310.Profil z żaluzją HV 350,był poza moim zasięgiem finansowym-ale był moim faworytem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Po co się w życiu ograniczać, ale kto co lubi.

Ograniczeniem w nowoczesnej stylistyce okien,jest przede wszystkim ...zatrudnienie paru głupców,którzy wciskają w każdą wnękę forumową profil Veka,najlepiej firmy -jako najlepszej na literę tego profilu.

Tylko idiota,nie pomyśli ,ze takich baranów jak ty,jest tutaj sporo pod różnymi ksywkami.

Podziękowałem koledze finlandii,nie za wiedzę w "doborze okien",ale za wiedzę w "rynku okien".Mało kto takową posiada.

Ty zawsze możesz pozostać na vekach,mnie niestety kojarzą się z ...ogórkami ,a nie z oknami.

Więc idź precz,czerwony baronie..(o ile znasz tę bajkę) ;)

Moje okna RULES!

Internorm_HX300_Panorama1_980x350_01.jpg

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz - nie cierpię się wywyższać, ale uważam że w temacie reklam na forum, zwłaszcza tych szeptanych mam większe doświadczenie. A dodatkowo zaufanie ze strony Redakcji zaowocowało propozycją zostania moderatorem. I nie mogę potwierdzić Twoich uwag. Inna sprawa, że mam ten "przywilej" widzieć dziesiątki postów które są usuwane - wtedy byś widział kto komu płaci za marketing szeptany.

Faktem jest że przez ostatnie parę lat często pojawia się nazwa producenta okien zbieżna z nazwą profili i może stąd to złudzenie. Za to wczoraj na budowie Klient powiedział że odwiedził go sprzedawca z biura które ma czeloność nazywać siebie "galerią okien" i powiedział że to słabe profile. Czy on był bardziej wiarygodny, bo wpisywał się w potwierdzenie Twoich obserwacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Wybacz - nie cierpię się wywyższać, ale uważam że w temacie reklam na forum, zwłaszcza tych szeptanych mam większe doświadczenie.

Finlandia,rozumiem,że nie jesteś w stanie dostrzec wszystkiego,ale chyba nie trzeba być bystrzakiem,aby dostrzec ,że 'kolega" który napisał -po co sie ograniczać-to kolejne wcielenie tego samego usera.Usera który jako jedyny i słuszny wybór widzi okna firmy X i profili V.

Ja rozumiem wszystko,zasób portfela-większe i mniejsze potrzeby.Przesłałem podziękowania w Twoim kierunku,ze względu na znajomość rynku okien.Nie dla tego,że zasugerowałeś mi wybór.Nawet gdybym nie wybrał Internormu,to miałem dzięki Tobie szansę zobaczyć okna,na miarę dzieła sztuki.Mogłem dzięki temu,porównać inne profile i produkty.Moje poszukiwania i wymagania -poszły w dobrym kierunku.Sprawdziłem Schuco,Salamandra i wiele innych.

I o to własnie chodzi.Napisałem,że moja stolarka w Internormie kosztuje 25% więcej, a niżeli w pierwszej najdroższej chyba konfiguracji na rodzimym rynku-choć Schuco nie jest polskim profilem,jedynie Aliplast.

Czy 25% dopłaty to dużo czy mało-każdy odpowie sobie sam.Ja odpuściłem sobie kilka wydatków związanych z wystrojem wnętrz i wysupłałem kwotę dopłaty za okna.Dobre okna,mam nadzieję.Bo okna,to jeden z najważniejszych elementów budynku.Szczególnie jeżeli okna to 45% elewacji budynku.

I to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee.. no chyba się mylisz w pierwszej części.

Nie zauważyłem by była to ta sama osoba, ale po Twojej wczorajszej sugestii od razu sprawdziłem - dostępne mi narzędzia tego nie potwierdzają. A robię to w miarę możliwości dogłębnie, tym bardziej że z Forscherem miałem spięcie, bo zaczął od mocnej reklamy.. ale Schueco i do tego zbiegło się to w czasie z kilkoma innymi nickami promującymi tą firmę. To może potwierdzić kilku często bywających tu użytkowników. Po prostu niektórzy tak mają, że mocno wyrażają przekonania co do słuszności własnych wyborów, a my odbieramy to jako nachalną reklamę.

 

Co do rynku - wybrałeś, ok. Twoja sprawa, moje antypatie (nie cierpię płatnej szeptanej reklamy na forum a mieli taki incydent) nie mają wpływu na ocenę produktów.

W ten weekend przypomniałem sobie o jeszcze jednej europejskiej sile - Unilux. Ze względów na montaże nie miałem okazji w tym roku oglądać ich w Normberdze, ale kiedyś byli obecni z dystrybucją w Polsce.

Schueco - ma duże możliwości - tylko znowu - w kraju nie znam firm, które by stawiały na coś więcej niż tylko popularne profile do masowej produkcji. Może AWilux ma najbliżej by iść w tym kierunku - jak trafisz na bardziej rozwinięty salon to może podejmie wyzwanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie przychodzi do głowy, że całkiem bez powodu większość sporów na FM kończy się w sposób niebywale przykry. Nie pamiętam dokładnie wątku, ale przypominam sobie, że początkowo spór miał raczej charakter językoznawczy niż okienny. Chodziło w nim o poprawność stosowania, a właściwie zapisania marki Schüco jeżeli nie zastosujemy niemieckich znaków zmieniających brzmienie samogłoski, tzw. umlaut, to wszystko. Dziwiłem się, że nikomu nie chciało się tego sprawdzić, bo to zagadnienie występujące bardzo często w adresach url. Jak prawidłowo zapisywać nazwę marki bez umlaut, ano tak jak to robią sami właściciele, np: Schüco – Schueco; Brügmann - Bruegmann. Tylko tyle było na początku w tym sporze o ile dobrze pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Masz prawo do swojej oceny. Zdanie dotyczace okreslen typu okna sziko,veko czy im podobnych podtrzymuje.

Fin...&Bau jak dla mnie szkoda czasu na wasze kłótnie.Podziękowałem,bo rozjaśniłeś mi drogę do "okien".Napisałem w cudzysłowiu,bo okno to nie tylko szyba w domu.Jestem nieufny,jak wszyscy na forum wybierają Vetrex-wietrzę podstęp-choć dla mnie wystarczyło info,że ich okna są na Vece (dobra odmiana nazwy? ;) ) -i nawet nie chciałem ich widzieć.Lichy to profil,lata świetności ma za sobą.Powinieneś to wiedzieć.I dlatego,nie rozumiem,że zamiast -jako znawca tematu-oświecać wątek,kierujesz go w odległe,zamierzchłe czasy.Dopiero wtedy,jak ktoś taki jak ja,mocno drąży temat-i wiesz,że veki nie przejdą-opowiadasz o targach w Niemczech i o firmach,które były prekursorami stolarki alumioniowo-drewnianej w Europie (Internorm),Unilux itd.

Szkoda,tylko że o takich oknach tutaj się nie dyskutuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie czuję kompetentny by mówić który profil jest zamierzchły, a który nie. Mówię co widzę. Wracając do targów - Veka tam też miała niezłe stoisko i pokazywała wiele rzeczy, w tym inne jak na polskie standardy - model Artline (coś co by można było porównać do nowoczesnych trendów w stylistyce).

O takich rzeczach się tu nie będzie dyskutować i nie dlatego że ktoś komuś zabroni - ale dlatego że popularne forum to miejsce które odwiedzają zwykli zjadacze chleba szukający najczęściej sposobów by coś kupić taniej (75%) a nie lepiej (25% odwiedzających). Niestety mam takie obserwacje.

 

A wracają do określenia "okna Nazwa Profila" - nieważne jak pisane, ale nie jest precyzyjne i może wprowadzać w błąd i tego dotyczy moje czepianie się. W tym przypadku jest to zwyczajne hasło reklamowe nijak nie decydujące o jakości.

W tym dziale występuję jako zwykły użytkownik. Funkcji mod bym do tego nie mieszał. Ja się nie prosiłem o nią argumentując właśnie swoimi sympatiami - a wręcz wskazywałem moim zdaniem lepszych kandydatów. O spięciach z osobami z innych działów mogą się wypowiedzieć ich użytkownicy.

 

I jeszcze jedno - użytkownik Baumaister został zbanowany nie za wypowiedź, a za kolejne złamanie regulaminu w pkt 5.2.3 (być może z powodu niezasłużonego bana za spam założył kolejne konto, ale już w tej powyższej wypowiedzi opisując sytuację, wskazując linki do swoich wypowiedzi pod innym nickiem i odnosząc się do sprawy stwarza wrażenie istnienia szerszego frontu myślących podobnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem sie w wymiarach. Zdarza sie.

Do sprzedania :

Okno dwuskrzydłowe Schuco CT70 CAVA

kolor zewnętrzny : mahoń

Kolor wewnętrzny : bialy

Pakiet trzyszybowy z szybą P4 (Ug=0,6)

Okucia WK2

Klamki z kluczykiem biale

Szerokosc 1660 mm

Wysokość 1780 mm

Cena wywoławcza 1000.- zł

Odbior własny z Warszawy ewentualnie dowóz w promieniu 50 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego to architekci nie wymyślą

Jednoskrzydlowy balkon szerokości 1100 i wysokosci tylko 2610

Śmiać sie czy płakać ?

 

Dwuskrzydłowy z fixem u góry proponuję... "ale proszę Pana ja już byłem u konkurencji i mi zrobią taki powiedzieli bez problemu i z gwarancją, a ja nie chcę nic dzielić bo mi się takie podziały nie podobają"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...