Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Porównując okna o podobnych parametrach (profile, pakiety szybowe, okucia) dwóch producentów OKNO+ i PAGEN , które Waszym zdaniem wypadają lepiej ? Kilka lat temu odpowiedź byłaby jasna - OKNO+, jednak aktualnie PAGEN posiada nową linię produkcyjną przez co wydaje się i dokładniejszą (?)...okna obu tych producentów tworzone są z elementów tych samych dostawców (Brugmann, WinkHaus). Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach (ilość uszczelek, łączenia), ale zastanawia mnie Wasza opinia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując okna o podobnych parametrach (profile, pakiety szybowe, okucia) dwóch producentów OKNO+ i PAGEN , które Waszym zdaniem wypadają lepiej ? Kilka lat temu odpowiedź byłaby jasna - OKNO+, jednak aktualnie PAGEN posiada nową linię produkcyjną przez co wydaje się i dokładniejszą (?)...okna obu tych producentów tworzone są z elementów tych samych dostawców (Brugmann, WinkHaus). Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach (ilość uszczelek, łączenia), ale zastanawia mnie Wasza opinia.

 

Na to pytanie mogą odpowiedzieć szefowie produkcji tych firm, zakładając , że zamienili się na miesiąc zakładami pracy i w tym czasie dowiedzieli się czy:

 

Pracownicy się często zmieniają

Czy właściciel kupił nowe maszyny, ale nie oszczędza na serwisie i zmianie frezów itd.

Jakie komponenty używają , wzmocnienia, wkręty , jak okuwają bo Winkhaus choćby ten sam typ można okuć różnie

Jak szklą ?

Jak działa kontrola jakości ?

Wymieniać można dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

może pytanie nie do końca pasuje do tego wątku, ale tu są najświeższe odpowiedzi i paru znawców tematu zapewne też się znajdzie.

pytanie jest następujące - parę dni temu zamontowano mi okna z potrójnymi szybami. wszystko ładnie, ale na jednym z okien (dosyć dużym) znalazłem naklejkę z napisem 'dół' i strzałką... sęk w tym, że strzałka jest skierowana w bok! czy źle mi zamontowali szybę? czym to może skutkować? będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musisz zapytać producenta swoich okien co miał na myśli.Szyba jest zwykle prostokątna i pasuje tylko tak jak pasuje (lub do góry nogami;) ale zwykle to nie ma znaczenia dla szklenia. Montaż strzałką w bok oznaczałby że masz kwadratową szybę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

może pytanie nie do końca pasuje do tego wątku, ale tu są najświeższe odpowiedzi i paru znawców tematu zapewne też się znajdzie.

pytanie jest następujące - parę dni temu zamontowano mi okna z potrójnymi szybami. wszystko ładnie, ale na jednym z okien (dosyć dużym) znalazłem naklejkę z napisem 'dół' i strzałką... sęk w tym, że strzałka jest skierowana w bok! czy źle mi zamontowali szybę? czym to może skutkować? będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Sądzę, że ktoś pomylił pralkę z oknem- może stały obok siebie w jakimś wspólnym magazynie...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że ktoś pomylił pralkę z oknem- może stały obok siebie w jakimś wspólnym magazynie...:D

 

Nie zdarzyło się wam usłyszeć od klienta dlaczego napisy z wymiarami na ramce w szybie w różnych oknach są raz na dole raz u góry? Ktoś z producentów okien wyprzedził rynek i strzałka wskazuje gdzie umieścić napisy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, śmiechy śmiechami, ale po perypetiach z moimi 'okniarzami' teraz mogę spodziewać się wszystkiego.

co do okna to jest niemal kwadratowe - 210x225. a zakładając, że dół szyby ma jakieś znaczenie to wystarczy przestawić te dwa wymiary i okno zostanie zrobione nie tak jak trzeba. a parę takich pomyłek ta firma już miała. jak nie otwieranie okna w drugą stronę niż potrzeba, to znowu stałe słupki w podwójnych drzwiach balkonowych zamiast słupków ruchomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam podobne doświadczenia i bardzo się zdziwiłam, gdy trafiłam do biura handlowego B**var. W B**var wybrali dla mnie okna i po montażu wszystko się zgadzało. Do tego świetny okazał się w moim domu profil: T- P***AD/MD. To pierwszy na rynku system zapewniający 27 % więcej światła w Twoim domu, dzięki zwiększonej powierzchni szklenia.

Dzięki nowemu, niższemu skrzydłu, zwiększyliśmy powierzchnię szklenia.

Więcej światła w Twoim domu, to mniejsze zużycie energii cieplnej.

Edytowane przez finlandia
Reklamy są niezgodne z regulaminem forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam podobne doświadczenia i bardzo się zdziwiłam, gdy trafiłam do biura handlowego B***r. W B***r wybrali dla mnie okna i po montażu wszystko się zgadzało. Do tego świetny okazał się w moim domu profil: T***D. To pierwszy na rynku system zapewniający 27 % więcej światła w Twoim domu, dzięki zwiększonej powierzchni szklenia.

Dzięki nowemu, niższemu skrzydłu, zwiększyliśmy powierzchnię szklenia.

Więcej światła w Twoim domu, to mniejsze zużycie energii cieplnej.

Sam nie wiem co robić z takimi postami. Nie stać ich na oryginalność i chyba wklejają wypociny marnego marketingowca. Większą karą jest chyba ich pozostawienie - niech się wstydzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej światła w Twoim domu, to mniejsze zużycie energii cieplnej.

 

Brak kompetencji marketingowych i technicznych wchodzą na szczyt. Od tej większej ilości światła to dywany mogą jedynie szybciej wyblaknąć i tyle. Jakie to żałosne w wymowie, gdy rok po premierze pewnego okna z Ochmanowa, nieudolni i mało kreatywni naśladowcy z Bytowa i Zduńskiej Woli próbują iść tym samym śladem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Vitron - firma istnieje od lat. Nie rozwija się ekspansywnie tak jak to zrobił Abakus czy Witraż. Może mają swój rynek i określone możliwości i satysfakcję z tego co robią. A może nie mają potencjału? Trudno ocenić na odległość, bez bliższej styczności z wyrobem.

Brak informacji na ich temat przyjmij jako dobrą monetę - partacze pojawiają się tu non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam domek z porothermu. Czym waszym zdaniem najlepiej wypełnic te bruzdy we wnęce okiennej przez zamotowaniem okien Scheko?

Klejem ? zwyczajną zaprawą betonową?

a może są jakieś specjalne środki ?

 

Pozdrav

 

A po co wypełniać. Też mam dom z porothermu. Ekipa monterów okien przyjechała, okna wstawiła, oklinowała, opiankowała i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż po to aby mieć do czego taśmę paroszczelną przykleić. Ale u Ciebie tego problemu nie było bo wziąłeś najtańszą z możliwych opcji.

 

 

jest dokaldnie tak jak piszesz.. i to jest powód dla którego do wspomnianego wypełeniania zostałem przez firme montująca okna Schueko do takowego - wspomnianego wyżej wypełnienia - zmuszony.

 

Więc czym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...