Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Dziekuje,

 

Bylem w sokolce profil 92mm robi wrazenie jestem zdecydowany na drewniane i tylko takie chce. Pan w sokolce wszystko wyjasnil co i jak okucia wien hause czy jakos tak niemieckie.

 

Wstepnie sosna mi sie najbardziej podobala wspolczynnik szyby 0,5 okna 0,9 niezle!

 

Musze przejechac sie jeszcze do urzedowskiego i stolbudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsekwencje - czyli zapewne bwojtek miał na myśli malowanie.

 

To też. Ale znacznie poważniejszym problemem jest kolejność prac na budowie. Okna drewniane powinny być montowane po wykonaniu największych prac mokrych (tynków i wylewek). Czyli także po wykonaniu instalacji elektrycznej i wod/kan/co. W takim razie konieczne jest zabezpieczenie budynku na czas tych prac by instalacje "nie poszły na spacer". A to są koszty i dodatkowy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem skąd ta popularność PCV. Przecież drewno jest i ładniejsze i znacznie wytrzymalsze. A ile osób wybiera okan PCV a później okelja je okleiną drewnopodobną:) Drewno to drewno, trochę droższe, ale lepsze i o wiele piękniejsze.

 

no z ta wytrzymałością ponad PCV to rożnie bywa, a i o drewno trzeba dbać a PCV wcale i ostatecznie cena....ja sam odrzucam drewno, mimo,że ładne bo trzeba o nie dbać a wolę czas spędzić z rodziną (i tak ze wszystkimi rzeczami - żądnych olejowanych blatów w kuchni, żadnych desek na tarasie) stąd albo PCV albo ALU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z ta wytrzymałością ponad PCV to rożnie bywa, a i o drewno trzeba dbać a PCV wcale i ostatecznie cena....ja sam odrzucam drewno, mimo,że ładne bo trzeba o nie dbać a wolę czas spędzić z rodziną (i tak ze wszystkimi rzeczami - żądnych olejowanych blatów w kuchni, żadnych desek na tarasie) stąd albo PCV albo ALU

 

Odnawiać też można rodzinnie;)))

Metal na barierkach czy plotach tez wymaga pracy/eidac to na jednym ze zdjec ktore wyzej wrzucilem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnawiać też można rodzinnie;)))

Metal na barierkach czy plotach tez wymaga pracy/eidac to na jednym ze zdjec ktore wyzej wrzucilem:)

 

znam lepsze formy aktywności i wysiłku rodzinnego:) a swoją drogą drzwi ze zdjęcia MIÓD MALINA!!! - na indywidualne zamówienie?

można ale ja staram się ograniczyć do minimum co trzeba a co można...a skoro nie trzeba to po co;) Ja nie muszę się pokazać przed znajomymi czy sąsiadami a z 3 metrów i tak mało kto rozróżni....

 

Przeciez mozna wziasc ekipe i Ci okna odnowia.;)!!

 

Nie wyobrazam sobie blatu pcv w domu w kuchni. Albo kamien albo drewno...!!!!

 

można ale rożnie ekipy robią, kolejny koszt/obowiązek a porządny remont kosztuje spore pieniądze ale mało kto o tym myśli! Oczywiście jakbym budował dom z bali albo drewniany to bym myslałand drewnianymi oknami i wykonczeniem jak karczma - kamien itd;) taki domek na wsi....

pewnie chodziło CI o blaty z płyty - znów super sprawa, tza rozsądne pieniądze, nie trzeba nic z nimi robić i można w każdej chwili wymienić i zmienić wygład kuchni bez problemu dla kieszeni

 

Oczywiście. Ale (to jest kolejna konsekwencja wyboru) profesjonalna renowacja to około połowa wartości nowych okien.

 

dokładnie!!kumpel miał bardzo drogie firmowe okna i zapłacił ok 40% ceny okien za sam remont....

Edytowane przez .:Paco:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kumpel miał bardzo drogie firmowe okna i zapłacił ok 40% ceny okien za sam remont....

W swoim regionie znam trzy firmy które profesjonalnie odnawiają stolarkę. Wyceny na poziomie 30% uważane są za wygórowane. Druga sprawa - renowacja zrobiona "w porę" tzn gdy widać pierwsze poważniejsze objawy starzenia się lakieru nie powinna przekraczać kilku % wartości okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fin. Przepraszam ale gadasz juz w oderwaniu od rzeczywistosci. Pokaz mi klienta ktory podejmie sie konserwacji w terminie narzuconym przez producenta? Zaczyna sie dopiero gdy renowacja nie ogranicza sie na konserwacji powierzchni.

I tego w sumie nie rozumiem.

Ludzie wydaja kupe kasy na okna czesto przekraczajacej koszt dobrego auta.

Z autem biegna do serwisu jak tylko orzebieg osiagna. Trzesa sie o samochod jak nie wiem co

A okna czesto warte tyle samo badz drozsze....maja w d....

Wyobraz sobie ze szkoda im 200-500 zl ROCZNIE za przeglad i konserwacje okuc a pozniej placz badz posty na forum - ratujcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim regionie znam trzy firmy które profesjonalnie odnawiają stolarkę. Wyceny na poziomie 30% uważane są za wygórowane. Druga sprawa - renowacja zrobiona "w porę" tzn gdy widać pierwsze poważniejsze objawy starzenia się lakieru nie powinna przekraczać kilku % wartości okien.

 

dobrze wiedzieć;) "w porę" a teraz ile ludzi w porę to zauważa, większość nie chce tego widzieć albo wydawać kasy...

 

Fin. Przepraszam ale gadasz juz w oderwaniu od rzeczywistosci. Pokaz mi klienta ktory podejmie sie konserwacji w terminie narzuconym przez producenta? Zaczyna sie dopiero gdy renowacja nie ogranicza sie na konserwacji powierzchni.

I tego w sumie nie rozumiem.

Ludzie wydaja kupe kasy na okna czesto przekraczajacej koszt dobrego auta.

Z autem biegna do serwisu jak tylko orzebieg osiagna. Trzesa sie o samochod jak nie wiem co

A okna czesto warte tyle samo badz drozsze....maja w d....

Wyobraz sobie ze szkoda im 200-500 zl ROCZNIE za przeglad i konserwacje okuc a pozniej placz badz posty na forum - ratujcie

 

dokładnie - tak było jest i pewnie długo będzie. Podobnie jest z drewnianymi elewacje - super wygląda jeśli się dba...mało kto to robi "w porę" ale oczywiście każdy może podjąć decyzję....okna drewniane mają urok ale trzeba o nie dbać.

 

z innej beczki czy dobre okna (czy na schuco czy jeden z Adams, MS czy Oknoplast) w sporym HSie jakby miało być podwyższenie systemowe: a) czy to dobre rozwiązanie czy lepiej mur b) czy takie podwyższenie systemowe można z zewnątrz "zasypać" robiąc taras albo kryjąc folią "zamurować"? co najlepsze aby można było dołożyć do HSa na niskim progu "na równi taras" z płyt?

Edytowane przez .:Paco:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra ale wyngadacie. Skoro kogos stac na okna drewniane za 50tys to stac go na serwis 15-20tys raz na. 5 lat to nie jest wygorowana kwota.

Na okna sie nie oszczedza, dla mnke pcv wygladaja badziewnie i czy kosztuja 15tys czy 20tys nie ma to znaczenia. Drewno to drewno i wyglada pieknie.

 

Auto mam sluzbowe wiec na okna bede mial.

 

Paco: sorry ale platy w kuchni z plyty pcv to wiocha dla mnie to dobre rozwiqzanie w

domu/mieszkaniu przejsciowym ale w domu docelowym to masakra cos gorqcego postawisz i Ci sie od paczy.Z marmurem Ci sie nic nie dzieje i pieknie wyglada zlew na 0 montujesz i gra. A z plyty pcv hmm lipa dla mnie.

 

Ile zaoszczedzisz na tych oknach pcv vs drewno 15tys - 20tys???? Dla mnie to kwota do zaakceptowania!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Gderamy na podstawie obserwacji tych ktorych stac na okna za pknad 100 tys a nie stac na wydatek kilku by dopelnic formalnosci okresowej konserwacji i renowacji powloki.

Chcesz...spoko. dla Ciebie PVC to badziew - spoko.

Twoj wybor i kasa.

Jesli tylko nie zapomnisz o tym co sam teraz deklarujezz bedziesz.zadowony i jednym z nielicznych.

Widzisz...nasze oceny biora sie z kontaktu z klientami wielona klientami by nie powoedziec setkami :) dlatego dla Ciebie bzdury opowiadamy :) i niech tak zostanie ze gadamy od rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki czy dobre okna (czy na schuco czy jeden z Adams, MS czy Oknoplast) w sporym HSie jakby miało być podwyższenie systemowe: a) czy to dobre rozwiązanie czy lepiej mur b) czy takie podwyższenie systemowe można z zewnątrz "zasypać" robiąc taras albo kryjąc folią "zamurować"? co najlepsze aby można było dołożyć do HSa na niskim progu "na równi taras" z płyt?

przy HSie mi.o wszystko polecam dodanie poszerzen systemowych. Samo wykonczenie na zewnatrz i wewnatrz mozna wykonac na rowno z plaszczyzna profila progu HSa. Wazne by prowadnica HS byla ponad wykonczenie by w razie jakby co byla mozliwosc zdjeci skrzydla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra ale wyngadacie. Skoro kogos stac na okna drewniane za 50tys to stac go na serwis 15-20tys raz na. 5 lat to nie jest wygorowana kwota.

Na okna sie nie oszczedza, dla mnke pcv wygladaja badziewnie i czy kosztuja 15tys czy 20tys nie ma to znaczenia. Drewno to drewno i wyglada pieknie.

 

Auto mam sluzbowe wiec na okna bede mial.

 

Paco: sorry ale platy w kuchni z plyty pcv to wiocha dla mnie to dobre rozwiqzanie w

domu/mieszkaniu przejsciowym ale w domu docelowym to masakra cos gorqcego postawisz i Ci sie od paczy.Z marmurem Ci sie nic nie dzieje i pieknie wyglada zlew na 0 montujesz i gra. A z plyty pcv hmm lipa dla mnie.

 

Ile zaoszczedzisz na tych oknach pcv vs drewno 15tys - 20tys???? Dla mnie to kwota do zaakceptowania!!!!

 

haha jasne może 1 na 100000 (albo jeszcze mniej) by wydal tyle na remont okien reszta by dostała zawału...na 15-20 tys serwisu to stać tego(= taki co wyda) co kupił okna za 200tys reszta będzie sama próbowała zamalować farbą z hipermarketu

 

Blaty kwestia wyboru i możesz sobie wybierać, mi to nie przeszkadza a żonie pasuje bo nie musi dbać o nie. Nam nigdy nic się nie odparzyło a stawiamy często garnki prosto z kuchenki - w blatach też zlew na zero robisz spokojnie natomiast można sobie wymienić małym kosztem a kamień ludzie do usranej śmierci będą mieli...a drewniany to już przegięcie...każda plama zapach...różne są priorytetu w życiu i jeden woli pucować inny wyjść z rodziną albo poleżeć na hamaku w cieniu:)

 

nie ważne ile zaoszczędzę na oknach (a może będę miał część w ALU) po prostu chce jak najmniej "obsługowe" okna ( i inne elementy domu) i drewniane tego nie spełniają....moim marzeniem była kiedyś drewniana elewacja ale po tym jak zobaczyłem jak często trzeba robić serwis odpuściłem...raz się żyje więc po co marnować czas na takie rzeczy... ale ale to jest OT nie każdy robi jakie chce.

 

wracamy do rozwiązań okien:)

Edytowane przez .:Paco:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy HSie mi.o wszystko polecam dodanie poszerzen systemowych. Samo wykonczenie na zewnatrz i wewnatrz mozna wykonac na rowno z plaszczyzna profila progu HSa. Wazne by prowadnica HS byla ponad wykonczenie by w razie jakby co byla mozliwosc zdjeci skrzydla

 

dziękuję dobry człowieku:)

tylko jeden problem jaki mi przyszedł do głowy to kiedyś jakby trzeba było wymienić HSa to trzeba rozpruwać cały beton bo wtedy poszerzenie systemowe też do wymiany....no ale cóż może raz na 20-30 lat;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapytam przewrotnie, co ile czasu trzeba okna drewniane serwisowac? Mysle o okuciach rozumiem, pcv tez tego wymagaj??

 

Jedyna rzecza przy drewnie jakiej sie nie robi przy pcv to malowanie co ile? 2 lata 5 lat czy 7 lat?

 

Ps. Czy okna z wierzchu aluminiowe pod tym drewno sie konserwuje tzn jak sie sciaga to aluminium? Ktos ma takie okna???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...