Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

To zapytam przewrotnie, co ile czasu trzeba okna drewniane serwisowac? Mysle o okuciach rozumiem, pcv tez tego wymagaj??

 

Jedyna rzecza przy drewnie jakiej sie nie robi przy pcv to malowanie co ile? 2 lata 5 lat czy 7 lat?

 

Ps. Czy okna z wierzchu aluminiowe pod tym drewno sie konserwuje tzn jak sie sciaga to aluminium? Ktos ma takie okna???

 

my glownie mowimy o malowaniu a nie ustawianiu okuc (bo to pikus). Mi kiedys facet od okien powiedzial: nie ma jednej odpowiedzi bo to zalezy z jakiego drewna sa zrobione (czy naprawde tak wysezonowane jak twierdzi producent), koloru, rodzaju lakieru, warunkow atmosferycznych (slonca, deszczu, wilgotności) itd...trzeba obserwować...poprostu cos za cos:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak mnie tknęło, na parterze oprócz HSa mam same fixy. Jak to jest, może warto zastanowić się nad tańszym rozwiązaniem dla fixów (w obrębie tego samego producenta) i hajs przerzucić na odpimpowanie HSa?

 

Nie wiem jak można zaoszczędzić na FIXach. Chyba nie przez pocienienie ramy? Pamiętaj, że jeżeli jakaś szyba przekracza powierzchnię około 3,2m2 to trzeba zastosować szkło 6mm. Dla uzyskania Ug=0,5 potrzeba więc minimum 6+16+6+16+6=50mm i taki pakiet musi się "zapiąć" w twojej ramie a to wymaga systemu min. 80mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wojtek, Ty mnie nie stresuj, teraz zachodzę w głowę dlaczego nikt mnie nie pyta o grubsze szyby! :cool: HS 3200x2300, FIX 3800x2300 ze słupkiem po środku.

 

Co do fixów, nie wiem jak i czy, toteż pytam :) Dzięki za wyjaśnienie :)

 

Skoro nikt nie pyta to:

1. nie ma w Twoich oknach takiej potrzeby

2. nie mają pojęcia, że tak powinno być

3. z automatu wyliczają na 6mm

 

Jeżeli wybierasz odpowiedz nr 2 to lepiej zmienić potencjalnego dostawcę.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że jeżeli jakaś szyba przekracza powierzchnię około 3,2m2 to trzeba zastosować szkło 6mm. Dla uzyskania Ug=0,5 potrzeba więc minimum 6+16+6+16+6=50mm i taki pakiet musi się "zapiąć" w twojej ramie a to wymaga systemu min. 80mm.

 

Można również użyć węższy pakiet 32 mm z lepszej wydajności: 6zero-20Ar-6

Безымянный 2.jpg

 

Twoja opcja 6+16+6+16+6:

Безымянный 3.jpg

Edytowane przez F*ewnian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można również użyć węższy pakiet 32 mm z lepszej wydajności: 6zero-20Ar-6

[ATTACH=CONFIG]358449[/ATTACH]

 

Twoja opcja 6+16+6+16+6:

[ATTACH=CONFIG]358446[/ATTACH]

Czy ty masz pojęci o temacie, w którym się wypowiadasz? Projektujesz pakiet 3 szybowy bez powłok termo i bez argonu w komorach? I wychodzi, ze 3 szyby są "zimniejsze" niż 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty masz pojęci o temacie, w którym się wypowiadasz? Projektujesz pakiet 3 szybowy bez powłok termo i bez argonu w komorach? I wychodzi, ze 3 szyby są "zimniejsze" niż 2.

 

Przepraszam, bwojtek

W tym pakiecie 6-16-6-16-6 nie było wskazane, że używają argon i powłok termo (ciepłe odległość). Powłok termo ma wpływ na temperaturę w obszarze brzegowym.

Tutaj obliczenie z argonem:

Безымянный 4.jpg

Edytowane przez F*ewnian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za oknami i kompletnie nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę. Na chwilę obecną wiem tylko, że mają być to okna PCV, nie białe, zapewne 2 szybowe.

Poniżej wykaz z projektu. Jeśli ktoś zechciałby mnie oświecić co jest ważne jeśli chodzi o parametry będę bardzo wdzięczna. Czy to prawda, że jest duża różnica w cenie jeśli kupuje się okna w zimie?

okna 5 +1.jpg

 

okna balkonowe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Planuję remont piętra w domu i chcę zacząć od wymiany okien. Obecnie założone są drewniane okna szwedzkie (od początku istnienia domu).

Wymiana na PVC. W grę wchodzą 4 okna (2x 1480x1435, 1x 2080x1435, 1x 1150x1435, wszystkie 2 skrzydłowe, R+RU) oraz drzwi balkonowe (850 x 2250, R).

Byłem w kilku miejscach pytając o ofertę i mam wycenę na profilach salamander bluEvolution 82 (pagen) + okucia winkhaus aktivpilot i vertex V82 (markom) + roto swing secustic, szklenie: 4-18-4-18-4 w obu przypadkach.

Różnica w cenie, wliczając demontaż starych i montaż nowych okien, to ponad 3 tys. zł. Czy warto dopłacać w moim przypadku?

 

Druga rzecz to wentylacja. W budynku jest wentylacja pasywna (kuchnia, łazienka). Czy to oznacza że powinienem zainteresować się napowietrznikami w oknach?

 

Tematyka okienna jest mi raczej obca, tyle co wyczytałem tutaj na forum lub z folderów sprzedawców, więc proszę o wyrozumiałość ;)

Ew. czy może ktoś polecić dobrą ekipę w okolicach Krakowa, lub nieco bardziej na południe, którzy fachowo doradzą?

Edytowane przez irytek102
aktualizacja szegółów technicznych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylacja pasywna ??? A cóż to jest ? ;)

A na serio - pomijając błąd nazewnictwa

Masz dobrze i tradycyjnie rozwiązaną wentylację grawitacyjną tym samym będzie działać tylko w kuchni (jak rozszczelnisz okno) i z jakiegoś najbliższego pomieszczenia łazience też pod tym samym warunkiem. Reszta pomieszczeń z wymiany powietrza będzie wyłączona dlatego... dlatego w każdym pomieszczeniu poza tym gdzie masz kanały wentylacyjne powinieneś mieć co najmniej jeden nawiewnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc grawitacyjna, więcej już tego błędu nie popełnię ;)

Nawiewniki dodaję do listy. Dzięki NW

 

A jak sprawa okien? Przejrzałem jeszcze raz te oferty i jedna zasadnicza różnica to współczynnik Uw. Dla oferty tańszej wartości są z przedziału 0.97 - 1.16, a dla droższej 0.78 - 0.9

Różnica wydaje się ogromna, tylko pytanie (może głupie) czy jest sens zakładać okna o tak wysokich parametrach do domu nie mającego wiele wspólnego z energooszczędnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...