Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Skleroza :)

Wymieniasz okna nie w bloku tylko w domu gdzie cala jego konstrukcja generuje straty.

Tu juz podszedlbym inaczej.

Jesli planujesz termomodernizacje i używasz drogiego medium grzewczego to wybralbym okna cieplejsze.

Do tematu wyboru okien trzeba podejsc komlleksowo a nie skupiac się tylko na oknach :)

U siebie gdybym robil taki remont mimo wszystko wydalbym więcej i kupil cieplejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy faktycznie okno o wysokości 2600 przekracza dopuszczalne wartości dla PCV i pozostaje tylko drewno lub aluminium? Czy jakiś producent wykonuje takie gabaryty z profili PCV? Czy ktoś może coś więcej może powiedzieć o profilu ALIPLAST STAR 90/99 ponieważ mam ofertę na okna z tego profilu a nawet przy zakupie projektu nie brałem pod uwagę okien aluminiowych na które chyba będę skazany.

 

Aluminium nie brałem pod uwagę ponieważ wydaje mi się zimne, oraz to że chyba parametry cieplne będą dużo niższe niż w PCV (dom ma wymagać jak najmniej ogrzewania, zastosowane będzie ogrzewanie podłogowe + wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła).

 

Może ktoś doradzi co można ewentualnie zrobić poza zmniejszaniem otworów na okna o 10 cm - chyba 2500 już z PCV można zrobić.

Edytowane przez tommygol84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo i znow ktos dal d..... a klient teraz bedzie szukal takiego co mu te wyglupy wykona w PVC.

2500 to juz jest za duzo dla 99% profili pvc w kolorze bialym. Kolorowe to 2400 juz jest na granicy.

Albo zmiana wysoksci nadprozy albo aluminium i drewno

I to tez nie wiadomo co da rade bo zalezy od szerokosci i funkcji okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się że ma to być zrobione z PCV, jeżeli przekracza jest to jasne dla mnie,że nie ma co ryzykować ale mam wycenę gdzie bez problemu PCV w kolorze ktoś oferuje w takich rozmiarach (profil VEKA 82) ... i nawet nie wspomniał o tym że przekracza to dopuszczalne normy.

Może zastosował jakąś inną technologię. Tylko czy wklejana szyba, czy też profil drzwiowy pozwala na robienie tak wysokich skrzydeł to nie jestem przekonany.

Zapytaj tego oferenta co takiego daje w swoim oknie, że oferuje więcej niż inni (a może na górze zastosował poszerzenie 10cm;). Jeśli odpisze bez przekonujących konkretów to ja bym takiego wykonawcę omijał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zastosował jakąś inną technologię. Tylko czy wklejana szyba, czy też profil drzwiowy pozwala na robienie tak wysokich skrzydeł to nie jestem przekonany.

Zapytaj tego oferenta co takiego daje w swoim oknie, że oferuje więcej niż inni (a może na górze zastosował poszerzenie 10cm;). Jeśli odpisze bez przekonujących konkretów to ja bym takiego wykonawcę omijał.

 

Nie wygląda żeby coś było poszerzane (największe okno w mojej wycenie)

okno.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda żeby coś było poszerzane (największe okno w mojej wycenie)

[ATTACH=CONFIG]358648[/ATTACH]

Czyli masz okno stałe. Większość z nas ograniczenia ma w domyśle ustawione pod okna z otwieranym skrzydłem.

Zapytaj swojego sprzedawcę o gwarancję na szybę. Co będzie gdy taka pęknie..

 

Ps. Nie wiem czyje jest ciśnienie na takie duże okno niedzielone, ale jeśli chcesz poczuć się odrobinę bezpieczniej, to weź pod uwagę rady kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz okno stałe. Większość z nas ograniczenia ma w domyśle ustawione pod okna z otwieranym skrzydłem.

Zapytaj swojego sprzedawcę o gwarancję na szybę. Co będzie gdy taka pęknie..

 

W zasadzie mam 8 okien 2600 mm. Może ktoś doświadczony i zwiększą wiedzą zerknie na okna i doradzi jakie rozwiązanie można zastosować i co można zrobić (czy faktycznie zmniejszać otwory np.styrodurem o te 10 cm (tylko czy wtedy nie ucierpią parametry cieplne). Raczej murowanie cegły od dołu odpada bo jednak chciałbym żeby okna były równo z podłogą. Aluminium to 52k zł a PCV przy 2500 to jednak 26k zł (oczywiście bez HS).

 

okna.jpgOkna1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz że dom 120 metrów to pałac to mamy inne pojęcie pałacu to prosty projekt tylko okna duże :).

 

Tak projekt "Dom z wizja" i jest w projekcie szyba klejona w narożniku ale można tam zrobić łącznik i tyle.

 

Trudno będzie trzeba zrobić z aluminium to się zrobi, będzie trzeba zmniejszyć otwory trudno i też się zrobi.

 

Byłem ciekawy czy coś można zrobić bez większych kombinacji ale wygląda na to że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz "na żywo" jak wyglądają twoje okna w Alu:

http://images75.fotosik.pl/686/e9a20ce11bc8663cmed.jpg

 

wojtek "to białe" pod oknami to jest systemowe poszerzenie? Jeśli tak to czy to można docinać pod żądaną wysokość czy to są "skokowe" wymiary - np co 5 cm?

wiem,ze można kontrolować rozmiar wysokością okna ale pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...