Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Trafiłam na dobrego sprzedawcę okien a także na Bardzo dobrą ekipę

montażystów - z doświadczeniem i solidnym wykonaniem montażu.

Jeśli będzie ktoś chciał namiary - proszę pisać na priv- odpowiem na

pytania o oknach.

..

Nie bądź taka tajemnicza i podziel się namiarem w temacie:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?223108-Bia%C5%82a-lista-firm-Okna-drzwi-bramy-rolety

 

Sam jestem ciekaw, kto zrobił takie dobre wrażenie na Opolszczyźnie ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam

Ja też stoję przed trudnym wyborem kupna okien do naszego M i jestem przerażona tym co czytam na internecie ... cwaniackie umowy, niefachowi monterzy, plajtujący dealerzy, producenci umywający ręce, że nie są stroną w sporze, jakiś koszmar.

 

Od dwóch miesięcy czytam fora na temat okien pcv i jestem zszokowana różnymi koszmarnymi problemami klientów którzy zakupili okna do swoich nowo wybudowanych domów za ciężkie pieniądze w znanych polskich firmach i jak się ich później traktuje ... Ja szukam z mężem okien tylko do naszego wymarzonego M i jeszcze nie odwiedziłam żadnego salonu w Opolu.

Mąż zapracowany czeka aż jakieś wybiorę, a ja się miotam jak dziecko we mgle:/

Myślałam na początku o oknach z Oknoplast Kraków, Budvar, Stollar lub Vetrex , ale po przeczytaniu wielu wypowiedzi na różnych forach, już wiem, że kupno samych okien to jedno, a drugie to szczęście do porządnej firmy, która je zamontuje, a poza tym chyba każdy miał jakieś nieprzyjemne sytuacje z każą z tych firm:/

Więc może jakieś inne mniejsze i mniej znane firmy konkurencyjne ... ehh mam wrażenie, że chyba w tym roku nie uda mi się nic wybrać.

Blok z lat 70 tych, po stronie południowej mamy dwa duże podwójne okna, każde z dużym i małym skrzydłem, a po środku drzwi balkonowe. Po stronie północnej jedno duże okno pojedyncze z drzwiami balkonowymi, i w drugim pokoju jedno duże okno z duży i małym skrzydłem.

 

Witam,

 

zanim Pani do końca nie "zejdzie" z tego świata czytając posty , proszę sobie odpowiedzieć ile razy Pani wystawiła komuś pozytywny komentarz po dobrze wykonanej pracy. Przykład z życia wzięty, zadzwoniła do mnie Pani z przedszkola że razem z dziećmi nie może wyjść na spacer bo okna nie może zamknąć, obdzwoniła już wszystkie firmy i nikt nie chce przyjechać, nasz serwisant też był w terenie, więc pomimo że się tym nie zajmuję pojechałem i pomogłem, ponieważ było blisko , i błahostka nie wziąłem ani grosza , poprosiłem tylko o komentarz Pani zarzekała się że wystawi bo taka zadowolona. Jak Pani myśli wystawiła ? Także proszę zawsze o tym pomyśleć zadowolony poleci 1 osobie niezadowolony odradzi 10 osobom...

 

Pozdrawiam,

Norbert Pieściuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest co Pan napisał.

Niezadowolony człowiek będzie ciskał gromami przez długi czas i przeżywał stratę materialną - finansową i będzie chciał to wszystkim "obtrąbić " ,a zadowolony i szczęśliwy szybko zapomni ze zwykłego podejścia, że tak ma być i działać fachowiec.

 

Jest sporo firm i mam niezły zawrót głowy z wyborem, wczoraj wypatrzyłam firmę Oknoplus i wydaje się, że to może mógłby być dobry wybór? Choć znajomi polecają te z vetrexu

 

Pozdrawiam Gosia

Edytowane przez Małgorzata Opolanka
dopiska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrych producentów jest bardzo dużo a jeśli mowa o oknach do mieszkania to już w ogóle wybór ogromny więc wyznacznikiem nie produkt a ekipa

a dobra ekipa powie jakie okna wybrać aby były odpowiednie to tego właśnie "M"

 

forum tak właśnie wygląda - 80% sprzedawców 15 % niezadowolonych klientów i 5% chcących czegoś się dowiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, chciałabym prosić o podpowiedź w sprawie okna tarasowego 4m szer. 2,20m wys. W tej chwili mam drewniane dzielone na 4 (dwa po bokach szklenie stałe i dwa z ruchomym słupkiem). Niestety nie dbaliśmy o nie należycie i jest do wymiany. Większość okien już wymieniłam na PCV z firmy Vetrex (ciemno brązowe na zew. i wew.)i jestem z nich zadowolona.Pozostało to okno (a w zasadzie drzwi )tarasowe, bo nie wiem na co się zdecydować, czyli czy maja być otwierane czy przesuwane. Generalnie chciałabym mało wydać :) :), ale naturalnie bezawaryjność jest dla mnie ważna. Otwierane są tańsze, ale czy skrzydła o szer. 1m (z ruchomym słupkiem) nie będą "obwisać"? A i czy w momencie otwarcia "położą" sie na tych szkleniach stałych (tak mam aktualnie i to jest fajne) ? Palstki mają tez dużo szersze ramy od okien drewnianych , więc okno plastikowe dzielone na 4 będzie sprawiało wrażenie dużo mniejszego, stąd pomysł przesuwnego dzielonego na 2, no ale cena dwa razy taka, a jeszcze naczytałam się , że ciężko się otwierają. I jeszcze też kwestia progu - podoba mi się niski, ale wysoki (taki mam teraz) wydaje mi się sprawiać wrażenie bardziej szczelnego, a o to chodzi żeby nie wiało :) Może ktos mi cos poradzi???Z góry dziekuję Jula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Nie chce zakładać nowego tematu więc piszę tutaj.

Jeżeli robię źle to proszę o przeniesienie a nie kasowanie.

 

Wczoraj w końcu podpisaliśmy akt kupna domu w stanie surowym otwartym. Ciężkie boje przez 2 miesiące. Od tych 2 miesięcy również czytam o...oknach i jeszcze kilka postów i chyba mnie do wariatkowa wywiozą:p

 

Kilka dni temu był u mnie pan z ofertą (z polecenia) który zaproponował mi kilka okien zakładając że nie zrujnują mnie i będą OK. Moja małżonka stwierdziła że podobają jej się:

 

VETREX VS 70 - parametrów nie piszę bo pewnie się znane. Zastanawiamy się tylko czy nie wziąć 3 szyb.

Natomiast sprzedający dom miał wycenę od firmy z którą podobno od lat współpracuje, ale nie znam tych okien wogóle - o ile Vetrex mi się o uszy obił. Wycena jest zrobiona na oknach ABAKUS - profile Bruegmann 73mm AD ENERGY, 2 uszczelki komorowe, szkło: 4/14ALU/4/14ALU/4 U=0,6, listwa standard, okucia MACO, klamka aluminiowa.

 

Oczywiście Abakus cenowo pobija na głowę Vetrexa.

Na tygodniu jeszcze poproszę o wycenę firmę która mi w bloku montowała okno - Lech.

 

Nie ukrywam że o tym Abakusie nie za wiele informacji w necie natomiast Vetrex....różnie ale większość na +.

 

Dom będzie ocieplony po bokach styropianem 10cm, z przodu i tylu chyba 15cm, 4 kondygnacje, ogrzewanie podłogowe wszędzie, na poddaszu wełna. Jest to dom szeregowy zlokalizowany w środku budynków, przy nieruchliwej ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w bloku drewniane. Kupiliśmy kilka lat temu przy kupnie mieszkania. Stolarka Wołomin...wszystko OK ale malowanie mnie nie bawi po X latach. Teraz chce wygodę.

 

Polecona ekipa montuje tylko Vetrex.

 

Chciałbym żeby mi ktos tylko powiedział co warte są okna ABAKUS zakładając że ekipa nie spaprze roboty.

 

P.S. Pytam fachowców więc proszę się nie nabjać. Przeczytałem baaardzo dużo postów i to nie jest tak że odrazu pytam z lenistwa. Gdybym się znał to bym nie pytał.

Jak ktoś chce pytać z zakresu elektryki...nawet tej średnich napięć to zapraszam, napewno pomogę. W oknach jestem zielony jak trawa w maju.

Edytowane przez mar_1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario, masz podejrzenia co do reklamy - wciśnij przycisk z trójkątem (pod takim postem). Każdy sprawdzam dogłębnie. Jeśli będzie to mój post - ocenią go inni moderatorzy.

 

Oczekujesz opinii o różnych markach? Niby skąd mamy je znać? Ze słyszenia? Owszem, możemy powtarzać obiegowe opinie. Utrwalać stereotypy, docinać nielubianym (zwykle najtańszym na rynku). Tylko że na ogół osoby będące stale obecne na forum mają swoje firmy, własne przekonania i na ile zauważyłem - są zwykle "wierni" swoim dostawcom. Jeśli coś jest dobre - to po co to zmieniać? Kiedy zabieram się za handlowanie mydłem i powidłem (np. dziesięć marek drzwi wewn. i kilka od bram) to zaczyna mi brakować czasu na forum, bo tkwię w katalogach i instrukcjach i problemach. Czy po zamontowaniu raz czy drugi innej bramy mogę o niej mieć wyrobione zdanie? Nie, takie rzeczy przychodzą po latach.

A odnośnie Abakusa to sprawdź (przypuszczam że niejedna opinia na plus jest ode mnie, więc pewnie dojedziesz do wniosku że też coś z tego mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...