Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

 

Co sądzicie o producencie takim jak Eko Okna?

U mnie w okolicy bardzo popularne i zbierają dobre opinie od osób posiadających.

 

foscher jakie okna i montażystów wybrałeś? Szukam kogoś poleconego z okolicy Chrzanowa/Krakowa.

 

Znam przynajmniej 4 firmy o nazwie EKO-OKNA, o których mowa ?

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam w bloku drewniane. Kupiliśmy kilka lat temu przy kupnie mieszkania. Stolarka Wołomin...wszystko OK ale malowanie mnie nie bawi po X latach. Teraz chce wygodę.

 

Polecona ekipa montuje tylko Vetrex.

 

Chciałbym żeby mi ktos tylko powiedział co warte są okna ABAKUS zakładając że ekipa nie spaprze roboty.

 

P.S. Pytam fachowców więc proszę się nie nabjać. Przeczytałem baaardzo dużo postów i to nie jest tak że odrazu pytam z lenistwa. Gdybym się znał to bym nie pytał.

Jak ktoś chce pytać z zakresu elektryki...nawet tej średnich napięć to zapraszam, napewno pomogę. W oknach jestem zielony jak trawa w maju.

 

Jeżeli ekipa montuje TYLKO Vetrex to zapewne jest związana ze sprzedawcą takową umową i należy to uszanować lub ... kupić Vetrex :)

 

Co do Abakusa to firma z długą już historią, produkcja pod Białymstokiem, współpracują z Salamandrem w kwestii profili i kują na Roto - można z tego poskładać przyzwoite okna.

 

Ja jednak doradzam zawsze zaczynać od wyboru WYKONAWCY usługi czyli ekipy montażowej - różnica w wykonywanych obecnie usługach jest duża natomiast okna od różnych producentów, na podobnym poziomie, są porównywalne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki orzech do zgryzienia :rolleyes: To jak z tym...zjeść ciastko i mieć ciastko :)

 

Muszę poszukać jakiś jeszcze ekip w obszarze Bydgoszczy....może z czyjegoś polecenia.

 

Zastanawia mnie cały czas opcja 2 czy 3 szyby. Przy przeliczeniu na stronie M&S wychodzi że zwróci mi się różnica za...20 lat:) Ale to już musze sobie dokładnie przemyśleć.

 

P.S. Jakby ktoś miał jakieś firmy/montażystów z rejonu kuj-pom do polecenia to proszę o wiadomość. Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Bydgoszczy to chyba najlepiej jest tu zorientowany MMichał. Ale możesz też pytać Oknotest -(T12345T) wyślij im PW - bo publicznie to zaraz pojawiają się oskarżenia o mniejsze lub większe interesy :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli zamówimy okna u dystrybutora z montażem to dostaniemy okna na 8% VAT, jeśli same okna bez montażu u nich to walną nam 22%... Czyli za bardzo nie ma wyjścia, trzeba montować u konkretnego providera z okolicy.

 

Dzwoniłem do przedstawiciela Vetrexu ze strony, salon firmowy jakieś 70 km ode mnie. Z Panią miło porozmawiałem. Owszem oferują ciepły montaż na folię paro-izolacyjną i paro-przepuszczalną, z tym że, bardziej poleca mi montaż na samą pianę o najlepszych właściwościach, z uwagi na fakt, że przy montażu z foliami to mało piany idzie co jest równoznaczne z tym że nie mamy dostatecznej bariery termiczno-izolacyjnej, a z zewnątrz i tak rama jest przykrywana styropianem, więc cały sens folii paro-przepuszczalnej się zatraca. Dodała jeszcze, że folia paro-izolacyjna od wewnątrz chroni połączenie okno-mur przed nasiąkaniem wilgoci i lepiej wybrać lepszą pianę o lepszych właściwościach "elastycznych" (nawet do 70% odkształceń, bo piana w lecie się rozszerza a w zimie kurczy) niż zakładać folię.

 

Odnośnie EkoOkien, chodzi mi o tą firmę:

http://www.ekookna.pl/pl/okna/kategoria/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

itam

 

Ale jeśli zamówimy okna u dystrybutora z montażem to dostaniemy okna na 8% VAT, jeśli same okna bez montażu u nich to walną nam 22%... Czyli za bardzo nie ma wyjścia, trzeba montować u konkretnego providera z okolicy.

 

Dzwoniłem do przedstawiciela Vetrexu ze strony, salon firmowy jakieś 70 km ode mnie. Z Panią miło porozmawiałem. Owszem oferują ciepły montaż na folię paro-izolacyjną i paro-przepuszczalną, z tym że, bardziej poleca mi montaż na samą pianę o najlepszych właściwościach, z uwagi na fakt, że przy montażu z foliami to mało piany idzie co jest równoznaczne z tym że nie mamy dostatecznej bariery termiczno-izolacyjnej, a z zewnątrz i tak rama jest przykrywana styropianem, więc cały sens folii paro-przepuszczalnej się zatraca. Dodała jeszcze, że folia paro-izolacyjna od wewnątrz chroni połączenie okno-mur przed nasiąkaniem wilgoci i lepiej wybrać lepszą pianę o lepszych właściwościach "elastycznych" (nawet do 70% odkształceń, bo piana w lecie się rozszerza a w zimie kurczy) niż zakładać folię.

 

Odnośnie EkoOkien, chodzi mi o tą firmę:

http://www.ekookna.pl/pl/okna/kategoria/1

 

I takie COŚ opowiada osoba z autoryzowanego salonu Vetrexu ???? SZOK

Może podasz jak to dokładnie firma bo z wiedzą to u nich bardzo kiepsko i pojęcia nie mają co i jak - się ubawiłem - jak dają folie to mało piany idzie :) :)

 

Co do TYCH Ekookien to zdania są różne, ale to raczej dość tani produkt.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierniczę. Co prawda nie jestem specjalistą od okien ale takich debilnych tłumaczeń to na tym wątku jeszcze nie słyszałem. Nie mam pojęcia czy się śmiać czy płakać.

Niestety płakać

Tak jak Michal dawno podobnych bzdur nie slyszalem

Gdybym byl szefem Vetrexu to natychmiast cofnalbyn autoryzacje !!!

Zgroza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic na to nie poradzę... Taką odpowiedź uzyskałem po zwróceniu się o pomoc w wyborze/doborze okien z firmy Multiko Okno Premium, siedziba w Bielsku-Białej, notabene wypełniając formularz na stronie oknotestu ;)

 

Takich mamy fachowców. Już naprawde lepiej chyba samemu sobie założyć...

Edytowane przez mario9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie mario9, jest mi niezmiernie przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Z Pańskiego wpisu zorientowałem się, że rozmowa odbyła się jedynie telefonicznie. Zanim podejmę jakieś konkretne kroki wobec pracownika, z którym Pan rozmawiał, uprzejmie proszę o kontakt telefoniczny ze mną pod numerem telefonu 517044531 . Chciałbym, a właściwie w zaistniałej sytuacji wręcz muszę umówić się z Panem na spotkanie. Przyjadę we wskazane miejsce, w wybranej przez Pana porze. Chętnie też wtedy zabiorę Pana do salonu w Bielsku-Białej, zademonstruję nasze możliwości i osiągnięcia w dziedzinie techniki okiennej i montażu. Wykonujemy rocznie dziesiątki trudnych, a nawet skrajnie trudnych realizacji, korzystając z najróżniejszych metod i technik montażu okien. Nie będąc świadkiem Pańskiej rozmowy z naszym pracownikiem przyjmuję, że Pański wpis mógł powstać w wyniku niezbyt fortunnej interpretacji wypowiedzi któregoś z pracowników firmy MULTIKO, który w rozmowie telefonicznej chciał powiedzieć o zbyt wielu aspektach montażu okien nie mogąc odwołać się do bezpośrednich przykładowych rozwiązań, a jednocześnie wspomniał o ewentualnych przykrych konsekwencjach, jakie mogą spotkać inwestorów nawet wtedy, gdy wybierają prawidłowe sposoby montażu, ale zostają one wadliwie zrealizowane. Oczekując zatem na kontakt pozostaję z szacunkiem

 

Maciej Mazgaj

 

MULTIKO s.c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam okien do domu 160m2 pod Piasecznem. Chcę okna 3-szybowe na rozsądnym cenowo profilu (normalny dom bez żadnych pasywnych fajerwerków). Myślałem o Veka Perfectline ale słyszałem że warto dopłacić parę groszy za Veka Softline 82, bo podobno poza tym, że będą bardziej energooszczędne to grubszy profil będzie dłużej służył z pakietem 3-szybowym. Co poradzicie z profilami? Czy szyba mają mieć 4 mm czy 6mm? Okucia Winkhause czy Roto (podobno Roto też ma kilka wersji gdzie sama marka nie gwarantuje dobrych okuć) Szukam dostawcy ze swoją sprawdzoną ekipą montażową + która istnieje od kilku lat (nie zniknie z rynku w przypadku potrzeby reklamacji/regulacji). Czytałem to forum i widzę kilku "wyjadaczy" w tym temacie także liczę na ich opinie i wybiorę od nich ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy to Wasz kolega, czy nie... Ja chce po prostu dobrze dobrać i zamontować okna... Ale jak widać nie jest to takie proste pomimo tylu lat "plastików" na rynku.

mario9 jak tam rozmowa z szefem MULTICO?. Mam nadzieję że wszelkie wątpliwości zostały wyjaśnione a pracownik wysłany minimum na dobre szkolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przymierzam się do wymiany okien skrzynkowych w domu jednorodzinnym na okna PCV. Ze względu na koszty muszę ogranczyć się do profili pięciokomorowych z pakietami dwuszybowymi. Zebrałem wyceny od dealerów kilku firm - m.in. Dako, Adams, Petecki, Vetrex, a także od lokalnej, kaliskiej firmy Tontor. Przede wszystkim muszę zdecydować się na konkretny profil. Do wyboru mam oferty na profilach Aluplast Ideal 4000 70mm, Brügmann AD-Ecoline 73mm oraz Veka Effectline 70mm. Cenowo wychodzą porównywalnie. Effectline jak czytałem ma zgrzewane uszczelki, więc raczej nie warto - czy rzeczywiście? Który z tych profili byście polecali? Veka Perfectline 70mm to już około 15% wyższa cena, podobnie Rehau EuroDesign 70mm. Jest sens dopłacać?

 

I jeszcze pytanie techniczne: czy skrzydło okienne o wymiarach szer. 120 x wys. 146 cm w podanych wyżej systemach pięciokomorowych 70mm jest do przyjęcia "wytrzymałościowo"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...