Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jeśli nie jestes przekonany do czegoś to Twoja sprawa. Szkoda że nue podałeś argumentów by z nimi dyskutować a jedynie pozwalasz sobie na brukoy język.

Kolega wyżej pytal o luzy bo może chce sm montować okna. A jak się zdecyduje na usługę to przynajmniej będzie rozumiał cos z kwestii montażowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeanalizowałem jeszcze raz pomiary wszystkich okien i mam jeszcze jedną wątpliwość tylko. Mam okno (drzwi) balkonowe z otworem h=2535mm. Wykonawca zaproponował okno o wysokosci dokładnie 2500mm. Czy nie za mało zostawił miejsca na pianę od dołu i góry bo wychodzi tylko 35mm czyli mniej niż 2cm na stronę co wydaje sie troche mało jak na takie wysokie okno. Montaż będzie na pianę z taśmami poroszczelnymi i paroprzepuszczalnymi. Tak naprawde okno samo ma 2400 bo jest poszerzenie 100mm jeszcze od dolu.

Rozumiem że jesli są poszerzenia od dołu to listew progowych się nie stosuje ?

Edytowane przez cactus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jeszcze mogę zmienić do wtorku i zastanawiam się czy nie dodać 1cm luzu bo teraz mi wychodzi wylewka dokładnie 1cm poniżej otwieranego skrzydła i boje się że to za mała tolerancja. Do tego ciągle nie mam pewności czy nie bede musiał podnieść tej wylewkio 1cm. A to jedyne okno do podłogi na piętrze więc ta zmiana nie ma na nic innego wpływu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tak musze zrobic;)! Ma ktos pomysl jak zabezpieczyc kable jak nie ma okien zeby nie pokradli. Rowniez o rurki pc

v chodzi?

 

Raczej niczym nie zabezpieczysz. Ryzyko kradzieży jest spore, lecz nie jest pewne, że złodziej się pojawi. Na mojej ulicy był przypadek kradzieży kabli przed wstawieniem okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem po montażu okien. Śledząc forum dorzucę swoje pięć groszy do ostatnich wątków.

U mnie kolejność: Stan surowy, zabicie dechami, okna i dopiero wewnętrzne instalacje, tynki, styropian podłoga, podłogówka i dopiero wylewki. Okna oczywiście plastik, w przypadku drewnianych proponuje dać je na końcu tej litanii. Ilość wilgoci po tynkach jest porażająca. Woda się skrapla na kablach elektrycznych wiszących z sufitu. Kapie po prostu. Drewno tego nie wytrzyma.

Kolejność wymagana również zdumiewającą zdolnością narzędzi, materiałów na lokalnych budowach. Dostają nóg i uciekają do lasu. Co zrobić.Bez zabezpieczonej budowy, okien, alarmu co tydzień musiałbym zaczynać od nowa.

Ciepłe parapety POLECAM. Dobrze wydana kasa.

 

Mam pytanie do znawców tematu.

1. Okna montowane na wiosnę na taśmach. W tym tygodniu na zewnętrznych paroszczelnych zauważyłem, że zaczynają odstawać od okna. Muru się trzymają, jednak odkleiły się od okien tarasowych w dolnej ich części. Tylko tu i tylko na tych oknach. Podejrzewam, że przyczyniła się do tego obróbka z kleju/zaprawy którą zostały taśmy przykryte by słońce nie przerobiło ich na gumę do żucia. Ciężar zaprawy musiał lekko odciągać od okna i klej zaczął puszczać. (wytrzymało pół roku, musi jeszcze ze 2 miesiące).

Moje pytanie, czym to podkleić? Klej montażowy? Jakiś klej butylowy czy coś takiego? Co polecacie?

 

2. Jak wykańczacie podłogę przy oknach tarasowych? Okno podmurowane gazobetonem, wylewka ma wchodzić pod ościeże. I tu chyba robi się mostek. Poprosiłem o wylewkę tylko do wewnętrznego lica ściany, a część pomiędzy wylewką a ościeżem okna wykończę styrodurem, siatką i klejem. Na to płytka oddylatowana od płytek na wylewce. Ma to rację bytu? Ktoś stosował już takie ocieplenie przy oknie tarasowym. W sumie tam będzie nieco chodzone i nie wiem czy styrodur wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolną część okna tarasowego założenia masz zrobioną nieprawidłowo

tam powinna być izolacja przeciwwodna a nie taśma paroprzepuszczalna

taśma paroprzepuszczalna jako zabezpieczenie piany przed erozją do momentu wykonania właściwej izolacji spełnia swoje zadanie i do tego powinna być stosowana do niczego więcej

musisz wykonać prawidłowo izolacje przeciwwodne i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...