Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Co myślicie o czarnych ramkach międzyszybowych?

 

W srebrnych zawsze drażniło mnie odbijające się światło i wrażenie, że jest to jakiś element 'techniczny' na wierzchu okna.

Jednak czy taka czarna gruba (gruba - bo do kompletu z czarnymi uszczelkami) linia nie wygląda przytłaczająco?

Co z kwestią nagrzewania się tych ramek? Czy ma to jakiś wpływ na okno?

 

Pozdrawiam,

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o czarnych ramkach międzyszybowych?

Zakładam, że to nie pomalowane na czarno ramki aluminiowe ale jakieś "ciepłe" typu chromatech? Jeżeli tak to po pierwsze poprawiają termikę okna a przy okazji dają ciemne tło za szkłem, które powoduje, że kolor okna odbija się w szybie. Taka czarna ramka "zlewa się" z oknem w przeciwieństwie do innych kolorów ramek.

Ale radzę zobaczyć na żywo i ocenić samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też sie podoba czarna ramka. DO antracytu nie wyobrażam sobie innej. Przy białych oknach i czarnych uszczelkach też wygląda dobrze. Ale to kwestia gustu, bo ja wciąż mam w pamięci klienta, który był zawiedziony, że nie ma srebrnej, która tak ładnie "rozświetlała okno". Oj długo musiałem tlumaczyć że ważniejsze są plusy techniczne niż ten kolor..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Dziś udało się nam obejrzeć taki układ na żywo, co tylko utwierdziło nas w tym, że bierzemy czarne uszczelki+czarne ramki ('ciepłe'). Moim zdaniem dobrze to wygląda, szczególnie przy ciemnych oknach, ale nie tylko. Dodatkowy mały plus dla świrów, że na czarnym nie widać opisów technicznych :D

 

Pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecasz? Okno narażone tylko na wodę opadową, myślałem że obróbka okien (blacharka/parapet itp.) przy ocieplaniu budynku styropianem oraz tynk mozaikowy do dolnej linii okna załatwi ten problem.

Taśma EPDM z klejem, wyszło jakieś 200 zeta. Spoko. Dół okna zerwę wpół odklejona taśmę (nie odkleiła się jednak cała tylko jakieś o,5 cm,) ale decyzja zapadła. Dzięki za podpowiedź. Koszty zerowe, a spokój nieoceniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie luzy, przecież jest pomiar okien prze dostawcę. Mam okna Oknoplast. A ciepły parapet to następna bzdura na resorach (aby wyr...chać) klienta.

 

 

popieram wg38070, również ciepły montaż na murze dwuwarstwowym.... Przy dobrym wykonaniu montażu okna i montażu parapetów na piankę uzyskuje się podobny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna VEKA - co o nich sądzicie ?

Jeśli sprzedawca zaproponował Ci "okna Veka" tzn że wstydzi się nazwy producenta który je wykonuje. Od piekarza zależy, jaki chleb mu z tej mąki wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakość okna i zadowolenie z produktu składają się 3 podstawowe aspekty:profil, produkcja, montaż - jak któryś jest kiepski to są problemy z oknami.Choć jeśli mamy kiepski profil dobrze poskładany i profesjonalnie zamontowany to też będziemy zadowoleni...jak zawiodą 2 pozostałe aspekty to już jest problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Musze niedlugo podjac decyzje jakie okna wybrac na dzien dzisiejszy jestem na etapie przygotowywania otworow okiennych

Czy mozecie cos napisac o oknach oknoplast pixel? Wiem ze sa bardziej dizajnerskie kanciaste ale czy to dobre okna? Czy moze lepiej wybrac okna vetrex np 90+ lub model 82. W salonie beda 2 duze okna przesowne 235x275 dzielone na pol i cos czytalam ze profil 82 jest sztywniejszy od 90+?

Prosze o opinie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie niedługo zakładają mi okna z ciepłym parapetem. Ten profil klei się do ściany ale czy po włożeniu okna należy je od dołu jeszcze mocować kotwami albo dyblami ? Co z mocowaniem boków i góry. Teraz stosuje sie kotwy czy dyble do PCV ? Budynek nowy, ściany porotherm z wyjątkiem jednego rządka pod oknem który jest z BK. Chce sprawdzić ekipe przy montażu czy przypadkiem nie zastosują najtanszego rozwiązania zamiast najlepszego. Edytowane przez dwiecegly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystko tylko nie okna vetrex przereklamowana firma a okna tym bardziej Okna zamontowane w 2014 roku okazały się największą porażką po roku czasu powykrzywialy się w kilku płaszczyznach na dwu metrowej wadze krzywizny dochodzą do 30 mm gdzie dopuszczalna norma to 1,5 mm na 1 metrze okna mało tego producent nie uznał reklamacji Gołym okiem widać jak krzywe są okna Nie polecam nikomu tej firmy jak i tych okien przereklamowanych Ludzie z tej firmy dużo obiecują tak jak mi wymianę poprawki i na tym się kończy nikt nawet nie zadzwonił Owszem był przedstawiciel firmy zrobił oględziny uznał że okna nadają się do wymiany i na tym koniec firma się wypiela a chłop który sprzedał mi okna rozkłada ręce i taki jest vetrex Sam nie wiem co dalej robić okna są strasznie pokrzywione Nawrzucam zdjęć to sami zobaczycie jakie to zajebiste okna są porażka na co się dałem namówić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...