Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam wszystko tylko nie okna vetrex przereklamowana firma a okna tym bardziej Okna zamontowane w 2014 roku okazały się największą porażką po roku czasu powykrzywialy się w kilku płaszczyznach na dwu metrowej wadze krzywizny dochodzą do 30 mm gdzie dopuszczalna norma to 1,5 mm na 1 metrze okna mało tego producent nie uznał reklamacji Gołym okiem widać jak krzywe są okna Nie polecam nikomu tej firmy jak i tych okien przereklamowanych Ludzie z tej firmy dużo obiecują tak jak mi wymianę poprawki i na tym się kończy nikt nawet nie zadzwonił Owszem był przedstawiciel firmy zrobił oględziny uznał że okna nadają się do wymiany i na tym koniec firma się wypiela a chłop który sprzedał mi okna rozkłada ręce i taki jest vetrex Sam nie wiem co dalej robić okna są strasznie pokrzywione Nawrzucam zdjęć to sami zobaczycie jakie to zajebiste okna są porażka na co się dałem namówić

 

Szanowny Kliencie,

 

uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt pod numerem: 58 692 24 00 w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Zostanie Pan połączony z odpowiednim działem.

 

Z poważaniem,

Vetrex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kliencie Śmieszne jest to jaki szanowny jest klient dla waszej firmy wasz dział reklamacji to porażka gość obiecuje gruszki na wierzbie dzwoniłem tyle razy i zawsze kończy się na obietnicach Listwy przyokienne reklamowalem w zeszłym roku zostały wymienione do tego czasu tylko kilka Niech sobie pan przedstawiciel vetrexu przeczyta kartę gwarancyjną do jakiego czasu zostają usunięte usterki czy wymiana elementu albo i całego okna No i właśnie co do okien okazało się że stolarka w moim domu na dwuch ścianach południowej i zachodniej jest krzywa i to bardzo mocno przekraczającą 20 mm a na stronie południowej nawet 30 mm na dwu metrowej wadze skrzydła jak i futryny są powyginane w pionie poziomie od wewnątrz zewnątrz i czoła skrzydła no jedna wielka porażka mało tego prowadnice rolet które są przykrecone do futryn pokrzywilo razem z futryna Okna do dzisiejszego dnia pracują krzywizny się zwiększają pod wpływem temperatury wystarczy że słońce przyswieci i okna nie dam rady otworzyć górną i dolna część okna tak wygina że trze dolem i górą nie ma możliwości tego wyregulowac .To są właśnie okna Vetrex Przedstawiciel zrobił oględziny Reklamacja nie została uznana Pewno małe krzywizny .Przedstawiciel firmy u którego zostały zakupione nieszczęsne okna sam nie wie jak się zabrać za to ponieważ dom jest ocieplony tynki w środku zrobione no i jest problem Proponuje prostowanie tylko czego jak można naprostowac tak krzywe skrzydła.Przestrzegam wszystkich przed kupnem tych okien tej przereklamowanej firmy która upycha stolarkę w konsumenta i poprostu ma go gdzieś Okna nie są warte czapki gruszek .Jeśli chciał by ktoś zobaczyć na żywo te niby okna a jest z Małopolski okolice Tarnowa śmiało można .I ja jestem szanownym klientem śmieszne A gość z waszego działu reklamacji nawija ludziom makaron na uszy .Karta gwarancyjna jest tylko dla sciemy jak widać .Zwykłych ludzi macie za nic .Będę głośno i wszędzie mówił o tej firmie jacy to zajebisci są .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Na to, ze sama nazwa profilu to nie wszystko. I U różniące się o 0,05 to żadana różnica. Ważniejsze będą pozostałe właściwości (np. szczelność!) Oraz montaż. Możesz wziąść pod uwagę także gwarancję którą daje firma oraz tego, jak podchodzi do jej zapisów. Może być fajne na papierze, ale w postępowaniu rygorystyczna. Może być taka sobie, ale w bliższym poznaniu firma może zyskiwac. TO trudne do uchwycenia nawet dla mnie :(

 

A co do szczelności : duża część okien ma klasę szczelności (oficjalnie "przepuszczalność powietrza") najwyższą, czyli czwartą. O dziwo - okna dwu, czy trzyszuczelkowe mają tą samą klasę. Czy są tak samo szczelne? Czy norma jest tak pojemna? Od dłuższego czasu na fb prześladuje mnie reklama portalu, który przebadał pod tym względem okna jednego producenta :

http://oknotest.pl/systemy-okienne/delta-dwie-czy-trzy-uszczelki-w-oknie-z-pvc-u

a tam można zobaczyć, że nawet okna z takąsamą klasą są bardzo różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zwyczajnie poprosić? Dobry producent poddaje swoje okna badaniom i jeśli nie ma się czego wstydzić - publikuje je, przynajmniej w tej podstawowej części (którą i tak mało kto rozumie;) W linkowanym przeze mnie badaniu uwzględniano przepuszczalność odniesienia (? - tak w wielkim uproszczeniu - ilość powietrza, jaką faktycznie okno przepuszcza - bo nie ma okien w stu procentach szczelnych). To jest rzecz, którą mało kto bada a już w ogóle się tym nie chwali. Stąd chylę czoła przed portalami, którym się chce coś więcej i zajmują się faktycznymi aspektami technicznymi. Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linkowanym przeze mnie badaniu uwzględniano przepuszczalność odniesienia (? - tak w wielkim uproszczeniu - ilość powietrza, jaką

faktycznie okno przepuszcza - bo nie ma okien w stu procentach szczelnych).

 

Rzeczywiście artykuł oparto o zbadane dla okien wartości przepuszczalności odniesienia. Norma 12207:2001 definiuje przepuszczalność odniesienia jako przepuszczalność powietrza (okna) odniesioną do powierzchni całkowitej i długości linii stykowej otworu, określoną przy ciśnieniu równym 100 Pa. Instytut meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że od 15% do 30% dni w okresie od września do kwietnia (sezon grzewczy) charakteryzuje się prędkością wiatru ponad 11m/s generującą ciśnienie zbliżone do 100Pa.

 

To jest rzecz, którą mało kto bada

 

Jest wręcz odwrotnie. Przepuszczalność powietrza, a zatem określenie przepuszczalności odniesienia jest badaniem obowiązkowym dla każdego producenta. Wykonuje się je zarówno podczas badań wstępnych typu (ITT), jak i badań kontrolnych. Dlatego właśnie przepuszczalność odniesienia jest dobrym i wiarygodnym miernikiem jednego z ważnych aspektów "energooszczędności okien". Sprawa jest banalnie prosta. Szczelne okno, to mniej infiltrującego powietrza w okresie jesień - zima. Mniej infiltrującego powietrza to mniejsze nakłady na jego ogrzanie.

 

Stąd chylę czoła przed portalem, który poza czerpaniem zysków z reklam zajmuje się faktycznymi aspektami technicznymi.

 

No cóż, skądś trzeba brać środki na wizyty na budowach, badania i.... zajmowanie się aspektami technicznymi, jak to nazwałeś. Większość Inwestorów, Sprzedawców i Producentów nie jest skora do płacenia za wiedzę, szczególnie tę zdobywaną na nich i o nich. Dziękujemy więc tym skorym:-).

Edytowane przez T12345T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wręcz odwrotnie Przepuszczalność powietrza, a zatem określenie przepuszczalności odniesienia jest badaniem obowiązkowym dla każdego producenta. Wykonuje się je zarówno podczas badań wstępnych typu (ITT), jak i badań kontrolnych. Dlatego właśnie przepuszczalność odniesienia jest dobrym i wiarygodnym miernikiem jednego z ważnych aspektów "energooszczędności okien". Sprawa jest banalnie prosta. Szczelne okno, to mniej infiltrującego powietrza w okresie jesień - zima. Mniej infiltrującego powietrza to mniejsze nakłady na jego ogrzanie..

Poważnie? Przyznaję że śledzenie badań to nie jest moje hobby, a w ofertach które otrzymuję takich wartości nie ma. Widocznie producenci się nimi nie lubią chwalić..

 

W drugiej części źle mnie zrozumiałeś (tzn niejasno się wyraziłem). Miałem na myśli te /inne/ portale, które zajmują się wyłącznie publikacją plotek i materiałów reklamowych. Na oknoteście dominują autorskie teksty i rzeczowe artykuły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Przyznaję że śledzenie badań to nie jest moje hobby, a w ofertach które otrzymuję takich wartości nie ma. Widocznie producenci się nimi nie lubią chwalić..

 

W drugiej części źle mnie zrozumiałeś (tzn niejasno się wyraziłem). Miałem na myśli te /inne/ portale, które zajmują się wyłącznie publikacją plotek i materiałów reklamowych. Na oknoteście dominują autorskie teksty i rzeczowe artykuły..

 

Witam, badałem okna w Rosenheim badałem w Polsce i niestety, ale często na badania "podrasowuje" się okna przez co wyniki są później błędne, Producent nie ma jasnej odpowiedzi co poprawić, a niestety nieraz robi się inaczej niż zwykle żeby okno przeszło badania.

 

Skąd taki proceder? Ile macie telefonów "dziękuję mam już tańszą ofertę..." Możesz na głowie stawać, tłumaczyć jakie wzmocnienia, jak zbudowane itd.

"okno to okno" liczy się w wielu przypadkach cena, więc wymagamy od Producenta wysokiej jakości i taniego produktu, cudów nie ma ktoś gdzieś musi coś zaoszczędzić... lecz często nie da mi klient nawet dojść do słowa bo ma już taniej więc z pewnością go chce oszukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy potrafiłby ktoś polecić dobrego producenta okien drewnianych produkujących okna w konfiguracji:

- drewno doussie lub inne zbliżone parametrami (raczej z tych jaśniejszych egzotycznych),

- żaluzje wewnątrz-okienne (niezawodne/łatwe w naprawie) najlepiej pomiędzy pakietami szybowymi,

- o dobrych parametrach i dźwiękoszczelne?

Jaka by była orientacyjna cena na przykład dla okna o wymiarach 110x90 cm (wys. x szer.)?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drewno doussie ? Poza podłogami nie widzę innego zastosowania. Zapewne zdeklaruje się nie jeden mniejszy, pazerny na zamówienie producent. Ale brak popularności tego drewna na rynku okiennym oznacza, że coś z nimi nie bardzo. Trudne w obróbce?Źle się zachowuje? Kosztuje krocie?

Od lat sprawdzone i spopularyzowane jest meranti.

Żaluzje wewnątrz szybowe łatwo się naprawia - po prostu wymienia się pakiet..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*finlandia zdaję sobie sprawę że doussie będzie droższe a z meranti jest ten problem że na rynku praktycznie występują tylko te partie ledwo (lub nawet nie) spełniające normę ciężaru właściwego.

Jeśli chodzi o żaluzje to miałem na myśli rozwiązanie typu szczelny pakiet 2 szyb potem żaluzje i znowu szczelny pakiet (w sumie 4 szyby ale pomiędzy pakietami tam gdzie żaluzje normalne powietrze). Widziałem rozwiązania z jednym pakietem plus szyba ale jako że mieszkam przy stacji PKP... wolałbym ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która okna będą lepsze?

7 komorowy system Veka Softline 82 mm z dodatkową 3 uszczelką. wycenili mi na 16300zł

czy

okna na profilu Trocal Md 6 komorowy z trzema szybami? cena 17600zł

 

niby okna Trocal mają Uw niższe średnio o 0,05

 

na co zwrócić uwagę przy wyborze?

spróbuj poszukać na profilu salamander lub brugmann

Jak coś to veka softline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj poszukać na profilu salamander lub brugmann

Jak coś to veka softline

 

Kurczę, a ja ponad 10 lat w oknach w tym 5 jako kierownik produkcji i nadal tępy jestem bo na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć :(

 

To pytanie trzeba kierować do fachowców z max. rocznym doświadczeniem wtedy usłyszy Pan:

Aluplast to klasa B

 

Veka się wygina

 

Salamander ma cieńkie zgrzewy i pęka

 

Brugmann żółknie

 

Najlepszy jest... to co punkt sprzedaje w tej chwili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, a ja ponad 10 lat w oknach w tym 5 jako kierownik produkcji i nadal tępy jestem bo na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć :(

 

To pytanie trzeba kierować do fachowców z max. rocznym doświadczeniem wtedy usłyszy Pan:

Aluplast to klasa B

 

Veka się wygina

 

Salamander ma cieńkie zgrzewy i pęka

 

Brugmann żółknie

 

Najlepszy jest... to co punkt sprzedaje w tej chwili :)

 

Cytując moją wypowiedz kolego zwróć uwage, że nie ma w niej formy pytającej

Wiec po co przytaczasz moje wypowiedzi

 

Ps. Wszyscy w domu zdrowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując moją wypowiedz kolego zwróć uwage, że nie ma w niej formy pytającej

Wiec po co przytaczasz moje wypowiedzi

 

Ps. Wszyscy w domu zdrowi

To forum: jak juz cos napisales to musisz sie liczyc z tym, ze kadzy ma prawo sie do tego odniesc, a w przypadku postow tak dyskusyjnych musisz liczyc sie z krytyka.Po prostu nazwa profili jest w tym kontekscie tylko sloganem reklamowym i nie gwarantuje dobrego okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...