Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Kiedyś w tym temacie zostało wrzucone przez użytkownika TwojPan takie okno:

house-d-by-bevk-perovic-architects-housed_06.jpghouse-d-by-bevk-perovic-architects-housed_02.jpg

 

Dom z którego pochodzi to obecnie nasza budowlana inspiracja - House D - Bevk Perovic Architects.

 

W kilku miejscach we Wrocławiu pytałem o możliwość wykonania czegoś podobnego jednak nikt nie chciał się tego podjąć.

Ostatnio przeglądając internet w poszukiwaniu inspiracji na drzwi wejściowe trafiłem na takie drzwi wykonane w Polsce :)

 

drzwi-zewnetrzne-wewnetrzne-51.jpg

Zadzwoniłem tam, pogratulowałem wykonania i jedyne co mnie w chwili obecnej powstrzymuje to niestety cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do mojego wcześniejszego posta (który nomen omen został skasowany):

 

Jestem świeżo po montażu okien z firmy Fenetra. Okna brałem z firmy w okolicach Wrocławia.

Przyznam szczerze, że stresa miałem co przyjedzie, bo wiadomo okna to element który powinien być i solidny i dobrze wyglądać i dobrze być zamontowany.

Wrażenia pozytywne, trochę szczegółów:

okna na profilu Veka Softline 82 mm (7 komór) z dodatkową 3 uszczelką oraz pakietem trzyszybowym, okucia Winkhaus,

jedne drzwi tarasowe na systemie HS, druga witryna 3 metrowa dzielona na 3 części (dwie stałe jedna otwierana).

Rolety zewnętrzne Portosa w kasetach integro (wysunięte do strefy ocieplenia)

Mniej więcej 2,5 tygodnia przed montażem firma poinformowała o planowanej dacie dostawy okien, a z dwudniowym wyprzedzeniem uzgodniła montaż.

Prace wykonane starannie i dokładnie, widać że ekipa montażowa znająca się na swojej pracy, a nie z łapanki. Przestawiając okna dbali o to aby były odpowiednio zabezpieczone(styropianem). Posprzątali po sobie co powinno być standardem, ale mając do czynienia z różnymi fachowcami wiem że ekipom różnie to wychodzi :-). Panowie uwinęli się w ciągu jednego dnia.

 

 

Przed montażem podmurowałem pod okna tarasowe i balkonowe na wysokość ustaloną wcześniej z dostawcą okien. Pod okna tarasowe w górnej warstwie użyłem bloczków izolacyjnych Isomur. Nadproża cofnięte dociepliłem styropianem we własnym zakresie.

 

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. W wykonaniu widać staranność i dokładność (choćby miejsca zgrzewów, ich kolorowanie) Przy montażu na oknach i szybach nie zauważyłem uszkodzeń, ale dokładne oględziny planuję zrobić w weekend. Za radą ekipy montaż klamek pozostawiłem sobie na etap wykończeniówki.

Z pewnością więcej o oknach będę mógł powiedzieć po kilku latach ich użytkowania i działania słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do mojego wcześniejszego posta (który nomen omen został skasowany):

 

Jestem świeżo po montażu okien z firmy Fenetra. Okna brałem z firmy w okolicach Wrocławia.

Przyznam szczerze, że stresa miałem co przyjedzie, bo wiadomo okna to element który powinien być i solidny i dobrze wyglądać i dobrze być zamontowany.

Wrażenia pozytywne, trochę szczegółów:

okna na profilu Veka Softline 82 mm (7 komór) z dodatkową 3 uszczelką oraz pakietem trzyszybowym, okucia Winkhaus,

jedne drzwi tarasowe na systemie HS, druga witryna 3 metrowa dzielona na 3 części (dwie stałe jedna otwierana).

Rolety zewnętrzne Portosa w kasetach integro (wysunięte do strefy ocieplenia)

Mniej więcej 2,5 tygodnia przed montażem firma poinformowała o planowanej dacie dostawy okien, a z dwudniowym wyprzedzeniem uzgodniła montaż.

Prace wykonane starannie i dokładnie, widać że ekipa montażowa znająca się na swojej pracy, a nie z łapanki. Przestawiając okna dbali o to aby były odpowiednio zabezpieczone(styropianem). Posprzątali po sobie co powinno być standardem, ale mając do czynienia z różnymi fachowcami wiem że ekipom różnie to wychodzi :-). Panowie uwinęli się w ciągu jednego dnia.

 

 

Przed montażem podmurowałem pod okna tarasowe i balkonowe na wysokość ustaloną wcześniej z dostawcą okien. Pod okna tarasowe w górnej warstwie użyłem bloczków izolacyjnych Isomur. Nadproża cofnięte dociepliłem styropianem we własnym zakresie.

 

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. W wykonaniu widać staranność i dokładność (choćby miejsca zgrzewów, ich kolorowanie) Przy montażu na oknach i szybach nie zauważyłem uszkodzeń, ale dokładne oględziny planuję zrobić w weekend. Za radą ekipy montaż klamek pozostawiłem sobie na etap wykończeniówki.

Z pewnością więcej o oknach będę mógł powiedzieć po kilku latach ich użytkowania i działania słońca.

 

A nie domyślasz się z jakiego powodu został skasowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinię który z 2 wariantów wybrać:

VEKA Perfectline 70 (3 szyby, 5 komór)

DOMEL Fussion Clasic Plus (83 mm, 3 szyby, 6 komór)

Okna w podobnej cenie. Veka znajoma, Domel nic nie mówi, choć parametry ma lepsze. Co polecacie?

 

Veka tez niewiele mowi. Moze byc np. z Oknoplastu, Adamsa czy Vitrona. I kazda bedzie inna nimo teoretycznie tych samych profilii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veka tez niewiele mowi. Moze byc np. z Oknoplastu, Adamsa czy Vitrona. I kazda bedzie inna nimo teoretycznie tych samych profilii.

 

Dla Veki producentem jest AdamS.

 

Jeśli cena jest taka sama, trzeba wybrać firmę, której prace widzieliście.

 

Niestety nie mamy takiej szansy.

 

Jestem kompletnym laikiem w temacie okien, więc wybaczcie jeśli pytanie będzie ekstremalnie głupie, ale je zadam :)

Czy istotna jest tu liczba komór w oknach, w sensie - im więcej tym lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Veki producentem jest AdamS.

 

 

 

Niestety nie mamy takiej szansy.

 

Jestem kompletnym laikiem w temacie okien, więc wybaczcie jeśli pytanie będzie ekstremalnie głupie, ale je zadam :)

Czy istotna jest tu liczba komór w oknach, w sensie - im więcej tym lepiej?

Może kobiecie będzie ciężko zrozumieć, ale porównam to do aut: im większy silnik tym szybsze auto? Ogólnie tak, ale też są wyjątki.

 

W Twoim przypadku wybrałbym firmę bardziej sprawdzoną.Ech, tylko wg jakich kryteriów to ocenić.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istotna jest tu liczba komór w oknach, w sensie - im więcej tym lepiej?

Istotna jest tzw. głębokość zabudowy czyli jakby grubość profila. Im grubszy tym lepszy choć zdania co do profili 90 mm są podzielone. I nie mówimy tu o grubości ścianek profila

Optimum na dzisiejsze czasy to 80-85 mm czylil tzw. profile 6 komorowe (co nie zawsze jest prawdą :) )

I tak naprawdę biorąc pod uwagę właściwości izolacyjne powietrza zamkniętego w komorze to dla tej głębokości wystarczyłyby 4 komory - reszta to marketing a nie niezbędna konieczność

Wchodzimy niepotrzebnie w szczegóły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to i mi przyszedł czas wyboru okien. Może inaczej czas prosić o rade bo od dwóch miesięcy szukam okien i nie mogę się zdecydowac może Wy coś pomożecie. .

Po burzy drewno czy plastik, wygrał plastik. Wygrał bo od strony organizacyjnej nie trzeba robić tynków, elektryki przed oknami tylko i wyłącznie dlatego. Ogólnie strasznie brzydkie w porównaniu z drewnem ale życie.

Rozejrzałem temat i pozostawiłem sobie trzy modele. Kryterium trzy uszczelki, szyba U-0,5, szerokość 82 mm, kolor z dwóch stron inny jak to ładnie fachowcy z tej branży piszą duo. W tym okno tarasowe z niski progiem szerokość 5 m wysokość 2,5 m

1. Schuco Living - 55 tyś z fabryki Oknostyl na okuciu Roto lub do wyboru w tej samej cenie z Jezierski na okuciu Winkchaus.

2. Veka 82 - 46 tyś z fabryki Vetrex na okuciu Roto

3. BluEvolution - 42 tyś z fabryki Adams na okuciu Siegenia

Za dopłatą 10% mam jeszcze propozycję Schuco Living od Awiluxa na okuciu Winkhaus.

Rozbieżność cenowa dość duża. I co tu Panie i Panowie kupić ? Co lepiej po przeczytaniu kilkudziesięciu stron piszecie że wszystkie te fabryki są dobre.

Ekipy montujące też biorę pod uwagę przez Was polecane. Fakt mają trochę rozbieżności cenowej. Jeden ma lepszą cenę za montaż ale dolicza jakieś chorą cenę za montaż drzwi tarasowych. Kolejny ma montaż droższy ale do drzwi tarasowych nie ma dopłaty. Oklejenie okien taśmami też w różnych cenach.

Pytanie czy w ogóle okleić ?

Bliski wyboru jestem Schuco ale Veka dużo tańsza na drzwi i połowę bramy by zostało. Nie wiedziałem że to takie trudne. Jeżeli ktoś może coś sensownego napisać to z góry dziękuje. Najlepiej monter który obcuje z tematem w praktyce. Jeżeli macie wypisywać jakieś wątki pomiędzy sobą ze zapis w umowie powinien być taki albo inne pierdoły nie na temat to dzięki bo 70% napisanych postów jest nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...