Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Tylko właściwy montaż może zagwarantować odpowiednie parametry cieplne okna. Bez dobrego montażu nawet najlepsze okno energooszczędne straci swoje właściwości izolacyjne oraz walory użytkowe.”

My to już wiemy.

Miałem nadzieję, że może Państwo mają receptę na to, jak odróżnić dobry montaż od tego, który ładny jest tylko w słowach? Bo ja przyznaję szczerze: ciągle nie wiem jak tu realnie pomóc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tu realnie nie ma jak pomoc Fin.

Mozna do znudzenia powtarzac zasady jakich trzeba sie trzymac.

Ale co to daje?

Nic....kompletnie nic bo ciagle przy wyborze oferty kroluje cena a nie zawartosc merytoryczna i doswiadczenie.

To walka z wiatrakami

My jestesmy potrzebni jak juz cos jest schrzanione by pokazac droge wyjscia z problemu

To tak jak kiedys wspomnielismy o cenach silikonu. Pamietasz ? Moze byc za 8 zl i moze za 28. Niby nazwa ta sama ale roznica jest.

I co uslyszysz?

Jak z rekalmy Dosi. Skoro to samo to po co przeplacac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tu realnie nie ma jak pomoc Fin.

Mozna do znudzenia powtarzac zasady jakich trzeba sie trzymac.

Ale co to daje?

Nic....kompletnie nic bo ciagle przy wyborze oferty kroluje cena a nie zawartosc merytoryczna i doswiadczenie.

To walka z wiatrakami

My jestesmy potrzebni jak juz cos jest schrzanione by pokazac droge wyjscia z problemu

To tak jak kiedys wspomnielismy o cenach silikonu. Pamietasz ? Moze byc za 8 zl i moze za 28. Niby nazwa ta sama ale roznica jest.

I co uslyszysz?

Jak z rekalmy Dosi. Skoro to samo to po co przeplacac ?

 

nikt _ważny daj sobie spokój z tym doradzaniem i pieniądze ludziom oddaj. Między innymi mojemu sąsiadowi, który w momencie zapoznania ostrzegł mnie przed twoją nie istniejąca firmą. Chyba w czterech firmach mnie ostrzegali przed tobą i twoimi oszustwami. Taki człowiek ma status na jednym z największych for 'najlepszy doradca" to kpiny są. Już chyba gorzej jest zapłacić drogo i nic nie mieć lub tanio i cokolwiek mieć. Jak mi sąsiad opowiedział przygodę z tobą to włos się jeży doradco od siedmiu boleści. Jak ktoś szuka okien niech uważa i to mocno na tego kogoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... ale najprawdopodobniej opisy statusu zależą od ilości napisanych postów..
status przyznają Forumowicze i nie zależy od liczby postów

Co do wypowiedzi cherokee nie będę się ustosunkowywał. Całość jest opisana w innym wątku i każdy może wyrobić sobie swój własny pogląd na sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę off top sie robi, ale co tam: mocno to dla mnie dziwne, by sprzedawcy w swoich salonach zamiast proponowac rozwiązania do których są przekonani tak mocno atakowali konkurencję. Oj płytkie to jest. No chyba że ma drugie dno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostałem ciekawą wycenę okien producenta KMT na profilu Veka Softline 82 z okuciami Winkhaus oraz na taki sam profil wyprodukowany przez Adamsa z okuciami Siegenia. Zastanawiam się nad oknami KMT ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnych opinii o oknach tego producenta. Czy ktoś z Was miał do czynienia akurat z oknami tego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze okien stałych

zdecydowałem się na firmę Oknoplast Kraków

byłem przekonany co do wyboru nowej serii PIXEL, ale patrząc na specyfikacje modelu WINERGETIC PREMIUM wychodzi na to że wygrywa ten drugi...

 

okno stałe PIXEL 2400x2300

przenikalność cieplna Uw= 0,97

wodoszczelnosc: 7a

odwodnienie standard

oszklenie 6TF/12/6/10/6TF U= 0,8- co to oznacza?

 

okno stałe WINERGETIC PREMIUM 2400x2300

przenikalność cieplna Uw= 0,67

wodoszczelnosc: 9a

odwodnienie standard

oszklenie 6TF/18/6/16/6TF U=0,5 - co to oznacza?

 

Poza tymi danymi dowiedziałem się że okno WINERGETIC PREMIUM jest stabilniejsze, mocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W projekcie domu mam 2 okna stałe narożne o wymiarach 2780x2350. Każde z dwóch okien jest przedzielone słupkiem. Zastanawiam się czy zostawić tak jak jest, czy zrobić może okna bez słupków o wymiarach 2600x2350? Czy taki słupek pogarsza jakoś właściwości termiczne. Szyby będą na poziomie U= 0,7

[ATTACH=CONFIG]370672[/ATTACH]

 

Witam

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie konstrukcji całego okna w wysuniętym ryzalicie. Czy jest to dużo gorsze niż okno narożne, które znajduje się w ścianie zewnętrznej? W opisie ryzalitu jest 15cm styropiany na zewnątrz i 12cm wełny od środka. Zastanawiam się czy będzie to o wiele gorsze rozwiązanie pod względem strat ciepła i trwałości konstrukcji od okna umieszczonego w ścianie bez ryzalitu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam problem, waham się z wyborem modelu okna. albo :spam: prestige albo komfort. :spam:

współczynnik U w prestigu to 1.2 a w tych drugich 1.4 to lepsze te pierwsze chyba i do tego 6 komór ale cena jednak komfortów jest o wiele lepsza.

juz nie wiem, lepiej więcej wydać czy przyoszczędzić? :confused:

Edytowane przez finlandia
Reklamy są niezgodne z regulaminem forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

słuchajcie mam problem, waham się z wyborem modelu okna. :spam:

współczynnik U w prestigu to 1.2 a w tych drugich 1.4 to lepsze te pierwsze chyba i do tego 6 komór ale cena jednak komfortów jest o wiele lepsza.

juz nie wiem, lepiej więcej wydać czy przyoszczędzić? :confused:

 

Okno od współczynniku 1,4 nie powinno być oferowano do domów (min 1,3) a od 2017 roku minimalna wartość tego parametru to 1,1 więc ...

Współczynniki zgodnie z Warunkami Technicznymi - może lepiej zastanowić się nad zmianą firmy skoro nie przekazali Ci tak podstawowych danych o zmianiających się przepisach.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez finlandia
spam w cytacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Stoję przed wyborem okien do domu. Zebrałem oferty z paru firm i na chwilę obecną faworytami dla nas są okna Vetrex V82, Oknoplast WINERGETIC PREMIUM. Cena i czas realizacji przemawia na korzyść Vetrexu, posiadają okucia ROTO są na profilach VEKA. Większość okien jest typu FIX, jedno okno tarasowe przesuwne. Z założenia dom ma być energooszczędny, zamierzam go solidnie ocieplić. Zatem prosiłbym o pomoc w wyborze, ewentualnie skupienie mojej uwagi w kierunku lepszej firmy/modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo juz poczytałem ale mam straszny mętlik w głowie. Zapytam tak, mam oferte na okna plus rolety z silnikami na profilu Veka 82 7 komorowe okucia wiknhouse. 11 okien w tym dwa spore jedno 3,9x2,3 drugie 2,6x2,3 Kwota brutto z montażem 36tyś druga oferta to profil FEN 85 okucia winkhouse także 36tyś z roletami i silnikami. Pytanie brzmi, w jaki sposób nie tracąc na jakości obniżyć cene do 30tyś? Okna sa jednostronnie oklejone, z zewnatrz. Jedno z okien jest HST ale z tego nie bardzo moge zrezygnować bo skrzydło1,3m nie da sie inaczej rozwiązać, taniej. Może po prostu wziąć 2 szybowe okna, ile byłoby taniej i czy znaczaco pogorszy sie Uw ? Prosze o jakieś sugestie, podpowiedzi. Dodam że czeka mnie zakup dużej bramy... 4.8x2,5m i drzwi wejściowych dwóch par, tzn jedne do kotłoni. Na cołość chciałem dać max 40tyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy duzyvh powierzchniach straty beda 30-50% wieksze przy przejsciu na dwie szyby

Nie tedy droga wbrew pozorom.

Zmiana na biale pozwoli Ci zblizyc sie do narzuconej granicy

Skad wziales gorna kwote jaka mozesz wydac ?

Bo widzisz....okna i rolety kupuje sie na wiele wiele lat i niestety dobre kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy duzyvh powierzchniach straty beda 30-50% wieksze przy przejsciu na dwie szyby

Nie tedy droga wbrew pozorom.

Zmiana na biale pozwoli Ci zblizyc sie do narzuconej granicy

Skad wziales gorna kwote jaka mozesz wydac ?

Bo widzisz....okna i rolety kupuje sie na wiele wiele lat i niestety dobre kosztuje.

 

Wiem że na lata, ale mam budżet i obawiam sie zeby na wszystko wystarczyło... Jak każdy pewnie :) Wiem że moge oszczedzic jedynie na swoich pracach które potrafię wykonać bo na materiałach trudno. Akurat okien to nie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiem że na lata, ale mam budżet i obawiam sie zeby na wszystko wystarczyło... Jak każdy pewnie :) Wiem że moge oszczedzic jedynie na swoich pracach które potrafię wykonać bo na materiałach trudno. Akurat okien to nie dotyczy.

 

Skoro chcesz/musisz "oszczędzać" na dużo rozsądniej kupić tańsze meble czy dywany, które zmienisz jak portfel pozwoli a nie na elementach takich jak np okna.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...