Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Szacunkowo - nawet powyżej 2 tys. (z 4 panele =drożej niż brama). Podwykonawca kiedyś uszkodził mi panele (za mocno dokręcając śruby) i miałem tą wątpliwą przyjemność kupowania nowego. Po dużych rabatach było ciut mniej, ale nadal poza zdrowym rozsądkiem (tak mi się przynajmniej wydaje).

 

 

 

Z ciekawości przeglądałem inne promocje które mam na skrzynce. Widzę też rabaty 10, 7, 8 %. Ale ile to jest realnie to nie wiem, bo zwyczajnie nie śledzę ich cenników.

 

Ty jako klient masz prawo oczekiwać zobaczenia towaru. Ale realia w obrocie między firmami są takie, że towar wyjeżdża dopiero po opłaceniu go w całości. Przynajmniej tak jest w większych, znanych mi przypadkach.

 

za jeden dolny panel swego czasu zapłaciłem ponad połowę ceny nowej bramy bez automatu

 

ale kpiny - i to tak wszyscy producenci? wykorzystuja sytuacje. Juz lepiej kupic cala i odsprzedac...

 

Finlandia - ja rozumiem,ze firmy sie rozliczaja ale, w zaleznosc i od kwoty calkowitej, te rabaty moga byc smieszne wykladajac 100% kasy np 4-6 miesiecy wczesniej...ale dzieki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kpiny - i to tak wszyscy producenci? wykorzystuja sytuacje....!

 

Dlatego mówię, że dwie małe bramy to koszty w razie jakby co duuuużo niższe. A jak jeszcze gabaryt standardowy to prawie tanio jak barszcz ;)

W zakupie często dwie mniejsze kosztują tyle samo albo niewiele więcej niż jedna duża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pod ich autorska nazwa kryje sie Si82Cava to moim zdaniem gra nie warta przyslowiowej swieczki

Skrzydlo bardzo szerokie ale komora na wzmocnienie skrzydła hmmm...jakas malutka ;)

Oscieznica od Si82

Subiektywnie przerost formy nad trescia chyba ze z pakietem 4 szybowym ale i tak bym sie zastanawial pamietajac poczatki Si82Clasic czy Rondo.

Poczekalbym z wyborem kilka lat od wprowadzenia na rynek mimo ze jestem miłośnikiem Schuco

Kazdy nowy produkt ma choroby wieku dzieciecego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników forum.

Czy słyszeliście o firmie "Galeria Okien Prestige" z Bolesławca

Mam od nich dobrą wycenę Okien, ale nie mogę znaleźć nic w necie o nich (oprócz strony).

Ofertę mam na 3 szybowe okna na profilu Softline82 z fabryki KNS.

Wiem, fabryka ma słabe opinie, ale może warto się skusić (10-15% taniej niż konkurencja).

Ktoś coś słyszał o "Prestige"?

 

Nikt, nic nie słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt, nic nie słyszał?

Jeszcze raz przeczytaj to co napisałeś:

Wiem, fabryka ma słabe opinie, ale może warto się skusić (10-15% taniej niż konkurencja).

Nikt tu nie sugerował poziomu jakości tego producenta (może zwyczajnie nikt z nas nie miał z nimi do czynienia by móc formułować takie opinie), ale w Twojej wypowiedzi leży klucz tłumaczący postępowanie większości klientów:

jest okazja, więc kupuję. Źle mówią? Może.. ale mi na pewno się nic nie stanie..

 

Nie potrafię się pogodzić z takim myśleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?223872-KNS-%C5%9Al%C4%85skaFabryka-Okien-nie-polecam&p=6358024&viewfull=1#post6358024

ale także są takie zdania:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?202304-Wyb%C3%B3r-okien-pcv&p=5344232&viewfull=1#post5344232

 

zdania są więc podzielone. Okna mogą być dobre, ale jak ktoś spie...y montaż to będzie narzekał. Cena, jak to w przetargach, u mnie ma 90% punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?223872-KNS-%C5%9Al%C4%85skaFabryka-Okien-nie-polecam&p=6358024&viewfull=1#post6358024

ale także są takie zdania:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?202304-Wyb%C3%B3r-okien-pcv&p=5344232&viewfull=1#post5344232

 

zdania są więc podzielone. Okna mogą być dobre, ale jak ktoś spie...y montaż to będzie narzekał. Cena, jak to w przetargach, u mnie ma 90% punktów.

 

No, to brać, brać, brać. W końcu to tylko przetarg na komfort własnego domu lub mieszkania. Kryteria są trafne 90% cena, 10% jakość. Skutek wydaje się do przewidzenia:-)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to brać, brać, brać. W końcu to tylko przetarg na komfort własnego domu lub mieszkania. Kryteria są trafne 90% cena, 10% jakość. Skutek wydaje się do przewidzenia:-)..

 

Oczywiście porównuje ofert na podobnym profilu (Softline82) , okna 3 szybowe, o Uw<1.0.

Ceny są od 12.800 do 15.000, a może i 16.000

Te za 12.800 z KNS są gorsze od tych za 15.000 z fabryki X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny profil to jedno. Zakres montażu kolejne. Ceny samej usługi w podobnym zakresie (np. piankowy lub "ciepły") mogą się różnić nawet dwukrotnie. Nie ma prostego przełożenia ceny na to co zostanie zaoferowane.

Poniekąd się Ci nie dziwię że upraszczasz do ceny.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście porównuje ofert na podobnym profilu

Już kiedyś pisałem; jedne z najlepszych okien jakie spotkałem jak i chyba najbardziej badziewne były na tym samym profilu, deceuninck zendow. Sam profil bardzo niewiele mówi o jakości okna.

Z marży na oknach i kasy za montaż żyją ludzie którzy je zamontują i później będą serwisować a rozgarnięci ludzie za miskę ryżu tego nie zrobią. Zajmuję się serwisem i żyję z poprawiania po tych mniej rozgarniętych.

O samym KNS się nie wypowiem bo na moim terenie chyba nikt ich nie sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem; jedne z najlepszych okien jakie spotkałem jak i chyba najbardziej badziewne były na tym samym profilu, deceuninck zendow. Sam profil bardzo niewiele mówi o jakości okna.

Z marży na oknach i kasy za montaż żyją ludzie którzy je zamontują i później będą serwisować a rozgarnięci ludzie za miskę ryżu tego nie zrobią. Zajmuję się serwisem i żyję z poprawiania po tych mniej rozgarniętych.

O samym KNS się nie wypowiem bo na moim terenie chyba nikt ich nie sprzedaje.

Mam dane okien na tym samym profilu (różnych producentów), duża różnica jest w wadze okna:

Porównanie4.jpg

Porównanie3.jpg

Pytanie do fachowców: czy to błąd w programie , czy różnią się one o te 8kg tylko czym?

Porównanie2.jpg

Porównanie.jpg

Edytowane przez sergiejt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...