Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Może ktoś doradzi.Muszę wybrać okna i zastanawiam się pomiędzy MS a Jezierski.

Okna ms

Ramka wood look salamander bluevolution 82

MSline+

Msline+ MD

ciepła ramka chromatec ultra

2* 4T/16Ar/4/16Ar/4t - co kolwiek to znaczy

 

 

 

 

Jezierski

OKUCIA ActivPilot WinkHaus-niemcy

Profil ULTRA PASSIVE LIVING -SYSTEM 3 USZCZELEK

(NOWA pierwsza na świecie zgrzewalna uszczelka z EPDM))

Pakiet szklenia: 4/18/4/18/4 0,5 SSP JASNY BRAZ

1.Które będą bardziej energooszczędne ?

2. W Jezierskch pakiet szklenia jasny brąz co to kolor szyby ?

3. Ponieważ jest też witryna 2370/2500 . Odradzono mi w jednym z tych punktów robienie jej w skrzydle bo podobno może się rozszczelniać. Bo w ramie będzie chyba bardzo się odróżniać ponieważ na tej samej ścianie ma być patio i drzwi balkonowe.

Ktoś może coś doradzić jaki był by efekt witryny w samej ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie przez nie widać świat, doświetlą pomieszczenie, więc spełnią swoją rolę.

Ryzyko gięcia musi wyeliminować montaż z odpowiednią ilością mocowań.

 

A czy mają rację bytu? Zależy do czego mają służyć.

 

Rzecz w tym że te wszystkie duże przeszklenia znajdują się w jednym salonie.

 

Czyli w salonie mamy dwa okna 2600x2400 i jedno 2200x2400. Zastanawiam się nad taką opcją, aby dwa 2600 były zamontowane na stałe bez możliwości otwierania. A okno 2200 było wyjściem na taras.

 

Okna w szerokości 2100 bez możliwości otwierania to klatka schodowa i też jest do nich pełen dostęp z obu stron.

 

Boję się, ze jak wezmę te okna w aluminium, to po kilku latach będą różnić się od pozostałych w pcv. Tak samo rolety będą wyglądały inaczej.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie merytoryczne odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wziac aluminium w okleinie

Bedzie.zachowywac sie tak samo jak w pvc.

Natomiast rozniaca miedzy oknami a roletami bedzie i tego nie przeskoczysz

 

Zależy mi na tym by poznać odp na pytanie::-) czy takie duże przeszklenia bez możliwości otwierania sprawdzają się. Tzn czy nie kręcą się, wyginają, odchodzą czy jakoś tam jeszcze:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Tzn czy nie kręcą się, wyginają, odchodzą czy jakoś tam jeszcze:confused:

O, w końcu konkretne pytania:

- tak, w tym zakresie sprawdzają się, o ile tani producent w ramach walki o najniższą cenę nie zastosuje np.: zbyt cienkiego szkła. Przy tych wielkościach obowiązkowo szyby 6mm (a nie 4). Wyginanie się, kręcenie czy odchodzenie są pochodnymi tym podobnych działań (czyli złego wykonania okna, no i oczywiście nieodpowiedniego montażu - głównie za mało i za słabe mocowanie).

 

A z rzeczy niepraktycznych: cena. Szkło 6mm jest droższe. Takie konstrukcje ważą ponad 200kg i najprawdopodobniej do ich logistyki trzeba użyć dźwigu (to też kosztuje). I kolejna sprawa: gwarancje producentów na ogół nie obejmują pęknięć szkła, także w razie problemu trzeba liczyć się z wymianą we własnym zakresie. Tysiąc to mało - szybciej już dwa + ew. dźwig... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi proszę jak powinien wyglądać montaż takich przeszkleń, o co prosić i czego wymagać ewentualnie??

 

Tak dla śmiechu napiszę, że kilka lat temu zamawialiśmy okna wraz z roletami (ale takimi na rolkę - nie elektrycznymi) w oknoplaście. Jak przychodzą temp ok 0stopni (a teraz znów sezon), to żeby spuścić rolety muszę otworzyć każde okno pociągnąć za tę roletę która znajduje się w tej kostce nad i dopiero zaczyna się normalnie opuszczać. :bash: Mąż to rozkręcał i stwierdził, że nie można tego zliftingować. Teraz chciałabym uniknąć niespodzianek. Chcę wiedzieć więcej, umówić się i dopilnować, żeby było możliwie najlepiej.:yes: POZDRAWIAM

 

O, w końcu konkretne pytania:

- tak, w tym zakresie sprawdzają się, o ile tani producent w ramach walki o najniższą cenę nie zastosuje np.: zbyt cienkiego szkła. Przy tych wielkościach obowiązkowo szyby 6mm (a nie 4). Wyginanie się, kręcenie czy odchodzenie są pochodnymi tym podobnych działań (czyli złego wykonania okna, no i oczywiście nieodpowiedniego montażu - głównie za mało i za słabe mocowanie).

 

A z rzeczy niepraktycznych: cena. Szkło 6mm jest droższe. Takie konstrukcje ważą ponad 200kg i najprawdopodobniej do ich logistyki trzeba użyć dźwigu (to też kosztuje). I kolejna sprawa: gwarancje producentów na ogół nie obejmują pęknięć szkła, także w razie problemu trzeba liczyć się z wymianą we własnym zakresie. Tysiąc to mało - szybciej już dwa + ew. dźwig... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Szanownych Państwa o pomoc w ocenie ofert na okna.Projekt zakłada:

3 okna otwierane, bez podziału 130 cm x 130 cm.

1 okno tarasowe, otwierane przesuwnie HST 300 cm szer x 240 cm wys

1 okno tarasowe nieotwierane 200 cm szer 240 cm wysokości.

4 okna balkonowe, otwierane 100 cm szer 200 cm wysokości

 

Dostałem oferty z OknoPlastu, Vetrexu, OknoPlusa. Ceny są bardzo podobne ale są szczegóły, o które mnie zastanawiają.

 

OknoPlast:

Winergeic Premium

okna 130x130 - 4TF/18/3/16/3TF

okno HST - VekaSlide - 4TF/14/4/14/4

okno 200x240 - 6TF/16/6/16/6TF

okna 100x200 - 4TF/18/3/16/3TF

 

Montaż warstwowy na materiałach Soudal został wzięty pod uwagę w wycenie.

 

Vetrex

Profli V82

okna 130x130 -4-18-4-18-4

okno HST - 4-14-4-14-4

okno 200x240 - 6-16-6-16-6

okna 100x200 - 4-18-4-18-4

 

Za montaż warstwowy trzeba dopłacić. Głównie za zachwalane taśmy Siga, które mają mieć 25 lat gwarancji na przyklejenie się. Vetrex montuje okna tarasowe/balkonowe na profilach, które też trzeba dodatkowo opłacić.

 

OknoPlus

Profil NORSKSTIL szerokość 82mm, ciepła ramka, czarna, schowane zawiasy SELECT RC

okna 130x130 -4PlthXNx18x4Plcx18x4PlthXN

okno HST - 4PlthXNx16x4Plcx16x4PlthXN

okno 200x240 - 6PlthXNx14x6Plcx14x6PlthXN

okna 100x200 - 4PlthXNx18x4Plcx18x4PlthXN

 

Cena z montażem warstwowym na pianie i taśmach Soudal wychodzi podobnie jak w OknoPlast

 

I na koniec pytania:

Winergetic Premium ma cieńsze szyby w mniejszych oknach, bo część ma 3mm grubości. Czy robi to zauważalną różnicę w wytrzymałości konstrukcji, szczególnie w czasie użytkowania?

Czy rzeczywiście taśmy Siga są warte dopłacenia ok 1500 zł?

Rozumiem, że montaż na okien balkonowych i tarasowych na profilach jest lepszym rozwiązaniem, niż podmurówka i warto dopłacać za te profile.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zblizaja sie mrozy? Czy mozna montowac okna czy wdtrzymac sie z tym?

 

Wymowne milczenie. W moim przypadku oznacza to, że do sprawy trzeba podejść indywidualnie. Czyli - z punktu widzenia montażysty czekałbym na ciepło (wiadomo - przyjemniej się pracuje a i efekty klejenia folii lepsze). Jako sprzedawca - cisnąłbym by mieć to z głowy. A jako Inwestor? Czy potrzebne Ci te okna? Masz plany na dalsze etapy? Jeśli tak, to nie czekaj. Pogadaj tylko z monterami i zapytaj jakie oni widzą niedogodności i co ew. z tym zrobić.

 

...

I na koniec pytania:

Winergetic Premium ma cieńsze szyby w mniejszych oknach, bo część ma 3mm grubości. Czy robi to zauważalną różnicę w wytrzymałości konstrukcji, szczególnie w czasie użytkowania?

Czy rzeczywiście taśmy Siga są warte dopłacenia ok 1500 zł?

Rozumiem, że montaż na okien balkonowych i tarasowych na profilach jest lepszym rozwiązaniem, niż podmurówka i warto dopłacać za te profile.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Szyba 3mm konstrukcji nie osłabi. Jedynie w razie "awarii" jest mniej wytrzymała. Tylko tak próbuję sobie przypomnieć - kiedy ostatni raz upadło mi coś na szybę (np. drabina, poziomica) i jakoś tak nie kojarzę takiego faktu.. A w normalnym użytkowaniu tym bardziej. Ale sobie brałbym szkło 4mm. Myślę, że u nich też powinna być taka możliwość.

 

Taśmy Siga - nie znam.

 

Montaż na profilach ma swoje zalety. Jeśli trzeba murować to zrobiłbym to częściowo (by dać poszerzenie 10cm). Jeśli masz już gotową podmurówkę - to bym zostawił tylko zadbał o dobre jej odizolowanie od zewnątrz.

Myślę że profile podbalkonowe w każdej firmie są kalkulowane osobno. Z tym, że jedni robią to z góry (od razu w pierwszej wycenie - tylko skąd oni wiedzą czy potrzebujesz ich 10czy też 30cm?), inni wspominają a jeszcze inni przemilczą a w najlepszym razie "naciągają" na to dopiero po wpłaceniu zaliczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zblizaja sie mrozy? Czy mozna montowac okna czy wdtrzymac sie z tym?

 

Wiekszosc mterialow uzywanych przy nowoczesnych systemach montazu ma ograniczenia temperatur przy ktorych konczy sie mozliwowc ich stosowania by prace wykonac prawidłowo i przewaznie granica jest +5 stopni gdzie ponizej trzeba poczekac az temperatura powietrza i podloza wzrosnie.

Np. MOWO czy tasmy z butylem nawet gdy zastosuje sie primer (tak na marginesie powinien byc stosowany zawsze)

To moim zdaniem jest podstawa do podjecia decyzji co dalej robic.

 

Szyba 3 mm. W szybie zespolonej nie jest problemem jej wytrzymalosc na zniszczenie tylko mozliwosc wiekszych odksztalcen co owocuje wiekszym wklesnieciem przy niskich temperaturach niz 4mm tym samym spadek wlasciwosci termicznych takiej szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tylko nie ograniczają Cię fundusze, to zdecydowanie drewniane.

 

Też jesteście ciekawi do czyjej reklamy to przygrywka? Poczekamy - zobaczymy.

 

OknoPlus

Profil NORSKSTIL szerokość 82mm, ciepła ramka, czarna, schowane zawiasy SELECT RC

No i fajnie, ale my tu lubimy uzasadnienia. Bo tak to nie ma z czym podyskutować:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i fajnie, ale my tu lubimy uzasadnienia. Bo tak to nie ma z czym podyskutować:D

 

 

Mam te okna od początku roku. Porządne, mocne, ciepłe i zawiasy ukryte - bez dopłaty jak u innych producentów.

Jestem bardzo zadowolony z profilu okna. I oczywiście polecam ciepły montaż na piance i taśmach soudala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale ja w prezenty nie wierzę. Hasło bez dopłaty rozumiem. Od razu płacimy tyle, by pokryć ich koszt. W jednym ze znanych mi przypadków są w standardzie. W praktyce mogę wycenić ten standard zdejmując ukryte zawiasy a przy okazji obniżając cenę o blisko 100 zł na skrzydle..

Drugi przypadek: widoczne zawiasy są w standardzie. Ale mało kto wie, że bez dopłaty mogę wybrać ukryte. I zastanawiam się - czy są one tyle samo warte czy też zwykłe wycenione tak drogo?

 

Co do Twojego zadowolenie - pozostaje nam się cieszyć razem z Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych dwóch -trzech firmach świat się nie kończy.

Ja nie jestem tu po to by coś sprzedawać (czyli się podlizywać) więc mogę każdą "promocję" rozebrać na czynniki pierwsze. Jedni z nas lubię kupować najniższą cenę, drudzy promocje, a kolejny fajną babkę w biurze. To wszystko składa się na cenę i jakby tego nie nazywać, to i tak obejmuje to cena końcowa.

No nic - ja się poddaję o dłużej nie będę Cię przekonywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...