Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

No to nadszedł czas decyzji, pomóżcie wybrać:

1. OknoPlast WINERGETIC PREMIUM - 15.100 okna + 2400 montaż = 17.500

2. TermoProfil - Salamander Bluevolution 82MD - 13.183 okna + 2403 montaż = 15.500

3. Vetrex - SoftLine V82 - 15080 okna + 2405 montaż -=17.500

4. KNS - Alfaline - 13500 okna + 400! montaż + ciepłe parapety 1200 = 15100

 

Montaż tzw na pianę.

Co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za podpowiedź:) Montażysta jest już umówiony na poprawki, listwy przy łącznikach ponoć mogą spokojnie wymienić. Zobaczymy:)

 

I przed wszystkim niech tam zamontuja dobrze parapet podsadza pod okno poniewaz na 1 zdjeciu widac ze tam gdzie jest lacznik parapet nie jest podsadzony dobrze. Jezeli chodzi o boczki parapetowe to wymienia bez problemu. Jezeli chodzi o lacznik laczacy okna to troche bd musieli sie nameczyc. No i newralgiczne miejsca niech dodatkowo wysilikonuja tylko jakims silikonem neutralnym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie poza tematem:

do końca tego tygodnia trwa coroczna, świąteczna aukcja prac dzieci z Ogniska Marymont.

Może ktoś wesprze szlachetny cel:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?333239-Aukcja-prac-dzieci-z-Ogniska-Marymont-LICYTACJA-(do-18-grudnia)

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję wstawić okna tarasowe we wnękę garażową, wymiary 260cm x 220cm ,system otwierania ze słupkiem ruchomym/ czyli jedno skrzydło otwierane i uchylane /plus 3 skrzydło otwierane i uchylane.Szyby cieple/ 0.5 / zestaw 3 szybowy .będzie kolor .Okucia jeszcze nie wybrane lecz obecnie zainstalowane okna są na active pilocie ,okucia do wyboru.Rozważam jeszcze okna otwierane przesuwnie ,nie wiem czy w takich oknach oba skrzydła są ruchome czy tylko jedno.

Myślę ,ze takie okna można kupić w przyzwoitych cenach ,bo zdaje się inne okna np.harmonijkowe są znacznie droższe,Zależy mi na tym aby okna były ciepłe

i jak najwięcej światła dziennego dostawało się do .pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję wstawić okna tarasowe we wnękę garażową, wymiary 260cm x 220cm ,system otwierania ze słupkiem ruchomym/ czyli jedno skrzydło otwierane i uchylane /plus 3 skrzydło otwierane i uchylane.Szyby cieple/ 0.5 / zestaw 3 szybowy .będzie kolor .Okucia jeszcze nie wybrane lecz obecnie zainstalowane okna są na active pilocie ,okucia do wyboru.Rozważam jeszcze okna otwierane przesuwnie ,nie wiem czy w takich oknach oba skrzydła są ruchome czy tylko jedno.

Myślę ,ze takie okna można kupić w przyzwoitych cenach ,bo zdaje się inne okna np.harmonijkowe są znacznie droższe,Zależy mi na tym aby okna były ciepłe

i jak najwięcej światła dziennego dostawało się do .pomieszczenia.

 

 

Jezelo ma byc cieple i energooszczedne oraz ma wpadac duzo swiatla to najlepszym rozwiazanien bd zastosowanie okna przesownego psk. Dzielonego na 2 czesci. Z tym ze w takim odnie otwiera sie tylko 1 okno. Zaleta takiego okna to napewno tez to ze po otwarciu nie bd zajmowac duzo mniejsca. Oczywiscie cena takiego okna bd wieksza niz cena okna dzielonego na 3 czesci. Jezeli chcesz sie wogole zastanawiac na przesuwnym oknem to raz ze musi byc dobrej firmy dwa to musi byc w automacie. Tak zeby wygodnie sie otwieralo i zebys mial przyjemnosc z uzytkowania. Jezeli ma byc to jakas tania przesuwka slabego producenta to nawet nie zawracaj sobie glowy tylko kup balkon dzielony na 3 czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyceny okien. Dostałem już wycenę :

Abakus bluenergy UW~0,8, okucia roto , cena 25k (troszkę inne wymiary były bo to inna wycena, szacuje, że po zmianach będzie 23,5-24k)

Abakus redArte Energy UW~1, cena 22k

drutex IGLO 5 UW~1, okucia maco, cena 19,5

drutex IGLO Energy UW~0,8 , okucia maco cena 24k

Okna na profilu VEKA softline 82, 7 komór, okucia Winkhaus, szyby pilkington, UW~0,8 , cena 23,5k

 

Wszystkie wyceny zawierają styrodur pod okna + montaż. Ceny brutto.

Może ktoś doradzić co warto wziąć ? Chodzi mi o trwałość okien - jeśli będzie warto dopłacić to oczywiście dopłacę. Mam w tym suwankę balkonową 270cm szeroką + duży wykusz też 270 cm dzielony na pół i lewa prawa to 180 cm. Podejrzewam, że to dość istotne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyceny okien. Dostałem już wycenę :

Abakus bluenergy UW~0,8, okucia roto , cena 25k (troszkę inne wymiary były bo to inna wycena, szacuje, że po zmianach będzie 23,5-24k)

Abakus redArte Energy UW~1, cena 22k

drutex IGLO 5 UW~1, okucia maco, cena 19,5

drutex IGLO Energy UW~0,8 , okucia maco cena 24k

Okna na profilu VEKA softline 82, 7 komór, okucia Winkhaus, szyby pilkington, UW~0,8 , cena 23,5k

 

Wszystkie wyceny zawierają styrodur pod okna + montaż. Ceny brutto.

Może ktoś doradzić co warto wziąć ? Chodzi mi o trwałość okien - jeśli będzie warto dopłacić to oczywiście dopłacę. Mam w tym suwankę balkonową 270cm szeroką + duży wykusz też 270 cm dzielony na pół i lewa prawa to 180 cm. Podejrzewam, że to dość istotne :)

 

 

 

 

 

Albo Veka, albo abakus bluenergy według mnie. Sprawdź sobie jeszcze wycenę na profilu veka 82 w salonie Vetrexu w twojej okolicy na pewno jest jakiś autoryzowany salon zobacz jak wyjdzie cenowo do tej veki softline na winkhausie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze ciekawą informację w wycenie, że jak nie chce okuć winkhausa i wezmę roto to zaoszczędze jakieś 1500 zł. Moje pytanie brzmi czy warto dopłacać 1500 zł za WINKHAUS ACTIV PILOT - az tak dobre sa ? O roto nt też slyszałem bardzo dobre opinie.

Nie zastanawiaj się wcale i bierz Roto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się wcale i bierz Roto.

 

Obawiam się, że w pakiecie z Roto będzie jakiś inny producent okien;)) Albo inny haczyk. Nie jest możliwe, by realnie zmiana okuć kosztowała ok 7% wartości stolarki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, dziwnie dużo. Koszt zakupu NT i Activa jest niemal identyczny. Możesz mieć rację bo w ostatniej pozycji brak nazwy producenta czyli sprzedawca może coś mieszać.

Znam historię dealera dużego i "medialnego" producenta który wielokrotnie pisał umowy na okna tego producenta a klient dostawał coś zupełnie innego.

Co nie zmienia faktu że jeśli jedyną różnicą byłaby marka okuć to przy takim samym doborze garniturów tylko Roto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie: czy okno o wymiarach 230x250 da się wykonać jako uchylne? (szklenie 3-szybowe typowe).

 

Pozdrawiam

 

Ponawiam, była jedna odpowiedź, trochę mało. A czy są jakieś rozwiązania żeby to uciągnąć? Projektant domu z takimi oknami póki co "myśli" co odpowiedzieć na pytanie w czym to ma być wykonane :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektant pewnie poczytuje fora i też czeka na odpowiedź ;)

Nie bardzo rozumiem, po co uchylać takie okno? Brak wentylacji?

Jeśli dobrze zrozumiałem, to ma być okno bez podziału? Czyli waga ok 250kg. Przeciętne okucia wytrzymuja 100-130kg (jeśli dobrze pamietam nazwę, to okucia Power Hinge wytrzymują do 200 kg i to przy skrzydłach rozwiernych) więc nie bardzo jest szansa..

jeśli już coś takiego musi być, to szukał bym u specjalistycznych firm aluminiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam, była jedna odpowiedź, trochę mało. A czy są jakieś rozwiązania żeby to uciągnąć? Projektant domu z takimi oknami póki co "myśli" co odpowiedzieć na pytanie w czym to ma być wykonane :p

 

I będzie długo myślał

Niewykonalne nawet w alu.

I tak jak zapytał Fin - po kiego to "cuś" ?

Sam się prosisz o kłopoty

Architekt także

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...