Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Wszystko się zgadza w teorii, a teraz praktyka. Dealer sprzeda okna poza wymiarami i powie , że się da , zamówi je u producenta okien. Producent napisze, że się nie da wykonać, dealer przestraszony jak się ma teraz wycofać (bo klient u niego tylko dlatego zamówił bo wszyscy inni odmówili ) i mając wizję utraty zarobku wymusi na Producencie , aby mu sprzedał okna "BEZ GWARANCJI " podpisuje się pod tym itd. że nie będzie domagał się napraw w razie problemów. W ten sposób klient otrzymuje towar którym w przyszłości nikt się nie chce zająć bo dealer nie jest zainteresowany pogrążeniem producenta u którego zamawia i nie powie "Ale Pan wyprodukował to wziął na siebie gwarancję i Pana zapis jest nic nie warty"

 

Więc sam jeździ w najlepszym wypadku i kombinuje jeśli potrafi, a po czasie zbywa klienta, nie odbiera telefonów...

 

 

 

 

 

Co to znaczy,że producent ma dać papier, że dopuszcza okno do produkcji . Jak zamówienie przyjmie, towar wyprodukuje i sprzeda( co jest równoznaczne z wprowadzeniem do obrotu materiału budowlanego i wobec tego muszącego spełniać określone wymogi) to za to okno odpowiada z zakresu zgodności z umową przez taki czas jaki jest minimalnie ustawowo określony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert

Nagminnie stosowana praktyka. Niestety. Dealer bierze na siebie taka "gwarancję" i niestety sa producenci uprawiajacy taki proceder

 

muszę niestety potwierdzić ze to prawda często spotykałem się z czymś takim. ale są tez wyjątki z producentem którym teraz współpracuje nie ma czegoś takiego ze puszczają bez gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisalem ze sa tacy ale tez inni ktorzy trzymaja sie zasad.

Stad przy okazji przestroga dla Inwestorow.

Jesli przy konkursie ofert spotkanie sie z ograniczeniem gabarytow zastanowcie się. Niech zapali Wam sie czerwone swiatelko bo najprawdopodobniej architekt przesadzil badz Wy chcecie zamienić aluminium badz drewno wyszczegolnione w projekcie zamienic na PVC ktore ma wieksze ograniczenia.

Wtedy trzeba dokladniej przyjrzec sie projektowi

I co najwazniejsze

O oknach trzeba juz myslec zanim powstana mury bo pozniej dostosowywanie domu pod stolarke jest kosztowne i czesto psuje efekt pieknej elewacji z projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert

Nagminnie stosowana praktyka. Niestety. Dealer bierze na siebie taka "gwarancję" i niestety sa producenci uprawiajacy taki proceder

Aż mi się wierzyć nie chce. Sądziłem że rynek jest już bardziej zweryfikowany. Podstawowe cenniki z tabelami już określały co się da wykonać a czego nie. Jeśli mam okno o kratkę poza tabelą to wysyłam zapytanie ZANIM zrobię wycenę i zaznaczę Klientowi że wykracza poza normalne wielkości. W żadnym wypadku nie wyobrażam sobie, by przyjąć zaliczkę nie mając potwierdzenia od Producenta, że okno jest wykonalne.

Chyba jestem naiwny bo myślałem, że takie kwiatki to wyjątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Fin. Patrzysz przez rozowe okulary.

Sa producenci na szczescie w mniejszosci przzyjmujacy do wykonania wszystko.

Sa sprzedawcy z pelna swiadomoscia przyjmujacy takie zamowienia od klienta.

Poczytaj tematy tutaj sie pojawiajace co jakis czas. Klient zaskoczony bo kilku mu odmowilo ale ma firme X ktora mu to wykona.

Pamietasz zapewne te watki. I najsmutniejsze jest to ze klient zaklada nasza zla wole bo przeciez mu to wykonaja czyli ze mozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas kręcimy się wokół jednego: my tu sobie piszemy, dzielimy się swoją wieloletnią wiedzą popartą obserwacjami z forum (tak, wiem - to nieskromne, ale na szczęście piszę o naszym większym gronie a nie o sobie). A rezultat jest taki, że wrzucone pytanie najczęściej ma uzyskać tylko aprobatę i wystarczy jeden głos na tak przeciw naszym przeciwnym uwagom by wybrać to, co człowiek sobie z góry założył..

I to jest dla mnie najbardziej przykre..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas kręcimy się wokół jednego: my tu sobie piszemy, dzielimy się swoją wieloletnią wiedzą popartą obserwacjami z forum (tak, wiem - to nieskromne, ale na szczęście piszę o naszym większym gronie a nie o sobie). A rezultat jest taki, że wrzucone pytanie najczęściej ma uzyskać tylko aprobatę i wystarczy jeden głos na tak przeciw naszym przeciwnym uwagom by wybrać to, co człowiek sobie z góry założył..

I to jest dla mnie najbardziej przykre..

Pól biedy jeśli zrobi to świadomie i będzie miał świadomość konsekwencji takiego wyboru oraz zgodzi się na niedogodności z tym związane. Problem tylko w tym że większość niby ma świadomość błędu ale potem usiłuje wymusić na wykonawcach usunięcie nieusuwalnych w tym przypadku niby wad czy usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba, miałem kiedyś przeboje z jednym producentem, który jak najbardziej potwierdził konstrukcję, ofertę. Na tej podstawie podpisałem umowę i sporządziłem zamówienie. 3 tygodnie po wpłynięciu zamówienia dostałem telefon z produkcji, że "jednak się nie da". Klient wku*****, ja wku******, ale klient pretensje do mnie. Nie muszę mam nadzieję zaznaczać, że już w tym producentem nie współpracuję? :) Choć tam było jeszcze więcej historii jak rozpadające się spawy, serwis fabryczny przyjeżdżający raz na 4 miesiące itp. itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o radę w/s wymiany okien. Dom 20-letni ,okna 1,8*1,4 plus drzwi balkonowe, okna na południe i północ, dom zbudowany z 1,5 pustaka plus w środku ocieplenie styropianem, wentylacja grawitacyjna, dom położony z dala od ulicy. Proponowane okna to profil VECA, jeden producent. Chodzi mi o to czy brać 70 czy 82, dwie czy trzy szyby, co z nawiewnikami? 1) Veca 82 3-szyby, Uw 0,845, Ug=0,5, g=50% 2) Veka 70, 2-szyby, Uw 1,426, Ug brak danych, g=63% . Jeśli podane dane są wystarczające to proszę o radę, które są bardziej odpowiednie do tego typu budownictwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow,bardzo dziękuję za odpowiedzi. Dały mi do myślenia. 2500 ma być w kolorze. MS podobno takie robi już od 5 lat i wszystko jest z nimi w porządku. Namawiają też na 3 szyby, ale czy przy 3 szybach nie mam cięższego okna i tym bardziej profil może się wygiąć? Powiedzcie też czy w pakiecie 3 szybowym jak wezmę wszystkie szyby 4 mm o wymiarach 1600 wysokość na 900 szerokość to powinno z nimi być wszystko ok? Powiedziano mi, że standardowo do 2 szyb daje się 3 mm szyby, a na życzenie klienta w tej samej cenie jest 4 mm. Nie rozumie za bardzo fenomenu 3 szyb, które łącznie dadzą mi 9 mm w przypadku gdy 2 szyby dadzą 8 mm. Dlatego wolałabym już wszystkie mieć 4 mm, tylko nie wiem czy nie są one bardziej awaryjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno jest cięższe to fakt ale realnie nie ma to przełożenia na awaryjność okna.

3mm to moim zdaniem nieporozumienie.

W pakiecie zespolonyn wraz ze spadkiem temperatury w ktorej nastapilo zespolenie (zazwyczaj +20 stopni) nastepuje kurczenie sie gazu powodujace wklęsłość szyb i tu 3mm wygnie sie bardziej niz 4mm

I szlag trafi parametry szyby i calego okna

Ekstremalnie na szybie centralnie zacznie sie wykraplac para wodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego wstawiają 3 mm a dopiero na życzenie klienta 4 mm i to bez dopłaty? Jakoś nie widzę w tym sensu :-( Przyjechał do nas montażysta na pomiar i stwierdził, że lepiej będzie jak zrobimy ciepły montaż a jak nie to chociaż żebyśmy wzięli listwy xps? Co to znowu jest i czy warto??? Ponadto dodali nam jakieś poszerzenia pod drzwi balkonowe i też nikt mi nie powiedział o co w tym chodzi. Myślałam, że po pomiarach wyjdzie mi mniejszy koszt okien, a tu wprost odwrotnie wyszło drożej :-( jak tak dalej pójdzie to niedługo będą chcieli 50 k :-( Nie wiem co bym zrobiła bez Waszej pomocy. Bardzo Wam dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepły montaż a prawidłowo szczelny montaż jest choćby wymagany prawem :)

Listwy XPS zapewne mieli na myśli zamianę listew podparapetowych na cieplejsze wykonane z XPS bądź tzw. ciepły parapet

Poszerzenia to jeden ze sposobów prawidłowego podparcia drzwi balkonowych

Często jest tak, że po pomiarach wychodzą dodatkowe koszty

Sorry taki mamy klimat ;) na Florydzie wystarczyłaby jedna szyba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To dlaczego wstawiają 3 mm a dopiero na życzenie klienta 4 mm i to bez dopłaty?" (jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi... oszczędności dla producenta okien w imię lżejszej konstrukcji)

 

"Przyjechał do nas montażysta na pomiar i stwierdził, że lepiej będzie jak zrobimy ciepły montaż a jak nie to chociaż żebyśmy wzięli listwy xps"

proszę zapytać o konkrety, dlaczego ciepły ? Jakie korzyści mi to przyniesie , kiedy się zwróci ? Oszczędności na ogrzewaniu ? Jakie będą to kwoty w porównaniu z standardowym montażem ?

 

"Ponadto dodali nam jakieś poszerzenia pod drzwi balkonowe i też nikt mi nie powiedział o co w tym chodzi. Myślałam, że po pomiarach wyjdzie mi mniejszy koszt okien, a tu wprost odwrotnie wyszło drożej :-("

Dobrze , że ktoś się obudził i je zaproponował bo widzę później okna na cegłach "Se Pani podmuruje " i przemarza wszystko zimą...

 

 

To dlaczego wstawiają 3 mm a dopiero na życzenie klienta 4 mm i to bez dopłaty? Jakoś nie widzę w tym sensu :-( Przyjechał do nas montażysta na pomiar i stwierdził, że lepiej będzie jak zrobimy ciepły montaż a jak nie to chociaż żebyśmy wzięli listwy xps? Co to znowu jest i czy warto??? Ponadto dodali nam jakieś poszerzenia pod drzwi balkonowe i też nikt mi nie powiedział o co w tym chodzi. Myślałam, że po pomiarach wyjdzie mi mniejszy koszt okien, a tu wprost odwrotnie wyszło drożej :-( jak tak dalej pójdzie to niedługo będą chcieli 50 k :-( Nie wiem co bym zrobiła bez Waszej pomocy. Bardzo Wam dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna dzielimy na rodzaje ze względu na sposób otwierania skrzydła okiennego

 

Okno nieotwierane, stałoszklone,potocznie nazywane również "fix" lub "fest".W zależności od sposobu wykonania oznaczane symbolem graficznym "X" albo literowym "FIX"

 

Okno uchylne oznaczane symbolem literowym "U"

 

Okno rozwierne oznaczane symbolem literowym "R"

 

Okno przesuwne.

 

W zależności od sposobu wykonania oznaczane przeważnie skrótami literowymi HKS, HS lub HST. Strzałka na skrzydle lewym oznacza czynne skrzydło przesuwne. Krzyżyk na skrzydle prawym oznacza, iż jest to bierne skrzydło nieotwierane.

 

Okno obrotowe.Brak popularnie przyjętego oznaczenia literowego.

 

Standardowe wyposażenie okien:

 

2 zaczepy antywyważeniowe w kwaterach rozwiernych i rozwierno-uchylnych.

Stopniowany uchył w kwaterach rozwierno-uchylnych regulacja intensywności wietrzenia odpowiednia do potrzeb, dzięki której unikamy niepotrzebnych strat ciepła; okno jest także zabezpieczone przed zatrzaśnięciem.

Blokada obrotu klamki z podnośnikiem skrzydła uniemożliwia uchylenie skrzydła, gdy okno jest otwarte, powstrzymując przed “wyczepieniem” się skrzydła z górnego zawiasu, podnośnik lekko unosi skrzydło i zapewnia jego płynne przechodzenie z pozycji otwartej do zamkniętej.

Zatrzask balkonowy wychodząc na balkon zamykamy drzwi pociągając za specjalny uchwyt – drzwi otworzą się ponownie przy lekkim pchnięciu z zewnątrz.

Klamki aluminiowe secustik lakierowane na obniżonej wysokości (szczegółowa wysokość każdej klamki jest uzależniona od wysokości okna i znajduje się w specyfikacji).

 

Kierunek otwierania okna

 

Ze względu na kierunek otwierania skrzydeł wyróżniamy okna prawe i lewe. Pamiętając o generalnej zasadzie patrzenia na okno "od wnętrza pomieszczenia", lewy lub prawy kierunek otwierania określamy według położenia na oknie zawiasów okiennych. Jeśli zawiasy są na oknie po stronie prawej, a klamka po lewej, to mamy do czynienia z oknem prawym, co może być opisywane w rysunkach projektu literowym symbolem "OP". Jeśli zawiasy są na oknie po stronie lewej, a klamka po prawej, to mamy do czynienia z oknem lewym, co może być opisywane w rysunkach projektu literowym symbolem "OL".

 

....

Szanowny Coopra.

Forum to nie blog ani tablica ogłoszeń (tam właśnie lądują takie posty i ten w oryginale także).

W tym wątku zostanie to, co w cytacie, bo mam nadzieję, że to Wasz autorski wpis a nie treść przekopiowana z jakiejś strony..

 

Zostaje - bo może ktoś przeczyta - a są tam wyjaśnienia pewnych prostych pojęć.

Nie zgadzam się co do stwierdzenia "standardowe wyposażenie okien". Są tam elementy, które nie zawsze są używane przez wszystkich producentów (np. wielostopniowy uchył czy też dwa zaczepy antywyważeniowe - czasem jest jeden a innym razem trzy lub więcej - to zależy od konkretnego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o porównanie dwóch ofert okien które rozważam. Okna firmy domel oras ms - rzadko spotyka się je w porównaniach (z tego co zauważyłem oceniane są ogólnie w innych kategoriach jakościowych, ale brałem różne kwestie pod uwagę i z około 10 firm których oferty uzyskałem te dwie przypadły mi najbardziej - może też kwestia sprzedażowa trochę tu zaważyła).

A zatem przejdę do przedstawienia oferty:

Okna MSline+:

- profil salamander bluevotution 82;

- okucia maco multmatic

- szklenie większość okien 4t/16ar/4/16ar/4t, w jednym stałe szklenie ze względu na rozmiar 6t/14ar/4/14ar/6t, hst 4t/14ar/4/14ar/4t;

- ramka chromatech ultra

- klamka secustic

- gwarancha 7 lat

- średnie uw 0,76 (bez okna hst - do tego okna nie podano mi uw)

Okna Domel energetic

- profil Gealan s9000

- okucia activpilot concept, winkhause

- szklenie większość okien 4tm/18/4/18/4tm, w jednym stałe szklenie ze względu na rozmiar 6tm/16/6/14/6tm, hst 4tm/16/4/16/4tm

- ramka swisspacer v

- klamka secustic

- średnie uw gorsze od ms o około 0,01 / 0,02 (bez okna hst 3000x2300 u 1,05)

- gwarancja 5 lat

Obie oferty wychodzą podobnie (z paroma roletami ale różnice cenowe co do rolet nie są porażające więc ich nie opisuje). Różnica cenowa 3200/3500 zł na korzyść domela.

 

edit

może warto jeszcze dodać, że to stałe szklenie to 2000x2300

Edytowane przez 1razowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...