Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

On 2003-05-26 09:29, pchelek wrote:

:grin: temat wrócił i dobrze. Bez Forum poranna kawa jest gorzka jak piołun i nie daje się pić.

Pozdrawiam wszystkich.

THERMA Tychy {?}. Natomiast sam system GEALAN jest bez zarzutu.

Sprawdź na tych oknach z THERMY jak przesuwają się okucia. Mają jakieś SIEGENIA [takie srebrne] co nie bardzo dobrze "chodzą".

A czy nie mają tam profili z pocienionymi ściankami 2,5 mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiadomość dla Krystiana: Słyszałam o tej firmie z Klucz, że niedawno zmieniła nazwę i myślę że to żle.Wszystko zostało po staremu, a wiec właściciel, pracownicy itp., tylko nazwę zmienili. Cztery lata temu chciałam kupic okna od nich, na szczęście nie kupiłam. Zmiana nazwy firmy, to wybieg mający na celu ucieczkę od odpowiedzialności, ostrzegam .Ale sprawdż sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: przesuwne drzwi balkonowe mają to do siebie, że są wygodne w użytkowaniu i nie zajmują połowy mieszkania. Wadą jst to, że nie w każdym systemie można je zrobić - proponuję szukać w SCHUCO, KBE, VEKA, TROCAL.

W branży PVC nieuczciwa firma często znienia nazwę bo nie zapłaciła poprzedniemu dostawcy profili, okuć, szyb. Sprzedała tanio okna - poniżej kosztów. Następnie ogłosiła upadłość [szukaj wiatru w polu - gdzie ewentualne reklamacje], zmieniła nazwę i pod nową nazwą nabrała towaru od kolejnego dostawcy. Za pierwsze dostawy zapłaciła, za następne już nie, tanio sprzedała okna i tak interes się kręci.

Więksi dostawcy profili informują się nawzajem o firmach oszustach - ale nie zawsze się to udaje.

Kupujcie okna u wiarygodnych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pchelek.Podobno są dwa rodzaje okuć(mechanizmów) do przesuwania drzwi.Jeden działa lżej , drugi wymaga więcej siły do ich otwarcia. Czy okucia te są wystarczająco niezawodne ,aby działały długie lata , czy jest coś na trzeba zwrócić szczególną uwagę przy ich wyborze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy zdecydowani na okna drewniane, ale po przejrzeniu ofert cenowych :sad: coraz bardziej łaskawym okiem patrzymy na PVC...

Dostaliśmy atrakcyjną cenowo ofertę od firmy Budvar. Zainteresowaliśmy się nią po przeczytaniu kilku pozytywnych opinii na forum. W ofercie podano parametry m.in.:

 

System ramy : AD Thyssen

Rama okna AD : L10 - 73mm

Skrzyd. okna AD : Z13 - 81mm

Listwa podok. : Zamontowana

Okucie: Roto NT - 1pkt a/wyważ

 

Pchełku, mi te parametry nic nie mówią na temat jakości tych okien. Mógłbyś mnie uświadomić co nieco? Co więcej, nie ma nic na temat szyby i wpólczynnika U - będę dziś dzwonić i pytać o to, co ewentualnie mam jeszcze sprawdzić? O jakie certyfikaty mam pytać?

Pozdr. B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zadzwoniłam. Pani poinformowała mnie że wszystkie okna mają U = 1.1. Ale nie znalazłam tej informacji ani na ofercie ani na ich www. Czy powinnam żądać okazania certyfikatu na termofloat ( nie pamiętam czy tak się to nazywa ) ?

I jeszcze jednoo pytanie: o ile profil 4-komoruwy jest lepszy od 3-komorowego? ( cena wyższa o 15% )

Pozdr.

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: Becik dnia 2003-05-28 11:57 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłabym wdzięczna o opinię na temat okien drewnianych - sosna biała ze szprosami wewnątrz z firm Ortis, Sokółka, Urzędowski, Meranti (dawniej CDM Majewski) i Porta-fenster za Szczecina.

Oferty cenowe są porównywalne (58 m. kw. okien to ok. 30-34 tys. zł, ortis 27 tys. - w tym 20% upustu). Nie wiem jednak jak będzie z ewentualnym postępowaniem reklamacyjnym. Czy ktoś może mi coś o tych firmach powiedzieć. Byłam w sokółce i urzędowskim - okna podobne ale najdroższe, nie wiem nic na temat ortisa - ponoć dopiero wchodzi na rynek. Dzięki z góry za wszelkie uwagi. Księgowa

 

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: księgowa dnia 2003-05-29 08:31 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając informacji o oknach znalazłem opracowanie pana J.Płońskiego z ITB na temat okien PVC. CO na to by powiedział nasz Pchelek. Oczywiście z wiadomych wzgledów jest to tylko niewieka część artykułu:

"Różni producenci okien i ich dystrybutorzy konkurując ze sobą niejednokrotnie argumentują; ich okna są dobre bo są wykonane z profili importowanych a okna konkurencji są z profili polskich, ich okna nie żółkną a okna konkurencji stają się po pewnym czasie matowe i zażółcone, ich okna są ekologiczne a okna konkurencji zawierają ołów, ich okna są czterokomorowe, itd. itp. Wszystkie te „argumenty” to wyłącznie nieetyczne sztuczki reklamowe mające na celu pozyskanie klienta i są to argumenty nieprawdziwe. Z racji wykonywanego zawodu a zajmuję się wyłącznie oknami, często zadawane są mi pytania. „Który system okien z PVC jest najlepszy” i „Jak kupić dobre okno z PVC”. Na pierwsze pytanie odpowiadam zawsze, że każdy z nich (systemów) jest jednakowo dobry. Natomiast odpowiedź na drugie pytanie jest bardzo trudna gdyż jakość okna zależy od wielu czynników. Wiem, że wszystkie okna powinny być jednakowo dobre i że każde okno z każdego systemu powinno prawidłowo spełniać swoje funkcje.

Obydwa rodzaje profili – z importu i krajowe - są jednakowo dobre i poza źródłem pochodzenia niczym innym się nie różnią. Mieszanki polskie stosowane w produkcji profili są równie dobre jak mieszanki zagraniczne.

Dla nabywcy okien nazwa systemu nie powinna więc mieć żadnego znaczenia. Niektóre z tych systemów zawierają w swojej ofercie kilkadziesiąt rodzajów profili lub nawet kilkaset a inne mają kilkanaście lub tylko kilka. Systemy są też bardziej lub mniej nowoczesne. Nie ma to jednak większego znaczenia bo każdym z wymienionych systemów można wyprodukować dobre okno czy drzwi balkonowe z przeznaczeniem ich zastosowania w budynku mieszkalnym."

 

Wyglądałoby na to, że gdzie i jakie okna nie kupię będzie to tak samo dobry wybór. Skąd więc opinie o systemach lepszych, gorszych i do http://www.hanys73.republika.pl/ikonki/bootyshake.gif

http://superokna.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już są szczegóły wynikające z doświadczenia producentów i ich etyki zawodowej, uczciwości. Fakt są lepsi i są gorsi.

Tak samo są lepsze i mniej lepsze systemy.

Np. w prostym systemie nie zrobisz drzwi przesuwnych albo zwykłych drzwi balkonowych wysokości 250 cm i szerokości 100 cm.

Do tego niezbędny jest lepszy [bardziej rozbudowany] system co takie możliwości ma.

Uwzględniając jednak, że w Polsce ok. 90 % okien i drzwi balkonowych to typówka, którą można zrobić w KAŻDYM systemie to dlatego uważam, że wszystkie systemy są jednakowo dobre.

Jestem zwolennikiem wspierania producentów, nawet tych najskromniejszych [tych z prostych systemów - oni też mają dobre wyroby, nawet ci pogardzani "garażowcy".

Mam rozeznanie, który system jest najbardziej rozbudowany [można powiedzieć najlepszy] ale nie mogę tego głosić głośno.

Jeszcze co do tych Twoich wątpliwości i zapytań. Schody zaczynają się wtedy jak producent zaczyna "kombinować" i odchudza jakość okien np. przez cienkie blachy.

Wiem jak to się robi, znam te ich sztuczki, wiem którzy to robią.

Na FORUM staram się podawać te informacje.

I jeszcze - jak ktoś zamawia drzwi przesuwne w systemie, który do tego się nie nadaje to wtedy mówię, że są do tego lepsze systemy.

A najbardziej mnie irytuje jak jakiś producent podaje, że jego okna są lepsze bo są z niemieckich profili - g... prawda.

Równie dobre są POLSKIE, belgijskie, duńskie, tureckie [takie też są], brytyjskie, rosyjskie, litewskie. To tylko nawzwa kraju z którego pochodzą.

Technologia produkcji jest identyczna, takie same są mieszanki.

Nie jestem rasistą - ale takich to bym powystrzelał.

Pozdrawiam

O oknach można w nieskończoność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: anonimowy GEALAN nie produkuje odchudzonych profili ze ściankami grubości 2,5 mm

Oficjalnie dopuszczone profile o ściankach zewnętrznych widocznych {to te w płaszczyźnie okna} o grubości 2,5 mm [ale nie mniej] i 2,0 mm zewnętrznych niewidocznych {to te od strony muru i od strony wrębu na okucia} mają:[zazwyczaj po trzy profile - jeden słupek, jedna rama, jedno skrzydło]

VEKA EUROLINE, ALUPLAST 2000 EURO, SCHUCO EURO 2000, cały system SPECTUS, cały system WYMAR

becik - szyba 1,1 to standard, firma BUDVAR ma certyfikat i jest w porządku.

reginka - wyślę Ci instrukcję montażu - 33 strony tekstu z rysunkami, do tego coś jeszcz o oknach co mam w komputerze - podaj tylko adres email.

Mam nadzieję, że to rozpowszechnianie instrukcji montażu wpłynie na zmiejszenie ilości ekspertyz, które stale robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Zadałam je już pod hasłem malowanie okien.

Mianowicie, czym malować drewniane okna południowe, te od strony północy po zeszłorocznym odświeżeniu drewnochronem wyglądają ok., ale południowe wymagałyby ponownego pomalowania.

Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: Tak - zależy to od uczciwości producenta czy sprzeda Ci okna z profili o grubszych ścianach czy cieńszych. W oknie nie ma to praktycznie znaczenia [w prawidłowo wykonanym oknie]. Słabe okno na cieńszych profilach może szybciej się uszkodzić.

W gotowych oknach trudno to rozpoznać - trzeba pomierzyć grubość ścianki [np. przy otworze odwadniającycm. A najlepiej jest poprosić producenta, dystrybutora o "kawałek" profila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...