Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

w termice nie będzie

w cenie może

82 mm bez względu czy ma 6 czy 7 czy 120 komór dalej będzie miało Uf ramy identyczne bądź różnica będzie na którymś miejscu po przecinku

Marketing Panie i tylko marketing :)

jak okna bez ołowiu czy profil klasy A leszy od B itp. pranie mózgów niezorientowanych klientów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za uwagi, stanie chyba na Winergetic z Oknoplastu, o instrukcje montażu zapytam producenta.

Czekam na pomiar i finalna wycenę ale może tu podpytam zanim cos powie gość od pomiarów. Parter HS szerokości 2,8m od chudziaka do wykończonej podłogi 28cm, na piętrze balkon 1,8m do wykończonej podłogi 20cm. Sciany z porothermu i w miejscu okien przerwa. Czy stosować poszerzenia na całej wysokości (nie orientowałem się jaki to moze być dodatkowy koszt - ale jak to dobre rozwiązanie to cena jest drugorzędna), czy np dociąć porotherma np na wysokość 20cm do niego wcisnąć pianke i potem na równo wylać np 2-3 cm betonu i na to poszerzenie niższe czy są na to lepsze rozwiązania? jeśli nie w tym wątku to prośba o podpowiedź gdzie to mogę poruszyć. Czytając jeden z wątków na muratorze jak dobrze zrozumiałem wylewkę wewnątrz zrobić równo ze scianą a we wnęce do okna wypełnić przyklejonym XPS i prosto na XPS klej i płytka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
pracusele - wszystko jest to samo - rzuc kostka i popros o instrukcje montazu - okna sa wszystkie takie same - jak samochody jednej marki w roznych kolorach, wazny jest montaz ktory chrzani 80% firm

 

Ciekawostka, a ja tyle lat w branży jako kierownik produkcji widziałem, że oszczędza się na wzmocnieniach ich grubości, ilości użytych okuć (zaczepów rodzajów zasuwnicy) na uszczelkach. Zdalnie pomagam kolegom po fachu jak się im "okna wyginają" "wieje" itp. historie , a tu się okazuje, że wszystkie są takie same...

 

Mam przed sobą katalog techniczny Aluplast z kartą wzmocnień do profila Aluplast Ideal 4000 podpowiesz mi którego wzmocnienia używają wszyscy producenci w całej Polsce do jednej ramy o numerze 140001? Z uzasadnieniem dlaczego wszyscy używają tylko tego i po co firma Aluplast przewiduje całą resztę?

- 229023

- 229025

- 229035

- 229029

- 229030

- 249010

- 249020

 

Ujednolicimy to jakoś i nie będą potrzebne działy technologów, czeka nas rewolucja w branży na czele której staniemy MY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez nie chrzan

 

Okucia sa uniwersalne i pasuja do kazdego systemu okien PVC, rozstaw okuc jest identyczny. Identyczne sa we wszystkich systemach PVC wielkosci komor na usztywnienia. Usztywnienia sa uniwrsalne i pasuja do kazdego systemu okien. Nie ma na nich napisane - te do aluplasta a te do veki. Surowiec do produkcji PVc jest taki sam. Profile tloczone sa wedle takiej samej technologii na takich samwych wytlaczarkach. Szyby sa takie same, jak i uszczelki. Wszsytko sie rozni nazwa i tym co producent wstawi w ramy. czy usztywnienia z blachy 2 mm czy 1,2 mm. Ale to jego dzialanie. Istotny jest montaz. Reszta to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez nie chrzan

 

Okucia sa uniwersalne i pasuja do kazdego systemu okien PVC, rozstaw okuc jest identyczny. Identyczne sa we wszystkich systemach PVC wielkosci komor na usztywnienia. Usztywnienia sa uniwrsalne i pasuja do kazdego systemu okien. Nie ma na nich napisane - te do aluplasta a te do veki. Surowiec do produkcji PVc jest taki sam. Profile tloczone sa wedle takiej samej technologii na takich samwych wytlaczarkach. Szyby sa takie same, jak i uszczelki. Wszsytko sie rozni nazwa i tym co producent wstawi w ramy. czy usztywnienia z blachy 2 mm czy 1,2 mm. Ale to jego dzialanie. Istotny jest montaz. Reszta to to samo.

 

Proszę nie wprowadzaj klientów w błąd zadzwoń proszę do dostawców okuć i zapytaj czy okucia pasują do każdego systemu :) czy są chociażby z różnym dociskiem patrz różna blacha na zaczepie i okno jest mniej lub bardziej szczelne, rozumiem, że zamieniasz okucia w różnych systemach i jesteś zdziwiony że wieje :), aaa no tak wcześniej szlifowałeś dół zaczepu żeby pasował do ramy szlifierką kątową?

 

" Nie ma na nich napisane - te do aluplasta a te do veki" nie nie ma jest numer identyfikacjny :) ale ten numer to pewnie rok urodzenia właściciela fabryki

 

"Profile tloczone sa wedle takiej samej technologii na takich samwych wytlaczarkach" - Byłem osobiście w fabryce profili Aluplast w Poznaniu i Karlsruhe i zobacz okłamali mnie , że mają inne, ehhh co za ludzie...

 

" Identyczne sa we wszystkich systemach PVC wielkosci komor na usztywnienia. Usztywnienia sa uniwrsalne i pasuja do kazdego systemu okien"

tak i dzięki takim tekstom mamy rynek w Polsce gdzie klient dzwoni "okno to okno Panie" doucz się proszę sam Aluplast do swoich systemów przewiduje ponad 100 rodzajów wzmocnień i gwarantuję Ci nie pasują do siebie

 

Zgodzę się w 100% z montażem z Tobą, najlepsze okno nic nie pomoże jak się je źle zamontuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełek,

Każdy widzi to co chce. Norbert zwraca uwagę, że producenci mają kilka opcji do wyboru. Do tego są pewnie wzmocnienia oryginalne i tańsze "zamienniki

odpowiadające kształtem.

 

Ty upraszczasz mówiąc że wszystko to samo, gdzie nawet głupie okucia z takim samym rozstawem zaczepów będą użyte w mniej lub bardziej kompletnym "garniturze".

I na prawdę nie ma się co dziwić Inwestorom ze nie widzą żadnej różnicy w oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej i znowu pierdy i bzdety - 2000 rodzajow wzmocnien - belkot - producenci i tak stosuja kilka z nich.

Jest mała różnica między podanym faktem 100 wzmocnień a twoimi "pierdami i bzdetami" o 2000 rodzajach wzmocnień.

To, że obracasz się wśród producentów okien, którzy produkują totalny chłam ze wzmocnieniami z profili do płyt K-G nie upoważnia jeszcze do negowania dorobku producentów systemów okiennych.

W twoje ręce trafiają buble do ekspertyzy i tam pewnie zdarza się, że wzmocnienie ma niewłaściwą geometrię, grubość czy wymiary. A że tak nie powinno być to wystarczy zerknąć do pierwszego lepszego katalogu systemodawcy okiennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Pchelek przez styczność z bublami ma wypaczone pojęcie o całej branży.

Prawda jest to co mówi ale prawda częściową

Są producenci którzy trzymają się rygorystycznie wymagań systemodawcy

Producenci których okna śmiało można pociąć i sprawdzić co jest w środku i będzie to to co narzuca system

Tylko niestety wśród klientów dalej w wyborze decyduje cena.

Wzmocnienie jak i prawidłowe pełne okucie okna kosztuje i za to klient musi zapłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Są producenci którzy trzymają się rygorystycznie wymagań systemodawcy" - ja nie pisze o producentach partaczach czy niepartaczach. Pisze o systemach okien PVc, ktore sa identyczne. Maja identyczne zastosowanie, funkcje, trwalosc, przeznaczenie, szyby, okucia, uszczelki. Wszystko jest to samo tylko sie rozni nazwa. Jedno jest Aluplast a drugie VEKA - okna od nich sa identyczne. Nie ma tak ze jedno lata a drugie spiewa. Szyby sa identyczne. uszczelki maja takie same przekroje. A czy to sa okucia ROTO czy Winkhaus to nie ma to zadnego znaczenia. czy to jest KBE czy Dobroplast to jest produkowany na takich samych maszynach wedle takiej samej technologii. Instrukcja montazu jest jedna, gwarance takie same, kolory identyczne. mamy na koncie przebadane jakies 5 tys okien - roznych i nie widze roznic. Nie mowie o zle wykonanych. A nawet w tych najlepszych systemach, 7-komorowych, pasywnych, srata tata tez sa kosmiczne buble. I niegdzie nie napisalem tez zemozna mieszac elementy okuc - zaczepy winkhaus, zawiasy roto, listwy siegenia. Problem jest w montazu. problem jest w odchudzaniu usztywnien. Ale to producenci okien sami sie wykanczaja stosujac blache z puszek po piwie. Rozbawia mnie reklama - ja mam 7 komor a on tylko 5. ja mam szyby 0,5 a on tylko 0,8. Belkot reklamy dla ciemnego ludu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy drogowe są identyczne dla wszystkich, a nie brakuje idiotów jeżdżących setką po mieście. Auta też są identyczne, tylko różnie się nazywają. Nie ma tak żę jedno lata, a drugie tylko jeździ.

Mniej więcej tyle wnioskuję z Twojej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej i znowu pierdy i bzdety - 2000 rodzajow wzmocnien - belkot - producenci i tak stosuja kilka z nich. i nie chwal tego Aluplasta bowychodzisz na kryptoreklamodawce

 

 

pchelek nie unoś się, tylko czytaj ze zrozumieniem, ale jak się zamawia okna zawsze tam gdzie najtaniej i podchodzi do handlu oknami jak na targu, to się później takie zdanie ma. Przyjeżdża do mnie handlowiec producenta okien i na pytanie o wzmocnienia i ich numer oraz katalog techniczny odpowiada "pierwszy Pan mnie pyta o takie rzeczy, nie wiem dowiem się". No tak bo cała reszta da Pan cennik i rabat jak będzie taniej to będę brał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki. Ale wkur..... 15 lat temu bylo w Polsce jakies 60 ssytemow PVC. ostalo sie kilka. I co z tego. Wielkie firmy jak zwykle produkuja okna jak kotlety. wszystkie takie same. O tych twoich zroznicowanych usztywnieniach to slyszalo 1% sprzedawcow i 5% producentow. Owszem sa systemy lepsze i gorsze, bardziej sztywne i mniej sztywne. bardziej profile biale i gladkie i zazolcone, szorskie z recyklingu, scianki 2 mm. Alete lepsze gina bo klient niejednokrotnie idiota chce jak najtaniej. To ma najtaniej. Chce wielkie okna a jak ktorys producent odmowi [bo nie mozna takiego wyprodukowac] to idzie do idioty producenta co mu takie okno skleci. Potem ja sie wkur..... bo znowu komus spier......... okna. Do tego tragiczny montaz. Montaz dramat. Wejdz na fejsbuka - tam jest grupa producentow okien i montazystow ktora wrzuca takie fotki jakich ja nawet nie widzialem. Przepraszam za ostre slowa. Ale z tych twoich 200 usztywnien chocby 5 bylo stosowane. A do Aluplasta nie mam zastzrezen. jedni z najbardziej prezni. pamietam jak 20 lat temu sie u nas pojawili. Wystartowali jak rakieta - od ZERA. A teraz - potentaci. Niewiele ich zostalo z tamtych pionierskich czasow. Moze powyliczamy kogo juz nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nasze stanowiska wynikają z różnych punktów widzenia: Ty zawodowo babrasz się w g., a my staramy się patrzeć na lepszą część rynku okiennego. Ja bym odwrócił proporcje dotyczącą posiadanej wiedzy 5% nie słyszało.. ale to pewnie będzie przegięcie w drugą stronę.

 

Wracając do okna: czy uszczelka: z czego wykonana (wiadomo - cena) i jak dokładnie docięta i włożona ma wpływ na parametry okna? Czy wszystkie są takie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...