Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam,

 

Stoje przed wyborem okien do nowege domu. Budowa ma miejsce w Slupsku (pomorskie). Posiadam kilka wycen od roznych wykonawcow, ktore znaczaco od siebie nie odbiegaja , Wszystkie okna maja wspolczynnik Uw- 0.7 . Decydujacym czynnikiem wyboru bedzie dla mnie solidnosc ekipy montujacej te wlasnie okna. Moze ktorys z panow mial doczynnienia z montazystami z tego rejonu ktorych mogl by polecic ?

 

ps. przepraszam za brak polskich znakow.... brak polskiej klawiatury.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez marek_sl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zaciekawiła mnie ta odpowiedź.Ja stoję dokładnie przed takim dylematem.Adams Sl 82-okucia Siegienia Titan AF,czy Vetrex V82,okucia Roto.Mam jeszcze lokalnego producenta na Eforte 84 mm z okuciami Winkhaus. Jest to zrobione na Innoutic,a dwa wcześniejsze na Vece.Profil Innoutic jest lepszy czy nie myśleć w ten sposób?Ogladalem okna wszystkie i Adams miał takie niedoróbki.Vetrex ok,Innoutic też ok.Kryty zawiasy jest warty tej dopłaty?Czy mogę prosić o popchniecie mnie w ktoras stronę?Byle nie w przepaść:)

 

Z chęcią posłucham co mają do powiedzenia Finlandia,Ivo,Jareko i pchelek:)oraz wszyscy inni mający styczność z tymi oknami.Pozdrawiam

Edytowane przez Buaya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Potrzebuje pomocy

Stoje przed wyborem

Okna Veka czy okna Wikęd?

Które będa lepsze i dlaczego?

Sprowadzajac sprawę fo wspólnego mianownika: jedno i drugie to okna veka, czyli okna zrobione z profili Veka. Tyle że za takie rozwiązanie zadania jest błędne.

Wikęd produkcję okien ma ukierunkowaną lokalnie, pojawiał sie czasem na forum. Druga propozycja pochodzi od jakiego producenta? i przede wszystkim - jakie modele okien masz proponowane? Odpowiedz, to może uda się coś powiedzieć i będziemy mogli przejść do następnych etapów: parametrów, montażu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOCHANI FORUMOWICZE,

już dwunasty raz dzieci z Ogniska Marymont przygotowały prace na aukcję. Są w tym roku też prace Tajemniczej Forumowiczki, które przesłała kartki do Ogniska.

Zapraszamy do licytowania.
Dzieci wiedzą, że my nie zawodzimy. M
ieć pod choinkę prace dziecka - t
o podnosi na sercu, to radość, to prawdziwe święto...

 

Aukcja trwa do 17 grudnia do godziny 22. A w poniedziałek wysyłamy prace.

 

http://forum.muratordom.pl/showthrea...-dzieci-zobacz
http://forum.muratordom.pl/showthrea...-Tu-licytujemy

 

 

 

Pozdrawiam
a014.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakieś okna na Śląsku? Na razie jestem w kontakcie z przedstawicielem okien MS. Na ich stronie zrobiłem wycenę okien MS Evolution (pasywne). Z 65-70% okien mam nieotwierane. Cena brutto 26 tys.zł bez montażu i bez żadnych zniżek. To są chyba ich najdroższe okna. Uw dla całego projektu 0,72 . Trochę szkoda, że mają tylko konfigurator okien najdroższych i najtańszych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowadzajac sprawę fo wspólnego mianownika: jedno i drugie to okna veka, czyli okna zrobione z profili Veka. Tyle że za takie rozwiązanie zadania jest błędne.

Wikęd produkcję okien ma ukierunkowaną lokalnie, pojawiał sie czasem na forum. Druga propozycja pochodzi od jakiego producenta? i przede wszystkim - jakie modele okien masz proponowane? Odpowiedz, to może uda się coś powiedzieć i będziemy mogli przejść do następnych etapów: parametrów, montażu..

 

Wickęd trocal 76 MD

Veka softline 82MD fabryka KNS Śląsk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wickęd trocal 76 MD

Veka softline 82MD fabryka KNS Śląsk

Widziałem tą odpowiedź już wcześniej, ale nie mam wiedzy w temacie, więc milczę.

Wickęd? Czy Wikęd?

 

W temacie konińskim także niewiele pomogę bo nie znam tamtejszych firm. Ale ja bym zadzwonił do Oknotestu i tam zapytał - ma bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja bym zadzwonił do Oknotestu i tam zapytał - ma bliżej.

 

Fin, dzięki za wiarę w naszą omnipotencję. Firmy, które uczestniczą w Programie Rekomendacji Oknotest.pl prezentujemy na naszej stronie internetowej. Te, które ją już uzyskały możemy polecać "w ciemno".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pomoże?I rzecz ważniejsza..Mozecie podać dobrych montazystow w okolicy Turek,Konin,Kolo?Tzn filetów,ktorzy mają dobrych mobtazystow..Kazdy pisze,ze to ważne,ale jak ich zweryfikować?

 

Nie wiem o co cho z tymi z tymi "filetami", ale akurat w Turku masz świetnego fachowca: pan Zdzisław Krzesiński z firmy SunDay na ul. 3 Maja - człowiek ma duże pojęcie i o oknach i o technikach montowania. Polecam. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o oknach oknoplus? Proponuja mi takie w oknach. Najwiekszy wymiar zwyklego okna 220x140

 

Dodatkowo proponuja mi okna HST w wymiarze 320x230 w PVC od OknoPlus.. Co sadzicie o oknie PVC w takim wymiarze? Troszke mnie to przeraza. Taka waga, taki wymiar i PVC. Okno bedzie od zachodniej strony i dosc mocne wiatry u nas wieja dlatego ostro mysle o oknie aluminium dla HST - tak naprawde mam je x2.

 

320x230

220x230.

 

Wiec bedzie za to kawal grosza ale jak maja byc problem to wole te 2 okna zrobic w aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co cho z tymi z tymi "filetami", ale akurat w Turku masz świetnego fachowca: pan Zdzisław Krzesiński z firmy SunDay na ul. 3 Maja - człowiek ma duże pojęcie i o oknach i o technikach montowania. Polecam. :yes:

 

Tak to jest jak pisze się z telefonu.Oczywiscie chodziło o dealerow:)Ciekawe,bo na 99% to właśnie Dynda będzie mi te okna realizował.Caly czas jednak mam wątpliwości co do tego czy przy oknie 300x2300 zrobić zwykłe trzy balkonowe.Ogolnie z Psk zrezygnowałem,ale pokazali mi nowa wersje z piciem Winkhaus Duo port i powiem szczerze,ze chodzi to bajka..I znowu zakręcony.P.s. HS odpada z powodu ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak większość tu piszących jestem przed wyborem okien. Ogólne rozeznanie mam i będą to okna na profilach Veka firm albo oknoplast albo Vidok.

Ale mam na miejscu jedną firmę co robi okna z takich profili jak KBE oraz Kömmerling. Co sądzicie o tych profilach porównując je z Veką ?

 

Ostatnią rzeczą jaka powinna cię interesować przy zakupie okien powinien być system profili. To mniej więcej tak jakby przy zakupie samochodu kierować się nazwą huty dostarczającej blachę służącą do produkcji nadwozia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...