Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

pchelek - co to znaczy że dałeś fixa w okno? Czy to są dodatkowe wzmocnienia?

Ja rozważałam okna przesuwne - mam w projekcie 4 okna na 360 cm szerokości w sumie, chciałam mieć harmonijkowe albo przesuwne - zdecydowałam przesuwne podzielone na 2 tafle. Prawdopodobnie jednak się nie zdecyduję bo firma nie daje gwarancji. :cry:

Czy inne firmy też nie dają gwarancji na takie okna? (kupuję eka perfectline u Dako)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pchelek - co to znaczy że dałeś fixa w okno? Czy to są dodatkowe wzmocnienia?

Ja rozważałam okna przesuwne - mam w projekcie 4 okna na 360 cm szerokości w sumie, chciałam mieć harmonijkowe albo przesuwne - zdecydowałam przesuwne podzielone na 2 tafle. Prawdopodobnie jednak się nie zdecyduję bo firma nie daje gwarancji. :cry:

Czy inne firmy też nie dają gwarancji na takie okna? (kupuję eka perfectline u Dako)

 

ja mam 320, uchylno przesuwne, 2 tafle, wysłałam zapytania do kilku firm pracujących na gealanie i nikt nie powiedział, że nie da mi gwarancji. tylko mój kumpel pracujący w aluplaście odradza mi brąz na takim wielkim kawle profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorąca prośba go JARECO i PCHELEK:

jak podzielilibyście okna czy drzwi tarasowe 280X230 wykonane z PVC, okleina zewn. złoty dąb.

Nad nimi centralnie są drzwi balkonowe 160szx220wys. symetrycznie podzielone.

Ja wymyśliłem sobie tak: w środku centralnie drzwi 160 symetrycznie podzielone z ruchomym słupkiem, aby licowały z tymi balkonowymi na górze. Po bokach witryny z szerokością taką jaką pozostaje. Do witryn mają być listwy wyrównujące ramy. Słupki "zawiasowe" od drzwi środkowych na pojedyńczych wzmocninych odpowiednią stalą profilach.

Wykonawca Plastsytem z Radomia, system veka 5-o kom. ( :wink: pozdrowienia dla Pchelek). Poprzeczki we wszystkich skrzydłach. Salon 32m kw.

Obawiam się, że przyjęty przeze mnie podział będzie wyglądał śmiesznie, bo np. witrynki po bokach będą zbyt wąskie. Wykonawca przychyla się ku mojemu podziałowi. Co robić? Podzielić to na równe 3 części?

Proszę poradźcie coś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pchelek - co to znaczy że dałeś fixa w okno? Czy to są dodatkowe wzmocnienia?...

 

fixem nazywamy okno, które się nie otwiera- jest szklone "na stałe" w ościeżnicy lub w skrzydle, które jest na stałe przykręcone do ościeżnicy...

P.S. :D A co, też się czegoś nauczyłem wybierając pół roku temu okna... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Drzwi balkonowe są z szybami P4 i okuciami antywyważeniowymi. I tu moje pytanie:

1. czy szyba P4 wizualnie różni się od normalnej szyby, tzn. czy mogę dostrzec tą różnicę gołym okiem? Bo dla mnie wszystkie, pozostałe zwykłe, są takie same.

 

Nie można dostrzec różnicy tzw. gołym okiem, ale na ramce dystansowej międzyszybami powinien być opis, w którym będzie użyte oznaczenie P4 oraz powinien być min.. znak "B" - jak nie ma tych oznaczeń to daj znać, od kogo kupiłaś Wiola okna !!!

 

Oczywiście, że można sprawdzić grubość szkła w szybie zespolonej ale trzeba mieć odpowiedni przyrząd - niestety nie ma go w sprzedaży.

Jednak najprostszym sposobem aczkolwiek kłopotliwym jest odbicie listew przyszybowych następnie wyjęcie szyby i wtedy nie ma problem zmierzyć grubość poszczególnych szyb. Chyba z tym sobie jednak sama nie poradzisz - bynajmniej nie próbuj to robota dla fachowca.

 

powinien być napis na ramce między szybami !!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić okno/drzwi balkonowe wys220 i 2 skrzydła po 80cm., 5-komor. z ruchomym słupkiem i z szybą P4. Wstępnie wybrałem profil VEKA. Handlowcy jednak mają odmienne zdania - jeden uważa, że nie trzeba montować okuć antywłamaniowych w oknie z ruchomym słupkiem (bo nic nie daje), a inny proponuje okucie siegenia wk4. Czy można takie okno zabezpieczyć antywłamaniowo? i jaki standard wybrać? Jestem z Bydgoszczy, może ktoś podpowie dobrego dostawcę VEKi.

 

ps ostatnio "pochłaniam" informację z tego forum, tak jak pochłania moje pieniądze remont chałupy, którą kupiłem, ale ciągle błądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy szyba P4 wizualnie różni się od normalnej szyby, tzn. czy mogę dostrzec tą różnicę gołym okiem? Bo dla mnie wszystkie, pozostałe zwykłe, są takie same.

Mozesz w sposob bardzo szybki i banalny to sprawdzic - zapal swieczke ;) i patrz pod katem na odbicia plomienia w szybie - bedziesz widziala w kolejnosci od swieczki - dwa plomienie w jakiejs tam odlegosci od siebie (to szyba od wewnatrz) pozniej dluzsza przerwa(to ramka dystansowa) i pozniej znow dwa odbicia plomienia - jesli odleglosc miedzy nimi bedzie identyczna jak pierwszej pary - znaczy nabita w butelke zostalas :( - przy szybie P-4 odleglosc miedzy odbiciamo piwinna byc wieksza gdyz szyba jest grubsza

2. drzwi są z ruchomym słupkiem. Jak otieweram pierwszą połówkę drzwi to nie mam zastrzeżeń, na dole, górze i na pionowym boku są "blokady" (nie wiem jak to fachowo nazwać), natomiast po otwarciu drugiej części drzwi mam wątpliwości, na górze o dole wszystko ok, natomiast na pionowej części (od strony zawiasów) nie ma żadnych "blokad". Czy tak powinno być? Mam zastrzeżenia co do antywyważeniowości tej połówki drzwi.

niestety - nie ma mozliwosci zrobienia okuc antywlamaniowych w obu skrzydlach przy ruchomym slupku. Tak jest i trzeba sie z tym pogodzic, ze okno nie jest w pelni antywlamaniowe.

OKuci np. WK-II sa tylko na skrzydle otwierajacym sie jako pierwsze - tak jest i tak musi byc :(

Chyba, ze slupek staly sobie zafundujesz

W drugim skrzydle masz tylko "kantrygle" oraz zawias gorny i dolny oraz dociski (sa na wierzchu lub schowane), Czasem mas zpo prosty same zawiasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełku, to ja się przypomnę z pytaniem sprzed parunastu dni: Czy wiesz coś o gdyńskiej firmie Eurookna? Robią cztero- i trzykomorowe okna na profilach KBE. Wstępnie zamówiłem jedno nietypowe okno (duży skos górnej krawędzi na długości jakichś 140 cm). Mam w planie przeróbkę całego domu i szukam informacji. Ewentualnie może wiesz coś o firmie Meranti?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i wybór jest coraz trudniejszy. Muszę wybrac okna do domu. Mają byc drewniane, solidne i anywłamaniowe. najchetniej nie bardzo drogo. Może ktos podpowie, u jakiego producenta kupic te okna???

Co Wy wybraliście?

 

Aha, sosna czy meranti? Podoba mi się meranti.

 

Ale chyba nie przeczytałaś/łeś tego wątku "od deski do deski" :D

Naprawdę warto.

Było o sośnie, było o meranti...

Masa producentów sie przewinęła, zorientuj się w swojej okolicy, kto tam produkuje i wtedy pytaj o konkrety.

Chyba dobrze poradziłam? :roll:

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy szyba P4 wizualnie różni się od normalnej szyby, tzn. czy mogę dostrzec tą różnicę gołym okiem? Bo dla mnie wszystkie, pozostałe zwykłe, są takie same.

Mozesz w sposob bardzo szybki i banalny to sprawdzic - zapal swieczke ;) i patrz pod katem na odbicia plomienia w szybie - bedziesz widziala w kolejnosci od swieczki - dwa plomienie w jakiejs tam odlegosci od siebie (to szyba od wewnatrz) pozniej dluzsza przerwa(to ramka dystansowa) i pozniej znow dwa odbicia plomienia - jesli odleglosc miedzy nimi bedzie identyczna jak pierwszej pary - znaczy nabita w butelke zostalas :( - przy szybie P-4 odleglosc miedzy odbiciamo piwinna byc wieksza gdyz szyba jest grubsza

 

...a przy P2, P1, O2 ? tak samo jest grubsza !!! A to już nie szyby o charakterystyce antywłamaniowej !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - masz racje - O-2,P-2 to nie sa szyby antywlamaniowe ale tez nie maja takiej samej grubosci co P-3 czy P-4.

Zakladajac niesolidnosc dostawcy (w co raczej watpie znajac producenta) mogl teoretycznie wstawic szyba 9mm imitujaca P-4

P-2 ma grubosc 6.5mm, P3 i P4 9.5mm

Czesc producentow szkla na szybie nanosi symbole (tak jak w szybach samochodowych) Natomiast na ramce powinno byc opisane jak szyba jest wykonana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety - nie ma mozliwosci zrobienia okuc antywlamaniowych w obu skrzydlach przy ruchomym slupku. Tak jest i trzeba sie z tym pogodzic, ze okno nie jest w pelni antywlamaniowe.

OKuci np. WK-II sa tylko na skrzydle otwierajacym sie jako pierwsze - tak jest i tak musi byc :(

Chyba, ze slupek staly sobie zafundujesz

W drugim skrzydle masz tylko "kantrygle" oraz zawias gorny i dolny oraz dociski (sa na wierzchu lub schowane), Czasem mas zpo prosty same zawiasy

 

Czy aby na pewno???

http://okna4you.w.interia.pl/forum/okucieWK2_RS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosciu - dzieki

Jak widze zawsze na posterunku jestes :) a ja w tyle tym razem :( choc powiem szczerze - nie widzialem nigdy w PVC z ruchomym slupkiem okuc takich ja te - i teraz zastanawiam sie dlaczego? Czy dlatego, ze niewykonalne z jakis tam powodow w PVC czy z lenistwa producentow okien. Ale cos mi sie majaczy, ze z powodu ksztaltu ruchomego slupka w PVC niewykonalne to jest - sprawdze i kiedys do tego watku powroce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... - jeden uważa, że nie trzeba montować okuć antywłamaniowych w oknie z ruchomym słupkiem (bo nic nie daje), a inny proponuje okucie siegenia wk4. ....

ja bym wybral z okuciami - zawsze jest to dodatkowe opoznienie wejscia intruza - choc faktem jest ze niewielkie :(

 

Wydaje mi się że przede wszystkim w oknie z ruchomym słupkiem należy zastosować dodatkowe zabezpieczenie jak np okucie WK2 lub WK3 (o WK4 nie słyszałem :lol: ) Tylko zwykłe okucie w takim oknie nic nie daje. Wprawny włamywacz może nawet nie zostawić śladu na oknie.

 

A czy nie wielkie ???? To kwestia solidnego zamocowania tych okuć. Zaczepy na ościeżnicy powinne być zamocowane do stalowego wzmocnienia, ale także prowadnice na skrzydle powinne być mocowane do stali.

 

To tak jak z szybami antywłamaniowymi P4. Przebić taką szybę żeby wejść do środka wymaga naprawdę duzo czasu i wysiłku. Ale niedawno przez przypadek ogladałem w TV któryś z programów kryminalnych. Pokazywany był akurat film z włamania do sklepu z kamery w nim umieszczonej. W drzwiach zamocowana była szyba antywłamaniowa. Włamywacze użyli żeliwnej pokrywy od studzienki kalnalizacyjnej. Szyba oczywiście nie została przebita lecz po kilku uderzeniach wepchnieta w całości do środka. Nie wytrzymały listwy przyszybowe w drzwiach aluminiowych. Gdyby były przykręcone tak łatwo by pewnie nie poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosciu - dzieki

Jak widze zawsze na posterunku jestes :) a ja w tyle tym razem :( choc powiem szczerze - nie widzialem nigdy w PVC z ruchomym slupkiem okuc takich ja te - i teraz zastanawiam sie dlaczego? Czy dlatego, ze niewykonalne z jakis tam powodow w PVC czy z lenistwa producentow okien. Ale cos mi sie majaczy, ze z powodu ksztaltu ruchomego slupka w PVC niewykonalne to jest - sprawdze i kiedys do tego watku powroce

 

Nie musisz sprawdzać bo jest jak najbardziej wykonalne i żaden kształt ruchomego słupka nic tu nie ma do rzeczy.

Oczywiście pokazana tu jest wersja WK2 ale równie dobrze można zrobić WK1.

Mozna się przyczepić że ruchomy słupek nie daje takiego zabezpieczenia co wersja ze słupkiem stałym,ale zawsze to o niebo lepiej niz zwykłe okucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goscu :) Pokaz mi klienta ktory pozwoli na przykrecenie listew przyszybowych tak co 20-25cm? Bo tylko wtedy mozna klase WK-II uzyskac. Gdy tego nie ma wystarczy tez worek z piaskiem ;) lub cementem ;) oraz jeszcze jeden patent o ktorym nikt nie mowi i nie pokazuje gdyz banalny jest i nie ma znaczenia czy P-4 P-6 czy o jeszcze bardziej skomplikowanej budowie szklo - maks 2 min i nie ma takiej szyby.

A co do okuc - kazda mozliwosc utrudnien w polaczeniu z systemem alarmowym daje nam wieksze poczucie bezpieczenstwa

Mimo wszystko sprawdze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...