Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

A czyli nie ma co pisać o lepszą cenę do innych bo to nie jest konkurencja?

A co Ci szkodzi mieć 9 i 10 wycenę. Nie sprawdzisz - nie dowiesz się ;)

 

.. W tańśzej opcji na wycenie jest U w zależności od okna od 0.84 do 1.1. Czy to możliwe w tańszych oknach czy wpisują to sobie od czapy? ...

Z czapy to raczej nie jest..ale.. ktoś to policzył na kartce. U ramy jest w papierach, tak samo U szyby. W opcji "uproszczonej" mogliby nie uwzględnić mostka na ramce przyszybowej...

 

A równie dobrze firma mogła wyprodukować okno, przebadać je i w ten sposób udowodnić, że jej Uw taki wynik uzyskało, a nie tylko powinno osiągnąć..

Na okno składa się też stal, uszczelki, okucia. I przede wszystkim praca ludzka oraz park maszynowy. Potem transport (ja wiem - przez porysowane okno ucieka tyle samo ciepła co przez wymuskane ;) ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed wyborem okien. Ceny bardzo porównywalne, pytanie tylko który sprzedawca godny uwagi. Do wyboru mam:

- STOPLAST - autoryzowany salon sprzedaży Vetrex

- PROFIMMER OKNA- sieć sprzedaży ADAMSA

- PETECKI- sieć sprzedaży VEKA i SALAMANDER

- SOKÓŁKA- sieć sprzedaży ABAKUS

- ANI-MAX OKNA- sieć sprzedaży ABAKUS

- MSOKNA- salon sprzedaży MS

- KOMALUX- maja w ofercie okna VEKI

- MAKARSKI- maja w ofercie VEKE i SALAMANDRA

 

Jakies rady które salony godne uwagi a które odpuścić bo np. partaczą montaż??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie!!!:)

Muszę na dniach zamówić okna a im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie:sick:. Tak pokrótce - budynek około sto lat, okna skrzynkowe, nie ocieplony.

Po wizycie paru przedstawicieli mniej więcej wiemy co i jak. Plan jest taki: okna wstawione na ciepło, stare parapety zewnętrzne i wędzarki (chyba tak się to nazywa :)hehe) zostaną zlikwidowane aby wstawić większe okna. Mam wyceny systemów IGLO ENERGY firmy Norden24, VEKA DPQ-82 (tj. profil softline?) firmy DAKO oraz SZKŁOPOL, VEKA SOFTLINE 82MD firmy DREWNOPLAST, SLAMANDER BLUEVOLUTION 82 z PAT - MAR. Podpowiedzcie co wybrać i na co zwrócić wagę? Montować okna samemu? Czytałem że jest dużo partaczy. Nie cierpliwie czekam na wszelkie sugestie;) Mieszkam w Toszku k/Gliwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nie znajdziesz tu odpowiedzi, żeby cokolwiek powiedzieć o oknach z tych firm trzeba mieć dostęp do technologii. Który producent na czym obecnie produkuje, jak już ktoś poczytał forum każdy szuka świętego gralla, "ja też kupiłem vekę i taniej!" nie ma taniej nie ma promocji jest tylko gorzej.

 

Jeśli ktoś ma tańsze okna to taniej je kupił, a jak taniej je kupił to ktoś je musiał taniej wyprodukować. Widzę co się dzieje na rynku, wzmocnienia coraz cieńsze, coraz mniej zaczepów, klamki z aluminiowych firmowych zmieniają na badziewne aluminiowe, a później na plastikowe.

Jeśli ktoś płaci mało to ma słabą kadrę na produkcji, jak ma słabą kadrę to się okazuje, że okna są źle okute, podkładki pod szybami nie wklejone i na budowie już wszystkie leżą "na ziemi". Dużo można pisać...

 

Zapytaj lepiej o gwarancję, czy mają swój serwis czy producenta? Niech pokażą Ci swoje realizacje i dadzą kontakt do klienta który ma okna które chcesz kupić i już je użytkuje. Załóż budżet który chcesz wydać i trzymaj się tego co podpowie Ci rozsądek, a nie cena, bo bez budżetu szukając najlepszej ceny zapłacisz dwa razy. Wyprzedzając fanów "najważniejszy jest montaż" "najlepsze okno można sp... jak się źle zamontuje" tak tylko sprawdzić to może na gotowej realizacji rozmawiając z klientem i to nie ma pewności bo mogli się zmienić montażyści w tym czasie.

 

 

Stoję przed wyborem okien. Ceny bardzo porównywalne, pytanie tylko który sprzedawca godny uwagi. Do wyboru mam:

- STOPLAST - autoryzowany salon sprzedaży Vetrex

- PROFIMMER OKNA- sieć sprzedaży ADAMSA

- PETECKI- sieć sprzedaży VEKA i SALAMANDER

- SOKÓŁKA- sieć sprzedaży ABAKUS

- ANI-MAX OKNA- sieć sprzedaży ABAKUS

- MSOKNA- salon sprzedaży MS

- KOMALUX- maja w ofercie okna VEKI

- MAKARSKI- maja w ofercie VEKE i SALAMANDRA

 

Jakies rady które salony godne uwagi a które odpuścić bo np. partaczą montaż??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie!!!:)

Montować okna samemu? Czytałem że jest dużo partaczy. Nie cierpliwie czekam na wszelkie sugestie;) Mieszkam w Toszku k/Gliwic.

Nie doradzę co do okien. Natomiast co do montażu:

- samemu = VAT 23%. Z montażem 8%.

Pewnie ponad 90% reklamacji ma związek z montażem. Także - szczerze radzę zlecić to firmie. Możesz część prac przyjąć na siebie (demontaż starych okien i przygotowanie otworu oraz obróbkę )

Jeśli się boisz partaczy - to pilnuj ich. Już na etapie pomiaru w takim budynku wyłapiesz czy fachowiec ma większą wiedzę od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz część prac przyjąć na siebie (demontaż starych okien i przygotowanie otworu oraz obróbkę )

Tylko nie ogarnę wszystkich dziwięciu okien naraz ( dwie wnęki okienne muszę podmurować ) a mieszkam w tym domu.

Czy wstawianie okien to naprawdę taka ciężka sprawa? W domu robimy praktycznie wszystko z tatą, jesteśmy kumate chłopy;)

Edytowane przez SzkodnikRS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie proszę jedną rzecz jeszcze. Pomijając wybór okien chciałbym zapytać o kwestię montażu. Nie wiem czy wcześniej pisałem w tym wątku, ale mam nieocieplony dom, ściany składają się z 20cm cegły potem jest pusta przestrzeń i ponownie 20cm (tak jest w charakterystyce energetycznej jaką dostałem więc zakładam, że tak jest). Kiedyś go ocieplę, ale to jeszcze trochę potrwa. Tu moje pytanie, czy ciepły montaż to dobre rozwiązanie w takiej sytuacji? Nie jest jakoś mocno drogi więc się nad nim zastanawiam. Dwóch czy trzech sprzedawców odradzało, ale czasami miałem wrażenie że tylko dlatego żeby im było łatwiej. Argumentowali to tym, że po co robić ciepły montaż skoro dom nieocieplony, a poza tym przygotowana wnęka okienna musi być prawie idealna do ciepłego montażu i sugerowali że sam miałbym to zrobić, bo to nie wchodzi w montaż. Ostatnia kwestia to kwestia węgarków. Zostawiać czy likwidować? Proszę bardziej doświadczonych ode mnie o porady. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś odnieść dobre wrażenie. Czasem sprzedawcy po prostu łatwiej i celowo rezygnuje z dodatkowej pracy, czyli potencjanlego zarobku.

Zwyczajowo przygotowanie otworów też leży po stronie inwestora, bo dla ekipy oznacza to zwykle odrębny przyjazd (znowu kwestia zakresu pracy, czyli pieniędzy).

 

Co do węgarków: daj może jakieś foto albo szkic jak to wygląda. Z założenia węgarki to "dobro" ale dziś robić się je powinno z materiału ocieplającego (korzystniej dla termiki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzają bo jak zostawisz taśmy na działanie słońca to wszystkie się odkleją nawet jak dobrze posmarują klejem...

 

A powiedzcie proszę jedną rzecz jeszcze. Pomijając wybór okien chciałbym zapytać o kwestię montażu. Nie wiem czy wcześniej pisałem w tym wątku, ale mam nieocieplony dom, ściany składają się z 20cm cegły potem jest pusta przestrzeń i ponownie 20cm (tak jest w charakterystyce energetycznej jaką dostałem więc zakładam, że tak jest). Kiedyś go ocieplę, ale to jeszcze trochę potrwa. Tu moje pytanie, czy ciepły montaż to dobre rozwiązanie w takiej sytuacji? Nie jest jakoś mocno drogi więc się nad nim zastanawiam. Dwóch czy trzech sprzedawców odradzało, ale czasami miałem wrażenie że tylko dlatego żeby im było łatwiej. Argumentowali to tym, że po co robić ciepły montaż skoro dom nieocieplony, a poza tym przygotowana wnęka okienna musi być prawie idealna do ciepłego montażu i sugerowali że sam miałbym to zrobić, bo to nie wchodzi w montaż. Ostatnia kwestia to kwestia węgarków. Zostawiać czy likwidować? Proszę bardziej doświadczonych ode mnie o porady. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś odnieść dobre wrażenie. Czasem sprzedawcy po prostu łatwiej i celowo rezygnuje z dodatkowej pracy, czyli potencjanlego zarobku.

Zwyczajowo przygotowanie otworów też leży po stronie inwestora, bo dla ekipy oznacza to zwykle odrębny przyjazd (znowu kwestia zakresu pracy, czyli pieniędzy).

 

Co do węgarków: daj może jakieś foto albo szkic jak to wygląda. Z założenia węgarki to "dobro" ale dziś robić się je powinno z materiału ocieplającego (korzystniej dla termiki).

 

Jeżeli miałbym usunąć okna skrzynkowe, ewentualnie usunąć węgarek i przygotować otwór okienny to byłbym kilka dni bez okien. W sumie da się zrobić jak zakleję okna folią w razie deszczu, tylko czy warto? W tej chwili ciężko o zdjęcie węgarków, bo jeszcze poprzedni właściciele będą tam mieszkać dwa miesiące, chyba że Pan który ma być mierzyć okna zrobi takie zdjęcie to wrzucę. Jak się montuje okno z węgarkiem? Chyba nie dociąga się do samego węgarka tylko zostawia jakąś szparę i pianka czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakie jest rozwiązanie? Chodzi o to że taśma się odklei od słońca jeżeli dom nie jest ocieplony czy jak?

 

nic się nie odklei jeśli mur został pociągnięty Primerem i jest w czasie klejenia suchy, nie nasiąknięty wodą

Dobrze przyklejona folia nie odkleja się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie odklei jeśli mur został pociągnięty Primerem i jest w czasie klejenia suchy, nie nasiąknięty wodą

Dobrze przyklejona folia nie odkleja się.

 

Ile schnie taki Primer? Czy ekipa, która będzie montować okna może to sama posmarować, bo czas schnięcia jest na tyle szybki że im przeschnie czy musiałbym to zrobić sam wcześniej? Rozumiem, że to jest coś jak grunt? No i najważniejsze pytanie, czy ciepły montaż ma sens w nieocieplonym domu? Kiedyś go ocieplę, ale nie wiem kiedy to będzie. Może za 3 może za 5 a może za 10 lat. Ciężko w tej chwili powiedzieć. Dodatkowo jak zamontuje okna tak jak są teraz czyli gdzieś w połowie grubości muru to czy później robiąc ocieplenie nie będzie to problemem? Mam na myśli mostki termiczne, wilgoć i grzyby. Jeżeli tak to lepiej zlikwidować węgarek i dociągnąć okno do zewnętrznej ściany?

Edytowane przez gutozaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut

W połowie muru ? Tak się montuje przy ścianie jednowarstwowej.

A co do montażu - po co powtarzać. Na tej samej stronie masz temat ciepły montaż czy to się opłaca

 

Tak jakby sama budowa była opłacalna ;)

 

Wydaje mi się, że stare okna są teraz tak zamontowane, więc tym się sugerowałem. Czyli teraz wysuwa się okna jak najbardziej do lica muru? Czyli to wymusza na mnie usunięcie węgarków. I co w takim razie jak dojdzie ocieplenie? Jak optymalnie zamontować okno w moim przypadku? Wiem, że ekipa która będzie to robiła będzie to wiedziała, ale nie wiem na kogo trafię i nie wiem czy będą uczciwi i zrobią jak trzeba czy zrobią jak im wygodniej, dlatego chciałbym mieć jakąś wiedzę, żeby móc ewentualnie z nimi porozmawiać w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smarowaliśmy Primerem na suchy mur wszystko zgodnie z technologią i się odklei wcześniej czy później, ma to wytrzymać kilka miesięcy, aż przyjdą z ociepleniem, a nie kilka lat. Sprawdzone w boju na kilku budowach...

 

nic się nie odklei jeśli mur został pociągnięty Primerem i jest w czasie klejenia suchy, nie nasiąknięty wodą

Dobrze przyklejona folia nie odkleja się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile schnie taki Primer? Czy ekipa, która będzie montować okna może to sama posmarować, bo czas schnięcia jest na tyle szybki że im przeschnie czy musiałbym to zrobić sam wcześniej? Rozumiem, że to jest coś jak grunt? No i najważniejsze pytanie, czy ciepły montaż ma sens w nieocieplonym domu? Kiedyś go ocieplę, ale nie wiem kiedy to będzie. Może za 3 może za 5 a może za 10 lat. Ciężko w tej chwili powiedzieć. Dodatkowo jak zamontuje okna tak jak są teraz czyli gdzieś w połowie grubości muru to czy później robiąc ocieplenie nie będzie to problemem? Mam na myśli mostki termiczne, wilgoć i grzyby. Jeżeli tak to lepiej zlikwidować węgarek i dociągnąć okno do zewnętrznej ściany?

 

Gwarancji na materiały do ciepłego montażu, że zachowają swoje właściwości masz maksymalnie 10 lat w przypadku markowych produktów, a jak chcesz je zostawić odsłonięte przez ten okres i narażone będą na działanie warunków atmosferycznych to sam sobie odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...