Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Interesujące podejście do zakupu okien ;)

 

Niestety jedno z podstawowych kryteriów wyboru

Dodałbym do tego jeszcze niską cenę bo po co przepłacać i mamy pełny obraz budownictwa indywidualnego w kraju

 

leszekd - poszperaj na forum. Było o Eurocolor nie raz i raczej niezbyt przychylnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

ta przy okazji,mała dygresja:

wielu takich Kowalskich jak ja chcą porostu kupić dobry produkt za rozsądne pieniądze.I było by miło aby znawcy TEMATU nie wymagali od nas laików abyśmy się znali na wszystkim.Tak rozumiem sens forów,że ludzie z wiedza dzielą się z innymi swoją wiedzą lub doświadczeniem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielu takich Kowalskich jak ja chcą porostu kupić dobry produkt za rozsądne pieniądze

 

No cóż "dobry produkt" to pojęcie pojemne i dla każdego znaczyć może co innego. Podobnie "rozsądne pieniądze". Zainspirował mnie jednak Pański post do odwiedzin strony firmy Eurocolor. Zajrzałem do deklaracji właściwości użytkowych, bo to dokument w którym producent sam od siebie definiuje własne produkty. Tak sobie myślę, że Veka SL 82 to chyba produkt o nazwie Vigo. Jeśli tak jest, to sam producent daje wyraźny znak nabywcom - nie kupuj albo kup jest duża szansa, że będzie mokro i przewiewnie:-). Nazywać coś takiego oknem do budynków nieskoenergetycznych i pasywnych, to żart jakiś. Kiepski żart, czarny humor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż "dobry produkt" to pojęcie pojemne i dla każdego znaczyć może co innego. Podobnie "rozsądne pieniądze". Zainspirował mnie jednak Pański post do odwiedzin strony firmy Eurocolor. Zajrzałem do deklaracji właściwości użytkowych, bo to dokument w którym producent sam od siebie definiuje własne produkty. Tak sobie myślę, że Veka SL 82 to chyba produkt o nazwie Vigo. Jeśli tak jest, to sam producent daje wyraźny znak nabywcom - nie kupuj albo kup jest duża szansa, że będzie mokro i przewiewnie:-). Nazywać coś takiego oknem do budynków nieskoenergetycznych i pasywnych, to żart jakiś. Kiepski żart, czarny humor.

 

Cześć. Masz może chwilę, by pomóc mi wyborze okien. Do porównania tylko oferta oknoplast i amberline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies masz pretensje do mojego tekstu - ja pisze jak jest i jak powinno byc, powtarzam ze rama skrzydla moze byc wygieta i jest bo dziala roznica temperatur - zewnetrzna i wewnetrza - zadne usztywnienie nie zapobiega ugieciom ram - nawet najlepsze usztywnienie bedzie bezskuteczne przy wspolczesnych szerokich ramach - to dziala jak bimetal. w zamknietym oknie dopuszczalne jest ugiecie 1,5 mm na metr ramy. Poczytaj sobie instrukcje i wcale to nie wynika ze slabych usztywnien, braku wkretow, pogietych ram z magazynu. To na tyle.

 

Nie mam pretensji, zgadzam się, że jest coś takiego jak dopuszczalne ugięcie, ale proszę Cię nie każ mi czytać instrukcji zajmuję się produkcją okien od lat, badałem okna w Polsce i za granicą między innymi w Rosenheim, badałem żeby się dowiedzieć czegoś o nich, a nie pod marketing i uwierz mi, dobrze zrobione okno nie będzie wymagało twoich wizyt u klienta i tłumaczenia, że ugięcie przewidują normy, bo nie będzie z nim po prostu problemów.

 

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, że żadne usztywnienie nie będzie zapobiegać ugięciom w takim razie idąc tym tokiem rozumowania nie wkładaj go będzie taniej. Zapobiega żeby mieściło się w normie, a jak będzie lepsze niż przewidują te "normy" to będzie ugięcie mniejsze niż dopuszczalne, chyba że ktoś sprzedaje okna na profilu za szerokim w stosunku do wzmocnienia to faktycznie wzmocnienie z tytanu nie pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na dokladnie to nie ma normy na ugiecia ram okien i nie bylo "Zapobiega żeby mieściło się w normie" - jest tylko Instrukcja ITB i ona powinna byc niemal biblia kazdego producenta. jak badaliscie okna w Rosenheim to sami wiecie ze nie jest latwo - oni potrafia przewalcowac z kazdej strony i nie ma zmiluj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na dokladnie to nie ma normy na ugiecia ram okien i nie bylo "Zapobiega żeby mieściło się w normie" - jest tylko Instrukcja ITB i ona powinna byc niemal biblia kazdego producenta. jak badaliscie okna w Rosenheim to sami wiecie ze nie jest latwo - oni potrafia przewalcowac z kazdej strony i nie ma zmiluj

 

Jak sam napisałeś "nie ma normy". A instrukcja ITB nie jest obowiązującym prawem.

Reprezentujesz tutaj na forum poważną instytucję jaką jest ITB. Może więc czas napisać, że samo ugięcie ramy czy skrzydła nie ma samo w sobie wielkiego znaczenia? Jeżeli okno spełnia deklarowane parametry (z grubsza: nie przecieka, nie "przewiewa", zamyka się bez większych oporów) to ewentualne wygięcie nie jest wadą!

Po co "karmić" prawników mówiących klientowi "sprawa jest do wygrania"? Można tym oszczędzić zbędnych kosztów potencjalnym klientom końcowym i straconego czasu w sądzie przedstawicielom producentów okien.

 

Jak ktoś ma inne (albo zbieżne) zdanie to zapraszam do dyskusji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na dokladnie to nie ma normy na ugiecia ram okien i nie bylo "Zapobiega żeby mieściło się w normie" - jest tylko Instrukcja ITB i ona powinna byc niemal biblia kazdego producenta. jak badaliscie okna w Rosenheim to sami wiecie ze nie jest latwo - oni potrafia przewalcowac z kazdej strony i nie ma zmiluj

 

Podsumowując idziemy do sądu klient mówi, że okno jest krzywe 8 mm ugięcia, a my mówimy, że okno jest funkcjonalne czyli szczelne, otwiera, zamyka, siła z którą zamykamy klamkę nie przekracza 10 Nm. Wygrana jest nasza, ale jak wyglądamy przed klientem on nie zamawiał okien łukowych? :)

 

Normy - podkreślmy prawnej nie ma, ale są normy, które ustalił np. producent i zaczyna się przepychanka, jak jest porządne wzmocnienie to nie ma takich historii, a jak jest przesadnie wygięte to poszukajmy rozwiązania które zadowoli obie strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtku - masz całkowitą rację.

Ugięcie profili, jakże często zmienne w zależności o nasłonecznienia i pory jego sprawdzania, nie mające żądnego wpływy na zawarte w DWU właściwości okna nie jest podstawą do jakichkolwiek roszczeń ze strony klienta

Może go boleć ten fakt ale moim zdaniem z gruntu jest na przegranej pozycji właśnie z powodu jasno określonych dopuszczalnych wygięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiarow dokonuje sie na ZAMKNIETYCH skrzydlach, nie ma norm producentow. natomiast inna sprawa jest wtedy jak wygiety jest slupek pomiedzy dwoma oknami czy tez slupek ruchomy [i to jest problem] drzwi balkonowych dwuskrzydlowych. nawet zamkniete skrzydla moga byc ugiete te 8 mm i wtedy jest klops. Jak sie ramy wygna mocno to pozniej nie "wroca" do pierwotnego ksztaltu - nie wyprostuja sie. Na kolorowych ciemnych okna szerokich profili [7 komor] nie ma usztywnienia co by je utrzymalo w plaskosci. Sztywny profil z grubej stali gniecie cienkie scianki komory do ktorej jest wsuniety. jak jeszcze te scianki sa powyginane to nawet stalowa belka nie pomoze. Podesle rysunek takich profili - zalamka - oczywiscie to sami producenci wpadli w sidla mnozac bez konca te komory. sztuka dla sztuki a zysk ciepla [izolacyjnosci] na tzrecim miejscu po pzrecinku - dla calego okna wartosc niemierzalna praktycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dorzucę swój temat tutaj. Ma ktoś doświadczenie z oknami OknoPlus SwissForm? Mało znalazłam na ich temat, a niestety muszę szybko podjąć decyzje. Profil salamandra 82 szerokość, ciepły montaż, okucia Winkhous.

 

Witam, minęło już trochę czasu od twojego posta, jestem ciekawa, czy kupiłeś te okna z Oknoplusa, my też stoimy teraz przed dylematem czy właśnie te okna zakupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna-Protect z Warszawy – na nich mogę zwrócić uwagę. Był fachowiec na początku wszystko pomierzyć. Wymiana okien w domu rodziców ze starych na nowe PCV przeprowadzona fachowo, w ciągu kilku godzin. Okna ładnie zamontowane, dokładnie opianowane, wyregulowane.’ Nie mam zastrzeżeń co do ich pracy Edytowane przez markss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może rzucić okiem na oferty okien od dwóch firm? Cenowo bardzo podobnie. Czekam jeszcze na wycenę Oknoplast ale tam będzie pewnie sporo drożej.

Poniżej dane z wyceny. Podaje tylko jedno okno dla porównania. W IGLO 5 dane podane są dla całego okna, a w VEKA podzielone na dolne i górne okno więc wklejam tak jak dostałem

 

DRUTEX

IGLO 5

SYSTEM: Iglo 5 classic

Profil podokienny: 54112-listwa podparapetowa

TYP: Okno 2-sk słupek ruchomy R+RU

Szyba: TMP4, 14Ar stal, float 4, 14Ar stal, TMP4 (2-gi)

OKUCIA: Maco

 

-----------------------------------------------------------------------------

ADAMS

SYSTEM: VEKA PF 70

TYP: OKNO 2-SK.(R+UR) RUCHOMY SŁUPEK 1100 x 750

Szyba (24-40) 4TM/14A/4/14A/4TM - 40mm (Ug=0,6 g=50-54% Lt=71-74%

Rw=32(-1;-4)) 1100x750

Ramka ciepła ramka Swisspacer szara (pakiet 3-szybowy) 0,825 m²

Kolor Veka 70 biały 0 %

Słupek ruchomy dopłata za ruchomy słupek 1 szt

Okucie Siegenia Titan AF 0

Uszczelka czarna uszczelka 0 %

Uw współczynnik przenikania cieplnego 1,246 W/m²K

 

SYSTEM: VEKA PF 70

TYP: OKNO 2-SK.(R+UR) RUCHOMY SŁUPEK 1100 x 1440

Szyba (24-40) 4TM/14A/4/14A/4TM - 40mm (Ug=0,6 g=50-54% Lt=71-74%

Rw=32(-1;-4)) 1100x1440 1,584 m²

Ramka ciepła ramka Swisspacer szara (pakiet 3-szybowy) 1,584 m²

Kolor Veka 70 biały 0 %

Słupek ruchomy dopłata za ruchomy słupek 1 szt

Okucie Siegenia Titan AF 0

Uszczelka czarna uszczelka 0 %

Uw współczynnik przenikania cieplnego 1,158 W/m²K

Dodatki

zamiana funkcji RU na R (okna RU na R) 1 SKRZ.

 

Czy oba okna są porównywalne bo tak jak mówiłem cenowo podobnie. Oczywiście dostałem wycenę na 12 okien ale wklejam to samo to porównania.

 

Na co zwracać największą uwagę? Okucia, grubość profilu czy UW? Powiem szczerze, że trochę się boje ze wszyscy proponują profil 70. Czy to nie za mało na takie duże okna? Będzie to działać? Nie potrzebuje wypasu. Okna mają działać bez użycia siły i ma nie wiać i nie zaciekać.

 

JEdnak cena nie będzie podobna bo w Adamsie zapomnieli dodać do wyceny dwóch okien więc będzie mniej więcej 15 tys, VS 17 tys. Jescze pytanie. Czy to normalne że wysłałem zapytanie do Vetrexa a dostałem wycenę od Adamsa? Czy ja nie płacę za pośrednictwo?

1veka70.jpg

2iglo5.jpg

Edytowane przez gutozaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

dzień dobry,

 

proszę o informacje kogo polecacie w temacie okien i poprawnego montażu we Wrocławiu / lub okolic Wrocławia.

Jestem na etapie wyboru firm i chwiałabym wysyłać zapytania do 3 firm, które są godne uwagi.

 

Okna będą do remontowanego domu i z PCV wraz z roletami.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...