Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Oliwka maszynowa - dosłownie jedna kropla

raz do roku i będzie OK

Na okuciach Winkhausa jest symbol oliwiarki

Klienci nagminnie zapominają że okucia są także na górze skrzydła, tam także po kropli zwłaszcza na elementy ruchome rozwórki

Edytowane przez Ok**se
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....a co będzie gdy szyby strzeli (np. kamień z kosiarki - z moich doświadczeń najczęstsza przyczyna wymian szyb).. ? wtedy bez pająka się nie obejdzie i jej wymiana to wyjdzie ładnych parę tys.. dlatego warto wykupić odpowiednie ubezpieczenie.

 

Nigdy bym nie przypuszczał. Dzieki za informacje. Warto forum przeglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nie przypuszczał. Dzieki za informacje. Warto forum przeglądać :)

 

Na etapie budowy statystycznie "popularniejsze" są inne przypadki (ogólnie pojęte błędy ludzkie), ale jak już się je wykluczy, to tak właśnie jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

szykuję się do wymiany okien w całym domu i zastanawiam się jakie okna wybrać. Póki co mam 4 opcję do wyboru, wszystkie 3 szybowe, 7-dmio komorowe

 

1. Kapica profil SCHÜCO LIVING

2. Vetrex v82 - okucie Roto

3. VEKA SOFTLINE 82 MD - okucia UR MIKRO

4. KBE 88 - okucia WINKHAUS ACTIVPILOT

 

 

KBE 88 w ogóle nie znam, Vetrex to w zasadzie ta Veka, tylko inne okucia tak ? Czy ktoś obeznany w temacie mógłby doradzić 2 z tych 4 opcji ? Dodam*że w domu będzie ogrzewanie gazowe, więc energooszczędność okien jest najważniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w poz. nr 3 i 4 nie ma podanych producentów (tzn że są "bezmarkowe") to załóżmy, że są wykonane starannie, bez specjalnych skrótów obtaniających które mogą istotnie wpłynąć na jakość produktu/

Na papierze te okna będą bardzo zbliżone. Uw policzone na papierze nie wskaże specjalnej różnicy. Parametry wodoszczelności czy obciążenia wiatrem już mogą coś pokazać. Przepuszczalność powietrza zapewne wszyscy wskażą na klasę 4. Pewnie też nikt nie poda konkretnej ilości przepuszczanego powietrza.. o ile w ogóle firmy zamieszczą w ofertach coś więcej niż ceny..

 

Także... ja się poddaję w doradzeniu które z nich. Każde może być dobre. Każde może być źle zamontowane i wtedy całą tą energooszczędność szlag trafi.

Po prostu kieruj się renomą lokalnego dystrybutora..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jutro montuja mi okna i chce dopilnowac zeby wszystko bylo prima sort - podpowiedzcie prosze czy i jak powinny byc uszczelnione doly okien przy montazu cieplym montazu na tasmach? Dodam tylko, ze polowa okien bedzie montowana na cieplych parapetach XPS, czesc na listach XPS a czesc na poszerzeniach/klinarycie?

 

Czy powinienem wymagac od firmy montujacej okna np, wysmarowania polaczenia listwy/parapetu klejem butylowym albo nawet podklejeniem tasmami? Interesuje mnie strona wewntrzna i zewnetrzna okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem, ale nie widzę u Was opcji łączenia.

Uważasz że wszystkie które tu były są nieprawdziwe?

hahaha... nie minęło kilka godzin, proszę, Zobacz co pod innym moim postem napisał forumowicz:

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?355002-Okna-Petecki-pro%C5%9Bba-o-prawdziwe-opinie!&p=7801535#post7801535

 

Więc jak tu wierzyć w opinie ? Mnie też już o reklamę posądził :bash: Żenada...

@finlandia, to jak to jest z tą rzetelnością ? Moderuje spore forum motoryzacyjne, co nieco, temat jest mi znany ;)

Edytowane przez kuba8815
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, większość była skrytykowana jako krypto-reklama. Ogólnie opinii jest mało na ich temat. A chciałbym zasięgnąć nieco wiedzy przed decyzją.

Zastanawiam się jeszcze nad Vetrexem, co byś polecał ?

 

No niestety - działam jawnie, paru osob jest niezadowolonych z otrzymanych banów i nie mogę tak pisać o swoich preferencjach, bo natychmiast jest mi to wytykane jako reklama ;)

Jak jesteś na jakimś forum, to dobrze widzisz, że większość wpisów pochwalnych jest bardzo wątpliwa.. Szczególnie w ostatnich czasach krytyka pozytywnych opinii jest tak duża, że szczerze zadowoleni użytkownicy boją się powiedzieć coś dobrego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie w ostatnich czasach krytyka pozytywnych opinii jest tak duża, że szczerze zadowoleni użytkownicy boją się powiedzieć coś dobrego :(

Niestety chora tendencja... Przez to szary użytkownik, jak ja, laik w tematach budowlanych, nie ma dostępu do rzetelnych opinii. Albo inaczej, jeśli ma, to grono klakierów okrzyknie je reklamą i mętlik w głowie totalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2019-03-22-11-56-19-356-fixed.jpg

 

Prosze o pomoc w ocenie montazu okien. Kilka wyjasnien, zalaczone foto pokazuje okno 2000x1400mm, cieply montaz na parapecie z XPSa, parapet klejony do silki za pomoca kleju do XPS w piance. Uszczelnienie styku parapet/okno z uzyciem tasmy rozpreznej oraz 2 paskow szarego kleju/uszczelniacza po obu stronach paska tasmy rozpreznej. Polaczenie laczonych parapetow z uzyciem tego samego kleju w "kielbasie". Od srodka klejone tasmy Illbruck ME500/501, na zewnatrz tasmy ME508 (grubsze). Montaz obwodowy do muru (silka 24cm) z uzyciem kotew stalowych, jak widac 3x na strone i 3x gora, dol na parapecie XPS a w przypadku 2ch okien na listwach XPS ze wzmocnieniem z PVC. Montaz pod laser i poziomice pod kazda plaszczyzne z uzyciem klinow montazowych, wysuniecie 2cm poza lico muru. Tasmy klejone na szary klej z "kielbasy". Nie widac tego na zdjeciu, ale po obwodzie parapetu od wewnatrz wszystkie szczeliny zostaly zapackane wspomnianym wczesniej klejem/uszczelniaczem (zaznaczone na czerwono na zdjeciu). Polaczenie parapetu XPS od zewnatrz rowniez zostalo uszczelnione wspomnianym klejem. Kazda kotwa od wewnatrz jest oklejona tasmami ME500/501 na kleju z kielbasy.

 

Podobnie wyglada montaz wewnetrzny na klinarycie oraz listwach XPS, roznica polega na zewnetrznym uszczelnieniu dołow okien/drzwi:

- listy XPS - dolna czesc miedzy listwa XPS a murem uszczelniona jest jest tasmami ME508,

- klinaryt - przy otworach siegajacych do ziemi, dolna czesc jest uszczelniona jest membrana EPDM (30cm wysokosci) na czarnym kleju butylowym z kielbasy

 

Jesli chodzi o HSa (3500x2300mm) to montaz odbyl sie na szynie stalowej - 2x ceownik przedzieoony XPSem, montowany na kotwach stalowych do fundamentu i poziomowany nakretkami od lasera/poziomicy. Gorna czesc szyny montazowej okrejona jest cienka tasma uszczelniajaca ze sreberkiem, na to poszla rama HSa, ktora byla skrecana z szyną. Dziura miedzy szyna XPS oraz chudzialkiem zostala wypelniona EPSem tak samo jak wglebienia w ceownikach od obu stron. Wewnetrzna strona miedzy HS a chudziakiem zostala uszczelniona polaczonymi tasmami ME501 na szerokosc 30cm (tutaj wyglada to troche slabo), od zewnatrz zostal przyklejony pas membrany EPDM na czarny klej butylowy.

 

Uff. Dobrze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam! Niedawno kupiłem dom starego budownictwa na wiosce. Jak na razie są tam drewniane, bardzo zniszczone okna. Chcę je zmienić na plastikowe z podwójnym lub potrójnym szkłem. Problem w tym, że nie wiem na jaką firmę się zdecydować. Ponadto chciałbym dowiedzieć się ile to mniej więcej będzie kosztowało. Z góry dzięki za sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Niedawno kupiłem dom starego budownictwa na wiosce. Jak na razie są tam drewniane, bardzo zniszczone okna. Chcę je zmienić na plastikowe z podwójnym lub potrójnym szkłem. Problem w tym, że nie wiem na jaką firmę się zdecydować. Ponadto chciałbym dowiedzieć się ile to mniej więcej będzie kosztowało. Z góry dzięki za sugestie.

Jak będziesz u siebie zmierz mniej więcej te okna, naszkicuj podziały. Z tą kartką udaj się do 2-3 firm które spotkasz po drodze. Zapoznaj się z tym co mają do powiedzenia. Być może od razu podejmiesz decyzję, a może poczujesz bakcyla i będziesz chciał dalej drążyć temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 10 latach od wybudowania pierwszego domu (przy sporej pomocy tego Forum:-) postanowiliśmy wybudować dom nr 2. Wracam zatem z prośbą o poradę w sprawie okien. Są spore: 3m. HS, 2 fix-y po 2,5m, generalnie wszystkie okna w domu wysokość 2,3m. i kusi mnie wizja aluminium. Konkretnie profil Star z Aliplastu. Po drugiej stronie MS Evolution. Będę wdzięczna za opinie bo mądrych ludzi w temacie okien na szczęście jeszcze kilku tu zagląda:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...