Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Dzień dobry,

jestem na początku drogi z wyborem okien. Zależy mi na ciepłych oknach, dom stawiamy w duchu energooszczędnym.

Mam wycenę okien Adamsa Passiv Line Plus, która mnie niestety zmroziła :(

Cenę wyceny podnosi niestety HS 4800 x 2300 (11,04m²).

Proszę o podpowiedź jakie mogę brać okna o podobnych parametrach i u kogo uderzyć w Warszawie. Pierwsze kroki były do Aprela tak chwalonego.

Z góry dziękuję za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

jestem na początku drogi z wyborem okien. Zależy mi na ciepłych oknach, dom stawiamy w duchu energooszczędnym.

Mam wycenę okien Adamsa Passiv Line Plus, która mnie niestety zmroziła :(

Cenę wyceny podnosi niestety HS 4800 x 2300 (11,04m²).

Proszę o podpowiedź jakie mogę brać okna o podobnych parametrach i u kogo uderzyć w Warszawie. Pierwsze kroki były do Aprela tak chwalonego.

Z góry dziękuję za sugestie.

 

HS podnosi cenę ale coś za coś - walory użytkowe i parametry czy cena

Wal dalej do Aprela bo solidna firma pod każdym względem a i Krzysiek to gość który da się lubić i wiedze ma ponad przeciętność jaka jest na rynku warszawskim gdzie wszystkie tlumoki walą drzwiami i oknami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HS podnosi cenę ale coś za coś - walory użytkowe i parametry czy cena

Wal dalej do Aprela bo solidna firma pod każdym względem a i Krzysiek to gość który da się lubić i wiedze ma ponad przeciętność jaka jest na rynku warszawskim gdzie wszystkie tlumoki walą drzwiami i oknami

 

Dziękuję za opinię.

Dogrzebałam się jeszcze do wyceny okien Vetrex V82 z salonu Nowacki w Wawie. Wycena tańsza o 6 tys. za dźwig liczą sobie 1200 zł :bash:, montaż z zastosowaniem piany pouliretanowej i dybli 1 088,00 zł, dopłata do ciepłego montażu w licu muru zewnętrznego z dodatkowym zastosowaniem taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych wynosi 1 088,00 zł. To mam już w Aprelu. Tylko że u nich cenę też znacznie podbija montaż, który bardzo drogo policzyli. Zastanawiam się czy mogę z nimi negocjować cenę usługi?

No i wydaje mi się że ciut lepsze parametry mają okna Adamsa Passiv Line Plus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam już w Aprelu. Tylko że u nich cenę też znacznie podbija montaż, który bardzo drogo policzyli. Zastanawiam się czy mogę z nimi negocjować cenę usługi?

 

Szanowny Panie, firma Aprel to jedna z niewielu, która wie co montuje i jak montuje, bowiem już dwukrotnie wykonała na placu budowy badania szczelności połączeń okien z ościeżami. Takich firm w Polsce jest ledwie 8. Każda wydana złotówka na taki montaż, to dobrze zainwestowana złotówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię.

Dogrzebałam się jeszcze do wyceny okien Vetrex V82 z salonu Nowacki w Wawie. Wycena tańsza o 6 tys. za dźwig liczą sobie 1200 zł :bash:, montaż z zastosowaniem piany pouliretanowej i dybli 1 088,00 zł, dopłata do ciepłego montażu w licu muru zewnętrznego z dodatkowym zastosowaniem taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych wynosi 1 088,00 zł. To mam już w Aprelu. Tylko że u nich cenę też znacznie podbija montaż, który bardzo drogo policzyli. Zastanawiam się czy mogę z nimi negocjować cenę usługi?

No i wydaje mi się że ciut lepsze parametry mają okna Adamsa Passiv Line Plus?

 

Ale w czym problem? Że dźwig trzeba wynająć by zamontować okno które macie zaprojektowane? Coś, co waży pewnie z 600-800 kg (elementy po rozebraniu powyżej 300kg), coś czego wg wszelkich przepisów bhp nie ma jak zamontować ręcznie?! Czasy, gdy działo się to rękami kilku ludzi minęły. Sam znam w branży kilka osób w sile wieku mają skierowania na operacje!

 

Montaż za 1100 zł (x2 bo zakładam że montaż szczelny jest normą) wskazuje że macie niewiele okien. Nie wiem jaką kwotę zaproponował Aprel, ale dopytaj. Na pewno montaż przez nich wykonywany jest wzorcowy. Sam chcąc tak robić musiałbym podnieść cenę. Być może w ich kwocie jest znacznie szerszy zakres prac niż ten proponowany przez salon Vetrex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorze posta Powinieneś się cieszyć że za dźwig policzyli ci tylko 1100 zł Wam naprawdę powoli zaczyna odbijać i wydaje się że można robotę wykonać za darmo ale zdziwicie się naprawdę zdziwicie się bardzo i to już niedługo jak ceny usług poszybują w górę i to co teraz wydaje wam się drogo będzie tanie jak barszcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem? Że dźwig trzeba wynająć by zamontować okno które macie zaprojektowane? Coś, co waży pewnie z 600-800 kg (elementy po rozebraniu powyżej 300kg), coś czego wg wszelkich przepisów bhp nie ma jak zamontować ręcznie?! Czasy, gdy działo się to rękami kilku ludzi minęły. Sam znam w branży kilka osób w sile wieku mają skierowania na operacje!

 

Montaż za 1100 zł (x2 bo zakładam że montaż szczelny jest normą) wskazuje że macie niewiele okien. Nie wiem jaką kwotę zaproponował Aprel, ale dopytaj. Na pewno montaż przez nich wykonywany jest wzorcowy. Sam chcąc tak robić musiałbym podnieść cenę. Być może w ich kwocie jest znacznie szerszy zakres prac niż ten proponowany przez salon Vetrex.

Dziękuję za opinie. Nie ujmuję firmie Aprel wiem że są bardzo dobrzy w tym co robią, dlatego też pierwsze kroki skierowalismy do nich. Sprzedają też bardzo dobry produkt. Wiadomo za robotę trzeba zapłacić. Zastanawiam się tylko skąd tak duża dysproporcja w usłudze montażu jednej a drugiej firmy, bo Aprel za robotę policzyl 14 tys. Ktoś dobrze zauważył że nie mamy dużo okien, 9 szt. Zapytam u źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza zakresem prac w cenie "roboty' możesz mieć właśnie dzwig, podwaliny podokienne, przygotowanie otworów, ciepły montaż itp. Czyli rzeczy które u innych są za dopłatą lub wręcz poza zakresem umiejętności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza zakresem prac w cenie "roboty' możesz mieć właśnie dzwig, podwaliny podokienne, przygotowanie otworów, ciepły montaż itp. Czyli rzeczy które u innych są za dopłatą lub wręcz poza zakresem umiejętności.

 

witam jestem przed zakupem okien ale z tym problemem dam sobie radę najgorsze jest znaleźć dobrego montażysty proszę o pomoc Górny Śląsk Tarnowskie Góry pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam, byliśmy już zdecydowani na okna Adams passiv-line plus jednakże dostaliśmy również ofertę na Livio z Eurocolor z ramką Super Spacer dzięki której ucieka niby tylko 0,1% gazu na rok. Mam teraz dylemat czy warto sobie zawracać głowę tą kosmiczną technologią. Czy ktoś wie ile rocznie ucieka gazu z pomiędzy szyb w zwykłym oknie? Ile wynosi U szyby w sytuacji ucieczki całego gazu? Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i informacje. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam, stoję przed wyborem okien do nowo wybudowanego domu. Mam kilka ofert z których wybrałem dwie. Pierwsza to okna Yawal systemy TM77HI, DP180, FA50N i firma Qbic z Łomży (taką ofertę dostałem z centrali Yawal-u). Druga oferta to okna Dako DA77, systemy Superia I+, MB-77HS, MB-SR50N i firma Dach-Pol Kobierne (zastanawia mnie tylko dlaczego dają 2 systemy konkurujących ze sobą firm).. W sumie jest to 15 okien, 6HS i 2 fasady (118m2 i 210m obwodu). Jeżeli chodzi o Dach-Pol to coś tam w internecie da się wyczytać, opinie raczej bardzo dobre jeżeli chodzi o montaż. O Qbic za bardzo nic nie ma, może ktoś zna i coś pomoże. Z góry dziękuję za wszystkie informacje i sugestje. Edytowane przez Pepek123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie. Nie ujmuję firmie Aprel wiem że są bardzo dobrzy w tym co robią, dlatego też pierwsze kroki skierowalismy do nich. Sprzedają też bardzo dobry produkt. Wiadomo za robotę trzeba zapłacić. Zastanawiam się tylko skąd tak duża dysproporcja w usłudze montażu jednej a drugiej firmy, bo Aprel za robotę policzyl 14 tys. Ktoś dobrze zauważył że nie mamy dużo okien, 9 szt. Zapytam u źródła.

Brak czasu nie pozwala mi na obserwowanie wszelkich forów, więc dopiero teraz trafiłem na ten wątek i- mimo takiego upływu czasu- stwierdziłem, że warto coś dodać jako bezpośredni zainteresowany ;).

Nie znam nr wyceny, gabarytów okien ani cytowanego autora, ale twierdzę w ciemno, że 14 tys. zł za montaż 9 szt okien z jednym HST wskazuje, że było kalkulowane osadzenie stolarki w strefie izolacji z wykorzystaniem jednego z systemów (CBM Marbet, MOWO lub konsole) lub ogromna ilość prac dodatkowych. Innego wytłumaczenia nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy i koleżanki,

 

remontuję mieszkanie i potrzebuję Waszej rady w dość nietypowej kwestii jaką jest dobór okna:).

 

Chcę wstawić trójdzielne okno 3x2,4m ze środkowym elementem w systemie uchylno-przesuwnym. Chciałbym uniknąć konieczności stosowania poziomych szprosów więc sztywność ramy jest bardzo istotna. To relatywnie duże okno do niedużego mieszkania - 36m2 więc parametry cieplne są równie ważne.

 

Najsensowniejsza oferta jaką otrzymałem to:

- Schuco LivIng MD; 4LE/18/4/18/4LE; okucia Patio PS z mikrowentylacją,

- BluEvolution 82; 4th/18Ar/4/18Ar/4th; okucia nie wiem jakie..

- w przypadku obu okien boczne szklenia w ramie; Uw=0,7W/m²·K; koszty podobne, 10 lat gwarancji

 

Próbuję wydobyć info od innych producentów/dystrybutorów ale chyba ciężko im rozstać się produkowanymi oknami.. Mają tu jeszcze okna na profilach Winergetic w systemie PSK Atrium oraz Ideal 7000/8000 w systemie Winkhaus czy FEN 82 w jakimś systemie PSK ale obsługa już na poziomie zapytania ofertowego to porażka więc mam pewne obawy.. a niby poważne duże firmy.

 

Czy któryś z ww. systemów odstaje od innych pod jakimś względem?

Czy i tak wszystko rozbija się tu o montaż?

Edytowane przez kotton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiłeś dwie oferty producentów "no name" bo sama nazwa profili (i podanie parametrów szyb) niewiele mówi, za to faktycznie pozwala na obliczenie na kalkulatorze parametru Uw.

Pozwól na małe porównanie: czy dwóch stolarzy kupując takie same deski i taki sam styropian (a niechby tam oba materiały z gwarancją 10lat) to czy w swoim warsztacie zrobią identyczne, dobrze ocieplone budy dla psa? Wyobraź sobie że okno, zwłaszcza przesuwne ma znacznie bardziej zaawansowaną budowę i istotne jest co z niego wykona producent i jak to zainstaluje wykonawca.

 

Te oferty których nie otrzymałeś wyglądają na Krispol i Oknoplast i to uznane marki. Szczerze mówiąc ja na podstawie zawartych w Twoim poście informacji też bym nie przygotował oferty. Może warto się do nich pofatygować (zrób wcześniej fotki "miejsca" w którym chcesz to okno wstawić) i zapytaj czy mogą coś zaproponować.

A w czym problem? Zaczynając od otworu. Jest? czy trzeba go wykuć? Czy da się dostarczyć tam okno o tej wielkości ? Ktoś, kto nie zdobywał pieszo dziesiątego piętra z większym niż w oryginale oknem by na górze stwierdzić, że nie przejdzie ono przez drzwi do mieszkania tego nie musi zrozumieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wybaczyć, to był mój pierwszy post i faktycznie mogłem to inaczej opisać.

 

Moje zapytanie ofertowe zawierało znacznie więcej informacji z rzutem mieszkania i zdjęciem elewacji włącznie ponieważ okno jest w loggii na pierwszym piętrze.

 

Dziś odwiedziłem kilka salonów i faktycznie - uzyskałem bardziej rzetelne informacje.. Co mimo wszystko jest nieco dziwne dla mnie bo niczego nowego handlowcy się nie dowiedzieli (w tym sensie, że wszystkie niezbędne informacje zawarłem już w zapytaniach). Okazało się, że wszyscy z automatu przedstawili mi najprostsze, najtańsze i.. najsłabsze rozwiązania. Ale nic to. Od każdego wyszedłem z ofertą, do której nie mam już pytań.

 

Pierwsza oferta pochodzi od dystrybutora, który ma umowy z różnymi producentami. Pierwszej opcji nie jestem pewien (ale jutro się dowiem), druga to Salamander z okuciami Maco. Teraz wiem, że ta oferta była najlepiej skrojona bo spotkałem się z facetem osobiście, na dodatek w remontowanym mieszkaniu.

 

Kolejne oferty to - jak zgadłeś - oferty dystrybutorów:

- Krispol - system FEN82 PSK na okuciach Winkhaus, 7 lat gwarancji,

- i Oknoplast - system Winergetic na okuciach PSK Atrium, 5 lat gwarancji (dziwne bo na stronie piszą, że 7).

 

Parametry cieplne okien Salamander na poziomie ~0,7, reszta delikatnie odstaje do ~0,75. Bawiąc się drzwiami w ekspozycji odniosłem wrażenie, że system Winkhaus pracuje nieco lepiej niż PSK Atrium. Oferta Oknoplast wyszła najdrożej - ponad 8kpln, poprzednie oferty wycenione na 6-6,5kpln.

 

Z ww. względów: zbliżone parametry i cena ale jednak dłuższa gwarancja, lepszym wyborem jawi się być Salamander lub producent od Schuco (jednak 11 lat gwarancji).. choć z drugiej strony nie sprawdzałem osobiście jak działają systemy Maco i Roto Patio..

 

Odwiedziłem również rodzimego producenta Okland, który składa okna na profilach Kömmerling, okuciach Winkhaus i wkładach z Effect Glass.. cena poniżej 4kpln.. kompletnie nie wiem co o tym myśleć.. Czekam na informację czy mogę zobaczyć ich realizację w nowo powstałym bloku.

 

Mam nadzieję, że nieco lepiej opisałem sytuację.. i pomożecie mi w wyborze.

 

*wszystkie ceny z montażem

Edytowane przez kotton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję okien do domu budowanego w systemie energooszczędnym i na chwilę obecna rozważam trzy opcje:

 

1/ okna MS więcej niż OKNA (seria MSline+ MD)

okucia MACO MULTI-MATIC,

montaż:

- piana poliuretanowa

- kołki lub kotwy montażowe

 

2/ okna MIROX

profil Ideal 8000

okucia firmy Winkhaus Activ Pilot concept WK2,

montaż wielowarstwowy okien z wykorzystaniem taśm paroszczelnych i paroizolacyjnych

 

3/ okna Oknoplast (Winergetic Standard)

Okucia Winkhaus Prolight

montaż z uszczelnieniem pianką z użyciem taśm izolacyjnych

 

Co polecalibyście do wzięcia pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...