Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

"Obie firmy znane i na wysokim poziomie" chyba trochę przesadziłeś opisując Adamsa i Vetrex w jednym zdaniu. To tak jak byś napisał że Dacia i Mercedes to marki premium. Wracając do tematu nie zastanawiałbym się nawet minuty i wybrałbym Vetrex na Deceunick. Druga sprawa to poszukałbym opinii ludzi którzy "przeżyli" ostatnią zimę z tym rozwiązaniem, nie bez powodu są producenci którzy do swojej oferty nie wprowadzają jeszcze Smart Slide.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość okien masz po prostu dużych. Jeszcze 10 lat temu w plastiku usłyszałbyś, że to jest za duże/wysokie dla plastiku w kolorze i trzeba obniżyć. Teraz każdy robi, bo szkoda tracić klienta i inaczej interpretuje się słowo "zalecenia".

Okna PCW nawet niezłej klasy będą blisko dwa razy tańsze od drewna.

 

 

 

O lokalnych wykonawców najlepiej pytać na grupach budujących:

https://forum.muratordom.pl/group.php

 

W skali kraju znane firmy ze Śląska to Multiko Bielsko-Biała i /nie tylko/ oraz Finiestre Katowice.

Jakieś rekomendacje firm sprawdzonych są też tu:

https://oknotest.pl/rekomendacje

oraz taka baza sprzed paru lat, nie aż tak rygorystycznie sprawdzona:

http://montaze.info.pl/?s=montazysci&search_type=1&wojewodztwo=%C5%9Bl%C4%85skie&powiat=&status=3

 

Finlandia naprawdę uważasz że warto przed zakupem okien kierować się "rankingiem" oknotestu ? Gwarantuje Ci że w czołówce tego rankingu może znaleźć się producent musztardy wystarczy że co miesiąc wyślę odpowiednio wysoki przelew. Przykład firma Adams przez długi czas w pierwszej trójce teraz poza "rankingiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finlandia naprawdę uważasz że warto przed zakupem okien kierować się "rankingiem" oknotestu ? Gwarantuje Ci że w czołówce tego rankingu może znaleźć się producent musztardy wystarczy że co miesiąc wyślę odpowiednio wysoki przelew. Przykład firma Adams przez długi czas w pierwszej trójce teraz poza "rankingiem"

Na prawdę tak uważam.

Jeśli producent musztardy przedstawi odpowiednio wysokie wyniki na badań z kategorii parametrów okiennych, to kto wie. Nawet gdyby algorytm rankingu był ogólnie znany, to i tak większość producentów go podważy, bo zwyczajnie się w nim nie rozpozna. Taka nasza specyfika.

 

Wiele firm widziałem w rankingu a ich już nie ma. Czasem ktoś nie mogąc się przebić wyżej prosi o "zdjęcie" z notowania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli producent musztardy przedstawi odpowiednio wysokie wyniki na badań z kategorii parametrów okiennych, to kto wie.

 

Problem z tym rankingiem jest taki, że producent musztardy nie musi mieć "wysokich wyników badań" ale jak najwięcej jakichkolwiek badań. Wyniki się sumują i dają pozycję w rankingu.

Jeżeli producent przebada jedną konstrukcję w wynikiem 10 a inny 11 konstrukcji, każda z wynikiem 1 to ten drugi będzie wyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wrócić do tego:

Finlandia naprawdę uważasz że warto przed zakupem okien kierować się "rankingiem" oknotestu ?

ale widzę że i Ty się zreflektowałeś i napisałeś sprostowanie:

Zasugerowałem się ogólnym tematem Doboru okien jeśli chodzi o wykonawców to Ok są tam dobre firmy.

Ale by było to jasno i wyraźnie jeszcze raz podkreślę:

..

Jakieś rekomendacje firm sprawdzonych są też tu:

https://oknotest.pl/rekomendacje

I polecam ten adres pomimo tego, że nie ma tam mojej firmy a są konkurenci.

 

Nie wspomniałem o rankingu, bo wiem że będą tacy jak Ty, którzy go chcą podważać przypisując autorom nieuczciwe działania a co gorsze pisząc "zapewnienia" bez najmniejszego dowodu.

Znam zestawienia i rekomendacje, które wprost rozsyłają oferty przystąpienia do programów. Nie uważam tego za złe. Ot program, opłata, promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zaczynać nowego tematu, zapytam tutaj :) Montaż okien tarasowych i balkonowych w domu, na gruncie planuje podmurować bloczkiem komórkowym na 12cm(15cm styropianu na podłodze) i dać 13cm purenitu. Na piętrze styropian i wylewka to 13cm, okna balkonowe dać na 13cm purenitu? Może jakiś inny, korzystniejszy cenowo, eliminujący mostki montaż? Okna z taśmą na zewnątrz i płynna folia w środku, bo boje się że tynkarze zerwą taśmy wewnętrzne, na czym osadzić okna? Ciepłe parapety mają uzasadnienie ekonomiczne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Obie firmy znane i na wysokim poziomie" chyba trochę przesadziłeś opisując Adamsa i Vetrex w jednym zdaniu. To tak jak byś napisał że Dacia i Mercedes to marki premium......

Bardzo proszę o rozwinięcie tego tematu, chętnie poznam różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Chyba na tym etapie to nie bardzo jest co doradzać. Montaż zaczyna się na pomiarze..

Ale ok:

- nie wiem jak Twój wykonawca, czy będzie zabezpieczał mieszkanie? Na pewno musisz zdjąć firanki i kwiatki z parapetów. Czy ekipa położy coś na podłodze (kartony), czy zabezpieczy folią chociaż najbliższe regały (bo jednak coś się kurzy).

- i dotyczy samego okna - dopilnuj, by dobrze uszczelnili sferę pod oknem. Jak nie będzie tam wyraźnego luzu, to będzie ciężko o pewność (a potem pojawić się mogą przewiewy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie oferty, okna z roletami IT2000, co wybrać? :)

1) Okna robione przez lokalnego producenta o dobrej renomie, profil Veka Softline 82 MD, szklenie 4TH/18ALU/4FL/18ALU/4TH 0.5K

Okucia dla mnie nie jasne, co pozycja to inne:

SK200 Z SK.AG (4xsef), UR ACT sedustic DFE, UAC2, ACT2

Cena 30500zl

 

2) Vetrex LUM'UP profil chyba ten sam choć w wycenie nie jest to wprost nazwane,

Szyby 4-18-4-18-4 U=5 ramka Mastertherm,

lokalna firma o nieznanej mi renomie, ma parę negatywnych komentarzy ale tylko z racji na niedojechanie na umówiony pomiar.

Cena 31700zl

 

Dobrze rozumiem, że druga pozycja to okna wyprodukowane przez Vetrex a firma tylko pośredniczy w montażu? To chyba na plus z racji na zaawansowanie linii produkcyjnej Vetrex?

W przypadku drugiej opcji jest pewien minus, muszę skrócić okno narożne z 260cm na 250cm bo roleta nie może być tak długa.

Współczynnik U na korzyść drugiej oferty przy każdym oknie w przedziale od 0.01-0.04.

Co poradzicie?

 

Fajnie byłoby złapać od razu bramę garażowa, pierwsza oferta ma Wiśniowskiego, na cenę jeszcze czekam, druga Krispol 40mm wzmocniona za 5400z montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, lokalni producenci mają to do siebie, że mogą używać sobie tylko znanych symboli. Nie pomogę w tym przypadku. Twoje podejście do przeglądu firm budzi zaufanie, także ja tak od razu bym tego producenta nie skreślał

 

Chyba bardziej porównywalne byłoby okno V82, bo Lump to trochę inna konstrukcja o powiększonej powierzchni szyby. Być może właśnie z tego wynika te minimalnie lepsze Uw. Nawet gdyby to było 0,1 (a nie 0,01) to dla człowieka będzie to realnie niezauważalne.

Już bardziej istotna będzie szczelność okien, ale tego najpewniej w podawanych parametrach się nie doszukasz. Vetrex chyba jako jeden z nielicznych producentów na Vece zastępuje oryginalną zewnętrzną uszczelkę PVC na stary, dobry EPDM (bardziej plastyczna)

 

Opinie o firmie dealerskiej rzecz ważna. Warto prześledzić je w kilku miejscach i jeśli są jakieś wątpliwości, to zawsze można sprawdzić innego dystrybutora w okolicy.

 

UZUPEŁNIENIE:

- właśnie sprawdziłem, Vetrex Lump oparty jest na systemie Veka 76mm.

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, spotkanie z firmą proponującą Vetrex wyeliminowało tę możliwość, nie zrobili dobrego wrażenia.

 

Doszła mi jednak opcja w postaci okien Deceuninck Eforte 84mm 6komór Uf=0.95, na okuciach Winkhaus DuoPort, produkcja dobrze znanej lokalnej firmy, ludzie godni zaufania i można liczyć na dobry montaż, po dobrym rabacie 27500zl.

Szklenie 2 komorowe 4/16+argon/4/16+Argon/4 0.6w/m2K

 

Porównując do wyżej wymienionej Veki ma pewien minus, okna nie są robione na zgrzewarce czterogłowicowej tylko dwugłowicowej, jak poważny jest to Twoim zdaniem minus?

 

 

edit

 

Trafiłem Veke 82 MD z szybami niskoemisyjnimi, ciepłymi ramkami, okucia MultiMatic i rolety Aluprof za cenę tych Eforte, decyzja podjęta

Edytowane przez Jubilerr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam, potrzebuje jednego trzyszybowego okna 120cmx80cm. Jestem z okolic Elbląga/Malborka. Zależy mi żeby okno było na dobrym profilu. Może ktoś wie gdzie się kierować aby złożyć zamówienie albo jakie okno spełni dzisiejsze normy. Mogę zamówić przez internet.

 

W pierwszej lepszej firmie zamówisz okno spełniające "normę" (tylko o której myślisz? Dla nowych domów/ czyste powietrze / czy to okno do wymiany i w jakim budynku (mieszkalny?)?

W każdej firmie usłyszysz, że profil mają dobry, a jak będzie uczciwy sprzedawca, to wspomni że to nie ma aż takiego znaczenia. Tak jak kolega wyżej - niby dobry profil, ale nic nie wiemy o parametrach okna które kupił. Złożenie kilku półproduktów pozwala na pewne teoretyczne wytyczenie POTENCJALNYCH parametrów, ale jakie one będą rzeczywiście to wnioskować można na podstawie badań. Czy firmy je przedstawiają? Mało które..

 

Także pozostaje bazować na renomie sprzedawcy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak okno na ganek wejściowy w budynku mieszkalnym. Nie wiem jacy to są renomowani sprzedawcy u których bezpośrednio skonfiguruje okno i zamówię, ale popatrzę jeszcze w internecie co tam w Elblągu są za sklepy. Normy, z dzisiejszym standardem za mały remont robię żeby kwalifikować się w program "czyste powietrze".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę chętnych do odpowiedzi, więc na ostatnie trzy posty odpowiem ogólnie:

- zarówno na poddasze jak i do wiatrołapu polecamy okna dobre. Wg dzisiejszych standardów trzyszybowe, chociaż jeśli to nieduże okno w nieogrzewanym wiatrołapie lub przy słabych drzwiach to i 2 szybowe wystarczy. Z drugiej strony - ta trzecia szyba może kosztować max 50zł a to jest chyba warte dopłaty by uniknąć potencjalnego wyroszenia wody na szybie..

 

Trudno jest odpowiedzieć gdzie kupić, kogo polecić. Mi szczególnie w ostatnich latach polecenia przychodzą z trudnością i wcale nie z powodu zazdrości, co odpowiedzialności za słowo. Możecie to samo pytanie zadać na fb, tam się wysypią polecenia. Tyle że w zdecydowanej części będą to autopromocje na zasadzie "wybierz mnie".

 

Także - jak zwykle odsyłam do jakiś ogólnych zestawień:

- salony rekomendowane VIP. Nie leżą mi ich kryteria naboru, ale na pewno nie mam tam firm przypadkowych.

- firmy rekomendowane oknotestu - tu bardziej decydują kwestie montażowe niż ogólnomarketingowe jak w pierwszym z przytoczonych.

 

No i ogólne zestawienie firm, które pojawiają się na forum wśród tych dobrze kojarzonych (to mój subiektywny wybór, bo pojedynczych głosów na firmy, którym nie ufam nie biorę pod uwagę). W miarę alfabetycznie:

Adams,

Awilux,

Ms,

Oknoplast,

Vetrex,

 

Przepraszam, mam jakieś zaćmienie i pewnie wiele niezłych firm mi uciekło z głowy, ale nie chciałem pozostawiać pytań bez żadnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...