Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

agis - nie wiem czy ktos polecal Roto, oglnnie rzecz biorac i Roto, i Winkahus, i GU, i Siegenia, I Maco, i wiele wiele innych jest OK. Roznia sie miedzy soba szczgolami ktore tak naprawde nie maja wiekszego znaczenia dla Ciebie jako uzytkownika. Wszystkie nalezy co najmniej raz do roku konserwowac i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila uśmiałem się do łez....ale ulżę sobie .... opowiem wam ciekawa historie

Kumpel wraca wczoraj do domu a tam jego ślubną oznajmia mu ze podpisała umowę na wymianę okien i ze dziś z samego rana maja przyjechać i remoncik mały z okienkami robić. Dzwoni do mnie i pyta czy możliwe by tak okna z dnia na dzień? No cóż – jeśli typówka to może jest jakaś firma co na magazyn robi i akurat miał fart – w życiu rożnie bywa. Szczęściarz pomyślałem sobie z lekka wściekły gdyż wymianę okien negocjował ze mną już kilka lat ale ciągle kasy nie miał. Pal sześć- może to i lepiej bo zgodnie z prawem Murphiego – jak cos ma się popieprz,,,, to stanie się to zawsze tam gdzie najbardziej nam zależy by było wszystko OK. Zakasał rękawy i do roboty – a ze mieszkanko małe to natrudził się z lekka meble przeczuwając, okrywając wszystko folia etc. etc...

No i dziś dzień. wymiany. Dzwoni do swej ślubnej w południe i pyta na jakim etapie prace a ona mu – nie ma ich jeszcze, siedzę i czekam. Lekko się wkurzył i mówi by zadzwoniła do Gościa dlaczego prace nie są na ukończeniu. Ale tknięty przeczuciem sam wziął telefon i dzwoni. I jak sadzicie moi mili – co usłyszał? Panie – właśnie mieliśmy do pana dzwonić – samochód się nam zepsuł – wymienimy panu okna za tydzień – w czwartek. Kurcze – jasnowidz czy co? Wie, ze do czwartku auto sprawne będzie?

Wyobraźcie sobie jego wściekłość – cały wieczór harował by poprzestawiać wszystko – horror

Wyobrażam sobie co u niego teraz w domu się dzieje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jareko,czy okna firmy Goran (prolile Gelan)maja profoile drewnopodobne barwine w masie?

W jednej ze swoich wypowiedzi Pchelek pisze:"jak chcesz kolor i to wtapiany [nazywa się koekstrudowany] to masz do wyboru wyłącznie - SCHUCO, REHAU, TROCAL, KOMMERLING, DECEUNINCK, VEKA [kolejność przypadkowa] WSZYSTKIE pozostałe odpadają bo nie są sprawdzone i nie mają dopuszczenia do stosowania ...."

Nie ma tu Gelana,a z koleji w innej wypowiedzi na forum ktos pisz ,ze Gelan ma aprobate na okna kolorowe.

Na "placu boju"pozostal wlasnie Goran,firma Atos (producent Ecoplast na kommerlingu) i Brokat (Veca).Najdrozej wypadl Atos,ale podobno te profile kommerlinga sa drogie.

Moze jakas mala sugestia co wybrac ;-)

Jeszcze dwa pytania:jaka jest roznica pomiedzy WK1 a WK2?

Czy jest jakas strona w sieci z raportami konsumenckimi?Oczywiscie w tej chwili najbardziej interesuja mnie okna ;-)

Pozdrawiam serdecznie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko nawiązując do kilku postów wyżej na czym ta konserwcja okuc polega - na ich nasmarowaniu? kiedy to robić ? przed zimą? czy nie ma to żadnego znaczenia? - jaki smar do tego użyć?

najlepiej dwa razy w roku - przed i po zimmie. Czym? Wystarczy zwykla oliwka maszynowa - taka jak do maszyn do szycia :) Moze byc tez w aerozolu np.WD-40 (choc kiedys ktos niepochlebnie sie o tym wypowiadal) Ja z wrodzonej wygody i lenistwa raz w roku (przed zima) WD-40 aplikuje i mam spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko - w świetle aktualnie obowiązujących przepisów konsumenckich ten twój kolega może wystąpić o odsetki. Umowa jest podpisana.

A ciekawe ile za te szybkie okna zapłacił!!!!!!!!!!!!

Chyba dwa razy więcej niż jest to warte. Sprawdź te okna [czy aby mają wzmocnienia] i jakość montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do naszych fachowców. Czy Thermoplast ma aprobatę na okna okleinowane, bo coś mi dziwnie zeznają

 

Jak to zeznają. Porządny punkt handlowy powinien mieć przynajmniej aprobaty tych okien którymi handluje. W nich na samym początku w punkcie dotyczącym zakresu stosowania jest napisane, że dotyczy profili białych bądż profili białych i kolorowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy w całkowitym bilansie energetycznym danego obiektu najważniejszym elementem są okna i drzwi czy coś innego ( nie mam na myśli ultranowoczesnych projektów typu 80% ścian to fasady)- chodzi o udział procentowy; co ma największy wpływ na straty ciepła ( nie bierzemy jakości wykonastwa pod uwagę). Niestety, ale większość folderów reklamujących dane produkty ukierunkowuje na siebie procenty (dachy, cegły na ściany czy stolarka otworowa)

Jaka jest prawda ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie

Sadze, ze z malym bledem mozna przyjac procentowy udzial w calkowitej powierzchni. ktora "ulatnia" sie cieplo. Jaki blad mozna popelnic? 5, 10 procent?

Tylko jak realnie uwzglednic straty jakie wprowadza wentylacja grawitacyjna, ktora z racji prostoty i kosztow wciaz jest najbardziej rozpowrzechniona?

Poza tym walczymy o najwieksza izolacyjnosc chalupy, jej szczelnosc itp. a pozniej okazuje sie, ze by dobrze sie w niej czuc rozszczelniamy okna, ekstremalnie montujemy nawietrzaki itp. elementy powodujace iz tracimy te 1,2 czy trzy dziesiate z wspolczynnika k. Kurcze - to bardziej skomplikowane jak sadze

Mimo wszystko uwazam ,ze walka o kazda dziesiata w wspolczynniku k w przypadku okien nie ma az takiego uzasadnienia jak w scianie, dachu oraz nie wolno zapominac o ucieczce ciepla w grunt. Ilez to chalup posadowionych jest bez jakiegokolwiek docieplenia fundamentow do granicy przemarzania gruntu. Sam od kilku lat mieszkam w domu zbudowanymw latach 50-tych i "ciagnie" z gruntu tak, ze jakakolwiek inwestycja w sciane czy dach niewiele praktycznie daje. Dopiero kompleksowe docieplenie ma sens - a to dopiero przede mna. Czeka mnie przebudowa stad tak uwaznie czytam po kolei wszystkie watki - jejku - forum ogromna skarbnica wiedzy jest - moznaby po przeczytaniu calosci od razu zdawac na Inspektora Nadzoru he he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...