Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Veka, nie wiem niestety jak się określa szczelność :(

Może tutaj cos więcej będzie:

114.202 POSZERZENIE 0 BIAŁY - 1 szt. x 1.440 m poszerzenie 45 x

70mm

114.202 POSZERZENIE 0 BIAŁY - 1 szt. x 1.440 m poszerzenie 45 x

70mm

Technologia: Softline 70AD

Kolor: 0 BIAŁY,BIAŁY

Szkło: 4/16/4

Listwa: Prosta

Uw = 1.47

Uszczelka: Czarna

Rama: 101.208

Skrzydło: 103.232

Kolor osłonek: R07.2 BIAŁY

Kolor klamki: R07.2 Biały RAL 9016

Typ klamki: Standard

Ciężar [kg/szt.]: 0.000

Edytowane przez Zig_Zag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tu nie ma nic o parametrach. Tylko że masz poszerzenie do okna ( pod parapetem ? czy przy suficie?) i że jest klamka i osłonki. Wygląda, że klamka Roto (czyli ok), chyba że realnie dostaniesz jakiegoś śmiecia sprzedawanego w necie za złotówkę lub dwie.

 

Zaniepokoiło mnie stosunkowo wysokie to Uw (jak do okien 3komorowych). Zakładam, że to błąd obliczeniowy.

Przeciętne okno w takiej konfiguracji ma ok 1,3 (+/- 0,5). Możesz mieć np. bardzo małe okna... to w sumie mało istotne, bo czy 1,5 - 1,3 czy 1,1 na skórze tego nie odczujesz. Jedynie czasem może się pojawić wykraplanie na szybie. Dlatego sobie brałbym ciepłą ramkę i trzecią szybę. Niewielka dopłata, a jednak zimą lepsze samopoczucie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszerzenie przy suficie ponieważ teraz mam płyty g/k na suficie ( ściany także ) i przestrzeń pomiędzy płytą a skrzydłem okna wynosi raptem 1,5 cm, ciężko było znaleźć szynę na firany/zasłony stąd poszerzenie.

Rozumiem, że rama: 101.208 nie jest ciepła? jakie powinno być oznaczenie?, odnośnie 3-ciej szyby jak wcześniej pisałem blok - zużycie ciepła zależne od metrażu, nie ma podzielników. Nie skorzystam z programu "czyste powietrze" itd., więc zrezygnowałem wstępnie z 3-ciej szyby, wszyscy sąsiedzi mają 2-szyby ...

Teraz mi zasiałeś w głowie, bo mam w mieszkaniu dwoje zmarzluchów płci pięknej ;) i jak to przeczytają wieczorem po powrocie to wróci temat 3-ki, hmm trzeba by skończyć doktorat z "okienologii" aby ostatecznie wybrać, za komuny było jednak lepiej ( hehehehe ) skrzynkowe i człowiek się cieszył jak w ogóle wymienili ;)

Do jutra muszę się ostatecznie zdecydować, aby utrzymać termin październikowy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wszelkich parametrów i technicznych aspektów , właściwości użytkowych , montażu - kupujesz produkt za którym stoją ludzie , ich wiedzę , zaangażowanie , umiejętności , opiekę serwisu - weź to pod uwagę przy wyborze .

 

Nic nie jest drogie samo z siebie, ale w porównaniu do czegoś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepły parapet wewnętrzny, na czym to polega?, rzekomo chodzi o to, że nie usuwa się listwy podprogowej okna ( chyba tak się nazywa listwa przytwierdzona do nowo montowanych okien od dołu, na czas transportu ) i wtedy parapet wewnętrzny dochodzi do niej, ona natomiast stanowi blokadę/mostek termiczny, czy tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Trudno udzielić odpowiedzi nie widząc zestawienia stolarki.

SL 82 jest lepiej wyposażona w podstawowym wykonaniu, lepsze i "bogatsze" okucie, które w AS Plus jest również możliwe- ale za dopłatą.

Termika w obydwu jest podobna, statyka również, chociaż Veka dopuszcza wykonanie większych konstrukcji...

Sprzedawca powinien te róznice wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Czy ktoś z miłych forumowiczów porównałby mi dwie oferty na okna? Dzięki z góry

 

Zacznę może inaczej...

 

...ponieważ chciałem zminimalizować straty ciepła w moim domu podjąłem decyzję, że jeśli myślę o odnowieniu elewacji to może od razu go docieplę (obecnie jest 10 cm białego styropianu a chciałem dokleić 10 cm grafitowego) ale zrodził się automatycznie pomysł wymiany okien. Dom został kupiony w 2005r. od lokalnego pseudodewlopera, który oszczędzał na tym na czym mógł więc materiały po taniości i wykonanie także. Obecnie okna Rehau dwuszybowe, które dodatkowo są słabo osadzone. Mam obecnie dwie poważnie oferty Wiśniowskiego i firmy Plastbud bardzo zbliżone cenowo. Co byście wybrali?

 

PS: za firmą Plastbud przemawia to, że jest niedaleko ode mnie i znam właściciela :) Kupowałem już tam okna do garażu.

Edytowane przez duke-R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć te oferty (zdjęcia) to będzie można coś porównać.

Wiśniowski - stosunkowo rzecz biorąc - to debiutant na rynku okien. Plus taki, że marka dobra, ma silnych dystrybutorów, ale raczej nie specjalistów w branży. Przynajmniej w moim regionie widuję montaże składu budowlanego - wołają o pomstę do nieba.Może to tylko kwestia dystrybutora. Może coś więcej.

Plastbud - niby słyszałem nazwę, ale nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Potwierdzam. W moim rejonie tak samo. Jednak montaż okien to zupełnie coś innego niż bram :no:

 

Ja po dobrym researchu też byłem w szoku - termin ,,specjalista" to dla niektórych firm słowo szmatka...

Jestem z podkarpacia, finalnie znalazłem firmę /moderowano/, która ogarnęła mi temat okien w całym domu - co prawda nie polecę e-commercu bo takowego chyba nie mają, ale tutaj będą jakieś projekty: :spam:

Edytowane przez finlandia
linki reklamowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście wybrali do nowego domu:

1. Vetrex na profilu Veka 82, okucia ROTO

czy

2. Drutex Iglo Energy 82mm? okucia MAco

Cena niemal identyczna, kolor jednostronny

 

Można wiedzieć w jakim rejonie polski te wyceny? Jeśli Vetrex tak tanio wyceniony jak Drutex to chętnie dowiedziałbym się gdzie ten salon.

Moje wyceny:

Vetrex - 44k

Ms okna - 52k

Drutex-34k

Eko okna - 31k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem na etapie wyboru okien i jak wielu laików po otrzymaniu kilku ofert jestem zakręcony jeszcze bardziej. Czy moglibyście podpowiedzieć które z okien poniżej byłoby optymalnym wyborem? Cena/jakość? Jedno z okien to HST.

 

Vetrex okna v82 profil veka okucia Roto cena 44000

Ms Okna okna Ms line +MD profil salamander okucia siegenia titan af, cena 52000

Eko okna Bluevolution 82 profil salamander, okucia siegenia. Cena 31000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpiętość cenowa, jaką podajesz sugeruje, że masz wycenione mocno różne zakresy pracy / okien. Np. w jednej firmie uwzględnione poszerzenia, w innej lub różne okna (otwieranie, systemy)

 

Drutex i jego iglo w cenie Vetrexu to też - tak jak wyżej napisałem - różne zakresy ofert a dwa - może ktoś dostał cenę "z czapy" - bez rabatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpiętość cenowa, jaką podajesz sugeruje, że masz wycenione mocno różne zakresy pracy / okien. Np. w jednej firmie uwzględnione poszerzenia, w innej lub różne okna (otwieranie, systemy)

 

Drutex i jego iglo w cenie Vetrexu to też - tak jak wyżej napisałem - różne zakresy ofert a dwa - może ktoś dostał cenę "z czapy" - bez rabatów.

 

Zakres prac jest ten sam, okna plus montaż ciepły (chyba że w różnych firmach różnie ten montaż wygląda) co do samych okien również są te same wytyczne. Pomierzenie okien z jednej firmy plus wycena, później na podstawie tej wyceny podanie parametrów do wyceny kolejnym firmom.

 

Na papierze wszystkie okna podobnie wyglądają, te ich Uw, decybele i inne pierdoły są bardzo zbliżone, raz lepsze w jednej ofercie raz w innej. Jeśli mógłbym komuś ogarniętemu na priv wrzucić te wyceny to może doszukałby się różnic których ja nie widzę? Flaszkę kurierem wyślę za fachową bezstronną poradę.

 

Więcej wycen nawet nie chcę, bo jeszcze większy mętlik mi wprowadzą. Dość mam na głowie żeby jeszcze być specjalistą w każdej dziedzinie bo wszędzie próbują Cię oskubać.

 

Dajcie namiary na rzetelną, konkretną firmę na pomorzu która handluje/montuje okna kilku producentów i człowiek może wtedy wybrać. Bo to co ja mam to są firmy montujące okna danego producenta i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...