Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Obie firmy włącznie ze swoimi salonami mają przekonanie o swojej wyższości, ale to porównywalna liga.

W mojej ocenie - Oknoplast jest wg mnie mocniejszy marketingowo, a Vetrex technicznie.

 

Nie znam z praktyki okien w systemie 76mm. Musiałbyś popatrzeć w DWU i porównać konkretne osiągi - szczególnie szczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię pomóc. Po prostu nie mam tyle doświadczeń z innymi firmami. Jak mi się z kimś dobrze współpracuje, to nie zmieniam firmy..

 

Trochę żałuję, że na forum nie ma większej reprezentacji rynku (pewnie nie widzą satysfakcji z pobytu tu). Nie zawsze się zgadzałem z kolegami, ale można było podyskutować i poszerzyć horyzonty..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jestem aktualnie na etapie konceptu domu i już mam pierwszą propozycję. Chciałbym na ten moment zorientować się ile mogą kosztować okna w domu albo uzyskać jakieś propozycję zmian realnie wpływających na zmianę wyceny. Gdzie mogę się zgłosić na terenie mazowieckiego (sochaczew).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jestem aktualnie na etapie konceptu domu i już mam pierwszą propozycję. Chciałbym na ten moment zorientować się ile mogą kosztować okna w domu albo uzyskać jakieś propozycję zmian realnie wpływających na zmianę wyceny. Gdzie mogę się zgłosić na terenie mazowieckiego (sochaczew).

 

Masz czas, to zacznij od lokalnych, wyróżniających się firm.

Zobaczysz rozstrzał cenowy (wartości będą nieaktualne bo wszystko cały czas drożeje), ale może i trafisz na godną uwagi firmę na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jeśli chcesz kupić te komponenty i wyprodukować z nich okna, to tak. Ok. Tak samo jak większość innych profili i okuć.

A tak poważnie: identyczną "wartość jakościową" przedstawiać będzie 75% podobnie przedstawionych ofert.

 

Wiadomo że to będą tylko okna z profili Bluevolution z okuciami Sigenia. Ale o jakości ostatecznego produktu zdecyduje fabryka i jej "przepis" na produkcję. To co dołoży od siebie a bardziej czego nie da w imię ciekawej ceny. Może być słaba stal i mierny zestaw okuć (mimo marki). Lub całość zrobiona na rozklekotanych lub podkręconych maszynach. W wielu przypadkach może wyjść lipa.

 

Dlatego patrz na deklarowane parametry, nie tylko Uw, które można policzyć na kartce (dalej nic nie powie czy okno będzie dobre).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kupić te komponenty i wyprodukować z nich okna, to tak. Ok. Tak samo jak większość innych profili i okuć.

A tak poważnie: identyczną "wartość jakościową" przedstawiać będzie 75% podobnie przedstawionych ofert.

 

Wiadomo że to będą tylko okna z profili Bluevolution z okuciami Sigenia. Ale o jakości ostatecznego produktu zdecyduje fabryka i jej "przepis" na produkcję. To co dołoży od siebie a bardziej czego nie da w imię ciekawej ceny. Może być słaba stal i mierny zestaw okuć (mimo marki). Lub całość zrobiona na rozklekotanych lub podkręconych maszynach. W wielu przypadkach może wyjść lipa.

 

Dlatego patrz na deklarowane parametry, nie tylko Uw, które można policzyć na kartce (dalej nic nie powie czy okno będzie dobre).

 

A jakich producentów polecasz? Nie ukyrywam, ze patrzyłem głównie na cenę i na parametr Uw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego, który nie ma tajemnic i na swojej stronie publikuje zarówno kartę gwarancyjną jak i deklaracje dla poszczególnych produktów. Co prawda widuję na stronach tak mierne parametry, że powinny być od razu oznaczone hasłem "nie kupujcie tych okien", ale to i tak lepsze niż strona na której jest przepisany tekst z ulotki profili jako może być "prawdziwy" u każdego producenta.

 

Szukałbym lepszego, wyróżniającego się sprzedawcy/ salonu. Takiego, który doradzi, zwróci uwagę na podwaliny pod oknami, który nie boi się porozmawiać na temat szczelnego montażu. Kierunek cena oznacza jedno: wszystko robić tak, by było szybciej. Przecież czas to pieniądz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim ;) Nie przeczytałam wszystkich wypowiedzi w tym wątku, bo by mi czasu nie starczyło. Ja bardzo chce się zdecydować na okna pvc. Mam jeszcze okna drewniane w domu- są to stare okna, gdzie jak się je otwiera to są takie podwójne odkręcane :p Nie trzymają ciepła tak jak należy więc zdecydowałam o wymianie. Byłam w firmie, która sprzedaje okna itd. dali mi do wyboru Aluplast oraz Drutex. Widziałam też jeszcze oknoplasta. Na co powinnam zwrócić uwagę wybierając okna ? Jeżeli już gdzieś było takie pytanie to przepraszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim ;) Nie przeczytałam wszystkich wypowiedzi w tym wątku, bo by mi czasu nie starczyło. Ja bardzo chce się zdecydować na okna pvc. Mam jeszcze okna drewniane w domu- są to stare okna, gdzie jak się je otwiera to są takie podwójne odkręcane :p Nie trzymają ciepła tak jak należy więc zdecydowałam o wymianie. Byłam w firmie, która sprzedaje okna itd. dali mi do wyboru Aluplast oraz Drutex. Widziałam też jeszcze oknoplasta. Na co powinnam zwrócić uwagę wybierając okna ? Jeżeli już gdzieś było takie pytanie to przepraszam.

A wystarczyło przeczytać kilka postów wstecz i nie musiałbym się powtarzać ;p

Drutex - lider wielkościowy w kraju. Czyli musi robić tanio (i w domyśle dobrze). Mnóstwo opinii negatywnych, bo niektórzy oczekują więcej, zwłaszcza jak odwiedzą salon Oknoplast i zostanie im pokazane, jak może wyglądać okno, to wtedy wyrób budowlany z Drutexu nie musi pasować do wyższych oczekiwań.

Aluplast? A z jakiej firmy? Bo sam profil sugeruje że to będą tanie okna (zwłaszcza jak oferowane w sklepie z Drutexem). Ale sam Aluplast to dobry profil (jak większość) i znam firmy, które robią z niego świetne okna (i przy okazji jedne z droższych na rynku).

 

W przypadku wymiany dopytaj o szczegóły. Nikt nie wyceni Ci pracy włącznie z gipsami i malowaniem, ale coraz częściej widzę że standard to sama wymiana i pozostawienie nieobrobionych - choćby z grubsza - otworów. Najlepiej jakby Ci pokazali jak wygląda ich praca (każdy teraz robi fotki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Po wielu przymiarkach chyba skłonię się do zakupu okien PCV z firmy Okno-Pol Kraków na systemie Kommerling 76.Firma montująca okna wydaje mi się być godna zaufania. Firma krakowska duża, w necie opinii specjalnie nie widzę. Proponują okna na okuciach Sigenia, ciepła ramka, system 76 MD, dobry współczynnik U. Czy któryś z panów znawców tematu okiennego może pomóc? Czy to dobry wybór? Czy system MD - trzyuszczelkowy ma duża przewagę nad dwuuszczelkowcem AD? Czy ciepła ramka to dobry wybór. Na pewno podwyższa cenę a zysk cieplny wg mnie mizerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam producent jest znany od lat. Niczym szczególnym się nie wyróżnia (to odbieram na plus, po prostu robią swoje).

Szukałem info na temat właściwości okien by odpowiedzieć Ci na pytanie czy warto brać MD (trzy uszczelki) , czy wystarczy AD (bez środkowej uszczelki). Niestety, zakładka do pobrania jest pusta.

Pewnie nic szczególnego bym nie znalazł, bo u nas większość okien spełnia najwyższą klasę przepuszczalności powietrza - 4. Problem w tym, że to baaaardzo pojemna klasa. Dobrzy producenci badają okna (i publikują wyniki) - a tam można się doczytać szczegółowych danych. Każde okno przepuszcza powietrze (różnie, w określonych warunkach). I zwykle systemy MD mają znacznie lepsze wyniki niż AD. Bardzo dobry artykuł jest na oknoteście:

https://oknotest.pl/okna-energooszczedne/szczelne-okna-ile-pieniedzy-ucieka-oknami-liczymy

 

Nie każdy jednak potrzebuje super szczelnych okien. Jak masz wentylację grawitacyjną, to i tak trzeba doprowadzać powietrze..

 

Ciepła ramka - zysk niewielki na papierze (Uw poprawia, ale pewnie nigdy się nie zwróci o ile da się tak patrzeć na budowę domu). Tyle... na ile wyceniasz komfort? wygląd. Ile dasz za to, żeby (w razie "wu") nie biegać ze ścierką i nie ścierać wody z okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Nie ukrywam ,że szukam pewnych oszczędności i sceptycznie patrzę na wyśróbowane współczynniki. Dom trzeba wietrzyć - będzie wentylacja grawitacyjna. Mieszkam w tej chwili w domu kostce, w którym 15 lat temu wymieniliśmy okna na szczelne PCV - konkrtetnie KBE. Okna się dobrze sprawują, ale oczywiście nie miały nawiewników. I jest problem z wilgocią, nie zawsze się pamięta o wietrzeniu.

 

Te moje wybrane okna z Krakowa mogę zamówić jako lakierowane na dowolny RAL- wtedy one ładnie wyglądają, malowane jest wszystko.

Czytam tez Twoje uwagi o drzwiach na innym forum. I chyba kupie skromne ale chyba nienajgorsze drzwi Voster w najlepszej okleinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w kuchni okno narożne gdzie jedna strona będzie FIX a druga FIX narożny i rozwierne. Interesuje mnie rozwiązanie z jak najwęższym słupkiem narożnym i zastanawiam się co wybrać. Rozmyślałem Galean Kubus, Reveal. Klejone raczej nie wchodzą w grę bo nie zamontuję prowadnic rolet. No może zamontuje ale czy z biegiem lat to się nie zwichruje to nie wiem. Ostatnio czytałem niezbyt pochlebne opinie o reveal że przeciekają, więc już sam nie wiem co wybrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w tym roku stoję przed zakupem okien. Okna PCV, jakiej firmy możecie polecić, które będą na lata. W szczególności zależy mi na porządnym oknie HST 4000x2300 lub oknie SLIDE 4000x2300 (mało firm ma slide w takiej wielkości), ewentualnie SLIDE 3500x2300. Co możecie polecić?? Z tego co czytałem, to slide trochę tańszy, ale podobno niespełnia norm wt2021, podobno jak chce się z ta normą, to wtedy niewiele tańsze jest od HST. Składniałem się ku firmie oknoplast, ale jest wiele tematów na temat felernej parti sparciałych uszczelek przyszybowych (niby była akcja naprawcza ale Oknoplast udaje że taka nie miała miejsca) i że firma odmawia darmowej reklamacji tych uszczelek. Podobno chcą ponad 6tys zł za wymianę.Ktoś coś wie o tym problemie? Doszukałem się też opini ,,niby eksperta'' z branży PCV, że okna przekraczające 3m długości, nie powinny być w ogóle produkowane z PCV, że niby rama nie wytrzymuje, ktoś może potwierdzić, zaprzeczyć? Jakie możecie polecić firmy, oczywiście nie jakieś ekstra PREMIUM. Kolor obustonny antracyt, najlepiej żeby mieli go w typowych. Edytowane przez SeBaLy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło przeczytać kilka postów wstecz i nie musiałbym się powtarzać ;p

Drutex - lider wielkościowy w kraju. Czyli musi robić tanio (i w domyśle dobrze). Mnóstwo opinii negatywnych, bo niektórzy oczekują więcej, zwłaszcza jak odwiedzą salon Oknoplast i zostanie im pokazane, jak może wyglądać okno, to wtedy wyrób budowlany z Drutexu nie musi pasować do wyższych oczekiwań.

Aluplast? A z jakiej firmy? Bo sam profil sugeruje że to będą tanie okna (zwłaszcza jak oferowane w sklepie z Drutexem). Ale sam Aluplast to dobry profil (jak większość) i znam firmy, które robią z niego świetne okna (i przy okazji jedne z droższych na rynku).

 

W przypadku wymiany dopytaj o szczegóły. Nikt nie wyceni Ci pracy włącznie z gipsami i malowaniem, ale coraz częściej widzę że standard to sama wymiana i pozostawienie nieobrobionych - choćby z grubsza - otworów. Najlepiej jakby Ci pokazali jak wygląda ich praca (każdy teraz robi fotki).

 

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. I tak zrobię, żeby mi właśnie pokazali swoje prace. Co do tego, ze coś jest niedorobione, to już nie pierwszy raz słyszę czy czytam. Często się zdarza, że jakieś niedociągnięcia zostawiają, albo że montować nie umieją ( przy firmie Drutex podobno tak jest, że nie każdy umie je dobrze zamontować) Jeszcze raz dzięki ;) Jak wymienią mi okna to wstawię zdjęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam. Potrzebuje poznać waszej opinii jakie okna byście wybrali, posiadam 3 wyceny:

 

• Okna firmy Oknostyl, na profilach firmy Deceuninck, okucia ROTO NX

- Technologia 6-komorowa, głębokość zabudowy 76mm

- Pakiet szybowy 4/18/4/18/4 z innowacyjną ciepłą ramką Swisspacer Advance o współczynniku Ug=0,5

 

• Okna firmy FER-PLAST, na profilach firmy Veka, okucia WINTHAUS

- 7-komorowa rama z uszczelką środkową oraz 6-komorowe skrzydło

- Grubość zabudowy 82mm

- Pakiet 3 szybowy o współczynniku Ug=0,5

 

 

Okna firmy V82 POWERTHERM, na profilach Veka, okucia MACO-MULTIMATIC

 

- 7 komorowy profil, głębokość zabudowy 82mm

- pakiet 3 szybowy o współczynniku Ug=0,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja 2 i 3 (pewnie Witraż) - porównywalna. Poz. 1 - zdziwiony jestem że nie Schueco (a tańszy profil) - o punkt niżej. Teoretycznie.

Bo poza nazwami profili, okuć i wsp. szyb nic nie wiadomo.

Może się zdarzyć że 2 i 3 będzie się istotnie różnić ceną, bo dystrybutor mógł wycenić kompletnie inny pakiet rozwiązań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...