Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

ja cie krece - ale macie czytelnictwo. zagladam tu z moim problemem.

nie chce mi sie czytac tej knigi z xx stronami o oknach a mam nadzieje ze juz macie tak opanowana technike okienna ze od razu ktos mi pomoze ;).

 

Ciekawe czy juz ktos o to pytal:

 

mam duze podwojne drzwi balkonowe. ciezkie jak ....

chyba przy jego osadzaniu mozna sobie ulzyc wymontowujac skrzydla. no wlasnie tylko jak? Srubek jest sporo ale jak to zrobic najbardziej fachowo? Jak wspomnialem drzwi sa podwojne ze slupkiem, uchylne i nie suwane. Bede wdzieczny za podpowiedzi (pomijam ze sruby sa na wyszukany klucz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek, Jareko pomocy :o

Juz bylismy zdecydowani na okna Kammerilnga ,gdy okazalo sie ,ze nie maja koloru ,ktory moja slubna sobie wymyslila (dab bagienny)Wiem ze jest niewiele firm ktore robi okleinowanie na profilach wstepnie barwionych.

Ten sam sprzedawca oferuje malzonce sporo tansze okna robione na profilach Thyssen z okuciami Siegenia przez firme Bajcar.Tylko ze oni chyba po prostu oklejaja biale folia drewnopodobna.Czy wiecie cos o posiadanych aprobatach? Czy poza wymienionymi przez Pchelka profilami(SCHUCO, REHAU, TROCAL, KOMMERLING, DECEUNINCK, VEKA )ktos jeszcze barwi w masie?

Czas nagli, a tu coraz gorzej z wyborem :cry:

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj sprawdzić DAKO - ja tam biorę, na razie nie mogę się wypowiedzieć bo jeszcze ich nie mam, ale u sprzedawców i niektórych doradców mają niezłe referencje

 

http://www.dako.com.pl

na stronie jest paleta kolorów, kolory są klejone na warstwie PCV w kolorze brązowym

dąb bagienny:

http://dako.com.pl/images/Pcv/k3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsrod firm z ktorymi wspolpracuje w profilu Rehau jest dab bagienny zarowno jednostronny (wtedy caly profil jest bialy ;) ) jak i obustronny (wtedy prfil jest barwiony w masie) i calkiem ladnie sie to prezentuje - tu faktycznie zonka wybrala cos ladnego w natloku zlotych debow i mahoni. Okienka Twoje beda sie od innych odrozniac :)

Tylko uwaga - jako ze nei jest to kolor "chodliwy" czasem dluzszy jest okres oczekiwania niz standardowo (zwlaszcza w 5 komorowce - moze dojsc do 8 tygodni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie i tu jest problem ,bo chcemy jednostronnie okleinowane :(

(sam przyznasz ze od strony mieszkania byloby to nieciekawie miec taki ciemny kolor)Gelan tez robi takie ,ale przez naklejanie na jedna strone pofila.Czy faktycznie takie okleiny moga odlazic, lub bablic?

Te fabryki co robia z Thyssena podobno sprowadzja profile z niemiec wiec moze jakosc okleinowania jest dobra.

Mam nadzieje ze juz wkrotce wybor sie dokona i pozostanie montaz :-?

Naczytalem sie o wadach montazy napisanych przez Pchelka,cos strasznego :lol: Skorzystam chyba z jednej z Twoich porad i popstrykam troche zdjec w trakcie :)

Okazalo sie ze duzo parapetow na zewnatrz mam wyzej niz wewnatrz i beda musieli dawac jakies listwy. Jest to wymiana okien, wiec jak wstawia w miejsce starych to nie powinno byc chyba problemow z przemarzaniem ?

Do jakich temperator zewnetrznych mozna jeszcze montowac okna ?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymainie okien nagminnie parapet zewnetrzny jest wyzej od wewnetrznego - wynika to z samej konstrukcji starych okien gdzie w polowie ramiaka dolnego jest podciecie do przymocowania parapetu zewnetrznego - stad ta roznica poziomow

Jesli bedziesz zwymienia takze wewnetrzny - nie ma klopoty - powinni odpowiednio okna zwymiarowac uwzgledniajac te roznice jesli zas nie i tylko zewnetrzne wymianiac bedziesz to wlasciwie takze nie ma sprawy gdyz odpowiednio zamontowany parapet do czola profilu (Pchelek mowi ze niby tak nie powinno sie robic ale dobrze wykonane bedzie tak samo dobre jak podlozenie go pod okno) te roznice zachowa i nie trzeba bedzie poszerzenia dodawac

Najnizsze temperatury przy ktorych WYMIENIALEM okna to minus 18 stopni. Realnie z pelna obrobka (takze i zewnetrzna) spokojnie mozna robic do minus 5 stopni. W nizszych temperaturach takze mozna, z tym tylko, ze obrobka zewnetrzna mozliwa jest dopiero jak temperatury beda wyzsze.

Po prostu mur nie ma nigdy takiej temperatury jak powietrzne na zewnatrz - stad te moze i szkojuace wartosci

Poza tym mam swoje patenty na takie montaze - ale tylko przy wymianie!!!

Montaz okien w surowy mur realnie jak w ciagu doby temperatura jest ujemna jest juz niemozliwy - mimo, ze sa pianki do minus 10

Kiedys juz o tym tutaj pisalem

 

Co do jednostronnych kolorow w PVC - spoko - nic sie z tym nie dzieje i nie puchnie. Chyba, ze sam sobie takie okno tworzysz z tapety samoprzylepnej - wtedy rozne rzeczy dziac sie moga (znam takiego jednego co taki jednostronny kolor kilka razy klientom wcisnal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne Jareko.Parapety wewnetrzne zostaja(sa ladne) zewnetrzne oczywiscie beda nowe.Pogadam jeszcze z fachowcami ktorzy przyjda montowac.Nie jestem pewien czy ew.dobrze by zrobili mocowanie do czola.Jak spaprza to woda bedzie zaciekac pomiedzy parapet, a profil.

Ta listwe jak rozumiem daje sie na zewnatrz,wiec po zamalowaniu nie bedzie chyba widoczna.

Troche mnie uspokoiles co do tych oklein :) Tak wiec jak okaze sie ,ze Kommerling nie ma ladnego debu bagiennego, to zdecydujemy sie na Thyssena. Podobno maja krotkie terminy realizacji.Z pewnych wzgledow musze wymiane zrobic do konca listopada.Jak sie nie uda to...aby do wiosny :lol: Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamer jesli nowy parapet zewnetrzny bedzie zamontowany na tasme rozprezna lub uszczelniacz budowlany to mozesz nie obawiac sie ze tamtedy jakas woda ci sie przedostanie pod okno. To mowi praktyka a i teoria takie rozwiazania dopuszcza (np.dokumentacja Schuco AS)

Co do poszerzenia - jest to kawalek profila ktory mocuje sie do oscieznicy - efekt? Oscieznica w tym miejscu jest wyzsza tym samym mozna zniwelowac roznice poziomow miedzy parapetem zewnetrznym a wewnetrznym - najczesciej stosuje sie przy wymianie okien skrzynkowych bez wymiany parapetow wewnetrznych. Przy zwyklaj stolarce bardzo rzadko jest to konieczne

Co do Gealana - to swietny profil czy bialy czy w kolorze :)

Swietny choc niedoceniany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...