Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Przeliczyłem to u siebie (ten sam producent) - cena okien jest ok. Bez obaw - nie jest to naliczone zbyt drogo.

Różnimy się nieznacznie ceną montażu, przy czym za stawki które obecnie naliczam nie jestem w stanie znaleźć chętnej do pracy ekipy (nie mówiąc o niewiadomej jakości wykonania).

 

W ofercie masz wyraźnie "montaż na pianę" a filmiki przedstawiają wzorcowy montaż który może być pokazywany jako materiał szkoleniowy.

To zupełnie dwie różne kwestie. Także nie oczekuj tego u siebie.

 

Natomiast sam Windmar to dobra i uznana marka na rynku wykonawców. Można brać w ciemno.

 

ps. Właśnie doszedł mail - od jutra promocja i dodatkowy rabat od tych wyliczeń.

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczyłem to u siebie (ten sam producent) - cena okien jest ok. Bez obaw - nie jest to naliczone zbyt drogo.

Różnimy się nieznacznie ceną montażu, przy czym za stawki które obecnie naliczam nie jestem w stanie znaleźć chętnej do pracy ekipy (nie mówiąc o niewiadomej jakości wykonania).

 

W ofercie masz wyraźnie "montaż na pianę" a filmiki przedstawiają wzorcowy montaż który może być pokazywany jako materiał szkoleniowy.

To zupełnie dwie różne kwestie. Także nie oczekuj tego u siebie.

 

Natomiast sam Windmar to dobra i uznana marka na rynku wykonawców. Można brać w ciemno.

 

ps. Właśnie doszedł mail - od jutra promocja i dodatkowy rabat od tych wyliczeń.

 

Normalnie bym Cię ozłocił jakbym mógł :) Wielkie dzięki za weryfikację kosztów i pomoc.

 

W kwestii montażu to mailowo udało mi się wyjaśnić że w ofercie uwzględnili "podstawowy montaż" i tak jak napisałeś, filmik pokazywał inny montaż. Mogą wykonać "montaż szczelny" lub "warstwowy prawidłowy montaż (przez niektórych nazywany warstwowym, szczelnym)" za dodatkową opłatą. Mają mi podesłać koszty. Warto się interesować tego typu montażem w mojej sytuacji, czyli wymiana starych okien na nowe w mieszkaniu na 2p w kamienicy (narazie pomijając koszty)?

 

Dopytam o tą promocję. Przy ofercie dali inf: "w niedługim czasie VETREX zapewne wprowadzi jakieś nowe promocje, ale jeszcze nie wiemy kiedy i na jakich zasadach." Widocznie ten moment nastąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto, ale jak to zrobić to już zależy od konkretnego przypadku. Najprostsze - taśma rozprężna od zewnątrz (bardzo mały koszt), piana i masy od wewnątrz (więcej pracy)

Ale ta firma zna się na rzeczy i myślę że zaproponują odpowiednie rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska, Mam wyceny na swoje okna od MS, Adamsa, Vertrex....

Podobne parametry, średni model, 7-8 komór, średnio z 0.7W/m2K, ciepłe ramki, 3 szyby 0.5, ciepła podbudowa, rolety i jedno PSK. Cenowo na okna różnice są małe, Najtańsze MS, dalej Adams i Vertrex - ale kwoty bez znaczenia. Na rolety różnica dochodzi do 40%, Ta sama kolejność.

 

I tu moje pytanie, czy któreś z tych firm mają bardziej zawodne okno PSK? Czy można zamontować rolety innej firmy na okna?

Szukać innego dostawcy na Oknoplast i gdzie jeszcze warto uderzyć z wyceną?

Edytowane przez pandzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tej ofercie?!

 

Że jest bardzo dobra

 

Czy to normalne że wysłali mi przykładowy raport dla dowolnego okna z systemem V82?

 

To raport z badania okna 3 skrzydłowego. Duża powierzchnia i długa linia stykowa. Wynik bardzo dobry.

 

Martwić się tą adnotacją że Producent nie gwarantuje parametru Q100?

 

Nie martwić, się. To parametr zmienny, ale na podstawie przedstawionego raportu, rokowania są co najmniej bardzo dobre. Pańskie okna będę posiadały wysoki poziom szczelności na przenikanie powietrza.

 

Warto brać tą ciepłą ramkę międzyszybową?

 

Nie tylko warto. Trzeba!

 

Czy ten filmik o montażu w jakiś sposób potwierdza solidność, doświadczenie ekipy?

 

Windmar ma naprawdę ogromne doświadczenie montażowe. Wiele potrafią. Pan im tylko powie, że ma być zrobione zgodnie z zasadami sztuki, bo oko już patrzy :-)

 

Czy warto dopłacać do ukrytych zawiasów DESIGNO (jeśli tak to dlaczego)?

 

Czysto teoretycznie, jest szansa, że okna dłużej zachowają wysoki poziom szczelności. Przepływ powietrza przez konstrukcję powinien być bardziej równomierny. Brak widocznych zawiasów, to plusik estetyczny.

 

Wg Was cena z kosmosu, standardowa, okazyjna, da się znaleźć lepiej, inna (jaka)?

 

Niższe ceny znajdzie Pan na pewno. Lepsze wykonanie, wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niższe ceny znajdzie Pan na pewno. Lepsze wykonanie, wątpię.

A właśnie byś się pozytywnie zdziwił - przeliczyłem u siebie i to nie jest wygórowana cena jak można by sądzić na temat firmy z takimi referencjami. Jestem przekonany, że w tej samej sieci znajdzie się wiele większych, bazujących na renomie wypracowanej m.in. przez Windmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska, Mam wyceny na swoje okna od MS, Adamsa, Vertrex....

Podobne parametry, średni model, 7-8 komór, średnio z 0.7W/m2K, ciepłe ramki, 3 szyby 0.5, ciepła podbudowa, rolety i jedno PSK. Cenowo na okna różnice są małe, Najtańsze MS, dalej Adams i Vertrex - ale kwoty bez znaczenia. Na rolety różnica dochodzi do 40%, Ta sama kolejność.

 

I tu moje pytanie, czy któreś z tych firm mają bardziej zawodne okno PSK? Czy można zamontować rolety innej firmy na okna?

Szukać innego dostawcy na Oknoplast i gdzie jeszcze warto uderzyć z wyceną?

Możesz sprawdzić innego przedstawiciela - może ten obrósł w piórka. Podobnie możesz sprawdzić też ofertę z wybranej firmy w konkurencyjnym salonie tej samej marki. Różne cuda widziałem w niby tych samych wycenach :D

 

Sprawdziłeś topowe firmy. O atrakcyjności mogą zdecydować chwilowe promocje lub niuanse (np. ostatnio na kolorze z II grupy cenowej Adams wyszedł znajomemu o 5 tys taniej niż w przypadku okien na oryginalnie oklejanej Vece (10% dopłaty za nietypowe wybarwienie).

 

Możesz kupić rolety w innej firmie. Ale sprawdź co kto uwzględnił, bo przy tak mocnej rynkowej konkurencji w samym towarze tej samej klasy nie powinno być aż takich różnic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić rolety w innej firmie. .

 

Szczególnie, że wszystkie oferty są z zewnętrznych firm.

Te droższe to rolety IT2000 z silnikami portos, zdaje sie że już z wi-fi na pokładzie.

 

Inna sprawa mnie męczy. Mostek termiczny. Przecież gdy pustą skrzynkę przykleję do wieńca to będzie lipa straszna. Wypuścić okna, aby pod skrzynką wkleić te 2 czy 3 cm styro nie mogę, bo skrzynka 18cm nie schowa się pod tynkiem.

Rozważam zrobić 15cm poszerzenie ramy. Do tego wkleje skrzynkę i a od wenątrz klocek ze styro przed tynkowaniem. Tylko czy te 4 cm styropianu na zewnątrz, na kasecie nie będzie pękało na elewacji? Roleta przecież pracuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto, ale jak to zrobić to już zależy od konkretnego przypadku. Najprostsze - taśma rozprężna od zewnątrz (bardzo mały koszt), piana i masy od wewnątrz (więcej pracy)

Ale ta firma zna się na rzeczy i myślę że zaproponują odpowiednie rozwiązania.

Rozumiem, w takim razie czekam aż to wycenią i określą odpowiednie rozwiązanie. Dzięki jeszcze raz.

 

Zaproponowali coś takiego:

 

Szczelny montaż jest usługą dodatkowo płatną .

 

Dodatkowo możemy wykonać tzw. warstwowy prawidłowy montaż (przez niektórych nazywany warstwowym, szczelnym).

 

W celu realizacji takiego montażu, musielibyśmy zastosować takie materiały jak:

 

- EPP (energooszczędne podkłady podparapetowe pod okna)

 

- Folię zewnętrzną SOUDAL + uszczelnienie wewnętrzne ILLBRUCK SP925

 

- Plus dojdzie jeszcze koszt przygotowania otworów - po pomiarach.

 

W efekcie już nie rozumiem który to jest szczelny montaż a który to warstwowy prawidłowy montaż (przez niektórych nazywany warstwowym, szczelnym). Nie określili jeszcze jak długo mieszkanie pozostanie bez okien (określą podczas pomiarów). I trochę mnie to blokuje przez szczelnym montażem jeśli wyjdzie że mieszkanie będzie musiało kilka dni pozostać bez okien.

 

Sensownie ta powyższa propozycja montażu wygląda?

 

Dopytam o tą promocję. Przy ofercie dali inf: "w niedługim czasie VETREX zapewne wprowadzi jakieś nowe promocje, ale jeszcze nie wiemy kiedy i na jakich zasadach." Widocznie ten moment nastąpił.

Otrzymałem info o wprowadzeniu rabatu przez VETREX i dali mi rabat -10% od wartoś stolarki oraz mam możliwość otrzymać ukryte zawiasy DESIGNO za darmo. Rozumiem że brać te ukryte zawiasy?

Edytowane przez dzik133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelny/warstwowy/ z foliami/ prawidłowy - to jedno i to samo. Przynajmniej z założenia, bo efekt już będzie zależny od umiejętności wykonawczych :)

 

Nie widząc otworów / wymiarów trudno doradzać. Mi osobiście najbardziej "leży" zastosowanie od zewnątrz taśmy rozprężnej (o ile układ ściany pozwala) i wewnątrz masy. Pod okno - jakiś lepszy rodzaj listwy lub dobre doszczelnienie fabrycznej.

 

Ale ciekaw jestem zdania Oknotestu - czy któryś z tych doborów w teorii ma słabsze punkty?

 

Ukryte zawiasy - osobiście je sobie cenię w Vetrexie. Sobie bym brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widząc otworów / wymiarów trudno doradzać.

 

Tu się zgadzamy w 100%

 

Mi osobiście najbardziej "leży" zastosowanie od zewnątrz taśmy rozprężnej (o ile układ ściany pozwala) i wewnątrz masy. Pod okno - jakiś lepszy rodzaj listwy lub dobre doszczelnienie fabrycznej. Ale ciekaw jestem zdania Oknotestu - czy któryś z tych doborów w teorii ma słabsze punkty?

 

Mówisz, masz :-)

 

Moim zdaniem taśma rozprężna być może sprawdzi się na bokach i na górze, ale co na dole? To newralgiczny punkt przy wymianie okien. Powłoki stosowane dwustronnie pozwalają na bardziej elastyczne rozwiązania w uszczelnieniach. Poszedł bym w tę stronę, a jednocześnie wrócił do klasyki, wykonując uszczelnienie zewnętrzne w oparciu o sznur polietylenowy, jako element oporowy i kształtowy dla układania powłok. Nie mniej ciągle tajemnicą jest próg okna, parapet zewnętrzny i wewnętrzny, kształt ościeża po demontażu i takie tam różne inne pierdoły :-).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelny/warstwowy/ z foliami/ prawidłowy - to jedno i to samo. Przynajmniej z założenia, bo efekt już będzie zależny od umiejętności wykonawczych :)

A no to wszystko jasne :)

 

Nie widząc otworów / wymiarów trudno doradzać. Mi osobiście najbardziej "leży" zastosowanie od zewnątrz taśmy rozprężnej (o ile układ ściany pozwala) i wewnątrz masy. Pod okno - jakiś lepszy rodzaj listwy lub dobre doszczelnienie fabrycznej.

 

Ale ciekaw jestem zdania Oknotestu - czy któryś z tych doborów w teorii ma słabsze punkty?

Dopytam o ten sposób co piszesz jak już na pomiary przyjadą. Mógłbyś tylko napisać czy ten sposób "zastosowanie od zewnątrz taśmy rozprężnej (o ile układ ściany pozwala) i wewnątrz masy" wymusza pozostawienia otworów okiennych bez okien (na jakiś czas) i nie da się od razu wstawiać okien? Pytam bo raczej będę miał problem żeby zostawić mieszkanie bez okien.

 

Ukryte zawiasy - osobiście je sobie cenię w Vetrexie. Sobie bym brał.

oki, skoro jest promocja to skorzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niższe ceny znajdzie Pan na pewno. Lepsze wykonanie, wątpię.

A jesteś w stanie orientacyjnie określić o ile taniej się da? Ostatecznie po rabacie + ukryte zawiasy DESIGNO + podstawowy montaż (na "pianę", szczelny montaż jest dodatkowo płatny), koszt u mnie teraz wyszedł taki:

[ATTACH=CONFIG]468562[/ATTACH]

 

Ja jestem zdecydowany ale jeśli da się znacząco obniżyć koszty to bym się jeszcze zastanowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś w stanie orientacyjnie określić o ile taniej się da? Ostatecznie po rabacie + ukryte zawiasy DESIGNO + podstawowy montaż (na "pianę", szczelny montaż jest dodatkowo płatny), koszt u mnie teraz wyszedł taki:

[ATTACH=CONFIG]468562[/ATTACH]

 

Ja jestem zdecydowany ale jeśli da się znacząco obniżyć koszty to bym się jeszcze zastanowił.

Odpowiem za kolegę Oknotest: pomylił Pan adresy, bo nie każdy jest sprzedawcą, a Ci jeśli są aktywni w necie (zwłaszcza w grupach na fb) to będą zainteresowani wyłącznie namówieniem na swoją ofertę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem za kolegę Oknotest: pomylił Pan adresy, bo nie każdy jest sprzedawcą, a Ci jeśli są aktywni w necie (zwłaszcza w grupach na fb) to będą zainteresowani wyłącznie namówieniem na swoją ofertę..

 

oki, człowiek jest nowy w temacie więc chciałem dopytać skoro już padło stwierdzenie że da się taniej.

 

W każdym razie, zdecydowałem się na przygotowaną ofertę i umówiłem się już na pomiary.

Edytowane przez dzik133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...