Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Dzień Dobry

bardziej zależy mi na opinii praktyków, którzy np. montują okna, jakiego producenta okien brać pod uwagę. Tak wiem, mogę objeździć okoliczne firmy zajmujące się sprzedażą okien, ale z założenia będą polecać to co mają w sprzedaży.

 

Finlandia, jeśli mówimy o drzwiach tarasowych, to chciałbym HST przesuwne.

 

Trudno by sprzedawcy polecali coś innego niż sprzedają? Chciałbym wierzyć, że każdy jest przekonany do swojego dostawcy i sam by wybrał te okna dla siebie. Ale ja jestem taki. .. niepoprawnie optymistyczny.

 

Nie pomogę Ci. Kolega wyżej napisał niemal konkret. Wiedzy nikt za Ciebie nie przyswoi. Inna sprawa że sprzedawcy też mają ją na niskim poziomie i sprawa zamknie się w tym, kto będzie miał lepszą "bajerę".

 

Dalej podtrzymuję - warto odwiedzić 2-3 salony i pogadać o oknach (a nie o cenie). Zacznij temat od tego, że szukasz najlepszych okien jakie punkt ma w ofercie. Wyceń je. A potem poproś o jakieś tańsze i zapytaj w czym tkwi różnica ..

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HST przesuwne kosztują, projektant mi na poczatku wywalil przeszklenie w salonie ponad 4 metry, powiedzialem mu ze chyba zglupial, ile za okno przesuwne zaplace? No to powiedzial kolo 15-20 tys, to popukalem go w czolo, mowie rob 3 metrowy otwor. Poszly okno tarasowe dzielone na trzy , jeden fix i dwa otwierane i jest super, nie kumam co ludzie maja z tym HST jedyna ich zaleta ze mozesz tam kanape pod oknem ustawic i otworzysz okno, ale po co znowu tam stawiac kanapne skoro bedziesz tamtedy chodzil i otwieral to okno?

 

No ale kto jaki ma portfel. Generalnie wszystkie dzis okna jakie nie wezmiesz spelnia norme, trzyszybowe, kwestia portfela jakie chcesz. Ja wzialem standard bodajze na profilu salamander82, nie chce sklamac ale chyba tak. Zaplacilem za 12 sztuk troche wiecej niz za jedno wielkie HST. Z tego ze mam rekuperacje, wstawilem cztery okna fix jedno w salonie, dwa w garazu i kotlowni, bo po cholere tam je otwierac?

 

Wstawisz okna, wezmiesz sie za eletkryke , tynki to zapomnisz co tam kupiles i jak wyglada. To samo z dachem, nie ma co sie podniecac.

 

Idz do salonu, pojdz zobacz i wybierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Stoimy przed wyborem okien do nowobudowanego domu. W zasadzie byłem juz w 100% przekonany do wyboru Oknoplastu na profilu PAVA + HS aluminiowy Aluprof 77SI kiedy to na budowie odwiedził mnie przedstawiciel sprzedający okna EUROCOLOR które okazały sie 20% tańsze (profil schuco 82MD).

Starałem sie wyszukać jak najwięcej informacji/opinii o producencie jednak nie ma ich za wiele (jednak większość pozytywna - szczególnie zadowoleni ludzie są z okien na profilu REHAU). Jedna uwaga techniczna jaka mam do okien EUROCOLOR to brak zgrzewu V-perfect. Nie wygląda to zbyt estetycznie jednak nie widziałem jeszcze tego w przydatku okien w kolorze antracyt może nie będzie sie drastycznie rzucać w oczy. Trochę zastanawia mnie skąd az taka różnica w cenie biorąc pod uwage ze EC ma okna na chyba najdroższych profilach PVC firmy schuco. Część to na pewno koszta marketingu oknoplastu jednak wciaz mam pewne wątpliwości czy nie idzie tez za tym jakość okien oraz okleiny.

 

Mogę was prosić o jakieś opinie o tych dwóch producentach? W przypadku Eurocolor szukam także opinii odnośnie okien a aluminium - także chcielibyśmy wziąć HS w alu plus część okien typu fix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Jestem po pomiarach i Pan sugeruje/rekomenduje montaż: od zewnątrz taśmę rozprężną i wewnątrz masę. I w taki wariant będę szedł.

 

Dzięki wielkie za pomoc.

 

Cześć,

 

Doszło do wymiany okien. Natomiast pojawił się problem. Podczas montażu jednego z okien, montażyści uszkodzili ramę okna jak na zdjęciu:

https://i.imgur.com/FJKgbrX.jpeg

 

Co z tym zrobić? Coś poważnego, żądać wymiany okna? Zostawić?

 

@finlandia co o tym sądzisz?

Edytowane przez dzik133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki rodzaj zgrzewu, że jest słaby na krawędzi. Raczej samo właściwe okno się nie uszkodziło, tylko rant i będzie to w dużej części zakryte obróbką. Do tego pewnie po wyjęciu klina się wyrówna.

 

Napisz to w protokole odbioru. Ja bym nie robił afery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki rodzaj zgrzewu, że jest słaby na krawędzi. Raczej samo właściwe okno się nie uszkodziło, tylko rant i będzie to w dużej części zakryte obróbką. Do tego pewnie po wyjęciu klina się wyrówna.

Dzięki za info. Dokładnie jest jak piszesz, jest to zakryte obróbką.

 

Napisz to w protokole odbioru. Ja bym nie robił afery.

Tak właśnie zrobiłem, dopisałem do protokołu. Zastanawiałem się tylko czy coś więcej mogłem zrobić ale już wyjaśniłeś temat (i tym samym uspokoiłeś mnie).

 

Dzięki!

Edytowane przez dzik133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej,

 

Czeka mnie wymiana stolarki okiennej w mieszkaniu, łącznie 6 okien.

 

Zastanawiałem się między Aluplast'em Ideal 8000 a Drutex'em Iglo Energy Classic, niestety wertując to forum już totalnie zgłupiałem :|.

 

Wiem, że ważny jest producent, dlatego w przypadku Aluplastu rozważałem Plastmat, ale ostatnio trafiłem również na Feneste, którzy mają w ofercie masę wiodących producentów.

Miał ktoś może przyjemność współpracować z tymi producentami ?

 

PS. Ktoś może polecić jakiegoś solidnego wykonawcę w okolicach Katowic ?

 

Z góry ogromne dzięki.

Edytowane przez Mark87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej,

 

Czeka mnie wymiana stolarki okiennej w mieszkaniu, łącznie 6 okien.

 

Zastanawiałem się między Aluplast'em Ideal 8000 a Drutex'em Iglo Energy Classic, niestety wertując to forum już totalnie zgłupiałem :|.

 

Wiem, że ważny jest producent, dlatego w przypadku Aluplastu rozważałem Plastmat, ale ostatnio trafiłem również na Feneste, którzy mają w ofercie masę wiodących producentów.

Miał ktoś może przyjemność współpracować z tymi producentami ?

 

PS. Ktoś może polecić jakiegoś solidnego wykonawcę w okolicach Katowic ?

 

Z góry ogromne dzięki.

 

Aluplat 8000 to stary dobry profil. Tylko pytanie jak zostanie wykonany. Jakąś odpowiedź znajdziesz w deklaracjach właściwości użytkowych, świadectwach z badań lub dobrej oferty.

Ale przeglądam strony obu wskazanych marek i tam nie ma konkretów a szereg wątpliwości:

- Plastmat z Zielonej Góry ? - na stronie nie ma tego profilu a jedynie marki kilku innych producentów więc wyglądają na dystrybutora (co nie jest wadą)

- Feneste? Piszą że "omijają dystrybutora" i dlatego jest taniej, ale nie wyglądają na producenta, bo ofertę mają tak szeroką, że...

Obie opcje nie wzbudziły mojego zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dzięki za odpowiedź @finlandia.

 

Wkradła mi się literówka i chodziło o Plastmar z Mysłowic.

Co do Feneste - temat sam się rozwiązał, bo nie realizują zleceń na terenie Katowic.

 

Nie mniej, czytając wczoraj forum do późnych godzin nocnych wyleczyłem się z Aluplasta i Drutexa i skłaniam się w kierunku Veki SL 82.

I teraz :) mam na stole 3 firmy:

 

Oknoland - produent Śląska Fabryka Okien KNS

MAST Śląskie Okna - producent Team Plast

oraz tutaj niestety wycena dopiero będzie na przyszłą środę :/

Deziro - z oknami V82 od Vetrex.

 

Dodatkowo w MAST Śląskie Okna zainteresował mnie profil Gealan Linear - strasznie atrakcyjny wizualnie w mojej opinii.

Producent również Team Plast. Miał z nim ktoś może do czynienia ?

 

Na zakończenie, w jednym z miejsc, które dzisiaj odwiedziłem, a było ich całkiem wiele, usłyszałem że drzwi balkonowych nie warto robić w opcji RU, tylko w samej opcji R, dzięki czemu na wysokości klamki, po przeciwnej stronie można coś tam dodatkowego zainstalować i okno będzie trzymać szczelność zdecydowanie dłużej niz w wersji RU, gdzie takiego czegoś zainstalować przez opcję U się nie da :o

Ile w tym jest prawdy ?

 

Z góry dzięki ogromne za pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd te złe zdanie o aluplaście. Nie pamiętam rzetelnego postu, który nadawałby się do dyskusji. Owszem - najsłabsze okna w mojej historii były na tym profilu, ale dlatego, że miałem też taniego producenta. Po wyeliminowaniu go z oferty reklamacje zmalały. Teraz je mam na okna.... veka 82... Dlaczego? bo niemal w całości opieram na nich ofertę. I mam dobrego dostawcę, który uznaje zgłoszenia i naprawia to co zgłoszę i go chwalę.

 

Z wymieniowymi producentami mam dobre skojarzenia. Teamplast brałem pod uwagę do współpracy (przegrała logistyka drobnych zamówień).

Gorzej z wykonawcami. Zaczynając od poprawionego producenta po dealerów - widzę że to harde firmy :D

 

Nie jestem przekonany czy kanciasty profil technicznie będzie lepszy (woda nie będzie spływać a stać na poziomej powierzchni). Na wygląd przestaniesz zwracać uwagę po krótkim czasie.

 

Do okna rozwiernego mnożna założyć skuteczne dociski zewnętrzne. Nie zakłada ich nikt fabrycznie, bo są brzydkie. Ale stosują je serwisanci po latach, jak okno jest już mega krzywe.

Za to w oknach RU da się regulować docisk na rolkach. Realnie: okno rozwierne będzie mniej awaryjne (mniej pracującego okucia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dzięki za odpowiedź i opinie @finlandia, bardzo pomocne.

Lineara odpuszczę zatem i skupię się głównie na aspektach technicznych.

 

W takim razie rozejrzę się jeszcze za wykonawcą :)

Mogę tylko spytać na jakiej podstawie oceniasz dealerów, żeby nie uderzać tu z każdym którego znajdę :D

Na bazie ogólnodostępnych ocen w necie czy macie może jakieś branżowe kanały ?

 

PS. właśnie dostałem wycenę na Kömmerling 76 od PREMIOKNA - DM Projekt, mało o tym w internetach jest niestety, ale ponoć profil dobry.

Podpytam o producenta i zobaczymy, w sumie Veke też mają w ofercie.

 

PS2. - jakbyś był kiedyś w Katowicach to masz u mnie dobre piwko za pomoc ;)

 

Dzięki,

M.

Edytowane przez Mark87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podane nazwy sprawdzam w necie. Głównie opinie google - pozytywne czytam (widać ja są pisane: czy na zlecenie firmie, czy wymuszane na klientach) ale skupiam się na negatywnych. Też widać które są pisane przez konkurencję. Któraś z firm miała ostatnio wysyp negatywów za błahe, czasem niezasłużone acz realne tematy. To świadczy o słabych relacjach z klientami.

No i odpowiedzi na opinie dużo mówią - sam nie jestem takie pokorne ciele słodzące inwestorom, ale też nadmierna opryskliwość razi w oczy..

A do tego strony www, galerie realizacji oraz profile na fb. Tu widać dużo na temat firmy. Jedni do bólu profesjonalni (zero własnych zdjęć, strona która mogła by po zmianie logo służyć każdej innej firmie) a inni... zbyt nieświadomi krytycznych opinii i puszczają w świat wszystko, nawet fuszerki.

 

Ps. Poczytałem opinie o firmie wskazanej w ostatniej propozycji: same słodycze, większość postów pisana jakby jedną ręką :) Bardzo rzadko spotyka się by ludzie chwalili monterów z imienia - a tu niemal każdy....

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o porade w sprawie oferty na okna.

Okna do nowego domu. Łącznie 12 sztuk.

Wymiary uśrednione 160x140 (dla okien) oraz 165x210 (dla drzwi balkonowych). Brak systemów przesuwnych.

 

Chce zamowic montaż szczelny za dopłatą, do okien balkonowych poszerzenia systemowe, chcialbym rowniez parapety z XPS.

 

Zebrałem podsuwamowanie kilku ofert ponizej. Oczywiscie, bardzo zwracam uwage na firme w ktorej okna beda zamawiane oraz jakosc montazu jaka oferuja.

 

Okna roznia sie profilami oraz parametrami. UW wszedzie w przedziale ok 0,75-0,80 W/m2K, jest to chyba ostatni parametr na ktory zwracam uwage w porownaniu.

Zalezy mi zeby okna były sztywne, nie uginały sie pod naporem wiatru oraz zeby byly szczelne.

Tutaj sa duze roznice. Druga duza roznica to cena, ktora wynosi prawie 60% miedzy najtansza a najdrozsza oferta - producentem (17.500 vs 27.500). Sa to ceny za same okna.

Niestety w niektorych wycenach brakuje podanych szczegolowych parametrów okien, nie sa to tez wyceny 1:1 (roznice w postaci ukrytych zawiasów w cenie lub braku parapetów XPS), natomiast daja juz jakis pogląd na rząd kwot.

Do tego szczelny montaz okolo 7000 zł za calosc (+/- 1000 zl w zaleznosci od wykonawcy)

 

Czy moge prosic o Wasza opinie, ktory z tych produtkow bedzie najlepszy jezeli chodzi o parametry oraz ew na drugiem miejscu cene za calosc?

Caly czas pamietam o sprawdzonej ekipie montazowej, natomiast to jest osobny temat ktory sprawdzam.

 

Vetrex Veka V82 - ok 27.500

- okucia Roto NT Designo II

- ukryte zawiasy

- klamki Hoppe

- Ramki miedzyszybowe Master Therm Ultra Czarne

- Poszerzenia systemowe oraz profile podparapetowe XPS

 

Drzwi balkonowe

UW 0,76 W/m2K

RW 37 dB

Obciazenie wiartem C2

Wodoszczelnosc 9A

Przepuszczalnosc powietrza 4

 

Okna

UW 0,78 W/m2K

RW 38 dB

Obciazenie wiartem C5

Wodoszczelnosc 9A

Przepuszczalnosc powietrza 4

 

AdamS Ideal 8000 - ok 25.000

- okucia Sigenia Titan AF

- Ramki miedzyszybowe Swisspancer Advance czarne

- Poszerzenia systemowe oraz profile podparapetowe XPS

 

Drzwi balkonowe

UW 0,79 W/m2K

RW ?

Obciazenie wiartem ?

Wodoszczelnosc ?

Przepuszczalnosc powietrza ?

 

Okna

UW 0,78 W/m2K

RW ?

Obciazenie wiartem C5

Wodoszczelnosc E1500

Przepuszczalnosc powietrza 4

 

Petecki Salamander bE82 - ok 22.300

- okucia Roto NX

- Poszerzenia systemowe

 

Drzwi balkonowe

UW 0,85 W/m2K

RW 32 dB

Obciazenie wiartem C2

Wodoszczelnosc 8A

Przepuszczalnosc powietrza 4

 

Okna

UW 0,79 W/m2K

RW 33 dB

Obciazenie wiartem C2

Wodoszczelnosc 8A

Przepuszczalnosc powietrza 4

 

Petecki Veka V82 - ok 21.000

- okucia Roto NX

- Poszerzenia systemowe

 

Drzwi balkonowe

UW 0,80 W/m2K

RW 32 dB

Obciazenie wiartem C1

Wodoszczelnosc 7A

Przepuszczalnosc powietrza 4

 

Okna

UW 0,81 W/m2K

RW 33 dB

Obciazenie wiartem C2

Wodoszczelnosc 9A

Przepuszczalnosc powietrza 4

 

Drutex Iglo Energy Classic - 17.500

- okucia Maco Multi Matic KS

- Ramki miedzyszybowe Swisspancer Advance czarne

- Poszerzenia systemowe

 

Okna

UW 0,76 W/m2K

Obciazenie wiartem C4

Wodoszczelnosc E750

Przepuszczalnosc powietrza 4

 

Drzwi balkonowe

UW 0,79 W/m2K

Obciazenie wiartem C3

Wodoszczelnosc E750

Przepuszczalnosc powietrza 4

 

Drutex nie podał parametrów okien wprost, znalazłem PDF ze specyfikacja

https://www.drutex.pl/assets/files/pliki_do_pobrania/certyfikaty_ce/CE_okna_IGLO_ENERGY.pdf

Edytowane przez mzkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o porade w sprawie oferty na okna.

Okna do nowego domu. Łącznie 12 sztuk.

Wymiary uśrednione 160x140 (dla okien) oraz 165x210 (dla drzwi balkonowych). Brak systemów przesuwnych.

 

Czy moge prosic o Wasza opinie, ktory z tych produtkow bedzie najlepszy jezeli chodzi o parametry oraz ew na drugiem miejscu cene za calosc?[/url]

 

Wyjątkowo zgodny brak opinii o podanych parametrach. Tak to już jest, mówić albo przechwalać się "parametrami", to jedno, a rzeczowo oceniać, to zupełnie co innego. Pomogę, proszę o kontakt https://oknotest.pl/portal/kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Czołem Panowie i Panie. Czeka mnie zakup okien do domu, a że mam parę zagwozdek to wolę podpytać. Między "standardami w wymiarach 150/2200; 80/260 czy 100/220 ma także 550/220 ( tutaj na środku podwójne drzwi 90 (180)/220 i dwa fixy 185/220. Czy owe wymiary od razu prowadzą mnie w alu i dyskwalifikują pcv? Czy ewentualne przedzielenia takiego fixa słupkiem coś zmienia? Z góry dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
15 godzin temu, zibi789 napisał:

Witam

Mam pytanie odnośnie producenta all windows group nysa na profilu veka 82 lub kommerling 88, czy ktos ma może zamontowane takie okna od tego producenta i poleca? lub czy ktos z profesjonalistow moze wyrazić opinie na temat tego producenta?

 

z góry dziekuje

Nie znam jeszcze firmy bliżej, ale pewnie poznam, bo niedawno kupili mojego ulubionego, najlepszego producenta okien drewnianych. 

Złego słowa nie słyszałem, a widzę że firma duża więc jakby robili źle to byłoby głośno. 

A które wybrać? Pytaj sprzedawcę. Ludzie którzy użytkują okna dadzą tylko głos w sondzie. Zadowoleni lub nie, a jeśli nie to niewiadomo dlaczego (czy okno słabe, czy zawinił ktoś inny). Sprzedawca powinien znać parametry okien, mieć dostęp do deklaracji właściwości użytkowych (w ogóle fajnie jak badania są publikowane  na stronie) i na tej podstawie doradzić. 

Jeden producent może robić lepiej Vekę a inny Komerlinga. Sam profil niewiele znaczy wobec tego, co jeszcze się da zrobić przy stworzeniu okna. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...