Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Okleina jest wytłaczana [nie jest gładka]. Mogą być słoje.

Co do odsadzenia okien od węgarków - musi być na ok. 1 cm - trzeba je uszczelnić w tym miejscu - inaczej zostanie szpara. Podaj mi adres to Ci wyślę fotkę jakie te szpary mogą być!!!!!!!!. Tu jeszcze nie umiem wstawiać zdjęć. Właśnie!!!!!!!!!!! jak to zrobić - wstawić zdjęcie.

Pytam się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dręczy mnie takie pytanko: co jest lepsze okno z okleiną czy barwione w masie.

Ci co sprzedają okna z okleiną mówią, że okna barwione w masie od słońca będą się nagrzewać i wypaczać czego efetktem może być problem z ich zamykaniem. Natomiast Ci co sprzedają okna barwione w masie twerdzą że jest to zaleta.

I jak to jest naprawdę?

Okna więcej się nagrzewają nie dlatego że są barwione, czy nie, a dlatego ze ich powierzchnia jest w ciemnym kolorze.

Różnica w profilach kolorowych polega głównie na tym, że jedne są okleinowane na białym profilu, a drugie okleinowane na profilu barwionym (najlepiej jak jest to ten sam kolor co okleina) w masie. Jedne i drugie tak samo będą się wiecej nagrzewać w stosunku do profili buaiałych, a co za tym idzie wiecej rozszerzać.

Zaletą profili okleinowanych na barwionym profilu jest to że nie widać oczyszczonych zgrzewów w narozach okien, oraz w razie ewentualnego uszkodzenia foli nie jest to tak widoczne jak w wypadku okleiny na białym profilu. W wypadku profili okleinowanych na białym profilu ślad po oczyszczej wypływce na narożach okien jest zamalowywany, które to zamalowamie jest bardzo nietrwałe.

W wypadku profili jednostronnie oklenowanych są systemy okienne które zewnętrzną ściankę mają również zabarwioną w masie na gr. kilku centymetrów.

Ot i cała prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukrecja, profile VEKA są barwione w masie i mają imitację drewna

 

nie chcę się wymądrzac, bo ekspertem nie jestem, ale to chyba jest tak, że są barwine w masie a na to i tak idzie okleina drewnopodobna, no bo jak można w masie zrobić słoje????

 

Tak samo jak w cieście, wlewa sie do ciasta masę czekoladową i zakreca i po przekrojeniu wychodza takie ciemne zawijasy.

Kiedyś Komerling robił takie profile barwione w masie bez okleiny, z widoczną fakturą drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam spotkałam się z opinią, że argon ulatnia się po pewnym czasie z szyb zespolonych !jak to jest w rzeczywistości ! pozdrawiam ana

Ulatnia się w ilości średnio ok. 1% rocznie ale współczynnik 1,1 szyby jest już przy zawartości 65% argonu w komorze szyby zespolonej.

Wiarygodny producent szyb zepolonych powinien w min. 90% wypełniać przestrzeń między szybami ale różnie z tym bywa, szczególnie w sezonie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczace odleglosci od wgarkow okien drewnianych.....

Ta szczelina MUSI byc i nie ma znaczenia czy okno jest drewniane czy PVC. Od 5 do 10 mm. Najlepszynm rozwiazaniem jest dac tam tasme rozprezna, ale jest to rozwiazanie drogie. Niestety wciaz ekonomia wymusza i wytycza sposoby montazu :(

 

Niestety wciaz chory jestem :( i sporadycznie tutaj przebywam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pilnie proszę Was i info na temat producenta Schuco ze Zduńskiej Woli p. Mielczarek. Mam od niego wycene (jedyny chyba w regionie łódzkim) i wolę sprawdzić zanim zamówię. Może znacie kogoś innego w tym regionie?

 

Pozdrawiam!

 

Cześć,

 

na schuco pracuje też firma ZIMNY (ten od skody i vw) zakład w Tomaszowie Maz. a biuro w Łodzi na Rzgowskiej oraz w Piotrkowie Tryb. na terenie biura sprzedaży aut. Osobiście cenię małą firmę z Łodzi o nazwie PROFILUX z ulicy Kilińskiego Pan Wiktor Reliszko 0 501 530 631.

ZIMNY tel. 0 507 083 611 Pan Mariusz Kubacki. Zadzwoń i sprawdź ceny - polecam PROFIL SCHUCO CT 70 jest rewelacyjny i MOIM ZDANIEM NAJLEPSZY !!!

 

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na schuco pracuje też firma ZIMNY (ten od skody i vw) zakład w Tomaszowie Maz. a biuro w Łodzi na Rzgowskiej oraz w Piotrkowie Tryb. na terenie biura sprzedaży aut. Osobiście cenię małą firmę z Łodzi o nazwie PROFILUX z ulicy Kilińskiego Pan Wiktor Reliszko 0 501 530 631.

ZIMNY tel. 0 507 083 611 Pan Mariusz Kubacki. Zadzwoń i sprawdź ceny - polecam PROFIL SCHUCO CT 70 jest rewelacyjny i MOIM ZDANIEM NAJLEPSZY !!!

 

Wielkie dzięki, właśnie przymierzam się do CT 70 i zastanawiam się jeszcze nad szybami (P2 czy P4). Możecie coś poradzić? Okna są spore np 3 szt. 1,8x2,35 z dwustronnym kolorem złoty dąb i ze wzmocnionymi okuciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że możemy poradzić.

:lol: Przede wszystkim skorzystaj z funkcji SZUKAJ. Tylko w tym roku temat okuć antywłamaniowych czy okien z okleiną jedno, dwustronnooo (o okuciach antywłamaniowych nie wspomnę), był poruszany co najmniej kilka razy.

Jak coś poczytasz na temat, to będziesz wiedział czego nie wiesz i wtedy śmiało pytaj :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

no i na mnie przyszedł czas, zakupy wprawdzie jeszce za jakiś czas, ale teraz przeglądam oferty różnych firm okiennych- drewniane sosna, czy ktoś coś dobrego na temat okien firmy DOMEX (domex.com.pl)

Dostałem dobrą wycenę, tylko chcialbym jeszcze jakość przez kogoś zweryfikować. DZIĘKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, właśnie przymierzam się do CT 70 i zastanawiam się jeszcze nad szybami (P2 czy P4). Możecie coś poradzić? Okna są spore np 3 szt. 1,8x2,35 z dwustronnym kolorem złoty dąb i ze wzmocnionymi okuciami.

 

moim skromnym zdaniem, różnica funkcjonalna między p2 a p4 jest niewielka, a cenowa spora. ja bym nie dokładała, chyba że miałabym rezydencję wypełnioną malczewskim i brylantami, na skraju lasu.

poza tym zastanów się nad dwustronnym kolorem. pamiętaj, że przez wiele, wiele lat będziesz miał w chacie brązowe okna. w środku. a jak ci się znudzą? ja będziesz chciał wymalować pokój na różowo? białe są uniwersalne i neutralne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na schuco pracuje też firma ZIMNY (ten od skody i vw) zakład w Tomaszowie Maz. a biuro w Łodzi na Rzgowskiej oraz w Piotrkowie Tryb. na terenie biura sprzedaży aut. Osobiście cenię małą firmę z Łodzi o nazwie PROFILUX z ulicy Kilińskiego Pan Wiktor Reliszko 0 501 530 631.

ZIMNY tel. 0 507 083 611 Pan Mariusz Kubacki. Zadzwoń i sprawdź ceny - polecam PROFIL SCHUCO CT 70 jest rewelacyjny i MOIM ZDANIEM NAJLEPSZY !!!

 

Wielkie dzięki, właśnie przymierzam się do CT 70 i zastanawiam się jeszcze nad szybami (P2 czy P4). Możecie coś poradzić? Okna są spore np 3 szt. 1,8x2,35 z dwustronnym kolorem złoty dąb i ze wzmocnionymi okuciami.

 

Szyba P2 ma grubość 8,8 mm i budowę 44.2 czyli 2 szyby 4mm sklejone 2 foliami PVB każda grubości 0,38 mm w przybliżeniu 0,4 mm.

 

Szyba P4 ma grubość 9,5 mm i budowę 44.4 czuli 2 szyby itd..

 

Oczywiście szyba P4 będzie trudniejsza do przejścia dla złodzieja niż P2 - natomiast co do precyzyjnego określenia która z nich to powinieneś się skontaktować z AGENTEM UBEZPIECZENIOWYM. Dlaczego? To oni decydują, która z tych klas oporu ma charakterystykę antywłamaniową - różne biura w różnych rejonach Polski (w zależności od statystyki włamań)

traktują ten temat. Pamiętaj, że zastosowanie odpowiedniej szybki da Ci rabat przy składce rocznej nawet do 10% !!!

 

Cena - TARGUJ SIĘ my Friend.

 

Pozdrawiam

 

P.S> szyba zespolona o budowie P4/16Argon/ 4 Thermofloat ma podwyższoną dźwiękochłonność Rw=39 dB w stosunku do szybki 4/16/4 gdzie Rw = 32 dB. Wbrew pozorom to ważne info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze cos powiedziec o oknach firmy Mazur z Makowa Podhalańskiego bo jak na razie nic nie znalazlam na forum

bede wdzieczna

pozdrawiam

 

Maków Podhalański to takie małe zagłębie stolarskie jest tam kilka firm - myślę, że powinnaś producenta popytać o dotychczasowe realizacje (weż adresy) i sprawdź opinię użytkowników np. telefonicznie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...