Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

O oknach trochę z innej strony...

Przy wyborze producent okien nie tylko jest ważna jakość okien czy montażu. Ważna jest również jakość obsługi po zamontowaniu okien.

Ja polecam Gebauera. Okna są super. Ale obsługa naprawdę super.

Miałem kilka usterek podczas montażu, reklamowałem jedną szybę (przyjechała zarysowana), zamek w drzwiach.

Pan od reklamacji zadzwonił nastepnego dnia po montażu. Sprawnie i szybko załatwia każdą reklamację bez zbędnej dyskusji i analizowania, czy to aby na pewno wina producenta.

Polecam

am

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy okna firmy Okfens sa dobre i solidne? Przedstawili nam najbardziej atrakcyjna oferte, lacznie z montazem. Niestety na forum nie znalazlam Waszych wypowiedzi o oknach tej firmy. Moze ktos jednak je ma lub zna i moze sie wypowiedziec. Dzieki i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-05-29 09:02, pchelek wrote:

:grin: anonimowy GEALAN nie produkuje odchudzonych profili ze ściankami grubości 2,5 mm

Oficjalnie dopuszczone profile o ściankach zewnętrznych widocznych {to te w płaszczyźnie okna} o grubości 2,5 mm [ale nie mniej] i 2,0 mm zewnętrznych niewidocznych {to te od strony muru i od strony wrębu na okucia} mają:[zazwyczaj po trzy profile - jeden słupek, jedna rama, jedno skrzydło]

VEKA EUROLINE, ALUPLAST 2000 EURO, SCHUCO EURO 2000, cały system SPECTUS, cały system WYMAR

Tzn Gelan oficjalnie nie produkuje? Bo czym można wytłumaczyć fakt że mam kawałek profila gdzie zewnętrzne ścianki maja 2,3-2,5 mm grubości. (jezeli to potrzebne chętnie podeślę)

Polecam wszyskim odwiedzenie producenta okien, które chce się kupić. W czasie produkcji powstaje masa odpadu i dobrze się zakręcając można sobie cóś nie cóś do domciu skubnąć, (ale nie na zasadzie że producent ci sam przyniesie), żeby na spokojnie porównać z innymi profilami. Widać wtedy z jakiego profilu robi, jakie wzmocnienie stoduje itp...

 

I jeszcze ponoć nie ma różnicy w stosowanym pcv do produkcji profili. W takim razie porównując profile róznych producentów (a trochę tego nazbierałem), mogę powiedzieć że róznią się kolorem (są białe, szare, rózowe i inne) powierzchnią, jedne są matowe (prawie chropowate)inne gładkie jakby pociągnięte lakierem, na jednych widać wyraźne smugi pewnie zużytego urzadzenia do tłoczenia, jedne są miękkkie inne twarde itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: te gładkie są nabłyszczane np GEALAN

odcieni bieli jest masa - stąd różnice w kolorze

te miękkie to najprawdopodobniej za dużo kredy dodali w produkcji [jest tania]- jest to wada

te smugi to faktycznie wady tłoczników

Generalnie wszystkie systemy są bardzo zbliżone jeślic chodzi o mieszanki PVC - wszystkie muszą mieć te same parametry fizyko-mechaniczne.

Jak masz odchudzony GEALAN to jest to słaba wiadomość bo oficjalnie tego nie mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to słaba wiadomość???

Oficjalnie nie ma, a tak naprawdę ci co kupili normalny profil tak naprawdę kupili okna z cienkich profili i nawet nic o tym nie wiedzą?

Być może takie praktyki stosowane są też w innych systemach okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oszustwem jest to, że nie ma cienkiego gelana, czy to że produkują cienkiego, a nic nikt o tym nie wie ???.

Skoro dotychczas nie oszukiwała to tym bardziej nie jest to "słaba wiadomość". (jak to nazywasz)

Nie zabierałbym głosu gdybym nie miał namacalnego dowodu w postaci kawałka profila (zdobytego zresztą u producenta okien). http://www.smilies.nl/groot/zorro.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszustwem jest to, że o tym nie informują.

W prawie każdym systemie są odchudzone profile - są to zawyczaj dwa [trzy] podstawowe profile a pozosta

 

    e pochodzą od tłustych.
    Odchudzenie potania produkcję bo na metr profila idzie mniej tworzywa.
    Oficjalnie odchudzone profile mają podane poniżej firmy i mają legalne ich dopuszczenie - VEKA EUROLINE, IDEAL 2000 EURO, LB Profile Styl 2000 EURO, SCHUCO EURO, PLUSTEC EURO 2000.
    Pozostałe jak mają te profile odchudzone to mają je nielegalnie i sprzedając je oszukują.
    Te odchudzone systemy biorą się stąd, że w cale Europie [poza Niemcami] są legalnie dopuszczone.
    Niemcy ich nie mają bo to żadna oszczędność a pozatym ustniki [maszyn do tłoczenia profil] szybko się wycierają i grubość ścianek wpada w te tłuste. Koszty samego ustnika to ok 20.000 EURO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla mowa juz o oknach przesuwnych, a czy Ktos orientuje sie z jakiego profilu powinny byc wykonane drewniane podwojne okno balkonowe o wymiarach 2x0,95 szerokie i wysokie na 2,30 m ? Chodzi mi o okno bez slupka po srodku. Boje sie, ze taki rozmiar moze prowadzic do jakis wypaczen okna czy czegos podobnego.

 

p.s. Pchelek - czy moglabym prosic o przeslanie instrukcji montazu takiej jak dla Reginki i cos o oknach na moj adres:

[email protected]

z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

GORAN, FERNO ..............................URZĘDOWSKI

Goran ma okna sprawdzone, FERNO też. GORAN ma swoją aprobatę. FERNO będzie miał. URZĘDOWSKI nie sprawdzał okien i do tego ma tak zwane "suche" szklenie co się nadaje do Afryki ale nie w Polsce i w polskim wilgotnym klimacie. Znam wiele różnych opinni o jego oknach.

Ze znajomymi to można piwko pić ale nigdy w życiu nie wchodzie się w interesy bo się można obrazić na całe życie.

Wysyłam instrukcje montażu do elzbieta i domansk i slawek

Od poniedziałku jestem na urlopie.

W razie czego podaję telefon - 501927942

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...