Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Charlie - już odpowiadam.

temperatura uplastycznie PVC to 75 - 80 stopni.

Jednakże bywają takie systemy [a raczej system - co jest wytłaczany z jakiejś "dziwnej" mieszanki] co się uplastycznia w temp. ok. 70 stopni.

Nie mogę powiedzieć co to jest, niestety.

Według moich obserwacji najbardziej trwałe są te profile co są na stabilizatorach ołowiowych, te na innych stabilizatorach są bardziej podatne na uplastycznienie. Wiadomo powszechnie że te profile na stabilizatorach ołowiowych mają mniejszą chłonność wody niż te na innych stabilizatorach. Jak profil ma większą chłonność wody to jest bardziej wrażliwy na wysokie temperatury - woda dobry przewodnik i jak się nagrzewa to się rozszerza.

Według badań niemieckich temperatura na bardzo ciemnych i nie gładkich profilach może dojść do 80 stopni - oczywiście są to skrajne przypadki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Tak cieple okna ze wzgledu na typ ogrzewania i latwosc utrzymania komfortu.

Podlogowka z parkietem, ....

proponowalbym pieciokomorowke np. Rehau z szyba 1,1 - calosc ma 1,2-1,3

Nie przesadzalbym z tym klopotem z zachowaniem komfortu - jesli masz zrobiona dobrze podlogowke to przy oknach powinienes miec zageszczenie co najmniej trzech nitek wezownicy - to w zupelnosci wystarcza by komfort xachowac nawet przy oknie trzykomorowym i szybie 1,1 (calosc ma 1,3-1,5)

Oczywiscie jak juz tu wspomnial stary globalny wspolczynnik k przegrodzy zalezy od proporcji szyby do calosci okna a to jest zmienne w zaleznsci od ilosci skrzydel i wielkosci samego okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka.

Szefem produkcji jest tam "stary fachura" co przeszedł z firmy POLSKONE.

Znam go osobiście i produkcję firmy też niedawno widzia

    em osobiście.
    Można im zaufać. Jak się ten szef produkcji nazywa i jak do niego się zwrócić to Ci podam jutro. Tylko mi przypomnij bo moja pamięć jest ostatnio dziurawa.
    Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek

w sumie to info bezposrednio do ciebie ale na ogolnym by wszyscy te opowiesc uslyszeli

Nasze wysilki jak widze miedzy bajki wlozyc mozna gdyz......

wymianiam teraz okna (jak zwykle he he he) dla odmiany.... chwilowo do zakonczenia prac nie wyjawie gdzie i mam doczynienia z kilkoma innymi ekipami oraz inspektorem nadzoru. Mam kilka uwag ktore powoduja, ze wlasciwie wlosy moge sobie wyrywac z prawie lysej mojej lepetyny

 

O pozostawianiu klinow pod oknami NIKT z nich nie slyszal i uwaza to wrecz za BLAD montazowy !!!!. To, ze mowia to montazysci - no.... jestem w stanie jeszcze pojac (wiekszosc wlasnie tak robi i efekty obaj znamy) ale mowi to Inspektor Nadzoru !!! Malo tego, zabronil pozostawiac kliny pod oknem i montowac je na kotwy!!! Okna duze, aluminiowe, ciezkie i juz wiem co bedzie za rok najdalej dwa. Taki malo pojetny jest, ze jesli pozostawie kliny to mi roboty nie odbierze!!!

Co Ty na to? I skad ci ludzie maja uprawnienia by zostac Inspektorami Nadzoru????

Z pelna premedytacja montowane sa okna z kardynalnym, podstawowym wrecz ksiazkowym bledem!!!

I kilka jeszcze inych ale mniej waznych kwiatkow montazowych.

 

Naprawde musimy ten poradnik skonczyc choc z drugiej strony to i tak nic nie zmieni - ludzie jacys nierefolmowalni sa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu montowaliśmy ponad 800 okien z szybą 10/16A/4 (trochę waży)w nowym bloku i wręcz wyprosiłem u inspektora nadzoru i kierownika budowy pozostawienie klinów pod oknami .Podobno obydwaj pierwszy raz o tym słyszeli -nawet o plastikowych . Nie omieszkali zaznaczyć na protokole odbioru ,że przed montażem parapetów wewnętrznych (chyba już niebawem) mamy sie

pojawić na budowie i powyjmować te nieszczęsne kliny spod okien opiankowując powstałe dziury .Jak już odpowiednio podnieśli mi ciśnienie

to chciałem je powyjmować -nie my montujemy parapety i niech inni się męczą .Tylko teraz miałbym telefon ,że okna są krzywe .

 

Jeżeli ten poradnik nie stanie się Polską Normą to nikt z ludzi mających coś do powiedzenia przy takich robotach nie zada sobie trudu aby go przeczytać a tym bardziej do niego stosować .Mam jednak nadzieję ,że może indywidualni inwestorzy trochę poczytają i zaczną wymuszać na montażystach stosowanie niektórych zasad i patentów .Niestety ,montaż wtedy zdrożeje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Jeżeli ten poradnik nie stanie się Polską Normą to nikt z ludzi mających coś do powiedzenia przy takich robotach nie zada sobie trudu aby go przeczytać a tym bardziej do niego stosować .

Fakt - czasem zastanawiam sie czy analfabetyzm nie jest zmora wiekszosci inspektorow ;)

....Mam jednak nadzieję ,że może indywidualni inwestorzy trochę poczytają i zaczną wymuszać na montażystach stosowanie niektórych zasad i patentów .Niestety ,montaż wtedy zdrożeje ....

Tak sadzisz? Wciaz wygrywa kasa - ten kto mnie zarzada ten wygrywa. Przy takim podejsciu jedna z najlepszych i w miare wygodnych metod montazu (na tasme rozprezna) nie ma racji bytu w tym kraju :( Dla wiekszosci montazystow to wydumane fanaberie ludzi siedzacych za biurkiem i rysujacych sobie okienka i jak je w murze osadzic i taka opinie rozpowszechniaja. Co prawda przy wymianie taka tasma w wiekszosci zastosowania nie znajdzie ale na nowych inwestycjach? Toz to idealne rozwiazanie!!! Ale jako drozsze - przegrywa na wstepie

Echhh..... szkoda gadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejma prośba o podzielenie się wiedzą;

 

- czy okno zamontowane na stałe (fix) może występować w wersji wk3/P4 (antywłamaniowej)?

- czy fix jest dużo tańszy?

- czy okna stollar (drewniane) są ok?

- czy ktoś ma doświadczenie w kupowaniu (wraz z montażem) okien stollar w firmie Omega przy al. krakowskiej 63 w warszawie (raszyn)?

 

będę niezmiernie wdzięczny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejma prośba o podzielenie się wiedzą;

 

- czy okno zamontowane na stałe (fix) może występować w wersji wk3/P4 (antywłamaniowej)?

- czy fix jest dużo tańszy?

- czy okna stollar (drewniane) są ok?

- czy ktoś ma doświadczenie w kupowaniu (wraz z montażem) okien stollar w firmie Omega przy al. krakowskiej 63 w warszawie (raszyn)?

 

będę niezmiernie wdzięczny,

 

1. Nazwa WK1 ,WK2 itd. odnosi się do okuć a w wersji FIX okucia nie występują . Szyby w FIX-ie możesz zastosować jakie chcesz -P4 również.

Niektórzy producenci zalecają przy tej szybie przykręcenie listew przyszybowych na wkręty(np. z jakimś kapturkiem ) zapobiegające "wyskoczeniu" tychże przy mocnym uderzeniu z zewnątrz -szyba może wpaść do mieszkania .Nie wygląda to co prawda estetycznie ale wzmacnia znacznie .

2. Są dwa rodzaje FIX-ów :

- w ramie -średnio tańszy o ok. połowe od okna otwieranego

- w skrzydle -tańszy tylko o okucia na dane skrzydło -średnio 70-120zł

3. Moim zdaniem Stollar jest ok -nie wiem jak jego przedstawiciele

4.Jeszcze niedawno handlowali Urzędowskim ,którego strasznie zachwalali.

Ciekawe dlaczego zmienili dostawcę ?

Bye

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki stary, dobre informacje, w tej omedze gość/chyba właściciel zrobił na mnie wrażenie raczej "pokrętnego", zmieniał zdanie w zależności od od tego ile wiem na dany temat, urzędowskim jeszcze chyba handluje ale ponoć preferuje teraz współpracę ze stollar, wielkie dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o przykręcaniu listew miałem na myśli okna plastikowe .

Wracając do drewna -Stollar posiada również w ofercie system nazwany 2001 .Różni on się tym od innego "drewna " że listwa przyszybowa jest zrobiona z tego samego kawałka ramiaka co skrzydło jako całość - po prostu nie jest osobną częścią ,mimo że tak wygląda od środka mieszkania ,co widać na ich stronie http://www.stollar.com.pl . Okna są skręcane na śruby i czopy ustalające razem z szybami a potem sylikonowane . To by było tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff..... ulzylo - pojawil sie jak widze jeszcze jedne fachowiec :) pomagajac innym :)

stary - w imieniu swoim i Pchelka dziekujemy za fachowe porady innym

Dodalbym do wtej wypowiedzi tylko uzupelnienie - przy WK-II teoretycznie wymagane jest mocowanie listew przyszybowych (przy PVC) co 20 cm wkretami i nie ma znaczenia czy to FIX czy skrzydlo. A, ze nikt tego nie czyni z racji estetyki to inna sprawa. I jeszcze jedno - oszczednosc na fixie w ramie niestety nie jest 50% ale dosc znaczna (20-40% w zaleznosci od firmy)

Pozdrawiam stary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...