Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

maxymov nie obrazaj sie ;) po prostu twoj opis byl malo konkretny by cokolwiek doradzac czy opinie wiazaca wyrazic

Oprocz tych co Pchelek wymienil znalazloby sie killka jeszcze. Oklein jest sporo (zarowno standardowych jak i na zyczenie) wiec bez blizszych danych.....sam rozumiesz

A Charlie ma dobry chumor stad taki jego tekst :) a szpeniu z niego tez dobry :) jak Pchelek czy Stary ;)

A podsmiechujki ;) robic - oj oj oj czasem odrobina dystansu i usmiechu cenniejsza od rad tutaj dawanych heheheheheeeeee przez co poniektorych "fachowcow" - jak chocby "buszujacy w oknach" - ze takiego tu przypomne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.....OK Jakie tam obrażaj ......... :D

 

Tyle, że jako laik w temacie już bardziej nie mogłem sprecyzować pytania a wiem jedno- na 100% nie była to okleina.

 

Swoją drogą, ciekawy jestem twojej reakcji gdy na zadane pytanie z dziedziny w której nie czujesz się mocny,zamiast oczekiwanej w napięciu i z wypiekami na twarzy odpowiedzi zostajesz wyśmiany? :( :( :( :o :o

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podanych przez Pchelka prawdopodobnych profili - wszystkie sa podobnie dobre.

Wszystko zalezy od uczciwosci producenta, wielkosci okien i jesli jakies sa na granicy wymiarow dopuszczalnych przez system takze od ich usytuowania wobec stron swiata oraz od montazu (szczegolnie kolor)

Jak sie cofniesz - dokladny opis tego wszystkiego znajdziesz

w postach Goscia, Pchelka i Charliego jak i moich

Wiem, ze 54 strony przerazaja ale ......... jest to pouczajaca lektura

Sadze, ze warto ten material sobie przyswoic - przyda sie na pewno

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciag dalszy przygod na inwestycji :)

Zamontowalismy patapety zewnetrzne zgodnie ze sztuka. Wrecz idealnie - Pchelek wie o czym mowie gdyz kiedys poprawialismy taki montaz po innych. I wiecie co? Zaskoczenie ogromne. Gosc kazal parapety zdemontowac i jak za krola ćwieczka wylewke pod nim zrobic. Kurcze - parapet stalowy - fakt. Ale bez drutu mocujacego i lutowanego od czola (spece wiedza o czym mowie). Cos mi sie zdaje, ze gosc nie te ksiazki czytal

Pozdraiwam wszystkich, ktorzy z genialnymi Inspektorami Nadzoru maja doczynienia i zarazem wyrazy wspolczucia, Czasem to az chec czlowieka bierze by takiemu mlotkiem 5kg wiedze wbic do glowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdraiwam wszystkich, ktorzy z genialnymi Inspektorami Nadzoru maja doczynienia i zarazem wyrazy wspolczucia, Czasem to az chec czlowieka bierze by takiemu mlotkiem 5kg wiedze wbic do glowy ;)

Uważaj Jareko - inspektor może być na tym forum :D i ciekawe ,co sobie myśli ??????????????Niech ja go jutro tylko spotkam :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mnie to się chce śmiać z tych inspektorów nadzoru budowlanego - albo dyletanci jacyś albo skorumpowani do krwi i kości.

 

W Lublinie na pewnym osiedlu zakwestionował (bo nie miał co) fakt, że uszczelki są czarne a nie białe w oknach - przedstawiciel producenta i reszta łącznie ze mną zbaranieliśmy. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inspektorzy - zwlaszcza na inwestsycjach z przetargow to chyba tamat na nowy temat na tym forum

Poprzednio taki jednen ponad godzine udowadnial mi, ze nie mam racji i klocil sie w malo kulturalny sposob gdzy na jego argumenty bym drzwi balkonowe sadzicl tak by prog byl jak najmniejszy.Argumenty, ze odwodnienia beda zasloniete wylewka tarasu nie docieraly. Dopiero Inwestor okazal sie osoba lepiej znajaca sie na rzeczy od Inspektora i okna montowalismy zgodnie ze sztuka.

Coraz bardziej dochodze do wniosku, ze sa to w jakims tam procencie totalni dyletancji i ignoranci. Na 8 lat szlajania sie po inwestycjach raptem z dwoma ktorzy prawdziwa wiedze budowlana mieli mialem stycznosc (to przeraza!!!) Funkcja w sumie tylko po to by utrudnic zycie wykonawcom. By albo wyciagnac od nich kase na lapowki albo wywalic z budowy bu innych, zaprzyjaznionych w to miejsce wcisnac.

A co do tego z ktorym teraz mam doczynienia - wiecej szczegolow i uwag jak zejde z tego balaganu.

A jesli czyta to forum hehehehe niech przeczyta caly watek okien - moze w koncu sie czegos nauczy i glupot nie bedzie gadal

Mam go w glebokim powazaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam uprzejmą prośbę o podzielenie się więdzą związaną z następującymi wiążącymi się ze sobą dylematami -

który system PCV jest najbardziej "sztywny", od czego to zależy

moze który jest zbrojony najlepszym, najszerszym(?) (stalowym ?) usztwnieniem (tym w komorze),

który jest najwłaściwszy z punktu widzenia statyki i zamontowania okuć antywłamaniowych,

czy same profile (grubość) też maja w tym zakresie znaczenie, czy ilosć tych komór ma znaczenie, które okna są sztywniejsze z mniejszą czy wiekszą ilością komór?

czy okna drewniane są pewniejsze jeżeli chodzi o sztywność i cechy antywłamaniowe,

 

preferując "sztywne, twarde, zabezpieczone antywłamaniowo" okno PCV czy można postawić na Gealana (tylko który lub jaki) czy są moze w tym kontekście lepsi zawodnicy ?

a moze sztywnosć ramy/skrzydła PCV w ogóle nie ma znaczenia?

 

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam uprzejmą prośbę o podzielenie się więdzą związaną z następującymi wiążącymi się ze sobą dylematami
-zdałeś tyle pytań ,że trudno tu znależć jakąs jednoznaczną odpowiedz kogoś wyrózniającą nie dyskredytując zbytnio pozostałych systemów . Większość z nich ma do wyboru tyle kombinacji ramy i skrzydła ,że tylko od producenta okien ( jego kasy i marki ,która chce sobie wyrobić)

zależy co u nich zamawia

który system PCV jest najbardziej "sztywny", od czego to zależy
przede wszystkim zależy od wcmocnienia ,które w niego włożono -kształt i grubość chociaż PCV równiez ma w sobie jakąś statykę i od producenta czy nie zrobi Cie w bambuko :(

który jest najwłaściwszy z punktu widzenia statyki i zamontowania okuć antywłamaniowych,

wybór jest duży ,ale jeśli tak bardzo zależy Ci na sztywności to na początek - powiedzmy okna trzykomorowe (Jareko z kims tam liczyli oszczędności na ogrzewaniu)

-odrzuć wersje "odchudzone" profili np. różne lighty(Plustec)czy euro (Aluplast 2000 ,Veka) , Rehau na ramie 64 mm ,KBE - cieńsze i oszczędniejsze ścianki

- szukaj profilu ze wzmocnieniem zamknietym w ramie -zaczep antywłamaniowy (zależy od okucia )trzyma najczęściej wtedy dwoma wkrętami we wzmocnieniu a nie w samym plastiku

które okna są sztywniejsze z mniejszą czy wiekszą ilością komór?

zbyt ogólne pytanie:

1, jezeli szerokość ramy w wersji 3 i 5 komorowej jest taka sama to 3 komorówka bedzie miałe szersze wzmocnienie i co za tym idzie będzie sztywniejsza (najczęściej)

2,jeżeli 5 komorówka jest szersza np.o 1 cm to będzie odrobinę sztywniejsza nawet jak ma takie samo wzmocnienie -musisz obejrzeć przekroje w jakimś biurze

czy okna drewniane są pewniejsze jeżeli chodzi o sztywność i cechy antywłamaniowe,

generalnie drewno ma większa statykę a co do okuć to nie widze zbytniej róznicy

preferując "sztywne, twarde, zabezpieczone antywłamaniowo" okno PCV czy można postawić na Gealana (tylko który lub jaki)
można - S3000 ale ze wzmocnieniem zamknietym w ramie ,ew. droższe S 7000 -trzyuszczelkowy (ale po co )czy S8000 -6 komór- sztywny

czy są moze w tym kontekście lepsi zawodnicy ?

a moze sztywnosć ramy/skrzydła PCV w ogóle nie ma znaczenia?

często schuco pokazuje na przekrojach najgrubsze wzmocnienia tylko ilu producentów stosuje takie rzeczywiście :lol:

Podsumowując tą zamieszaną odpowiedż :

-znajdż producenta z polecenia (jak jesteś z W-wy to umów sie z Jareko na konsultację :wink: )

-przez każde okno można sie włamać -kwestia czasu i sprzętu

- nie zapominaj o alarmie

-nie zapominaj o ubezpieczeniu -okno nawet po próbie włamania kwalifikuje sie do wymiany ze względów technicznych lub estetycznych

dziękuje

tak namieszałem ,że nie wiem czy jest za co

 

PS Kogo tak sie boisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę się doczekać odpowiedzi od pchełka, więc zapytam na forum, czy możecie polecić sprawdzoną firmę w woj. lubuskim, taka co wykonuje też ogród zimowy.

Nie znam nikogo z tamtych stron ,podaj jakies wymiary i wymagania to może ktoś się odezwie- wykonawcy ogrodów tez tu zaglądaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo stary, widzę że jareko i pchełek maja naprawdę niezłą konkurencję, to jest dla wszystkich OK że się tak wymieniacie (musicie się jakoś umawiać albo macie stałe dyżury) i nie pozwalacie zostać biednym ignorantom z ich wątpliwościami pomimo że macie przecież swoje obowiązki, CHWAŁA WAM ZA TO DRODZY PRZYJACIELE !

 

nie boję się specjalnie ale jak już mam za coś płacić to lubię wiedziec za co (np. ze świadomoscią, że wydana kasa niewiele zmieni w jakimś zakresie i lepiej było z czegoś zrezygnować), pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Właśnie jestem na etapie wyboru i zakupu okien interesują mnie drewniane.

Bardzo korzystną ofertę dostałem od firmy Milewski na okna typu Soft line, choć osobiście podobaja mi się bardziej profile s-klasy dopłata 15 %.

I tu moje pytanie i prośba o podpowiedź czy warto inwestować w profil s-klasy i czy na rynku istnieją okna w porównywalnym standardzie ale tańsze

cena za okno 1480x1150 R+UR 1010Pln/netto -meranti.

Z góry dziękuję :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo stary, widzę że jareko i pchełek maja naprawdę niezłą konkurencję .......

Traktuję Ich raczej jako nauczycieli -łącznie z Charlie`m ,poza tym

mimo że "siedzimy' w oknach każdy ma inną "działkę ".

stary nie badz taki skromny - po twych postach widac ze znasz sie na rzeczy - wiec z branzy jestes :)

dorzucilbym jeszcze tylko to ze praktycznie sztywnosc jako taka nie zalezy od ilosci komor. Na sztywnosc ma wplyw tylko wielkosc i ksztalt wzmocnienia i nie zawsze wzmocnienie pelne (zamkniete) jeste sztywniejsze od walcowanego

Opisywalem tutaj kiedys roznice miedzy profilami - oj chyab w kweitniu czy maju to bylo - i realnie dopiero w sytuacjach krytycznych (ciezar, gabaryt, kolor czy biale) wychodza roznice miedzy profilami. A takich sytuacji jest naprawde niewiele

Ale jedno jest prawda - PRODUCENT!!!! jego uczciwosc i rzetelnosc - a tych niestety jest coraz mniej gdyz utrzymujac jakosc swych wyrobow maja malo konkurencyjne ceny w porowaniu z innymi co na skroty ida

I jeszcze jedno - w wresji WK-II nawet jesli zaczep trzyma tylko jedna sruba w profilu to dla zlodzieja jest to wyjatkowe utrudnienie. Unikaj Jeje takich producentow co zaczep wzmocniony wciskaja ci jako antywlam - rozpoznasz latwo - niby niczym sie nie rozni ale sruby tylko w PVC sa zamontowane. Oszusci wciaskaja nagminnie jako zaczep antywalmaniowy zaczep ze skrzydel RU (np. w okuciach Winkhausa - co nie znaczy ze Winkhaus oszukuje ludzi - co to to nie!!!! - bym zostal dobrze zrozumiany!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salamander 2D - ciekawe od kiedy ma profil 4 komorowy.

Mowisz o wersji 3D (skrzydlo) i 2D (oscieznica) i taki misz masz roznie nazywaja albo specjal, 2D plus itp.

Sam Salamander 2D to trzykomorowka

Profil dobry by nie powiedziec bardzo dobry (moja prywatna opinia!!!) z tym tylko jesli mozna doradzic - jesli mikrowentylacje zrobia ci poprzez wyciecie uszczelek czy tez uszczelke prefotrowana - wolalbym zrezygnowac (temat tez poruszany tutaj)

Jedyna tego zaleta jest to za przy zamknietym skrzydle jest nieszczelne poza tym same wady. To samo mozesz uzyskac korzytsajac z funkcji rozszcelnienia realizowaneg o klamka lub stosujac nawietrzaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...