Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

CO do cen, pozwolę sobie przytoczyć wypowiedż Jerry`ego z forum oknonetu:

 

A do mnie przylazł klient z ofertą OKNOPLASTU Kraków. Dostał 40% rabatu - płaci teraz 100% i montaż po 15 stycznia. Ja mu Gealana 4 komorowego chciałem sprzedać za 45 tyś a oni mu Vekę 4/5 komorową za 30 tyś. Wymiękam przy takich cenach i klnę jak szewc kiedy słyszę w Zetce ich reklamę z gadającym reniferem. Ale dziwne jest że OKNOPLAST już tak tanio i szybko się sprzedaje a może WYPRZEDAJE!!!

 

Dopiero szczegółowa specyfikacja pozwala zrobić rzetelna wycenę.

Gwizdki spróbuj w oknoplaście powinne te okna kosztować (biorąc analogię) ok 8 tyś brutto:lol:

 

pomińmy to co klient zrobił :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOŚĆ - ceny co poniektorych producentow to juz temat na zupelnie inna dyskusje - tez sie zastanawiam do czego to dojdzie.

Niedlugo pojawi sie haslo - sprzedajemy okna za symboliczna stowke - i wiesz co? jelenie sie znajda i kupia - bo juz inaczej ich nazwac nie mozna

Ja wszystko rozumiem, brak kasy itp. problemy ale nie dajmy sie zwariowac do reszty i choc odrobine zdrowego rozsadku niech w nas pozostanie

Kilka razty trafili do mnie klienci wyedukowani na forum (nickow nie bede przytaczal gdzy to dla nich wstyd jak sadze), niby pojeli co sie w branzy dzieje i na co uwazac nalezy i co? Poszli do jakiegos oszoloma co ulotki z rabatami 50% pod drzwi podrzucil. Oczywiscie takie chwyty jak montaz za darmo, parapety za darmo, prawie wszystko za darmo hehehe. A teraz juz kilku z pelna premedytacja skasowalem, bez ani zlotowki rabatu, na poprawkach montazowych. Moze zmadrzeja na reszte swego zycia, gdyz ludzie to jeszcze mlodzi i nie wiedza, ze lepiej uczyc sie na cudzych bledach niz wlasnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie wpadlem na pomysl by stworzyc poradnik dla Inwestora imontazysty.

W zwiazku z tym do fachwocow tu bywajacych mam prosbe - looknijcie sobie na pierwsza jego czesc i dorzuccie swoje trzy grosze do tego co napisalem.

http://www.jar-eko.home.pl/poradnik_montazysty.htm

Na pierwszy rzut poszly inwestycje

pozniej ciag dalszy takze powstanie

 

Zrobmy wspolnie errate moich wypocin tak by stworzyc razem kompedium fachowej wiedzy dla innych

 

Co o tym sadzicie - odp na priv czy tutaj - dowolnie

Ale uwagi co do tresci tam zamieszczonej - na maila - bedzie mi latwiej zmiany wprowadzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sami wiecie na rynku jest ciężka sytuacja - popyt niewielki a podaż olbrzymia. Im większa firma tym koszta stałe większe - leasingi, kedyty trzeba płacić a obrotu nie ma. Więc co się robi - obniża się cenę aby się kręciło. Myślę, że w obecnej sytuacji do zaspokojenia sprzedaży wystarczy 30 - 40% potencjału produkcyjnego w kraju. Jeśli taka sytuacja przerzuci się na 1 połowę 2005 roku ( czego jest duże prawdopodobieństwo) to skończy się to dla niektórych producentów żle. A później znowu powstanie nowe i tak w koło macieju. :lol:

Nawiasem mówiąc to dostajemy ostro w dupę po wejściu do UE. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - taka sytuacja juz jest - nie trzeba czekac do polowy przyszlego roku - juz firmy plajtuja - duze i co nie jest bez znaczenia - dobre. Przetrwaja male i garazowcy (garazowcy co najbardziej rynek psuja :( )

Winkhaus ma 30% obrotu w okuciach w poruwaniu z analogicznym okresem ubieglego roku - to o czyms swiadczy

A te nowe - zanim opanuja produkcje - tez bedzie niewesolo

Oj ciezkie czasy dla okniarzy ....ciezkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie wpadlem na pomysl by stworzyc poradnik dla Inwestora imontazysty.

W zwiazku z tym do fachwocow tu bywajacych mam prosbe - looknijcie sobie na pierwsza jego czesc i dorzuccie swoje trzy grosze do tego co napisalem.

http://www.jar-eko.home.pl/poradnik_montazysty.htm

Na pierwszy rzut poszly inwestycje

pozniej ciag dalszy takze powstanie

 

Zrobmy wspolnie errate moich wypocin tak by stworzyc razem kompedium fachowej wiedzy dla innych

 

Co o tym sadzicie - odp na priv czy tutaj - dowolnie

Ale uwagi co do tresci tam zamieszczonej - na maila - bedzie mi latwiej zmiany wprowadzac

 

No kurteczka

:o :o :o

Jareko ty nie dość, że sie na oknach znasz to jeszcze czytasz w myslach :wink: 8) SZOK NORMALNY :lol:

Własnie miałem cię zahaczyć o poradnik w wersji dla słabszych :wink: co nie sa w stanie sie przebijac przez te ponad 50 stron, a chca miec pojecie aby np dopilnowac ekipy montażowej a nie pisać dysertację doktorskie. Taki poradnik w stylu 20 najważniejszych rzeczy w technice montażu okien :)

 

Wielkie dzięki za pomoc i pomysł :D

 

http://brawl-hall.com/gallery/data/media/5/best_thread_ever_by_homer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie wpadlem na pomysl by stworzyc poradnik dla Inwestora imontazysty.

W zwiazku z tym do fachwocow tu bywajacych mam prosbe - looknijcie sobie na pierwsza jego czesc i dorzuccie swoje trzy grosze do tego co napisalem.

http://www.jar-eko.home.pl/poradnik_montazysty.htm

Na pierwszy rzut poszly inwestycje

pozniej ciag dalszy takze powstanie

 

Zrobmy wspolnie errate moich wypocin tak by stworzyc razem kompedium fachowej wiedzy dla innych

 

Co o tym sadzicie - odp na priv czy tutaj - dowolnie

Ale uwagi co do tresci tam zamieszczonej - na maila - bedzie mi latwiej zmiany wprowadzac

Po prostu GENIALNY POMYSŁ z tym poradnikiem :D Krótko, zwięźle i na temat :D i tak jak pisze Oldswan nie trzeba się przebijać przez te wszystkie strony(oczywiście jeszcze raz ) tylko wszystko jest w "pigułce"

Dzięki Jareko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani spokojnie, spokojnie ..........:)

powoli powstaje - i dotyczyc bedzie przedze wszystkim poradom montazowym i ukazaniem bledow jakie przy nich popelnic mozna

Nie znajdziecie tam na pewno informaji w stylu - co jest lepsze? itp.

Z moich obserwacji widac ze przede wszystkim pieprz..... jest montaz i tu w wiekszosci lezy przyczyna waszych pozniejszych klopotow z oknami

 

Stary, Charle, Pchelek i inni spece - dorzuccie cos od siebie by naprawde stworzyc cos co przydatne bedzie nam wszystkim - zarowno montazystom jak i klientom i hmmm.....tym ktorych najbardziej nielubie ;) Inspektorom Nadzoru. Taka wymiana doswiadczen w pigulce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 okien za 17.000 to wychodzi około 1200 za okno. Jak jest 17 okien to są i jednodzielne i dwudzielne i drzwi balkonowe też. Więc nie widzę problemu w wycenie - jest korzystna. Za taki system i za takie okna i od takiej firmy.

Co do rozżalenia nabywcy okien ci ma złe parapety to jest to oczywista pomyłka przy pomiarze. Powinna być usunięta przez tych co mierzyli i co montowali. Nie widzę tu winy producenta okien. Zawiniła ekipa montażowa.

Poradnik montażysty jest już wydany. Ale na niewile się zda jak będą w kraju pseudoekipy montażowe, montaż gratis, montaż za 15 zł.

To tylko jareko może zacierać łapy -= bo ma masę roboty przy poprawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joola - to nie do konca tak - tutaj masz poruszane tematu ogolne jak i szczegolowe przypadki jakic nie sposob zawrzec w tym co powoli pisze.

By poznac temat OKIEN jednak warto przebrnac przez te 55 stron. Tego forum nic nie zastapi.

Ależ ja przeczytałam cały wątek już dawno i nadal czytam :D (wspólczuję tym co zaczynają czytać od początku-ale warto :wink: )Pisząc, że wszystko jest w pigułce miałam na myśli właśnie montaż, który i moim skromnym zdaniem jest najważniejszy, a ponieważ jestem właśnie na etapie montażu okien(tzn. mam nadzieję, że się ich w końcu doczekam :cry: ), to z tąd ta radość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek Bardzo Cie prosze jezeli mozesz wyslij mi "szczegółowy opis wad wykonania i wad montażu okien ze wskazaniem rozwiązań prawidłowych" i instrukcję montażu, z góry dziękuję.

 

Moj adres: [email protected]

 

Ja rozwazam mozliwosc zakupu okien o profilu 5 komorowym Salamander lub VEKA Jezierskiego kolor 2-stronny. Co o tym myslisz co bys polecil?

 

Z gory Dziekuje i pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Właśnie jestem na etapie wyboru i zakupu okien interesują mnie drewniane.

Bardzo korzystną ofertę dostałem od firmy Milewski na okna typu Soft line, choć osobiście podobaja mi się bardziej profile s-klasy dopłata 15 %.

I tu moje pytanie i prośba o podpowiedź czy warto inwestować w profil s-klasy i czy na rynku istnieją okna w porównywalnym standardzie ale tańsze

cena za okno 1480x1150 R+UR 1010Pln/netto -meranti.

Z góry dziękuję :p

 

Spróbój na http://www.aries-okna.com.pl e-mail: [email protected] tel. 0 600 250 059. Powołaj się na FORUM MURATOR - powinno być taniej w soft-line. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie proszę o opinię,

 

1. jaki rodzaj drzwi wyście na taras (wys. ok 2350/szer. 2360) są bardziej OK, tylko przesuwne (jedna część stała, druga przesuwa się) czy odchylno- przesuwne (tak ten wariant chyba się nazywa), ten drugi razi mnie skomplikowaniem i ilością widocznych okuć (czy to trwałe, stabilne i "niepsujące się" rozwiązanie), pierwsze rozwiązanie (tylko przesuwne) czy jest np. szczelne na styku z nieruchoma częscią, i

 

2. jaki wariant powinienem wybrać drzwi balkonowych z wk - 2 i P - 4 wys. 2210 szer 1480; np. czy podzielone;

2xpo 740 dwie części otwierane ze słupkiem w środku stałym,

2xpo 740 dwie części otwierane bez słupka w środku stałego (?)

2x po 740 jedna część otwierana druga nie

zrobić jedną całość 2210

inne

koszt, funkcjonalność, zachowanie prawidłowej funkcji antywłamaniowej, inne

 

będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w określeniu zasad montażu parapetów zewnętrznych.

Parapety z blachy 0,7 będą montowane we wpust pod okno, tak jak należy i mocowane 3 wkrętami do profila podokiennego (wszystkie okna pcv i montowane na profilach, zlicowane z zewnętrznym pustakiem + ocieplenie 12 cm styropian). Parapety mają już ukształtowany 5 st. spadek. I teraz chciałbym zapytać ile powinny być wpuszczone parapety w glify, czy może powinny z nimi licować, czy lepiej je trochę wpuścić???

Jeśli tak, to ile? Glify wyłożone 2 cm. styropianem. Czy glif 2 cm styro i zaciągnięty siatką utrzyma parapet dla okna o szer. (światło muru 150 oraz 120 cm)? I jak powinien być montowany parapet poza wkrętami do profila? Tylko pianka montażowa (przyciśnięcie od góry cegłą)? Czy może jakis odcinek dodatkowego styropianu przy profilu -zwiększającego szczelność u dołu okna?

Bardzo proszę o rady! Jeśli tematyka odbiega troszeczkę od tematu samych okien, to z góry bardzo przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...