Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

srednio doplata do cieplej ramki (jesli tak to jest skalkulowane w cenniku producenta) to maksimum 5% wartosci netto okien (najczesciej 2-3%)

POlicz i dogadaj sie z nimi gdyz moja opinie chyba juz znasz na temat cieplej ramki (byla w tym temacie juz kiedys)

 

 

Wielkie dzięki, tak miałem zamiar zrobić.

 

 

Pozdrawiam

Tomasz Gorbaczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie popuścił - to świadome oszustwo. Ty się zorientowałeś - ale ile osób narżnęli w taki sposób. Sprawdź czy aby są to szyby niskoemisyjne - mogą być zwykłe - też znam takie przypadki.

I zażądaj od niego certyfikatu lub deklaracji zgodności okien z aprobatą techniczną ITB - musi taki dokument - w świetle Prawa Budowlanego - mieć. Jak nie ma to możesz formalnie zażądać zwrotu pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie popuścił - to świadome oszustwo. Ty się zorientowałeś - ale ile osób narżnęli w taki sposób. Sprawdź czy aby są to szyby niskoemisyjne - mogą być zwykłe - też znam takie przypadki.

I zażądaj od niego certyfikatu lub deklaracji zgodności okien z aprobatą techniczną ITB - musi taki dokument - w świetle Prawa Budowlanego - mieć. Jak nie ma to możesz formalnie zażądać zwrotu pieniędzy.

 

Witam !

Aprobatę ITB ma, na szybach (w środku, na aluminiowej ramce) jest wykropkowany typ szyby k=1.1 4/16/4 (literka E, EL lub EN - nie pamiętam teraz dokładnie) + ARGON.

Sprzedawca moich okien twierdzi, że błąd popełniła firma robiąca szyby (chyba z Kielc ale teraz nie pamiętam nazwy (Glaspol ?)), handlowiec z tej firmy to potwierdza. Okna mam zamontowane ale rozumiem, że to nie problem, można wyjąć same szyby ? Sprzedawca zaproponował mi rekompensatę i chciałem się upewnić czy jest ona odpowiednia.

Mówi, że to przeoczenie wynikło z tego iż producent tych szyb robi dwa rodzaje "ciepłych ramek" i jeden z nich wygląda zewnętrznie tak jak u mnie, ma tylko dodatkowo wykropkowany napis "ciepła ramka".

 

Pchełek, zakładając, że sprzedawca jest uczciwy i mówi prawdę uważasz, że warto się bić ?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana szyb to betka - a jesli wykonana fachowo to nawet nie zauwazysz miejsca w ktorym rozpoczynano rozdzielanie listwy przyszybowej od profila (czynnosc zupelnie inaczej wygladajaca w przypadku okien drewnianych - tam czasem przyszybowke wrecz wymienic na nowa trzeba gdyz ulega zniszczeniu)

Jak zwykle decyzja nalezy do Ciebie - dla mnie ciepla ramka to......oj co bede powtarzal opinie ktora nie zawsze wzbudza tu aprobate ;)

Sadze ze upust jaki dealer Ci zaproponowal jest OK. Sadzac po opisie na ramce kropneli sie tylko z ramka a szyba spelnia reszte wymagan. Czy jest napylona warstwa niskoemisyjna mozesz sprawdzic zapaliczka - jedno z czterech obic plomieni powinno miec zabarwienie odrozniajace go od innych (kurcze - znow patentami swymi sie dziele :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,dziś pierwszy dzień montażu. Okna przyjechały piękne i solidne.Chcę pochwalić M&S za bardzo wysoką jakość produktu i cierpliwość w czasie kilkumiesięcznych negocjacji.Wybieraliśmy okna drewniane między Gebauerem i właśnie M&S.Przeważyło to ,że na miejscu tzn.w Krakowie jest Salon Firmowy M&S(przy Wielickiej) i piękny ,niespotykany kolor lakieru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana szyb to betka - a jesli wykonana fachowo to nawet nie zauwazysz miejsca w ktorym rozpoczynano rozdzielanie listwy przyszybowej od profila (czynnosc zupelnie inaczej wygladajaca w przypadku okien drewnianych - tam czasem przyszybowke wrecz wymienic na nowa trzeba gdyz ulega zniszczeniu)

Jak zwykle decyzja nalezy do Ciebie - dla mnie ciepla ramka to......oj co bede powtarzal opinie ktora nie zawsze wzbudza tu aprobate ;)

Sadze ze upust jaki dealer Ci zaproponowal jest OK. Sadzac po opisie na ramce kropneli sie tylko z ramka a szyba spelnia reszte wymagan. Czy jest napylona warstwa niskoemisyjna mozesz sprawdzic zapaliczka - jedno z czterech obic plomieni powinno miec zabarwienie odrozniajace go od innych (kurcze - znow patentami swymi sie dziele :) )

 

Dzięki Jareko, sprawdzę twój patent.

 

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tgorbacz - Aprobatę ITB to on może mieć. To tak jakby miał normę - ogólniedostępny dokument określający parametry wyrobu. On MUSI mieć albo certyfikat albo deklarację zgodności.

Jak na szybach jest napisane E - to jest to szyba niskoemisyjna. Łatwo ją rozpoznać od szyby zwykłej [nieniskoemisyjnej] tym że daje odbicie obrazu jak lustro - np. podwójny obraz płomienia zapalniczki. Pomyłka w produkcji szyb jest niemożliwa bo tych szyb zwykłych praktycznie na rynku już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent szyb jest o`k - takie jakie dostał zamówienie z fabryki okien takie zrobił szybki. Niestety, pracownik w fabryce okien robiący optymalizację okien nie zwócił uwagi, że w zamówieniu dealer-a widnieje "ciepła ramka" i klepnął ramkę alu. Zdarza się - czynnik ludzki jest taki jaki jest. Osobiście sprawdziłem temat w Kielcach (producent szyb) i w Pruszkowie (producent okien).

Dopłata do "ciepłej ramki" wynosi ok.2% ceny 1m2 szyby 1,1.

Wartość wszystkich szyb będzie dosyć spora.

Niestety, ale trzeba wymienić cały pakiet szybowy bowiem jest on nie rozbieralny.

Osobiście uważam, że "ciepła ramka" jest potrzebna szczególnie w okresie zimowym ale ... bez niej też mozna żyć.

 

Pozdrawiam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent szyb jest o`k - takie jakie dostał zamówienie z fabryki okien takie zrobił szybki. Niestety, pracownik w fabryce okien robiący optymalizację okien nie zwócił uwagi, że w zamówieniu dealer-a widnieje "ciepła ramka" i klepnął ramkę alu. Zdarza się - czynnik ludzki jest taki jaki jest. Osobiście sprawdziłem temat w Kielcach (producent szyb) i w Pruszkowie (producent okien).

Dopłata do "ciepłej ramki" wynosi ok.2% ceny 1m2 szyby 1,1.

Wartość wszystkich szyb będzie dosyć spora.

Niestety, ale trzeba wymienić cały pakiet szybowy bowiem jest on nie rozbieralny.

Osobiście uważam, że "ciepła ramka" jest potrzebna szczególnie w okresie zimowym ale ... bez niej też mozna żyć.

 

Pozdrawiam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent szyb jest o`k - takie jakie dostał zamówienie z fabryki okien takie zrobił szybki. Niestety, pracownik w fabryce okien robiący optymalizację okien nie zwócił uwagi, że w zamówieniu dealer-a widnieje "ciepła ramka" i klepnął ramkę alu. Zdarza się - czynnik ludzki jest taki jaki jest. Osobiście sprawdziłem temat w Kielcach (producent szyb) i w Pruszkowie (producent okien).

Dopłata do "ciepłej ramki" wynosi ok.2% ceny 1m2 szyby 1,1.

Wartość wszystkich szyb będzie dosyć spora.

Niestety, ale trzeba wymienić cały pakiet szybowy bowiem jest on nie rozbieralny.

Osobiście uważam, że "ciepła ramka" jest potrzebna szczególnie w okresie zimowym ale ... bez niej też mozna żyć.

 

Pozdrawiam :roll:

 

 

Witam !

 

Charlie, skąd znasz mój przypadek ? Wszystko co napisałeś się zgadza.

W piątek zadzwonił do mnie handloweic z firmy z Kielc i przez 30 min tłumaczył mi proces produkcji okien, zalety ciepłej ramki i wskazał winnego - jest nim (jak napisał Charlie) pracownik robiący optymalizację w fabryce okien w Pruszkowie.

 

Pozdrawiam

Tomasz Gorbaczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...