Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Co możecie powiedzieć o oknach firmy FERNO? Oglądałem ich okna wykonane z jesionu i czereśni ( podobno nowość) i bardzi mi się podobają. Nie wiem tylko czy to drewno nadaje się do produkcji okiem i czy jest wystarczająco twarde.

Jaka jest różnica pomiędzy okuciami ROTO NT a ROTO typu Royal. Czy ktoś wie?

Napiszcie proszę czy okna FERNO to bardzo dobre okna czy takie sobie.

Z jaką firmą można porównać ich jakość?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, prośba do pchelka o "szczegółowy opis wad wykonania i wad montażu okien ze wskazaniem rozwiązań prawidłowych" i instrukcję montażu, z góry dziękuję.

 

ja jestem z Lublina i powiem wam że mam straszny mętlik w głowie po 2 dniu jazdy po punktach sprzedazy okien, na każdym kroku jest pełno sprzedawców okien, odwiedziłem juz okolo 15 i w sumie wszędzie słysze to samo czyli że okna są dobre bo profil ... niemiecki, w jednym miejscu mowia ze maja 4 komorawy a winnym ze 5 a w jeszcze innym ze maja 3 komorowy ale taki ze jest lepszy od tego 4 komorowego, a że jestem człowiekiem który nie lubi sie spierac wiec uwaznie slucham, pytam i wyciagam wnioski, zgroza.Myśle że przyjmą taktykę która będzie polegała na tym że wybiorę 1 firmę z tych najbardziej znanych i polecanych, pewnych i sprawdzonych, typ okien takie które będą mi sie podobały najbardziej i dopiero cierpliwie i stanowczo będę negocjował cenę moich sprawdzonych, solidnych i wymażonych okien.Myślę że to jest sposób aby uniknąć kontaktu z firmami typu(pan Jan w stodole) oferujących 50%rabaty. Z niecierpliwością czekam na wycenę z Gorana. Myślę że to dobra firma (polecana przez pana pchelek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechali chyba zobaczyć czy wszystkie komory są na miejscu.

Salamnder ma system "5-cio komorowy" (ościeżnica 5-komór grubość coś ok. 80mm i ma dodatkowa przegrodę pośrodku), skrzydło natomiast 4-komory i też gr 80mm) i sytem się nazywa 3D.

Softline to prawdopodobnie ościeżnica 60 mm i skrzydło półzlicowane od zewnątrz (ilośc komór 3+zewnętrzny okapnik).

Chyba że policzyki wszystkie komory jakie są w profilu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ewa Hanna

W czasie pobytu na Mazurach widzieliśmy świeżo wyremontowany obiekt turystyczny ze starannie wykonanymi oknami drewnianymi o nietypowych, dużych wymiarach, mniej więcej takimi, jakie potrzebujemy do naszego domu.

Kilka znanych nam osób z tych okolic poleciło nam producenta. Kiedy okazało się, że okna mogą zostać tanio dostarczone na naszą budowę pod W-wą - poprosilismy o ofertę.

Okazała się pod względem warunków technicznych i ceny wyjątkowo interesująca (wcześniej zebraliśmy mnóstwo ofert z terenu całej Polski).

Firma zupełnie niepozorna, ale nam się ci ludzie podobali.

Czy ktoś ma okna firmy Deika z Zełwągów k/Mikołajek? A może też drzwi wewnętrzne?

Zanim zamówimy, chetnie przeczytalibyśmy opinie uzytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociażby dlatego, że okienkami drewnianymi przy odpowiednim "prowadzeniu" można się cieszyć długo, długo... a w razie czego odrestaurować je sobie na dowolny kolor, odcień itp. Nie słyszałem o przemalowywaniu PCV-ek, ale kto wie :oops: Z tego natomiast o czym słyszałem wynika, że PCV-ki to max.10-15 lat i...żegnaj! Ale przecież mogą się zniszczyć już po roku. Co wtedy?

Okienka z drewna dają większe pole manewru, a przy odrobinie szczęścia można je kupić płacąc niewiele drożej od PCV-ek. Nieprawdaż?

...ale, co kto lubi.

Na zachodzie "boom" na PCV-ki już dawno minął - wraca drewno. Można więc wnioskować, że jednak jest coś "nie tak" z tymi PCV-kami.

 

Pozdrawiam

 

Pearl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy tu właśnie o oszczędność idzie! Kupujesz drewniane raz na 50 lat i masz spokój! Nie stać mnie na kupno...przepraszam: "siana" z PVC, bo już dwukrotny ich zakup wychodzi drożej niż zakup drewnianych!

A domontaż i montaż? - kolejne koszty. Spotkajmy się za 50lat:

- ja będę miał stare okna drewniane i kilka impregnacji za sobą :)

- Ty zaś będziesz miał równie stare okna z tym, że będziesz już po trzech montażach i dwóch demontażach (będą to Twoje trzecie okna PVC :cry: ).

Przesadzam? Może trochę... warto się jednak zastanowić.

A co sądzą Inni?

 

Pozdrawiam

 

Pearl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to plastiki sa nawet bardziej trwale bo co moze sie im stac?? jesli bede mial je w kolorze to nawet nie zżółkną, więc zakładam że bdą miały żywotnośc taką samą, a raczej wybiorę plastiki dlatego że nie będę ich musiał nigdy malować, konserwować bo po czyszczeniu papierem i malowaniu okien drewnianych w kolorze np. złoty dąb to juz nie będą te same piękne okna, zawsze sie coś zamaluja za dużo albo zamało a to kolor nie taki i struktury drewna nie bedzie i bede sie czuł jakbym miał stary dom ze starymi oknami, juz pomijam to że plastili sa tansze bo gdybym jednoznacznie wolal drewno to na pewno bym baz zalu dolozyl te okolo 3000, ale idac moim tokiem rozumowania więcej więcej "za" niż przeciw łącznie jest za plastikiem. a może się mylę, jeśli ktoś myśli inaczej czekam na argumenty, może zmienie zdanie, w koncu jeszcze zaliczki nie dałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno, dostałem wycenę z Gorana, nie wypadło najgożej na tle konkurencji ale wydaje mi sie że dopłata za klamki z kluczykiem po 79zł za sztukę to przesada, no i montaż w goranie obliczyli na 1600zł gdzie w innych firmach tez za montaz plastikow wszedzie okolo 1000zł, widze ze jak nie chca zedrzec na oknach to licza na dodatki i montaż. co tym myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedż jest prosta:

W LeroyMerley widziałemm klamki z kluczykiem coś 7zł - ale z dziesieciu m widać ze to szajs jakich mało. Porzadne z kluczykiem mozna mieć za 30-40 zł, za 80 musza być już super moze np. oryginalne (okucia Roto i klamka z kluczykiem Roto) trzeba zobaczyć jak taka klamka wyglada i zadecydować. Klamke mozna zmienić w każdej chwili jak najbardziej samodzielnie.

Podobnie moż być z montazem:

Wpada ekipa (ludzie z byłego) zasuwa okna na gwoździe, piankuje piankom montażowom (puszka 7.50zł/szt) i znika...

Trzeba pamiętać ż montaż to równierz serwis gwarancyjny...

Ale jezeli jedyne kryterium to niska cena można ryzykować. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...