Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Taak, szczególnie ta estetyka przemawia do mojej lepszej połówki... 8) Ja, prosta chłopina, chciałem swojsko - ale skoro te zamorskie szczapki lepsze... Tylko twierdzisz, że też nie idealne?

Zamorskie szczapki są różne-meranti należy do kategorii średnich szczapek.Niezbyt twarde, a co gorsza dość "suche", dlatego trzeba je dobrze impregnować, żeby nie zaczęły go "różne takie" podżerać.Bez dobrej powłoki możesz po kilku latach ze środka mlaskanie usłyszeć, a szczególnie usłyszy je lepsza połówka :o Sosna ma dużo własnej treści, która niezbyt smakuje "różnym takim" - za to lubi wyciekać sobie na zewnątrz, a reszte załatwia przyciąganie ziemskie i ogólny efekt jest małoapetyczny... Mówię ci Maciek - nie ma to jak sztuczne, niestrawne PCV w okleinie ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak sztuczne, niestrawne PCV w okleinie ! :wink:

 

No, lecz cóż począć - ono niestrawne takoż dla oczu moich, że o szmaragdowych oczach ukochanych nie wspomnę. Mimo niezmiernie nadobnych oklein.

A jak się tę naszą przaśną sosenkę dobrze, komorowo wysuszy, klejonkę zacną zrobi - to dalej cieknie bursztynową rosą?

 

Pozdrawiam, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek - kurcze - jak mozesz pisac ze PLUS 10% ;) i ze najlepszy jestem - jejku - jak jutro wjade sobie na kasprowy to juz tylko skok i niebie bede ;) lub w glowie mi sie poprzewraca ze tak swoch pracownikow wyszkolilem

Sa tak samo a nawet i lepsi od mojej ekipy wiec spoko :)

 

Jestem juz spakowany i jade - dzieki za zyczenia fripp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...sosenkę dobrze, komorowo wysuszy, klejonkę zacną zrobi - to dalej cieknie bursztynową rosą?

Często i gęsto ! Bo najpierw trzeba wyselekcjonować dostawców, a potem ich sosenkę, a potem faktycznie zawieźć do suszenia a nie przejechać opodal suszarni itd itd Dużo zabiegów, nie masz nad nimi kontroli. Znam takiego co drewno obejrzy, dotknie, powącha i powie "Wynocha mnie z tym g....!!" :lol: Ale większość spojrzy,zapyta po ile i zakrzyknie ochoczo "To robimy!". No i wam zrobią, a potem bedziesz miał swoje bursztyny... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Wam wszystkim z czystym sumieniem polecić okna drewniane firmy GIDANEX z Bralina (http://www.gidanex.pl). Mam je już 2 lata i są bez zastrzeżeń. 10 lat gwarancji dostałem. Mają wmontowane napowietrzacze niemieckie z filtrami. Są wykonane na wymiar. Firma ta wykonała okna m.in. do Belwederu! W Łodzi sprawdziłem 14 firm pod moje potrzeby; firma to nie była najdroższa (czwarta od góry). Najdroższy był Maxbud. Zdecydowałem się na nią po wizycie sprawdzających na kilku budowach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelku - dzięki :D :D :D

A znacie może okna p. Kopery z Przecławia k. Mielca? Robi sosnowe okna, lakiery Signa i Gori, okucia ze Złotowa.

Nie widziałem okien P.Kopery,ale okucia i lakier ma ok. Tylko dlaczego myślisz o oknach sosnowych? Ogólnodostępne meranti może nie jest najlepszym materiałem na okno, ale swoimi właściwościami i estetyką i tak przewyższa sosnę. A odpowiednio zaimpregnowane i z dobrze wykonaną powłoką jest już całkiem całkiem...

 

tak jak najbardziej, szczególnie to meranti wciskane przez naszych producentów i ich dilerów (haban Panie! - zawsze najpierw proponują to meranti bo wiedzą ze to jest fajans a nie materiał na okno) z przekrojem jakby zżerały je całe stada korników i wadze właściwej mniejszej od waty, nie będą przecież selekcjonować, płacić więcej bo i tak tego nikt nie sprawdzi (trzeba by rozciąć ramę) ale heban Panie! cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak najbardziej, szczególnie to meranti wciskane przez naszych producentów i ich dilerów (haban Panie! - zawsze najpierw proponują to meranti bo wiedzą ze to jest fajans a nie materiał na okno) z przekrojem jakby zżerały je całe stada korników i wadze właściwej mniejszej od waty,

 

B.Budowniczy, to tzw. luźne uwagi, czy jakieś konkretne przypadki masz pan na myśli?

 

Pozdrawiam, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimak, weź do ręki próbkę maranti i obejrzyj przekrój - zobaczysz pumeks - producenci nie wybierają lepszych kawałków meranti nawet na wzorniki kolorów, meranti na okno powinno być jednolite, bez dziur i dziurek (ale kto z takiego produkuje? jest na pewno wiele droższe) a potem weź do reki i obejrzyj sobie sosnę, wybór należy do Ciebie, podziel się swoimi zastrzezeniami ze sprzedawcą, w moim przypadku zawsze przyznawali mi rację, pomimo że zaczynali prezentację od meranti (lepsza marża?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, to jest tylko moja opinia, opinia tylko człowieka który kupuje okna drewniane i który obejrzał trochę tych okien, cena ta sama, ja mam zaufanie do sosny i żadnego do meranti (chociaż kolor chyba częściej jest ładniejszy na meranti), pogadaj o tym meranti z pchełkiem może rozwieje twoje obawy jeżeli je masz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna drewniane firmy Urzedowski, drzwi wejsciowe też, podczas robienia gładzi pojawił sie problem wilgoci, wilgoc skrapla sie na szybach i spływa na ramy po takim przepływie wody rama na krótki czas przyjmuje kolor jasno żółty zamiast koloru ciemno brązowego (M1) po wyschnieciu wszystko wraca do normy ale czy to normalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna drewniane firmy Urzedowski, drzwi wejsciowe też, podczas robienia gładzi pojawił sie problem wilgoci, wilgoc skrapla sie na szybach i spływa na ramy po takim przepływie wody rama na krótki czas przyjmuje kolor jasno żółty zamiast koloru ciemno brązowego (M1) po wyschnieciu wszystko wraca do normy ale czy to normalne

No cóż były kiedyś pytania na temat kolejności ;okna czy tynki- co najpierw ?Przy drewnianych jestem zwolennikiem wcześniejszego tynkowania ,pózniej wstawiania okien . W twoim przypadku zbiera sie wilgoć ,która w części paruje a w części niestety wsiąka w okno .

Nie zgłaszaj czasami Urzędowskiemu takich problemów -on w gwarancji ma zastrzeżone ,że okna należy wstawiać po wykonaniu prac mokrych.

Proponuję jeszcze raz :grzać i wietrzyć .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...