Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

To chyba proste.

Jak chcesz mieć gwarancje na samochód to musisz robić co jakiś czas płatny przegląd (mimo ze bez problemu można wymienić olej, klocki itp duzo taniej w nieautoryzowanym warsztacie lub nawet samemu).

Podobnie z oknami chcesz mieć gwarancje zapłać za autoryzowany montaż, mimo że montaż nie jest sprawą trudną i nie trzeba mieć skonczonych wyższych studiów w tym temacie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadała mi znajoma jak jej znajoma kupiła okna do mieszkania w bloku z montażem gratis.

Wpada ekipa z oknami i zdziwieni pytają; A czemu okna nie wyjęte, my tylko w cenie okien montujemyw przygotowanym otworze :lol:

Oczywiscie wyjeli i zamontowali okiennka, ale za wyjecie słono sobie policzyli :lol: tak że wyszło dużo drożej niż by zapłacić w innej firmie odzielnie za okna i wymianę.

Tras ma takie straty, że gotowi na wszystko się zgodzić, aby tylko klient kupił.

Złodziejstwo i naciąganie to lekka przesada - po prostu mają taką politykę cenową - gdzieś na tych oknach muszą zarobić. Po prostu niska cena okna przyciąga klienta, ale "ryzykuja" że klient kupi bez montażu i nie zarobią!

 

A teraz przykład z innej beczki:

W promieniu 70 km mam 3 autoryzowane ASO dilera samochodu. Róznica pomiędzy takimi samymi przegladami wynosi 100%. I co ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tez zlodziejstwo i naciaganie, a okna gorana maja cene raczej z gornej polki tak ze ich zarobek z pewnoscia nie polega tylko na montazu, ale tak sie czepilem tego gorana a w koncu bardzo mozliwe ze wlasnie z tej firmy kupie bo sa ladne i powszechnie chwalone, kupie o ile jeszcze pare oczek z ceny utarguje i z montazu rowniez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena z górnej półki nie musi oznaczać że zarabiają więcej niż ten co sprzedaje tanie okna. Może po prostu stosują wszystkie materiały najwyższej jakości, a to musi kosztować.

Jak sie będziesz za mocno upierał z rabatem to w końcu go może dostaniesz, ale być może dostaniesz również i okna gorsze jakościowo.

Tak się porobiło, że czy kupujesz jedno okno czy na cały blok to i tak dostajesz np. rabat 37% :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy goran nie da mi gwarancji na okna.A może ta gwarancja to tylko jest bo musi byc a okna z gorana sa tak dobre ze nic sie im zlego nie stanie?? (chodzi mi o to czy ryzyko uszkodzenia okna w okresie gwarancji w goranie jest tak małe że można pozwolić sobie na jej utrate i zaoszczedzenie 1600zł?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą gwarancją to jest tak, że jak ci coś się uszkodzi - to wtedy łaskawie poprawią.

Regulację sam dokonasz - wystarczy kluczyk nyplowy.

Jak zrobisz to sam to napewno okien nie pogorszysz. Nawet je lepiej zamontujesz - bo nie będzie w tym pośpiechu.

Jest jeszcze w Lublinie taka firma co robi na KBE - mają fabryczkę prawie w centrum. Na północ od Waszej obwodnicy - przy ul. ?????? Nazwa zaczyna się od S. Ooooooooo!!!!!!!! SPECTRUM - też dobra firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale wiem, że od lat handlują egzotycznym drewnem. To chyba oni.

Jak produkują okna to chyba raczej dobrze. Spytaj o certyfikat. Spytaj czy są to DJ-68, jak są szklone [na "sucho" czy na silikon] jakie są złącza w narożach [czopowe, czy na wkręty, czy inne]. Podaj trochę danych od nich lub ich stronę email.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje sie cos dowiedziec. Ich strona: http://www.slowinscy.pl

Pisza tam, m.in.: Jednoramowe okna drewniane są wytwarzane

w systemie DJ - 68 zgodnie z Aprobatą Techniczną

AT -15-2948/00, ...wodorozcieńczalnych farb i lakierów holenderskiej firmy Sigma Coatings, Czteropowłokowy system malowania stolarki (impregnat, grunt, warstwa pośrednia, farba nawierzchniowa) zapewnia długą żywotność i trwałość, Okucia obwiedniowe Roto....

 

Musze w najblizszych dniach zamowic.

Pozdrawiam,

 

zak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w śląskim??????

A-P Żory z Żor. Szef - Pan dyr. Kowalczyk - to stara firma z zasadami

Jest jeszcze OKF Mikołów z Mokołowa - ale oni chyba robią na THYSSENie

Jest jeszcze O.K.N.O. z Katowic na ul. Roździeńskiego 188 [?] - system KNIPPING

Tam jest zresztą dużo fim. Najlepiej zrób rozeznanie w kosztach - wyślij ofertę - dostaniesz ceny. Adresy szczegółowe można wyszperać na http://www.oknonet.pl Coś wybierzemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wstepnych i burzliwych wycenach zostalo mi 2 firmy:

"vidok" - 5 komorowe(cena w promocji taka sama jak 4 komorowe), profil veka, obustronnie foliowane

okna - 11550zł

dodatkowo zestawy antywłamaniowe tylko w oknach na dole domu:

za szyby p4 - 4/4/4/6 - 4300zł

za szyby p4 - 4/4/4/4 - 3850zł

za okucia wk1 - 1280zł

za okucia wk2 - 1920zł

za 1 klamkę z kluczykiem dopłata - 45zł.

 

"goran" - obustronnie foliowane, profil gealan:

3 komorowe - 13000zł

4 komorowe - 14500zł

5 komorowe - 17300zł

za szyby p4 - 1300zł

za okucia 4 stopnia - 1350zł

za 1 kamkę z kluczykiem dopłata okolo 85zł!!!

 

jeśli nie zdecyduję sie na antywłamaniowość to z pewnością wezmę "vidok" - jak na 5 komorowe to cena rewelacyjna, a jesli jednak bede chcial antywłamaniowosc to mam dylemat bo "vidok" ma strasznie drogie zestawy antywłamaniowe, z czego to może wynikać? "goran" za to ma cene klamek z kosmosu. Reasumując to "Vidok" 5 komorowy z antywłamaniowością wyniesie mnie podobnie do "Gorana" 4 komorowego z antywłamaniowością. Co wybrać, jak myślicie? pchełku doradź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręki nie dam uciąć, a tym bardziej głowy http://www.afternight.com/smiles/behead.gif

ale więcej jak pewne, że Vidok dorwał jakiegoś taniego okleiwacza profili foliom okiennom, natomiast Goran zaproponował okna z firmową okleiną. Jeżeli profil barwiony w masie to na pewno robota firmowa, jeżeli na białym profilu to z pewnością okleiwacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i goram i vidok sa barwione w masie, w prawdzie w vidoku troche namieszali z promocjami i tak wyszlo ze za 5 komorowy zaplacilbym 12500zł a nie 11500zł ale to i tak jest cena rewelacyjna jak na 5 komorowy profil, co do ceny p4 to i w goranie jest doplata 220zł/m2 + vat a w vidoku 233zł/m2 +vat tylko i w goranie licza uczciwie metry kwadratowe szyby i u mnie jest ich 10.5 a w vidoku nie wiadomo dlaczego liczą po obwodzie okna gdzie wychodzi 17.5, na moje pytanie dlaczego tak jest pani z punktu sprzedazy vidoku zadzwonila do centrali i tam jej powiedziano ze tak ma byc i tyle.To to juz moim zdaniem jest złodziejstwo, nie dosc ze mają drozsze szyby to jeszcze licza sobie metry jak chca. Okucia wk2 też w vidoku maja okolo 30zł droższe. Raczej zdecyduję się jadnak na szyby p4 i okucia wk2 i na 99% wybiorę gorana i nie z oszczędności bo za 3 komorowe zaplace tyle samoco za 5 komorowe w vidoku ale dla zasady, a poza tym goran wydaje mi sie ciut pewniejszy?

pchełku czy jest jakas przepasc miedzy 3 a 5 komorowkami? chodzi mi o współczynnik u w praktyce i czy wk2 maja juz wzmocnione zawiasy zeby sprawnie utrzymywały skrzydla z p4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nie dałem sobie nic uciąć (jakieś przeczucie cy co?)

Dopłatę za P4 łatwiej każdemu policzyć za m2 liczony po obwodzie (to to nie dziwota), a nie każdy zajarzy, że w innej firmie mimo że cena za m2 dopłaty taka sama ale wyliczenie tych metrów inne.

Co oznacza szyba 4/4/4/4 bo najczęściej stosowana szyba P4 to 4.4.4 (dwie szyby czwórki i cztery warstwy foli pomiedzy nimi).

ciężar takiej szyby jest o 50% wiekszy niz standardowej. 1mm szyby waży ok 2,5 kg/m.

Zwykłe zawiasy stosuje się do skrzydeł o wadze do 100 kg. Policz czy Twoje skrzydła ważą w poblizu jeżeli tak żądaj wzmocnionych zawiasów. Acha jeżeli bedą przykręcone do wzmocnienia 1,2 lub 1,5 mm grubości to i wzmocnione zawiasy przy duzych skrzydłach nie pomogą. :lol:

I na koniec WK2 każdy producent może ciut inaczej "interpretować" sprawdź co tak naprawdę to pojecie zawiera w każdej firmie.

Profil 5-cio komorowy to przynajmniej 70 mm grubości. Niby wsp przenikania ciepła niewiele niższy (0.2-0.3), ale to powoduje że rozkład temperatur w profilu jest bardziej korzystny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykłe oucia [zaczepy] montuje się do ramy pojedynczymi wkrętami.

Okucia antywłamaniowe mają zazwyczaj 3-4 wkręty, są większe [szersze] i co najmniej dwa wkręty wchodzą przez PVC do stali wzmocnienia.

Stal powinna być grubości 2 mm [przy ciężkich antywłamaniowych szybach] bo inaczej skrzydła mogą się przekosić.

Każdy oproducent ma inną interpretaję okuć antywłamaniowych - nie ma polskich wymagań. Foliowane są profile białe - zazwyczaj jednostronnie. Dwustronnie foliowane są profile barwione w masie. Unika się kontrastu pomiędzy białym profilem a kolorową folią. Folia jest bardzo trwała. Foliowane profile są tańsze niż barwione w masie i foliowane.

Foliowanie można zrobić w "garażu" co nie zawsze jest dla profili zdrowe. Barwienie w masie robi się wyłącznie przy ich tłoczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...