Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Oczywiście ,że nie jest , ale myślę ,że to jeszcze nie koniec roboty .

 

Wyobraz sobie ,że żeby wysunąć okno np. 1 cm na zewnątrz i postawić na istniejących płytkach bez skuwania musiałoby być ono węższe i niższe niż wymiary glifu zewnętrznego . Zmierz teraz np. szerokość w świetle muru w mieszkaniu i na zewnątrz -czy jest taka sama . Jeśli w mieszkaniu jest szerzej ( a tak podejrzewam w ciemno) to zaistniałaby konieczność zastosowania poszerzeń po bokach i ewentualnie na górze łuku ,lub naciąganie tynków , a tu juz klienci z reguły nie lubią dopłacać . :( Dopiero po zamontowaniu okien stwierdzają ,że nie mogli "jakoś tego sobie wyobrazić wcześniej". :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu

Wielka prosba o odpowiedz na pytanie dotyczace okien Goran drewnianych. W profilu rustykalnym nie ma termookapnika na skrzydle, sprzedawca twwierdzi zde nie jest potrzebny bo drewno idzie po skosie i ze w innych firmach to go w ogole nie ma.

Czy takie rozwiazanie jest dopuszczalne

pozdrawiam emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazowiecka fabryka Okien i Drzwi ma certyfikat na swoje wyroby.

czy ma Abakus - nie wiem,

wejdź na http://www.itb.pl - może tam jest spis firm z certyfikatami

 

Abakus na dzień dzisiejszy produkuje okna w systemach :

1.Salamander -najdłużej ,

2.Gealan - powoli przygasił produkcję , narobił zamieszania cenowego na jesieni ,teraz myśli jak się wycofać

3. Aluplast - znów zaczął produkcję po trzyletnim rozwodzie z Aluplastem.

Posiada Certyfikat Zgodnośći z aprobatą na okna produkowane w systemie Salamander 2D.

LINK DO CERTYFIKATÓW ITB , dalej kliknij Indeksy

 

Dzięki Panowie :D

Oglądałem wczoraj wstawiane prawie 2 lata temu okna z MFOiD, gospodarz zadowolony, coraz bardziej skłaniam się ku tej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu

Wielka prosba o odpowiedz na pytanie dotyczace okien Goran drewnianych. W profilu rustykalnym nie ma termookapnika na skrzydle, sprzedawca twwierdzi zde nie jest potrzebny bo drewno idzie po skosie i ze w innych firmach to go w ogole nie ma.

Czy takie rozwiazanie jest dopuszczalne

pozdrawiam emil

 

...w profilu rustykalnym stosuje się okapnik bez noska (daszka ) tzw. płaski na który nakleja się lub mocuje na zatrzaski drewnianą listwę maskującą w kolorze ramiaków. Okno tworzy jedną całość - wszystko z drewna (Aprobata DJ 68 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pomoc!!! Wszyscy fachowcy łączcie się! :)

 

Już miałam zamawiać okna ("Bracia Bertrand"): 16 okien, kolor jednostronny, Gealan, WK2, szyba bezpieczna: 15 000 zł.

 

I pojawiła się kolejna oferta ("Sokółka Amer Pol z Miszewka"): Ryven, WK2, szyba niskoemeisyjna, reszta j.w.: 10 902 zł.

Ponadto panowie od Ryvena twierdzą, że od WK2 będą lepsze podwójne zabezpieczenia antywyważ. oraz dodatkowo do nich kolejne podwójne zabezp. montowane od str. zawiasów (???) - tak im ponoć sugerowali macherzy od okuć, sami testowali z łychami

 

No i co tu robić???

1. co z tymi okuciami?

2. czy faktycznie nie warto dawać bezpieczenej tylko zwykłą (wszystkie "P" odpadają, bo zdecydowanie za drogie, a poza tym nie wybijajaą tylo wyważają)

3. który profli lepszy? tu na formu doczytałam że Ryven "nie ma dopuszczenia na kolor" tzn. na okleinę czy kolorowe profile?

4. która firma lepsza i wiarygodniejsza?

 

Bardzo proszę o pomoc bo już powinnam je zamawiać chcąc się wyrobić z pozostałymi pracami.

 

Z góry dziękuję za wszystkie światłe uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare okna miały 108 lat, w związku z tym były drewniane i miały okapniki. Ja nie chcę nikogo skubać, chcę tylko, żeby mi woda nie wpływała pod parapet dlatego chodzi mi o skuteczną metodę uszczelnienia przestrzeni między oknem i parapetem.

Jeżeli chodzi o nadproża, to są łukowe i górne części ramy też są łukowe, i nic nie trzeba podkuwać, wystarczyło chyba zrobić te okna krótsze na wysokość? Parapety wewnętrzne będą nowe, i tak trzeba podmurować ścianę podparapetową.

nie widzac nie mozna powiedziec jak nalezalo zrobic - jedno podstawowe pytanie jest wciaz bez odpowiedzi - otwory odwodnieniowe - zakryte czy nie?

I jeszcze jedno bo nie pamietam parapet wewnetrzny byl wymieniany czy tez nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pomoc!!! Wszyscy fachowcy łączcie się! :)

 

Już miałam zamawiać okna ("Bracia Bertrand"): 16 okien, kolor jednostronny, Gealan, WK2, szyba bezpieczna: 15 000 zł.

 

I pojawiła się kolejna oferta ("Sokółka Amer Pol z Miszewka"): Ryven, WK2, szyba niskoemeisyjna, reszta j.w.: 10 902 zł.

Ponadto panowie od Ryvena twierdzą, że od WK2 będą lepsze podwójne zabezpieczenia antywyważ. oraz dodatkowo do nich kolejne podwójne zabezp. montowane od str. zawiasów (???) - tak im ponoć sugerowali macherzy od okuć, sami testowali z łychami

 

No i co tu robić???

1. co z tymi okuciami?

2. czy faktycznie nie warto dawać bezpieczenej tylko zwykłą (wszystkie "P" odpadają, bo zdecydowanie za drogie, a poza tym nie wybijajaą tylo wyważają)

3. który profli lepszy? tu na formu doczytałam że Ryven "nie ma dopuszczenia na kolor" tzn. na okleinę czy kolorowe profile?

4. która firma lepsza i wiarygodniejsza?

 

Bardzo proszę o pomoc bo już powinnam je zamawiać chcąc się wyrobić z pozostałymi pracami.

 

Z góry dziękuję za wszystkie światłe uwagi :)

 

 

Czy naprawdę nie ma nikogo kto mógłby pomóc mi rozwiać te wątpliwości? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okucie WK2 to takie okucie które wszystkie zaczepy obwiedniowe ma antywywazeniowe (grzybki). Czy w skrzydle RU czy R są one wokół całego okna.

Co to są te podwójne zabezpieczenia antywyważ. oraz dodatkowo do nich kolejne podwójne zabezp. montowane od str. zawiasów nie wiem. :o

Wazne jeszcze by zaczepy antywyważeniowe na ościeżnicy były mocowane do stalowego wzmocnienia, a nie tylo do ścianki pvc. Zależy to od tego jakie wzmocnienie da producent do okna, nie od tego jakie wzmocnienie jest wstawione w przekroju okiennym na wystawie. :lol:

Jeżeli chodzi o wybór to wybrałbym profil, który okleinę drewnopodobną ma naklejoną na profil w kolorze okleiny, a nie na profil w kolorze białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli będzie okucie antywywazeniowe a szyba zwykła, to w koncu jak nie dadzą radzy przez okucie wybiją bez problmu szybę. Z reguły wywazaja, ale są tez i wyjątki :lol:

Szczególnie narazone są okna z łatwym dojściem, mozliwością łatwej manipulacji przy nim (np.drzwi balkonowe)m, nie widoczne z ulicy itp. Na nie trzeba zwrócić szczególna uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. :) Poproszę jeszcze o wycenę z szyba P4 przynajmiej drzwi balkownowych bo są schowane pod zadaszeniem. Może z 1 szybą nie będzie to jakiś kosmos cenowy. Reszta okien jest praktycznie na widoku - sąsiedzi ze wszystkich stron.

 

Z tym kolorowym profilem jest kłopot, bo ja chcę mieć kolor tylko z 1 strony i wtedy nikt nie nakleja na profil kolorowy tylko na biały (juz się o to pytałam) - mając to na uwadze to który profil lepszy: Gealan (4 kom.)czy Ryven (5 kom.)? Przyglądając się wykresom (jako zupełny laik) wydaje mi się że Gealany są szersze: 74 mm. Łot du ju sink? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko:

Otwory odwodnieniowe w wiekszości nie są zakryte, tzn. znajdują się powyżej parapetu zewnętrznego, chciaż w kilku przypadkach są poniżej.

Parapet wewn. będzie nowy. (Stary jest wymontowany, a nowy jeszcze nie założony).

Moze byc tak ze montazysta nie podniosl odpowiednio okna by odwodnienia byly na wierzchu lub nie majac juz miejsca na gorze zamontowal je prawidlowo a jesli tak to niestety dla Handlowca okna sa zle zwymiarowane i nie ma o czym juz dalej dyskuktowac - reklamacja i tyle. OKbna do wymiany na nizsze

Beda sie bronic - cokolwiek wymyslajac ale wina lezy po ich stronie

Jesli beda chcieli reklamacje zalatwic tak ze beda ci podnosic okno to sprawdz czy pozostawiaja odpowiedni luz montazowy - w tych temperaturach minimum 10mm i czy odwodnienia masz nad parapetem. Nie mmoze byc tak by dolnakrawedz otworu odwodnieniowego byla ponizej powierzchni parapetu lub uszczelnienia - tu tez uwazaj gdyz moga zrobic ci niespodzianke odpowiednio to uszczelnienie ksztaltujac - przyloz linijke (czy cos innego - prostego) do powierzchni parapetu i sprawdz czy nie masz zaglebien by ukryc tym sposobem za niskich odwodnien

Ale realnie reklamuj te okna i domagaj sie swego - po prostu wymiany na odpowiednie o odpowiednich wymiarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli będzie okucie antywywazeniowe a szyba zwykła, to w koncu jak nie dadzą radzy przez okucie wybiją bez problmu szybę. Z reguły wywazaja, ale są tez i wyjątki :lol:

Szczególnie narazone są okna z łatwym dojściem, mozliwością łatwej manipulacji przy nim (np.drzwi balkonowe)m, nie widoczne z ulicy itp. Na nie trzeba zwrócić szczególna uwagę.

swieta racja - tylko polaczenie okuc i szyb moze dac spodziewane efekty

co do miejsca ktorym sie wlamuja mam zastrzezenia - u mnei weszli od frontu, widac z ulicy bylo wszystko jak na dloni :(

i jeszcze jedna uwaga co do okuc - przy WK-II odleglosc miedzy punktami mocowan skrzydla w oscieznicy nie powinna przekraczac (o ile dobrze pamietam) 45 cm i oczywiscie zaczep MUSI byc mocowany choc jedna sruba do wzmocnnieni. Mocowanie tylko do PVC dyskredytuje z zalozenia takie okucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym się kłucić ale przy WK2 odległości pomiedzy zaczepami są takie same jak w normalnych okuciach. Jedyna róznica to to, że wszystkie zaczepy są antywywazeniowe. Skrzydło "R" okuwa się tak samo jak skrzydło RU tzn zaczepy sa również po stronie zawiasowej. (praktycznie skrzydło R nie istnieje, chyba że się zablokuje funkcje uchyłu)

Dopiero przy WK3 możemy mówić o min. odległościach j/w pomiędzy zaczepami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...